En İyi Tansiyon Aleti Hangisi (Elektronik)

en iyi tansiyon aleti hangisi  

Elektronik en iyi tansiyon aleti hangisi sorusu hemen herkesin aklına gelen sorulardan biridir. Çünkü her yaştan insanın evinde tansiyon aleti bulunmaktadır. Tansiyon aleti satın almak için kronik hastalığınızın olmasına gerek yok. Genel olarak sağlığın takip edilebilmesi için kan basıncının doğru bir şekilde ölçülmesi gerekmektedir.

Elektronik En İyi Tansiyon Aleti Hangisi

Ani ve uzun süreli tansiyon değişimleri kişinin vücuduna ciddi zararlar verebilmektedir. Tansiyon yükseldiği anda bilgi sahibi olunamaz ve önlem alınmazsa önemli organlardan kalp, damarlar ve beyin zarar görür. Bu nedenle en iyi tansiyon aleti satın alınarak düzenli ölçümler yapılmalıdır. Piyasada farklı markaların dijital yani elektronik ve manuel tansiyon aletleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza uygun tansiyon aletini tercih etme konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, bu yazımız tam size göre.

dijital en iyi tansiyon aleti hangisi

Manuel tansiyon aletlerinin kullanımı elektronik tansiyon aletinin kullanımına göre daha zordur. Manuel tansiyon aletleri ile ölçüm yaparken ikinci bir kişiye ihtiyaç vardır. Ancak elektronik tansiyon aleti ile ölçümlerinizi tek başınıza yapabilirsiniz. Resimde de gördüğünüz gibi tansiyonunuzu elektronik tansiyon aletleri ile tek tuşa basarak kendi kendinize ölçebiliyorsunuz.

Dijital En İyi Tansiyon Aleti Hangisi

Kan basıncını ölçmeye yarayan tansiyon aletini almadan önce kapsamlı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Sizin yerinize yaptığımız araştırmalar sonucunda elektronik en iyi tansiyon aleti seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve hangi markaların daha kullanışlı olduğu sorularının cevabına ulaştık. Sağlığınıza dair önemli sonuçlar veren tansiyon aletini tercih ederken fiyattan önce cihazın özelliklerine bakmanızı öneriyoruz.

Son zamanlarda düzensiz beslenme ve çevresel etkenler nedeni ile sağlık sorunlarının arttığı görülmektedir. Bu nedenle tansiyon aletlerine olan ilgi de artmıştır. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde en çok elektronik tansiyon aletleri satın alınmaktadır. Birçok yönden manuel tansiyon aletlerine göre avantaj sağlaması bu ilgiyi artırmaktadır.

Elektronik tansiyon aletleri ile kronometre, nabız, kalori hesabı, kalp atışı gibi ölçümleri de rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Ayrıca yapmış olduğunuz ölçümlerinizi de arşivleyebiliyorsunuz. Kalp ve damar sağlığınız için önemli olan tansiyon değerlerinizi en iyi tansiyon aleti ile ölçmeniz içinizi de rahatlatacaktır.

İnsanlar için en tehlikeli unsurların başında tansiyon geliyor. Herhangi olumsuz bir durum karşısında nasıl adımlar atılması gerektiğine tansiyon ölçümleri sayesinde karar verilmektedir. Bu ilk müdahaleler çoğu durumda ölüm riskini de ortadan kaldırıyor. Bu nedenle sağlığını kontrol altında tutmak isteyen kişiler, tansiyon ve diğer ölçümlerini yapabilecekleri ekipmanların daima ellerinin altında olmasını isterler. Bu aşamada devreye elektronik tansiyon aleti girmektedir. Tek başına ölçüm yapmayı sağlayan bu cihazlar ile kendinizi güvende hissedeceksiniz.

en iyi tansiyon aleti hangisi

Piyasada birçok farklı markanın farklı özellikler sunan tansiyon aletleri bulunmaktadır. Her şeyden önce sağlığınızı en iyi şekilde takip edebileceğiniz bir tansiyon aletini tercih etmelisiniz. Ancak her bir cihazın özellikleri farklı olduğu için elektronik en iyi tansiyon aleti seçiminde zorlanabilirsiniz. Bu zorluğu ortadan kaldırmak için tansiyon aleti alırken nelere dikkat edilmelidir? konusunda bilgiler vermeyi uygun gördük. Tansiyon aleti almadan önce dikkat etmeniz gereken şu kriterleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz:

  • Öncelikle satın alacağınız cihazın tanınmış bir marka olmasına dikkat etmelisiniz. İlgili firmanın da güvenilir olması önemlidir.
  • Bilekten ölçen tansiyon aleti yerine koldan ölçen tansiyon aletini tercih etmelisiniz.
  • Ekonomik olması için işlevsiz ve özellikleri olmayan tansiyon aletini satın almamalısınız.
  • İkinci el tansiyon aleti almamaya özen gösterilmelidir.
  • Ürünün aksesuarlarının ve garanti belgesinin tam olduğuna dikkat edilmelidir.
  • Sağlık Bakanlığı’nca çıkarılmış olan Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği’ne uygun olmasına dikkat edilmelidir.
  • Cihazın manşon boyunun kolunuza uygun olduğuna emin olmalısınız.
  • Ölçüm doğruluğu test edilen cihazları tercih etmelisiniz. Yanlış ölçümlerin yanlış müdahaleler getireceğini unutmayın.

Kalp ve damar sağlığını yakından ilgilendiren tansiyon değerleri, tansiyon rahatsızlığı yaşayan kişiler için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle dijital en iyi tansiyon aleti hangisi ise o cihazı satın almanızı öneriyoruz. Piyasada en çok tercih edilen ve doğru ölçümleri ile büyük avantaj sağlayan tansiyon aletlerinin özelliklerine aşağıdaki tablo ve açıklamalardan ulaşabilirsiniz.

Marka Model Ölçüm Özellikleri Pc Bağlantısı Fiyat
Omron Omron M2
HEM 7120
Dijital/Koldan 2×84 Hafıza Intellisense teknolojiye sahip Usb 165 TL
Acura 9080K Dijital/Koldan Türkçe Konuşan Usb 100 TL
Freely TMB986 Dijital/Koldan Tam otomatik, konuşma özelliği yok Yok 155 TL
Medisana Platinium Dijital/Koldan Türkçe-İngilizce-Almanca Konuşma özelliği Usb 185 TL
Braun BAU5000 Dijital/Koldan 1 hafıza (son ölçüm) Usb 280 TL
     

 

Yukarıdaki tabloda en çok tercih edilen ve farklı özellikleri ile kullanıcılarını memnun eden elektronik en iyi tansiyon aleti listesi yer almaktadır. Cihazların her birinin sunduğu avantajlar farklıdır. Bu nedenle fiyatlarında da değişiklik olduğu görülmektedir. Şimdi bu cihazların özelliklerine ayrıntılı olarak değineceğiz.

Omron M2 Basic HEM 7120 Elektronik Tansiyon Aleti

Intellisense teknolojisine sahip olan Omron M2 Basic elektronik tansiyon aleti en çok tercih edilen Omron modellerinden biridir. Fazla yer kaplamadığı için çantanızda bile taşıyabileceğiniz cihazın kullanımı da son derece kolaydır.

Cihazın 3 satır genişliğine sahip LCD ekranı mevcuttur. Bu sayede ekranı okuma konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Manşet genişliği 22 – 32 cm olduğu için herkesin koluna rahatlıkla uyum sağlamaktadır.

Gerekli testlerden geçirilen ve klinik çalışmalarla onaylanan Omron M2 Basic, en iyi tansiyon aleti tavsiye sıralamamızda ilk sırada olmayı hak etmektedir. Geniş hafızası ile 200’e kadar ölçümü kaydeden cihazdan dilediğiniz zaman geriye dönük raporları kontrol edebilirsiniz.

Kolan ölçüm yapan en iyi elektronik tansiyon aleti olarak değerlendirilen Omron M2 Basic, doğru ölçümler yaparak sağlınızı kontrol altına almanıza yardımcı oluyor. Cihazın en önemli özelliklerinden biri de, hastanede ölçülen tansiyonlarla aynı sonuçları vermesidir. Cihazı iki ayrı kişi kullansa da, iki kişinin de tansiyon ölçümleri hafızaya kaydedilmektedir.

Gelişmiş teknolojilerle piyasaya sürülen Omron M2 Basic modelde manşeti takmış olduğunuz kolun pozisyonu nasıl olursa olsun doğru ölçümler yapılmaktadır. USB özelliği de bulunan cihazın piyasa değeri 150 TL’dir. Hem ekonomik hem de uzun süreli kullanabileceğiniz kaliteli bir elektronik tansiyon aleti arıyorsanız, bu modelin isteklerinizi karşılayacağını düşünüyoruz.

Acura 9080K Elektronik Tansiyon Aleti

Birbirinden etkileyici özelliklerine karşılık uygun bir fiyat ile satışa sunulan Acura 9080K, ekonomik en iyi elektronik tansiyon aleti olarak değerlendirilmektedir. Kolay bir kullanıma sahip olan cihazın tam otomatik olması kullanıcıları mutlu etmektedir. Güvenli ölçümler yapabileceğiniz Acura 9080K tansiyon aletinden memnun kalacaksınız.

Cihazı kullanmaya başladığınız anda Türkçe konuşma özelliği ile sizi yönlendirmektedir. Bu sayede nasıl ilerlemeniz gerektiğini bilerek doğru ölçümler yapabileceksiniz. Ölçüm sonrasında tansiyonunuzun kaç olduğunu ekrana bakmanıza gerek kalmadan öğrenebileceksiniz. Sesli olarak tüm değerleri size aktaran cihazı kullanmak için yapmanız gereken tek şey, cihazı kolunuza yerleştirerek düğmesine basmaktır.

199 hafıza kapasitesi ile geçmiş tansiyon değerlerinizi not almanıza gerek kalmayacak. Dilediğiniz zaman geçmiş ölçümlerinizi kolaylıkla görebileceksiniz. Uzun pil ömrü sayesinde ölçümleriniz yarıda kesilmeyecek.

Cihazın manşet ölçüleri 23 – 33 cm’dir. Bu sayede herkesin koluna rahatlıkla olabilmektedir. Pil ömrü 300 ölçümdür. Yani uzun süre rahatlıkla kullanabileceksiniz. Cihazı açtıktan sonra 1 dakika kullanmadığınız zaman kendiliğinden kapanmaktadır. Küçük boyutu sayesinde istediğiniz yere tansiyon aletinizi götürebilecek ve ani durumlarda tansiyonunuzu ölçebileceksiniz. Bilgisayar bağlantısı da bulunan bu cihazı 95 TL gibi uygun bir ücrete satın alabilirsiniz.

Freely TMB986 Premium Elektronik Tansiyon Aleti

En çok tercih edilen elektronik tansiyon aleti markalarından biri de Freely olarak karşımıza çıkıyor. IF tasarım ödülüne sahip olan bu cihazın özelliklerine hayran kalacaksınız. WHO tansiyon sonuç sınıflandırma ekranına da sahip olan cihazın dokunmatik tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Full otomatik özelliğe sahip olan Freeely TMB986 Premium elektronik tansiyon aleti tavsiye edebileceğimiz en iyi modellerden biridir. 2 kullanıcının 120 ölçümünü hafızasında kaydedebilen cihazı kendi başınıza kolaylıkla kullanabilirsiniz. Koldan kullanım özelliğine sahip olduğu için manşeti kolunuza taktından sonra düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

Şişirme esnasında ölçüm yapmaya başlayan cihazın tansiyon ile beraber nabzınızı da ölçtüğünü göreceksiniz. Hem hızlı hem de kesin sonuçlar veren cihazın özellikleri beklentilerinizi karşılayacak seviyededir. Cihazın manşet ölçüsü 22 – 32 cm / 22 – 42 cm olduğu için herkesin kullanımına uygundur.

BHS protokolüne göre klinik olarak test edilen ürün, dünyadaki son teknolojiye uygun olarak üretilmiştir. 4 * AAA pil gücüne sahip olan elektronik tansiyon aletini uzun süre güvenle kullanabilirsiniz. USB bağlantısı olmadığını fark ettirmeyecek avantajlar sunan cihazın fiyatı 150 TL civarındadır. Bu kadar farklı işlevleri olan cihazın fiyatı da rakiplerine göre gayet uygundur.

Medisana Platinium MTA 51440 Elektronik Tansiyon Aleti

Türkçe konuşma özelliği ile dikkat çeken Medisana Platinium tansiyon aletini kullanırken cihazın sizi yönlendirmesine bayılacaksınız. Tansiyon aletini kullanmayı bilmiyor olsanız bile, cihaz konuşarak sizi yönlendirecek ve doğru ölçümleri yapmanıza yardımcı olacak. Bu sayede artık tansiyon ölçümü için eczane ya da hastanelere gitmenize gerek kalmayacak. Elektronik en iyi tansiyon aleti hangisi sorusuna verilebilecek ilk yanıtlardan biri de Medisana Platinium modelidir. Sunduğu özellikler ile övgüyü hak eden nadir cihazlardan biridir.

Diagnostik fonksiyon özelliği ile hassas tansiyon ölçümleri yapan cihazın sonuçları daima doğrudur. Ekstra Large ekrana sahip olduğu için rakamları 22 cm yüksekliğinde net olarak görebileceksiniz. Ölçülen değerler Dünya Sağlık Örgütü’nün değerlendirme sistemine uygun olan renk skalası ile sınıflandırılmaktadır.

İki ayrı kullanıcının ölçümlerini 90’a kadar hafızasına almaktadır. Bu sayede ölçümlerinizi not almanıza gerek kalmayacak ve dilediğiniz zaman geriye dönük değerlerinizi ölçebileceksiniz. Ayrıca hafızaya alınan değerlerin ortalaması da verilerek ortalama tansiyon değerinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

FDA onaylı cihaz klinik testlerden de geçirilmiştir. Cihazın Türkçe ile beraber Almanca ve İngilizce konuşma özelliği de mevcuttur. Ayrıca pil seviyesi düştüğünde uyarı vererek sorun yaşamanıza engel olmaktadır. USB bağlantısı bulunan cihazı 150 TL’ye satın alabilirsiniz. Cihazı kullanmaya başladığınızda verdiğiniz ücrete fazlasıyla değeceğini göreceksiniz.

Braun BAU 500 Elektronik Tansiyon Aleti

Elektronik en iyi tansiyon aleti tavsiye listemizde en yüksek fiyata sahip olan model Braun BAU 500’dür. Fiyatına göre üstün teknolojik özellikler sunan cihazı beğeneceğinizi düşünüyoruz. Hem pratik hem de kolay kullanımı ile sektörde en çok tercih edilen modeldir.

Kan basıncının evde düzenli olarak takip edilebilmesi için üretilen cihazın doğru ölçümler yaptığı ESH yani Profesyonel Kurumlar tarafından da sertifikalandırılarak kanıtlanmıştır. Otomatik kapanma özelliği bulunan cihazı açık unutsanız bile korkmanıza gerek yok. Cihaz kendiliğinden kapanarak boşa pil harcamamaktadır.

Tasarım ve Kullanışlılık

Özel taşıma çantasına sahip olan ürünü istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. 22 – 42 cm genişliğine sahip manşeti ile herkesin kullanımına uygundur. Ergonomik bir tasarım sahip olan cihazın başlat – durdur düğmeleri mevcuttur. Geniş LCD ekranı sayesinde çıkan sonuçları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Düzensiz ritim uyarısı da yapabilecek cihazın fiyatı 250 – 300 TL arasında değişmektedir. Diğer markalara göre fiyatı biraz yüksek olsa da, sunduğu özellikleri ile fiyatının değerinin altında olduğunu düşündürmektedir.

Yukarıda sıraladığımız modeller en iyi tansiyon aleti hangisi sorunuza cevap bulmanıza yardımcı olacaktır. Sağlığınızı büyük oranda etkileyen tansiyon değerlerinizi evinizde kendiniz ölçmek istiyor ve hangi modeli tercih edeceğiniz konusunda karar veremiyorsanız, alışveriş yapmadan önce bu yazımızı okumanız karar vermenize yardımcı olacaktır.

   

Seveceğini Düşündüğümüz Diğer Yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir