3 En İyi Halı Markası

Ev dekorasyonunun en önemli unsurlarının başında halı gelmektedir. Evin havasını değiştirecek ve ev dekorasyonu ile uyumlu olacak halılar ile yaşam alanlarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz. Evlerin ambiyansı üzerinde büyük bir işleve sahip olan halılar, kullanılacak odanın alanına ve tasarımına göre değişik model seçeneklerine ayrılmaktadır.

3 En İyi Halı Markası

Dekorasyonun gizli kahramanlarından biri olan halıların üretiminde kullanılan malzemelerin ve özelliklerinin farklı olması, ürün seçimi konusunda büyük bir dikkat gerektirmektedir. Piyasada birçok halı markası bulunmaktadır. Temel olarak zemin kaplama görevini üstlenen halılar, üretim çeşitliliklerine göre farklı işlevlere sahiptir.

 

Hangi Halı Markasını Seçmeliyim?

Modelleri, renkleri, desenleri, boyutları ve kullanılan iplikler gibi birçok kritere göre farklılık gösteren halılar arasından hangi halı markasını seçmeliyim diye kararsız kalıyor olabilirsiniz. Halı üretimi konusunda ileri seviyede olan ülkemizde halı markaları çok fazla olduğu için seçimlerinizde bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

En popüler zemin kaplama ürünlerinden biri olan halılar özellikle işlevsellikleri ile ön plandadır. Diğer eşyaların seçiminde olduğu gibi özenle seçilmesi gereken halılar ile evlerinizin dekorasyonunu etkileyici bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Halı seçimine geçmeden önce iyi bir halının özelliklerini bilmek avantaj sağlar.

 

Herhangi bir halı markası kapsamında aldığınız ürünün kaliteli olup olmadığını işçiliğe, halıda kullanılan ipliğe, kalınlığa, renge ve temizlenebilme özelliklerine bakarak karar verebilirsiniz. Halının gerçek yüzünü gösteren en önemli unsur kullanılan ipliktir. Halının en temel malzemesi olan iplikler ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 

Polyester: Renk berraklığı ile dikkatleri üzerine çeken polyester, kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca su bazlı lekelere de dayanıklıdır. Bu nedenle polyester halılar büyük ilgi görmektedir.

 

Naylon: Günümüzde en popüler iplik çeşitlerinden biri olan naylon, özellikle yıpranmaya karşı dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir. Mobilyaların ağırlığına karşı dirençli olan naylon iplikler ile göz alıcı renkler ortaya çıkarılabilmektedir.

 

Akrilik: Düşük bir maliyete sahip olan akrilik iplik yün görünümü vermektedir. Küflenmeye karşı da dayanıklı olan bu tür iplikler ile genelde banyolarda kullanılan halılar üretilmektedir.

 

Polipropilen: Kalıcı lekelere karşı dayanıklı olan bu iplik ile üretilen halılar aşınmaya karşı da dayanıklıdır. Küfe ve neme dayanıklı olduğu için bu tür halılar iç ve dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Yün: Etkileyici bir performansa sahip olan yün ipliklerin zengin bir yapısı vardır. Bu nedenle yün halılar, sentetik iplikli halılara göre daha pahalıdır.

 

Halılarda kullanılan iplikler hem halı fiyatlarını hem de tercihleri etkilemektedir. Ancak halı seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar iplikle sınırlı değildir. En iyi halı markası seçerken bazı ayrıntılara önem verirseniz, uzun süre aynı kalitede kullanacağınız halılara sahip olursunuz. Halı tercihlerinde dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır:

 

l Halı alırken öncelikle halıyı hangi odada kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü salonda kullanılacak halı ile mutfakta kullanılacak halı farklı olmaktadır. Salonda kullanılacak halının deseni ve rengi daha ağır olmalıdır. Mutfak halısının ise temizlenmesi kolay bir model seçilmesi gerekmektedir. Çocuk odaları için ise hijyenik ve sağlıklı modeller tercih edilmelidir.

l Kullanım alanından sonra renk seçimine karar verilmelidir. Bu aşamada evin diğer eşyalarının renkleri göz önüne alınmalıdır. Hem renk hem de desen seçiminde koltuklarınıza, perdelerinize ve diğer eşyalarınıza uyumlu bir model seçebilirsiniz.

l Halı ölçüleri de alışverişte dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biridir. Hangi oda için halı alınacak ise o odanın ölçüleri göz önüne alınmalıdır. Odaya tüm eşyalar yerleştirildikten sonra açıkta kalan kısmı tam ortalayacak boyutlarda bir halı tercih etmelisiniz.

l Halılarda iplik sıklığı da çok önemlidir. Sık dokunan halılar daha dayanıklı olmaktadır. Ayrıca daha ağır oldukları için koyduğunuz zeminde kayma sorunu yaşamazsınız.

 

3 En İyi Halı Markası Hangisi?

Yaşam alanlarının olmazsa olmazlarından halılar için piyasada birçok markanın olduğu görüyoruz. Bu nedenle hangi marka halıyı tercih etmeliyim diye düşünüyor olmanız gayet normaldir. Sürekli alınan bir eşya olmadığı için halı satın alırken çok dikkat etmenizi öneriyoruz.

 

Doğru markanın ihtiyacınızı karşılayacak niteliklere sahip ürününü tercih ederek uzun süre halı alma derdinden kurtulursunuz. Bu nedenle tercihlerinizde yardımcı olmak için 3 en iyi halı markası konusunda sizlere bilgiler sunacağız. Türkiye’de en çok tercih edilen ve müşteri memnuniyeti ile güvenilirliğini gösteren halı markaları şu şekildedir:

 

Atlas Halı

Kaliteli halı markası denildiği zaman akıllara ilk olarak gelen isimlerin başında Atlas Halı gelmektedir. Müşteri memnuniyetini en iyi seviyelerde sağlamış olan Atlas Halı, 3 en iyi halı markası arasında yerini almaktadır. Dünya genelinde en büyük halı markalarından biri olarak müşterilerine koşulsuz kalite sunmaktadır.

 

1967 yılından bu yana halı üretimine devam eden Atlas Halı, özel olarak tasarladığı halıları ile tüm yaşam alanlarınıza ayrı bir hava katmaktadır. Markanın sunduğu en büyük avantaj, çok geniş bir ürün seçeneği sağlamasıdır. Bu da her zevke hitap eden modeller ortaya çıkarmasını sağlıyor. Uzun süre kullanacağınız kaliteli bir halı almak istiyorsanız, Atlas Halı markasını tercih edebilirsiniz.

 

Saray Halı

Halı üretiminde Türkiye’nin lider markalarından biri olan Atlas Halı, 3 en iyi halı markası listesinde yer alan kaliteye sahiptir. Ürün çeşitliliği, üretim kapasitesi ve kalitesi ile en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir.

 

Uzun soluklu bir kullanım deneyimi yaşayan Saray Halı, müşteri memnuniyetini üst seviyelerde sağlamıştır. Sunmuş olduğu kaliteli halı modellerini en uygun fiyatlarla sunan Saray Halı’ya ve ürünlerine güvenebilirsiniz. 1972 yılından bu yana sektörde faaliyetlerini sürdüren Saray Halı ürünlerini gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

 

Dinarsu Halı

1955 yılından bu yana Türkiye’nin en iyi 3 halı markası arasında yer alan Dinarsu, kalitesi konusunda herkesin hem fikir olduğu nadir isimlerden biridir. Kaliteyi her zaman ön planda tutar Dinarsu Halı, bir kere halı alıp uzun süre kullanmak isteyen tüketicilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

 

Eviniz için halı almayı planlıyorsanız, mutlaka Dinarsu Halı modellerini incelemenizi öneriyoruz. Şık ve başarılı modellerinde yumuşak doku ayrıntısına da yer veren markanın halılarını rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Son derece dayanıklı olan halıları aynı kalitede uzun süre kullanabilirsiniz.

İlgili Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir