Kamerası En İyi Telefon

kamerası en iyi telefon hangisi

Kamerası En İyi Telefonlar

Akıllı cep telefonlarının en çok kullanılan özelliklerinden birisi şüphesiz ki kameralarıdır. Günümüzde kullanılan akıllı cep telefonları üstün kamera özellikleriyle profesyonel fotoğraf kameraları kadar performans sunabilir. En iyi kamerası olan telefon modelleri her türlü ışıkta üstün keskinlikte geniş renk aralığı sunarak görüntü kaydedebilmenizi sağlar. Her türlü ortamda profesyonel kalitede video ve fotoğraf çekebilmek için Google Pixel Pro 6 modelini tercih edebilirsiniz. Bu akıllı telefon 3 arka kameraya sahiptir ve 50 MP keskinliğinde görüntü kaydı yapabilmenizi sağlar. Kamera performansı ile öne çıkan bir diğer akıllı telefon modeli olan Oppo Reno 7 64 MP çözünürlüğündeki kamerasıyla 1080p video kaydı yapmanızı mümkün kılar. 3 arka kamerası sayesinde ağır çekim ve derinlik efekti gibi gelişmiş özellikleri bulunan bu modeli seçerek her ışık koşulunda tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz.

Gece Kamerası En İyi Telefon Modelleri

Xiaomi Mi 11 Ultra

Gece vakti akıllı telefonlarla video ve fotoğraf çekmek oldukça  yaygın bir durumdur. Fakat gece vaktinde gün ışığı olmadığından akıllı telefonun kamera performansı sonuca  direkt olarak etkiler. Kamera performansı düşük bir akıllı telefonun gece ışığında tatmin edici video ve fotoğraf çekmesi mümkün değildir. Gece kamerası en iyi telefonlar arasından bir seçim yaparak hem gün ışığında hem de gece karanlığında keskin çözünürlükte kayıtlar yapabilirsiniz. Gece ışığında kamera performansı en iyi olan telefon modellerinden birisi Xiaomi Mi 11 Ultra’dır. Aynı zamanda iPhone 12 Pro Max modeli de gece ışığında yüksek çözünürlüklü video ve fotoğraflar çekebilir. Samsung Galaxy S21 Ultra modeli kullanıcıların gece çekimleri için tercih ettiği modeller arasında yer alır.

Selfie Kamerası En iyi Akıllı Telefonlar

Vivo V23 5G’dir

Ön kamera da arka kamera kadar önemli bir özelliktir. Akıllı cep telefonlarının varlığından bu yana arka kameraların performansı her zaman ön kameradan daha iyi olmuştur. Arka kamera daha çok kullanıldığından telefon üreticileri arka kameraların performansına daha çok dikkat eder. Ayrıca ön kameranın ekranla yerleşik olması da bu performans kısıtlamasının sebepleri arasında yer alır. Son yıllarda piyasaya sürülen akıllı telefonların ön kameraları üstün performansları ile arka kameralardan geri kalmaz. Selfie kamerası en iyi telefonlar arasında yer alan Samsung Galaxy S22 Ultra modelinin ön kamerası 40 MP çözünürlüğündedir. Bu ön kamera ile 4K çözünürlüğünde video ve fotoğraflar çekebilirsiniz. Telefon kamerası en iyi telefonlar arasında yer alan bir diğer model Vivo V23 5G’dir. Bu modelin 50 MP çözünürlüğündeki ön kamerası da 4K fotoğraf ve video çekimi imkanı sunar.

Kamerası En İyi iPhone Modelleri

iPhone 12 Pro Max

Apple iPhone akıllı cep telefonu modeli her sürümünde üstün özellikleri ile dikkat çekmeyi başarır. Apple iPhone 13 akıllı cep telefonu iki arka kamerası ile öne çıkar. Ultra HD 4K çözünürlüğünde video ve fotoğraf çekebilen iPhone 13 kamerası en iyi telefon kamerası seçenekleri arasında yer alır. 60 fps değerinde kayıt yaparken,  Dolby Vision, Time-lapse, HDR 4K ve ağır çekim özellikleri sunan iPhone 13 ses ve kamerası en iyi telefon modellerinden biridir. 4K kayıt yapabilen, Dolby Vision ve stereo ses kaydı alabilen bir diğer cep telefonu olan Apple iPhone 12 Pro Max da en iyi iphone kamerası seçenekleri arasında yer alır.

En İyi Kameralı Samsung Telefonlar

Samsung-Galaxy-S22-Ultra

108 MP çözünürlüğündeki kamerası ile Ultra HD 8K seviyesinde video ve fotoğraf çekimi yapabilmenizi sağlayan Samsung Galaxy S22 Ultra kullanıcıların beğenisini toplar. 4 arka kamerası bulunan bu akıllı cep telefonunun ön kamerası da 4K çözünürlüğünde çekim yapar. Ekstra geniş açı, ağır çekim, time-lapse, HDR 8K, portre modu, odak takibi ve dijital görüntü sabitleyici gibi gelişmiş özelliklere sahip olan Samsung Galaxy S22 Ultra aynı zamanda gece ışığında da keskin çekimler yapabilmenizi sağlar.

En İyi Kameraya Sahip Xiaomi Modelleri

Xiaomi 12 Pro

Her kategoride başarısı ve gelişmiş cihazları ile adından söz ettirmeyi başaran Xiaomi markası cep telefonu kamerasında da üstün performans sunar. Xiaomi 12 Pro modeli 50 MP çözünürlüğündeki kamerası ile Ultra HD 8K çekim yapma imkanı sunarken ön kamerası 1080p çözünürlüğünde çekim yapabilir. Xiaomi kamerası en iyi telefonu seçenekleri arasında yer alan Xiaomi Mi 11 108 MP kamerası ile Ultra HD 8K video ve fotoğraf çekimi yapar. Ön kamerası ise 1080p çözünürlüğünde 60 fps değerinde  çekim yapabilmenizi mümkün kılar.

Kamerası En İyi Huawei Akıllı Telefonlar

Huawei P50 Pro

Huawei kamerası en iyi telefon modelleri arasında yer alan Huawei P50 Pro 50 MP kamerasıyla 2160p çözünürlüğünde 4K çekim yapar. Time-lapse ve ağır çekim gibi gelişmiş özellikleri bulunan bu akıllı cep telefonunun ön kamerası 13 MP çözünürlüğündedir ve 4K keskinliğinde çekim yapar. 4K çekim yapan bir diğer model olan Huawei P30 Pro akıllı cep telefonu da ağır çekim, time-lapse, makro çekim, HDR+, panorama, portre modu ve lazer otomatik odaklama gibi kullanışlı gelişmiş özelliklere sahiptir.

En İyi Kameralı OnePlus Telefon Modelleri

OnePlus 10 Pro

OnePlus markası son yıllarda piyasaya sürdüğü modeller ile cep telefon kamerası en iyi  markalar arasına girmeyi başarır. 48 MP çözünürlüğündeki kamerası ile Ultra HD 8K kayıt yapabilen OnePlus 10 Pro modeli 3 arka kameraya sahiptir. RAW kayıt, HDR,  seri çekim, panorama, otomatik odaklama, yapay zeka sahne algılama ve makro çekim gibi gelişmiş özellikleri bulunan bu model kendi alanındaki en iyi kamera performansını sunmayı hedefler.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir