En İyi Saç Kurutma Makinesi

En İyi Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makineleri günlük hayatta yaygın olarak kullanılan kişisel bakım araçları arasında yer alır. Farklı saç tiplerine hitap edebilmesi amacıyla üreticiler çeşitli özelliklere sahip modeller üretir ve satışa sunar. Gelişen teknoloji ile birlikte saç kurutma makinelerine birçok kullanışlı özellik eklenir.

Artan ihtiyacın bir sonucu olan bu geniş çeşitlilik içerisinde en iyi saç kurutma makinesi modelini bulmak meşakkatli olabilir. Makineni gücüne, özelliklerine ve başlıklarına dikkat ederek en iyi saç kurutma makinesi hangisi konusundaki soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

Müşterilerin yaygın olarak tercih ettiği, teknik servisi bulunan markaların ürettiği saç kurutma ve fön makinelerini tercih ederek uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Markaları

Saç kurutma makineleri üreten çok sayıda marka bulunur. Bu markaların her biri farklı bir saç kurutma ihtiyacına hitap ettiğinden modelleri de birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir. En iyi saç kurutma makinesi markası hangisi sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bütün bunlarla beraber güvenle tercih edebileceğiniz bazı saç kurutma makinesi markaları şunlardır:

 • Dyson
 • Valera
 • Braun
 • Philips
 • Remington
 • Parlux
 • Bosch
 • Grundig
 • Rowenta
 • Fakir
 • Arzum
 • Arçelik

Profesyonel Saç Kurutma Makineleri

Profesyonel uzmanlar tarafından kullanılan saç kurutma makinelerini tercih ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu saç kurutma makineleri standart modellerden daha güçlüdür ve yoğun kullanım için üretilmiştir. Ev tipi bir saç kurutma makinesinden farklı olarak  profesyonel standartlara sahip bazı modeller şunlardır:

 • Dyson Supersonic: Son yıllarda popülaritesini arttıran Dyson markası Supersonic saç kurutma makinesi ile de dikkat çekmeyi başarır. 1600 W gücünde çalışan bu makine 3 kademeli hız ayarına sahiptir. Aynı zamanda 4 kademeli ısı ayarı yapabilmenize imkan tanıyan Dyson Supersonic difüzör başlığıyla da en iyi saç kurutma makineleri arasına girmeyi başarır.

 • Braun HD 780: 2000 W çalışma gücü ile dikkat çeken bu saç kurutma makinesi modeli 2 kademeli hız ayarına ve 5 kademeli ısı ayarına sahiptir. Difüzör  başlığı ile saç kurutma deneyimini iyileştiren Braun HD 780 profesyonel AC motoruyla kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde çalışır.

Kullanışlı Fön Makineleri

Fön ve saç kurutma makinelerinin aynı cihazlar olduğu yaygın bir kanıdır. Esasında fön makinesi ve saç kurutma makinesi birbirlerinden oldukça farklı cihazlardır.

Çalışma prensipleri benzese de her ikisinin de asıl mekanizmaları farklılık gösterir. Fön makinesi saçı şekillendirmeyi amaçlar. Saç şekillendirmek için fön makinesi kullanılmalıdır.

Saç kurutma makinesi de adından da anlaşılabileceği üzere sadece saç kurutmak için kullanılır. Güvenle tercih edebileceğiniz bazı en iyi fön makinesi modelleri şunlardır:

 • Dyson Airwrap: Bir fön makinesinden beklenen bütün özellikleri eşsiz bir tasarım ve kaliteli materyal ile sunan Dyson Airwrap en iyi fön makineleri arasına girmeyi başarır. Isı ayarı yapılabilen ve iyon özelliği ile kabarmayı önleyen bu fön makinesi ile birçok saç şekillendirme işlemi yapılabilir. Aynı zamanda saç kurutma işlevi de bulunan bu fön makinesini güvenle tercih edebilirsiniz.

 • Parlux 3800 Ecofriendly: Ülkemizdeki kuaförler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir İtalyan markası olan Parlux’un 3800 Ecofriendly fön makinesi 2100 W gücünde çalışır. 2 kademeli hız ayarı ve 2 kademeli ısı ayarı bulunan bu model iyon teknolojisi ile en kaliteli fön makinesi seçeneklerinden biri olmayı başarır.

Vigolu Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Vigolu saç kurutma makinesi difüzör başlığı bulunan saç kurutma makinesi anlamına gelir. Difüzör başlığı saçın ısıya direkt olarak maruz kalmamasını ve sağlıklı bir şekilde kurumasını sağlar. Saçın yıpranmaması açısından oldukça gerekli olan difüzör başlığı aynı zamanda saç şekillendirmek için de kullanılabilir. Tercih edebileceğiniz bazı en iyi vigolu saç kurutma makinesi modelleri şunlardır:

 • Goldmaster Revo GM-7194: 2200 W gücü ile dikkat çeken bu saç kurutma makinesi 6 kademeli hız ayarına sahiptir. Aynı zamanda 8 kademeli ısı ayarı ile dikkat çeken bu model hava filtresi ile sağlıklı bir deneyim sunar. Led gösterge, difüzör başlık, dokunmatik panel ve aşırı ısınma emniyeti gibi özellikleri bulunan bu saç kurutma makinesi modelini güvenle tercih edebilirsiniz.

 • Grundig Ionica HD 9980: 1800 W gücünde çalışan bu saç kurutma makinesi 3 kademeli hız, 5 kademeli ısı ayarına sahiptir. Soğuk hava da oluşturabilen Grundig Ionica çıkarılabilir filtre ve seramik ızgaraya sahiptir. Difüzör başlığı da bulunan bu saç kurutma makinesini güvenle tercih edebilirsiniz.

İlgili Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.