En İyi Faiz Veren 3 Banka

EN İYİ FAİZ VEREN BANKALAR

Birikimlerinizi, bankada vadeli hesap açarak arttırmak istiyor fakat en iyi faiz veren bankaların neler olduğu konusunda bir fikir sahibi olamıyor musunuz? O halde bu yazımız kesinlikle sizler için. Bankalar, 2017 yılının ortalarından bu yana daha fazla müşteri çekebilmek için faiz oranlarında ciddi değişiklikler yapmaya başlamışlardır. Bankalar arasında yaşanılan bu rekabetten en fazla fayda sağlayan elbette müşterilerdir. Tabi bu bankaların bir kısmına inanmamak gereklidir. Çünkü bazı bankalar kesintileri bir şekilde arttırarak sadece faiz rakamı ile müşterilerinin gözünü boyamaktadır. Bu yüzden, vadeli bir hesap açtırıp bankaların verdiği faizlerden yararlanmak için, ilk olarak bankanın güvenirliğini göz önünde bulundurmalısınız. Hemen hemen çoğu banka son dönemde ”Şubesiz Bankacılık” adlı hesaplar üzerinden yüksek faiz vermeye başlamışlardır. Bankaların; Şubesiz Bankacılık, Dijital Bankacılık ve bunun gibi uygulamaların hepsi kesinlikle devlet güvencesi altındadır. Hesabınız tamamen banka sorumluluğundadır. Devlet güvencesi ise, 100.000tl altındaki tüm mevduatları garanti altına almaktadır. Sizler için araştırdığımız en iyi faiz veren 3 bankayı detaylı bir şekilde inceleyecek olursak;

1-  ING Bank E-Turuncu Hesabı

ING Turuncu Hesap

ING Bank, televizyonda en fazla reklamı olan bankalardan biridir . Faiz oranlarının da çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Haziran ayı itibariyle %13,5 faiz oranı ile en iyi faiz veren bankalar arasında 2. sırada yerini almıştır. 10.000tl üzerinden hesapladığımızda net getirisi aylık 100.60tl olmaktadır. Hollandalı ING Gruba ait bir bankadır. Güvenle paranızı yatırabileceğiniz bu bankanın arkasında çok büyük ve uluslararası bir firma bulunmaktadır. Ayrıca 100.000tl’ye kadar Devlet garantisi bulunmaktadır.

2- Garanti Bankası (e-Vadeli Mevduat)

GarantiBank e-Vadeli Hesap

Garanti bankasının e-Vadeli hesaplarından yararlanarak yüksek faiz oranlarını kullanabilir, risksiz kazanç ile birikimlerinizi Garanti vadeli hesap aracılığı ile büyütebilirsiniz. Kendi istek ve planlarınız doğrultusunda belirlediğiniz vade süreniz boyunca yatırımınız piyasadaki dalgalanmalardan asla etkilenmez. E-Vadeli mevduat hesabının sunmuş olduğu yüksek faiz imkanından yararlanmanız için hesabınıza en az 500tl yatırmanız yeterlidir. Bu miktar diğer bütün bankalardan az olma özelliği taşımaktadır. E-Vadeli hesap sadece Garanti bankası internet şubesi üzerinden açtığınız hesabınız için geçerli olabilmektedir. 999 güne kadar e-Vadeli hesap ile birikiminize birikim katabilirsiniz.

 

3- DenizBank e-Vadeli Mevduat

Denizbank e-Vadeli Mevduat

Faiz konusunda piyasa değerlerinin üstünde olan diğer bir banka ise Denizbank’tır. Denizbank 10.000tl’ye 32 günlük faizde net 98.74tl getiri sağlamaktadır. Güvenilir bir bankadır ve yine devlet garantisi altındadır. Faiz oranları bakımından şuan Türkiye’deki bankalar arasında 3. sıradadır. DenizBank Vadeli Mevduat ise diğer bankalarda da olduğu gibi Deniz Bank için yapacağınız tl yatırımı için en az 1.000 Türk Lirası yatırmalısınız. Dolar ve EURO için bu miktar 1.000 USD/EURO’dur. TL hesabınız için en fazla 400.000 üst limit, Döviz hesaplarınız için 250.000 USD/EURO’dur.

Klasik Vadeli Mevduat: Banka hesabınıza yatırdığınız paranızın değer kaybetmemesi aksine değer kazanması anlamına gelmektedir. Bankaların işleyişlerinde bu kar payı veya vadeli mevduat olarak adlandırılmaktadır. Banka hesabınıza yatırdığınız paranızın, banka teklifine göre kazanç sağlaması olayıdır.

E-Vadeli Hesap: E-Vadeli hesap, gelişen teknoloji ile birlikte bankaların İnternet bankacılığı üzerinden online olarak açılabilen anında para yatırılan veya çekilebilen şubeye gidilmesine gerek kalmaksızın yatırım TL veya Dolar, Euro gibi yabancı para birimleri ile birlikte Altın hesabı hizmeti veren bir banka yatırım hizmetidir. E-Vadeli hesaplarında uygulanan faiz oranları, banka şubelerinden açılan vadeli hesap faizlerine göre daha yüksektir. Bunun nedeni ise banka şubelerinde %15 stopaj vergisi alınmaktadır. İnternet bankacılık sisteminde açılan vadeli hesaplarda bu vergi alınmamaktadır. Klasik vadeli hesaplar için geçerli olan tüm şartlar ve koşullar E-Vadeli hesaplar için de geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir