En İyi Kişisel Harcama Takip Uygulaması

Kontrolsüz bir gider akışınız var ve bunu kontrol altına almak istiyorsanız gelir gider programı sizin için kesinlikle şart. Öncelikli olarak şunu söylemeliyim arkadaşlar, 1 aylık harcamanızı detaylı görmek istiyorsanız size fikir vermesi açısından size en uygun aşağıdaki uygulamalardan (programlardan) bir tanesini kullanın ve 1 ayda nelere para gidiyormuş, farklı bir deneyim oluyor, mutlaka deneyin.

Harcama Takip Uygulaması | Gelir gider programı

Hesap yönetimi her zaman karmaşık olarak görülen işlemlerin başında gelmektedir. Çünkü birçok kişi, bütçesini kontrol edebilmek veya gelir – gider kalemlerini doğru bir şekilde takip edebilmek için tablolar çizerek boş yere defterler harcamaktadır. Bu işlemler faydalı olsa da,  düzenli bir şekilde kişisel harcama takibi yapılması maalesef mümkün değildir. Bu nedenle teknolojinin sunduğu fırsatlardan yararlanmanızı öneriyoruz.

En İyi Kişisel Para Harcama Takip Uygulaması

Teknolojinin ne kadar geliştiği ve günlük yaşamda birçok konuda yardımcı uygulamaların çıkarılmasına imkân tanıdığı açıkça görülmektedir. Akıllı telefonlar da bu olanakların başında gelmektedir. Hemen her şeyin takip edildiği akıllı telefonlarda harcamalarınızı da takip edebileceğinizi biliyor musunuz?

En İyi Kişisel Harcama Takip Uygulaması Hangisidir?

Gelir – gider dengesini korumak isteyen bireyler bütçe yönetimini sağlayabilmek için en iyi kişisel harcama takip uygulaması hangisidir diye araştırmaya başlamışlardır. Tablolar ya da diğer karmaşık hesaplama yöntemleri ile uğraşmak yerine, kişisel harcamalarınızı çok daha pratik ve kolay bir şekilde takip edebilirsiniz.

Bütçe planlaması yapmanıza yardımcı olan kişisel harcama takip uygulaması, harcamalarınızı kontrol etmenizi ve düzene sokarak para birikimi yapmanızı sağlamaktadır. Birçok farklı kişisel harcama takip uygulamasının arasından Türkçe dil desteği olanları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Türkçe dil desteği olan uygulamaları kullanmanız çok daha kolay olacaktır.

Özellikle tasarruf yapmayı düşünen kişiler için biçilmiş bir kaftan olan en iyi kişisel harcama takip programı, en çok ilgi gören finans uygulamaları arasında ilk sırada yer almaktadır. Düzenli bir bütçe için harcamaların takip edilmesi gerekmektedir. Çünkü gelir – gider dağılımının düzenli olarak her ay takip edilmesi ile tüketim alışkanlıkları da değişmektedir.

İlk etapta kişisel harcama takip uygulaması kullanmak zor gelebilir. Ancak kullanma konusunda alışkanlık kazandıktan sonra tüm işlerinizin daha kolay bir şekilde ilerlediğini göreceksiniz. Böylece bütçe yönetiminin aslında çok kolay olduğunu anlayacaksınız.

Bütçe büyüklüğünüzün az ya da çok olması fark etmeksizin doğru planlamanın yapılması son derece önemlidir. Bireysel ekonominizi izlemenin bütçenizi denkleştirmeniz üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır.

Her ay aldığınız maaşınızla ay sonunu getirmekte zorlanıyorsanız, kişisel harcamalarınız için önlem almanızın vakti gelmiş demektir. Bu aşamada en profesyonel adım, kişisel harcama takip programları arasından birini tercih etmeniz olacaktır. Bu uygulamaları kullanmanızın sağlayacağı faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Gelir ve giderleriniz ile ilgili her türlü bilgiyi rahatça takip edebilirsiniz.
 • Taksitli – taksitsiz harcamalarınızı ekleyebilirsiniz.
 • Ödeme tarihleriniz yaklaştığında program tarafından uyarıldığınız için ödemelerinizde gecikme yaşamayacaksınız.
 • Limit aşımlarında uyarı alırsınız.
 • Gelir – gider tutarlarını grafik şeklinde görebileceksiniz. Ayrıca bu bilgileri Excel’e aktarabileceksiniz.
 • Programı kişiselleştirerek hatırlatmalar ekleyebileceksiniz.
 • Bireysel olarak ekonominizi izleyeceğiniz için bütçenizi rahat bir şekilde denkleştirebileceksiniz.
 • Girdiğiniz veriler ile istatistikleri görüntüleyebileceksiniz.
 • Aynı anda birden fazla hesap takibi yapabileceksiniz.
 • İstatistiki verileri haftalık, aylık ve yıllık olarak görüntüleyebileceksiniz.
 • Geçmiş dönem harcamalarınıza bakarak bulunduğunuz ay ile karşılaştırma yapabileceksiniz.

En iyi kişisel harcama takip uygulaması kullanarak elde edeceğiniz avantajlar yukarıda sıralanmıştır. Tablolar ya da defterlerle uğraşmak yerine bu uygulamalardan birini kullanarak düzenli bir takip yapabilirsiniz. Hangi uygulamayı kullanacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, sizler için aşağıda sıralayacağımız en popüler kişisel harcama takip uygulamalarını incelemenizi öneriyoruz. Bu sayede uygulamalar hakkında bilgi edinecek ve tercihinizi daha kolay yapabileceksiniz.

1Money Kişisel Harcama Takip Uygulaması

Harcama Takip Uygulaması
1Money Kişisel Para Harcama Takip Uygulaması (programı) Ana Ekran Görünümü

Günümüzde en çok tercih edilen ve en iyi kişisel harcama takip uygulaması olarak değerlendirilen 1Money uygulaması, bütçe ve gelir düzenleme işlemlerinde yardımcınız olmaktadır. Harcadığınız paraların nereye gittiğini gösteren bu uygulamanın kullanımı son derece kolaydır.

Günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde para durumunu sık sık takip etmek hem zor hem de can sıkıcıdır. Ancak 1Money kişisel harcama takip uygulaması ile can sıkıcı bu işlemden kurtulacaksınız. Harcamalarınızı anbean takip etmenizi kolaylaştıracak bu uygulama ile gereksiz harcama yapmaya son verebilirsiniz.

Uygulamaya hesaplarınızı da ekleyebilirsiniz. Bu sayede hesaplarınızda kalan tutarı görmeniz daha kolay olacak ve finansal hedeflerinize daha hızlı ulaşacaksınız. Döviz kurları uygulamanın özelliği gereği sürekli olarak güncellenmektedir. Bu da mali durumunuzu daima güncel tutmanızı sağlar. Android ve IOS uyumlu cihazlarınıza indirebileceğiniz 1Money kişisel harcama takip uygulamasının işlevlerinden memnun kalacağınıza inanıyoruz.

Defter Kişisel Harcama Takip Uygulaması

Türk program geliştiricileri tarafından piyasaya sunulan Defter uygulaması, en iyi kişisel harcama takip uygulaması sıralamasında yükse puanlar almayı hak eden özelliklere sahiptir. Uygulamanın en önemli özelliği ücretsiz olmasıdır.

Şık tasarımı ile ilk etapta kullanıcılarını memnun eden uygulamada kişisel harcamalarınızı takip edebilirsiniz. Ayrıca işyeriniz var ise bu işe bağlı hesaplarınızı da uygulamaya ekleyebilir ve takibini yaparak işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

Defter kişisel harcama takip uygulaması programına tüm fatura ve ödemelerinizin son tarihlerini de ekleyebiliyorsunuz. Bu sayede son ödeme günü geldiğinde uygulama tarafından uyarı alıyorsunuz ve faturalarınızda yaşanacak gecikmelerin önüne geçmiş oluyorsunuz. IOS ve Android uyumlu cihazlarınıza kolay bir şekilde indirebileceğiniz uygulamayı tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız.

Spende Kişisel Harcama Takip Uygulaması

Yabancı bir uygulama olmasına rağmen Türkçe dil desteği sunuyor olması en iyi kişisel harcama takip uygulaması arasına girmesini sağlıyor. Android ve IOS uyumlu cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamayı kullanırken de herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Banka hesaplarınızı uygulamaya bağlayarak tüm kişisel harcamalarınızı kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Dünya genelinde popüler olan ve büyük övgüler alan Spende kişisel harcama takip programı beklentilerinizi fazlası ile karşılayacak. Uygulamanın sosyal özelliği de mevcuttur. Bu sayede diğer aile bireylerinizi ve yakın arkadaşlarınızı da planlamalarınıza dâhil edebilirsiniz. Memnun kalacağınızı düşündüğümüz bu uygulamayı incelemenizi öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir