En İyi Tansiyon Aleti 2020

tansiyon aleti tavsiye 2020  

Teknolojinin gelişmesi ile beraber sağlığınızı kontrol altında tutmanıza yarayan cihazlar geliştirilmeye başlanmıştır. Bu cihazlardan biri de tansiyon aleti olarak karşınıza çıkmaktadır. Gencinden yaşlısına her bireyin evinde bulunması gerekli olan tansiyon aleti sayesinde tansiyon değerlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Kandaki basınç değerlerini ölçmeye yarayan tansiyon aletleri, tansiyon düzensizlikleri yaşayan kişilerin kullanmaları gereken önemli cihazlardan biridir. Kullanılan tansiyon ilaçlarının doğru etkiler yarattığını ölçmeye yarayan bu cihazlar, doktor yardımı gerektirecek olası durumların önceden belirlenmesinde etkilidir.

En İyi Tansiyon Aleti Tavsiye

Büyük ve küçük tansiyon ile beraber nabzı da ölçen tansiyon aleti, dijital ve analog olarak iki farklı şekilde tasarlanmaktadır. Dijital olan tansiyon aletleri dijital ölçme cihazına kauçuk tüp kullanılarak bağlanmaktadır. Analog tansiyon aletlerinde ise steteskop kullanılmaktadır.

Dijital tansiyon aletleri ‘nin kullanımı çok daha kolaydır. Bu cihazlarda manşon kendiliğinden şişer. Analog tansiyon aletlerinde ise manşonun birey tarafından şişirilmesi gerekir. En iyi tansiyon aleti seçiminde ölçüm cihazlarının türüne, kullanışlılığına, hafıza durumuna, manşon ölçümüne ve akıllı cihaz uyumluluğuna bakılmalıdır. Bu konuda tereddüt yaşıyorsanız, sizlere yardımcı olmak adına bu yazımızı hazırladık.

En iyi tansiyon aleti tavsiyesi 2020 yılı itibari ile daha kapsamlı olacaktır. Tansiyon aletlerinde yapacağınız ölçüm sonuçlarının düzenli olarak kayıt altında tutulması gerekir. Bu sonuçlar sayesinde ilaç kullanımının etkisi saptanır ve varsa dengesizlikler belirlenir. Dijital tansiyon aletlerinde bu bilgiler saklanmaktadır. Bilgileri cihazın hafızasına saklamak için herhangi bir işlem yapmanıza da gerek yoktur. Analog tansiyon aletlerinde ise değerlerin okunması için ekstra bir kişiye ihtiyaç duyulur. Ayrıca hafızası olmadığı için sonuçlar kişi tarafından saklanmalıdır.

Tansiyon aletlerinin hepsi aynı fonksiyona sahip olmadığı için işlevleri de farklıdır. Yani her model tansiyon aletinden aynı verimi alamazsınız. Bu nedenle işinize yarayacak en doğru modeli tercih etmeniz gerekir. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına en iyi tansiyon aleti yazısı hazırladık. Yazımızda yer alan püf noktaları ve modelleri inceleyerek kararınızı çok daha kolay verebilirsiniz.

Omron M2 HEM-7120 Basic Dijital Koldan Tansiyon Aleti

2019 yılına damga vuracak en iyi tansiyon aleti arasında yer alan Omron M2 dasic dijital tansiyon aleti, Intellisense teknolojisi ile ölçüm yapmanızı sağlamaktadır. 22 – 32 cm manşet genişliğine sahip olan ürünün pil ömrünü daha da uzatmak için tasarruflu sistem özelliği devreye girmektedir.

3 satır genişliğindeki LCD ekranı ile konforlu bir ölçüm deneyimi yaşatan Omron M2 dasic dijital tansiyon aleti test edilerek klinik tarafından onaylanmış kaliteli bir cihazdır. Tam otomatik bir özelliğe sahip olan ürünün düzensiz ritim uyarısı mevcuttur.

     

Hafıza özelliği olan Omron M2 dasic dijital tansiyon aleti ile 30 tane ölçümünüzü kaydedebilirsiniz. Ayrıca kayıt işlemi için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Cihaz otomatik olarak 30 ölçümünüzü kaydetmektedir. Bu sayede tansiyon değerlerinizin uyumlu ya da dengesiz olmasını takip edebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız tansiyon ilacının olumlu etki yaratıp yaratmadığını da bu takip sayesinde belirleyebilirsiniz.

Osilomerti ölçüm sistemine sahip olan Omron M2 dasic dijital tansiyon aletini koldan tansiyon ölçümünde kullanabilirsiniz. Ürün otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Cihazın özel saklama çantası da mevcuttur. Bu sayede çantanıza ekleyerek yanınızda taşıyabilir ve istediğiniz anda tansiyonunuzu ölçebilirsiniz. Ürünün fiyatı 140 – 160 TL arasında değişmektedir. Pratik ve kullanışlı bir tansiyon aleti arıyorsanız, Omron M2 dasic dijital tansiyon aletini tavsiye edebiliriz.

Acura Ac 433 Koldan Ölçer Tansiyon Aleti

Birinci kalite bir ürün olan Acura Ac 433 koldan ölçer tansiyon aleti, 240 ölçüm hafızası ile benzerlerine üstünlük sağlamıştır. Üstün dijital ekranı sayesinde net ölçüm yapan ürün, en iyi tansiyon aletleri arasında yerini almıştır. Tek tuşla çalıştırılabilen Acura Ac 433 koldan ölçer tansiyon aletinin pil ömrü uzundur.

Tarih ve saat ayarlamalı olan Acura Ac 433 koldan ölçer tansiyon aleti ile tansiyonunuzu hangi tarihte ve saatte ölçtüğünüzü öğrenebilirsiniz. Bunun için hafıza düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Ölçümlerinizin kaydedilmesi için herhangi bir ekstra işlem yapmanıza gerek yok.

Hipertansiyon risk analizi de yapan Acura Ac 433 koldan ölçer tansiyon aletinin beklentilerinizi fazlası ile karşılayacağını düşünüyoruz. LCD geniş ekranında üç ölçümü aynı anda gösteren ürünün geometrik sonuç listesi de bulunmaktadır. Rakiplerine göre farklı özelliklerinin yanında fiyatı ile de ön planda olan Acura Ac 433 koldan ölçer tansiyon aletine 75 TL gibi bir ücretle sahip olabilirsiniz.

Braun BUA 5000 Exactfit 1 Koldan Ölçer Tansiyon Aleti

Kan basıncının düzenli bir şekilde izlenmesi için tercih edebileceğiniz tansiyon aleti tavsiye olarak Braun BUA 5000 Exactfit 1 koldan ölçer tansiyon aletinin adını verebiliriz. Profesyonel kurumlar tarafından denetlenen ve sertifikalandırılan ürünün ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyoruz.

En yüksek standartlara sahip olan ürünün otomatik kapanma özelliği bulunmaktadır. Tam doğru bir ölçüm sunan Braun BUA 5000 Exactfit 1 koldan ölçer tansiyon aletini taşıma çantasında rahatlıkla taşıyabileceksiniz. 22 – 42 cm üst kol ölçümü için uygun olan cihazın pratik bir kullanımı vardır.

Daha rahat bir kullanım fırsatı sunmak amacı ile ürüne geniş bir başlat / durdur düğmesi eklenmiştir. Büyük LCD ekranı sayesinde ölçüm değerlerinizi rahatlıkla görebileceksiniz. Otomatik kapatma özelliği bulunan Braun BUA 5000 Exactfit 1 koldan ölçer tansiyon aleti 1 dakika içerisinde kendiliğinden kapanmaktadır. Düşük pil uyarısı veren cihaz son ölçüm değerlerinizi de depolamaktadır. Bu kapsamlı özeliklerine karşın fiyatı rakiplerine göre uygundur. 160 TL civarında bir fiyat ile sahip olacağınız cihazdan memnun kalacaksınız.

   

Seveceğini Düşündüğümüz Diğer Yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir