En iyi 3 Derin Dondurucu

 

Günden güne kullanımın giderek yaygınlaştığı derin dondurucular kimi zaman kalabalık bir aile olduğunuz için kimi zamanda hormonsuz organik gıdaları her mevsim yemek için stoklama yapmak için tercih ederiz. Tabi her şey mevsiminde taze ve güzel olmakla birlikte bazen en zamansız anlarda canımız olmaz gıdaları istemektedir. Bu yüzden kültürümüzde de olan yazdan depolama yaparak kışa güzel bir hazırlık yapma aşaması çok işimize yaramaktadır.

En iyi 3 Derin Dondurucu

Meyve, sebze, et ve balık gibi gıdaları uzun süre saklayan derin dondurucular mevsimi dışında da gıdaların tüketilmesini sağlamaktadır. Hal böyle olunca da evdeki buzdolabının dondurucu için ayrılan ufak kısmı yetersiz olmaktadır. İhtiyaç ve isteklerinize cevap verecek türden mutfağınıza uygun her boyutta çeşitli marka ve modellerde cihazlar bulunmaktadır. En iyi 3 derin dondurucu hangisi diye soracak olursanız bu konuda en iyilerini sizler için özellikleri, fiyatları, performansı ve kullanıcı memnuniyetlerine göre listeledik.

En iyi 3 Derin Dondurucu

Derin Dondurucuların Kullanımı Nasıldır?

Öncelikle derin dondurucular restoranlarda, kafelerde, marketlerde, kasaplarda, büfelerde kısacası her kesimde ve her alanda kullanılmaktadır. Geniş ailelerin yanı sıra çalışan bayanlar da önceden mantı, içli köfte, börek gibi gıdaları stoklama yaparak yemek derdine son vermek amacıyla tercih etmektedir. Derin dondurucuların kullanımına gelirsek sıcaklığının -18 derece olması son derece önemli bir husustur. Bunun yanında saklama yapacağımız gıdaların saklanması için kullanılan malzemenin cam olmaması gerekir. Gıdalar donduğunda genişleme yapacağından saklama için özel buzdolabı poşetleri ve derin dondurucu kapları tercih edilmelidir. Alüminyum folyolar ve plastik şişeler kullanımı sağlığa zararlı olmasından dolayı tavsiye etmemekteyiz. Ayrıca poşetlenecek gıdaların tek kullanımlık şeklinde muhafaza edilmesine dikkat edin. Zira donmuş et ve kıymanın parçalanması zor olacaktır. Derin dondurucudan çıkan gıda da tekrar dondurucuya konmayacağı için bu hususa önem verilmesinde fayda vardır. Derin dondurucudan çıkan gıdaların sağlığınız açısından en iyi çözülme yöntemi buzdolabınızın normal buzdolabı kısmında ya da mikrodalga ile çözülme yöntemidir.

En iyi 3 Derin Dondurucu

Derin Dondurucular Ne İşe Yaramaktadır?

Mevsiminde poşetlenen gıdaları, etleri bozulmadan muhafaza etmeye yarayan mevsimi dışında da tüketilmesini sağlayarak hayatımızı kolaylaştıran teknoloji harikası cihazlardır. Özellikle kurban bayramı dönemlerinde kırmızı etin korunması açısından derin donduruculara çok ihtiyaç duyarız. Durum böyle olunca da kurban bayramı öncesi derin dondurucu satışlarındaki artış gözden kaçmamaktadır. Ayrıca yazdan kalma vişne,elma, şeftali, kayısı, erik gibi meyveleri poşetleyerek kışın kompostosunu içebilirsiniz. Yeşil fasulye, bamya gibi sebzeleri sıcak suda 5 dakika hafif haşlayarak  poşetleyebilir, derin dondurucu sayesinde bu sebzeleri kışın da yemenin tadına varabilirsiniz. Sivri biber, domates, kırmızı biber, ıspanak, semizotu, beyaz lahana, brüksel lahanası, pırasa, karnabahar, maydanoz, bezelye, kuru fasulye, nohut, barbunya, ekmek, patates gibi daha sayamadığımız birçok gıdaları derin dondurucu sayesinde saklayabilir ve evde yemek pişirmenin de kolaylığını, pratikliğini öğrenmiş olursunuz.

     

En İyi 3 Derin Dondurucu Markası ve Modelleri

Sandık tipi ve çekmeceli olarak iki modelde üretilmiştir. Ancak çekmeceli dolap tipi derin dondurucular kullanımı çok daha kolay ve pratik olanlardır.

1.Uğur UDF 5 SSL A++ 5 Çekmeceli Derin Dondurucu

Tartışmasız en iyi derin dondurucu markalarından Uğur, çıkarılabilir şeffaf çekmeceleri, mekanik ısı kontrol sistemi, gömme kapı kolu, ayarlanabilir ayak ve pratik kapı kolu ile çekmeceli dolap tipi derin donduruculardandır. -18 ve -25 derece sıcaklık ayarı 157/170 lt net-brüt hacmi, 46/51 kg net-brüt ağırlığı, 0.47 kWh enerji tüketimi bulunan A++ enerji sınıflı cihazlardandır. 5 adet çekmecesi ve elektrik kesinti durumunda 15 saat muhafaza koruma süresi vardır. 40 db gürültü seviyesi, 54 cm en-146 cm yükseklik bulunmaktadır. Buzdolabı tipi kullanımı ile dikey bir derin dondurucu modelidir. Kullanıcılarından olumlu birçok sayıda yorumlar alan cihaz sesinin az olması, yer kaplamaması, elektrik tüketiminde üst düzey tasarruf sağlaması ve malzemelerinin kalitesi ile çok beğenilmekte ve en çok satan ürünler arasında ilk sırada yer alamktadır. (Fiyatı: 1.000 TL civarında)

2.Vestfrost VF 1200/1210 A+ 6 Çekmeceli Derin Dondurucu

6 çekmeceli, 210 lt brüt hacmi, A+ enerji sınıfı, hızlı dondurucu bölümü, iki yönde de değiştirilebilir kapı kullanım rahatlığı, ayarlanabilir ön ayakları, 0,66 kWh (24 saat) enerji tüketimi, 15 kg dondurma kapasitesi mevcuttur. Eni 54 cm, boyu 144 cm ebatlarındadır. Vestel garantisi kapsamında olan ürün fiyatı ile alınabilecek uygun derin dondurucu tavsiyelerimizdendir. Gürültü seviyesi 39 db olmakta ve oldukça sessiz çalışarak adeta rakiplerine fark atmaktadır. Derece göstergeleri, şok, arıza ışıkları, sessiz çalışması ile evinizde yer olmaması durumunda yatak odasında bile rahatlıkla kullanabileceğiniz yönünde kullanıcılarından çok sayıda olumlu yorum almış bir cihazdır. En iyi derin dondurucu tavsiyelerimizdendir. (Fiyatı: 850 TL civarında)

3.Profilo DF1024W3VV A++ 5 Çekmeceli+1 Flap Kapak Derin Dondurucu

A++ enerji sınıfı, 183 kWh/yıl enerji tüketimi, 192 lt brüt hacmi, 42 db ses seviyesi, dikey kapı kolu bulunan şık tasarımlı cihazdır. Sıcaklık yükseldiğinde cihaz optik ve akustik alarm vermektedir.  VitaPlus-akıllı sensörler ile her zaman sabit sıcaklık sağlayan süper dondurma fonksiyonu da bulunan üst düzey performanstadır. 22 kg dondurma kapasitesi, 5 adet şeffaf dondurucu çekmecesi+1 adet şeffaf kapaklı derin dondurucu bölmesi ve elektrik kesinti durumunda 24 saate kadar muhafaza süresi mevcuttur. Yüksekliğini ön ayaklarından ayarlayabilir, tekerlekli ayakları sayesinde dondurucunuzu evinizde istediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz. Kullanıcılarından fiyatına değer üstün performans ve kalitede bir cihaz olması gibi çok sayıda olumlu yorumlar almıştır. (Fiyatı: 1.200 TL civarında)

Sizler de edindiğiniz deneyimler sonucunda memnun kaldığınız ya da şikayetçi olduğunuz derin dondurucu markalarını bizlerle paylaşabilir, kafası karışmış bir çok kişiye fikir verebilirsiniz.

   

Seveceğini Düşündüğümüz Diğer Yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir