En İyi Powerbank (Taşınabilir Şarj) Modelleri Tavsiyesi

En iyi powerbank modeli tavsiyesinde bulunabilmek için öncelikli olarak bazı soruların cevaplarını bulmamız gerekiyor. Powerbank nedir? En iyi powerbank özellikleri nelerdir, powerbank satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Powerbank kullanımı yeterince güvenli midir? Piyasada bulunan en iyi powerbank hangisi, hangi model ve hangi özelliği ile daha çok tercih edilmektedir? Bu soruların cevaplarını arıyorsanız, powerbank ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz bütün bilgileri paylaştığımız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

En İyi Powerbank Modelleri Tavsiyesi

Powerbank Nedir?

Powerbank, özellikle akıllı telefonlar ve tabletler başta olmak üzere, fotoğraf makinesi, müzik çalar benzeri birçok şarj edilebilen elektronik cihazları şarj etmenize imkan sağlayan küçük boyutlu taşınabilir şarj cihazıdır.

Akıllı telefon ve tabletlerin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi ile, neredeyse elimizden düşürmediğimiz bu cihazların, şarj ömürlerinin kısa olması ya da dışarıda iken bir anda bitivermesi en büyük sorunlarımızdan biri olmuştur. Powerbankler yani taşınabilir şarj cihazları günlük hayatımızda yaşadığımız bu sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kapasite (mAh Değeri) Powerbank satın alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken cihazın kapasitesidir. MAh değeri, bir pilin tek seferde içinde ne kadar enerji barındırdığını göstermektedir. Eğer bataryanız 3000 mAh değerinde ise 7000 mAh değerine sahip bir powerbank tercih etmelisiniz. Bir cihaz ne kadar büyük mAh değerine sahip ise o kadar büyük, ağır ve kalın olmaktadır. Bu sebep ile bazen çok yüksek değerde kapasiteye sahip olan cihazlar çok kullanışlı olmayabiliyor.

Güvenlik ve KaliteKalitesiz ve güvenilir olmayan markalardan alınan Powerbank’ lerin fazla ısı ya da herhangi bir darbeye maruz kaldığı zaman patladığını ya da başka sorunların yaşandığı haberlerini hepimiz duyuyoruz. Powerbank satın alırken tercihinizi daha bilindik ve güvenilir markalardan yana kullanmalısınız. Böylelikle aldığınız cihazı uzun zaman boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer kalitesiz bir Powerbank modelini uzun süreli kullanırsanız telefonunuzun bataryasının ölmesine neden olabilir.

Çoklu USBAynı anda birden fazla cihazı şarj edebilmek için en az iki adet USB çıkışı olmalıdır.

Şarj Olurken Aynı Zamanda Şarj Edebilme ÖzelliğiUzun süreli dışarda kalındığı zamanlarda Powerbank ve telefonunuzun şarjı bitmiş olabilir. Böyle durumlarda aynı zamanda hem kendini hem de telefonu şarj edebilen bir Powerbank modeli tercih etmek sizin için en avantajlısı olacaktır.

Uyarı IşığıPowerbank’ te bulunacak LED uyarı ışıkları sayesinde, şarj ettiğiniz cihazın şarj durumunu takip edebilmeniz daha kolay olacaktır.

Çıkış Gücü : Alacağınız Powerbank’ in çıkış gücü ne kadar yüksek ise, telefon o derece hızlı şarj edilebilmektedir. Hızlı şarj edebilme özelliği için bu USB çıkışlarından en az birinin iki amper ( 2A ) olması gerekmektedir.

Eğer bir Powerbank satın almaya karar verdiyseniz öncelikli olarak kapasitesine dikkat etmelisiniz. Hızlı şarj özelliği mutlaka bulunmalıdır. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Powerbank kullanımı giderek daha fazla ihtiyaç haline gelmiş bulunmakta. Ülkemizde genel olarak tercih edilen Powerbank markaları Xiaomi Powerbank, Samsung Powerbank, Anker Powerbank, Teknosa Powerbank, Huawei Powerbank, S-link Powerbank, Ravpower Powerbank, Trust Powerbank, Ttec Powerbank, Asus Powerbank, Sony ve Spigen Powerbank modelleridir. Ancak en sık tercih edilen marka Xiaomi markasına ait Powerbank modelleridir diyebiliriz.

Piyasada bulunan pek çok marka Powerbank’ lerden en yüksek kapasiteye sahip, en kullanışlı ve en çok tercih edilen modelleri inceleyerek size tanıtmaya çalışacağız. Eğer bir Powerbank sahibi olmaya karar verdiyseniz sizler için hazırladığımız bu tavsiye yazısından faydalanabilirsiniz.

1- Xiaomi Mi Powerbank 20000

Genellikle en çok tercih edilen Powerbank, Xiaomi markasına ait 20000 mAh’ lik kapasiteye sahip olan modelidir. Bilindiği üzere Xiaomi markası telefondan önce Powerbank üretmekte idi. Bu sebeple en verimli Powerbank kullanım deneyimini bu markada yaşayacağınızı düşünüyoruz.

Genel Özellikler

 • Kapasite : 3. 6 V / 20.000 mAh ( TYP )
 • Giriş / Çıkış : DC 5 V / 5.1 V
 • Dolum Süresi : 11 Saat ( 2A )
 • Boyut : 141. 9 x 73 x 21. 8 mm
 • Ağırlık: 338 Gr
 • Pil Tipi : Lityum Polimer
 • Hızlı Şarj Etme : Var
 • Doluluk Göstergesi / Gösterge Tipi : Var / 4 Seviyeli LED

Xiaomi Mi Powerbank 20.000 modelinde iki adet USB çıkışı bulunmaktadır. Bu da aynı anda iki farklı cihazın hızlı bir şekilde şarj edilmesine imkan sağlıyor. Lityum polimer pil tipine sahip olan bu model Mi 4′ ü beş kez, İPhone 6′ yı yedi kez, İPad Mini’ yi üç kez Macbook’ u ise iki kez şarj edebilmeyi vadediyor. Xiaomi 20000 mAh Powerbank özellikleri arasında bulunan kısa devre koruması ve sıcaklık koruması güvenli bir kullanım deneyimi sunarak, güvenlik konusunda da içimizi rahatlatıyor. Ayrıca % 10 daha fazla güç verimliliği ve % 93 e varan dönüşüm oranı ile de hız ve verimi yükseltiyor. Xiaomi Mi Powerbank 20.000 mAh fiyatı ise 219, 00 TL civarında bulunmaktadır.

2- Anker PowerCore+ 26800

Anker PowerCore+ 26800 mAh kapasitesi ile en güçlü Powerbank modeli olarak sayılmaktadır. Üç farklı cihazı aynı anda şarj etme özelliğine sahiptir. Tüm İPhone, İPad ve Android cihazlarla tam uyumluluk gösterir.

PowerIQ teknolojisi ile bağlı cihazları otomatik olarak tespit ederek tüm cihazlara en yüksek seviyede optimum hızda şarj sağlayabilmektedir. Ergonomik tasarımı ve şık görünümü ile de beğeni kazanmakta olan Anker PowerCore+ 26800 ayrıca MultiProtect teknolojisi ile kullanıcıları ve cihazları güvende tutabilmek için dalgalanma koruması, kısa devre önleme ve premium LG pil hücrelerini bir araya getirerek üstün güvenlik sağlıyor.

Genel Özellikler

 • Kapasite : 26800 mAh
 • Giriş / Çıkış : 5 V / 5 V
 • Dolum Süresi : 9 Saat
 • Boyut : 180 mm x 80 mm x 24 mm
 • Ağırlık : 590 Gr
 • Hızlı Şarj Etme : Var
 • Hızlı Şarj Etme Teknolojisi: Qualcomm QickCharge 2 Anker PowerIQ
 • Doluluk Göstergesi / Gösterge Tipi : Var / 10 Seviyeli LED Gösterge

Anker PowerlQ, Qick Charge 3.0 teknolojisi ile dünyanın en yüksek kapasiteli taşınabilir şarj cihazlarından ( Powerbank ) birisi olarak, İPhone 7′ yi on kere, Galaxy S7′ yi yedi kere ve MackBook’ u üç kere şarj edebilmektedir. Nker PowerCore + 26800 mAh model Powerbank’ in fiyatı ise 299, 90 TL civarında bulunmaktadır.

3- Samsung 10200 mAh Fast Charger Powerbank

Samsung markasına ait hızlı şarj etme özelliği bulunan bu Powerbank modeli kavisli gövde tasarımı ile her yere kolay taşınabilme avantajını sağlıyor. Ergonomik tasarımı ile kullanım kolaylığı sunarken zamandan ve enerjiden tasarruf sağlıyor ve tüm cihazlara uyum sağlayabiliyor.

Genel Özellikler

 • Pil Gücü : 10200 mAh
 • Pil Tipi : Lityum İyon
 • Giriş / Çıkış : 5 V / 5 V
 • USB Çıkış Sayısı : 1 Adet
 • Ağırlık : 290 Gr
 • Boyut : 
 • Doluluk Göstergesi / Gösterge Tipi : Var /  4 Seviyeli LED Gösterge
 • Hızlı Şarj Etme : 104.2 mm x 77.1 mm x 23 mm 

Kullanıcıların olumlu yorumlarda bulunduğu, Samsung markasının güvencesi altında olan bu Powerbank modeli, kalite güvenlik ve hızlı şarj konusunda benzerlerine göre son derece iddialı bir cihazdır. Samsung 10200 mAh Fast Charger Powerbank’ in fiyatı ise kampanyalı dönemlerde 149, 90 TL gibi bir fiyata bulunabilmektedir.

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: kubra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.