Uygun Fiyatlı En İyi Mama Sandalyesi

Aylarca anne sütü ile beslenen bebekler, 6 – 7 aylık olduktan sonra destek alarak oturmaya başlarlar. Ancak bu dönemlerde hiperaktif olarak tanımlanan bebekler yerinde duramaz ve kıpır kıpır olurlar. Özellikle yemek yedirirken zorlanan anneler, bebeklerini sabit bir yere oturtmak için mama sandalyesi satın alırlar. Bebeklere çok daha kolay bir şekilde yemek yedirmeyi sağlayan mama sandalyelerinin işlevi çok büyüktür.

Uygun Fiyatlı En İyi Mama Sandalyesi Hangisidir?

3 yaşına kadar kullanılabilen mama sandalyeleri, bebeklerin beslenme süreçlerini kolaylaştırmakla kalmayıp, huzurlu ve bir o kadar da rahat yemek yemelerini sağlamaktadır. Mama yemek için her defasında mama sandalyesine oturtulan bebekler, koşullandırmanın da etkisi ile her mama sandalyesine oturduklarında mama yiyeceklerini anlarlar. Bu sayede beslenme alışkanlığı düzenli hale gelir.

Ebeveynlere büyük kolaylık sağlayan en iyi mama sandalyesi seçimi sayesinde kucağa alarak yemek yedirme sorunu ortadan kalkacaktır. Kolay taşınabilme özelliği olan bu ürünleri evinizin her köşesine taşıyarak beslenme işlemlerini yerine getirebilirsiniz.

Bebekli aileler için oto koltuğu, bebek arabası ve beşik gibi olmazsa olmaz ürünler arasında yer alan mama sandalyesi, birçok açıdan kullanışlı olması ile dikkat çekmektedir. Özellikle ek gıdaya başlandığı zaman aileler için de yeni bir dönem başlamaktadır.

Çocukları için daima en iyisini isteyen ailelerin uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi seçimi konusunda dikkatli davranmaları gerekmektedir. Hem kullanışlı hem ekonomik hem de kaliteli mama sandalyesini seçebilmek için bazı püf noktalara dikkat edilmelidir.

Birçok farklı model ve marka bulunduğu için tercih konusunda zorlanabilirsiniz. Ancak sizin için hazırlamış olduğumuz 2019 en iyi mama sandalyesi tavsiye yazımızı okuduktan sonra mama sandalyesi seçerken hiç zorlanmayacaksınız. Yazımızda mama sandalyesi seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi modellerin daha kullanışlı ve ekonomik olduğu konularına değinilmiştir.

Uygun Fiyatlı En İyi Mama Sandalyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anne ve babalar her üründe olduğu gibi mama sandalyesi satın alırken de ince eleyip sık dokurlar. Biraz daha büyüyen ve mamayla beslenen bebekler tüm ailesi ile beraber ilk kez sofraya oturacakları döneme girmiş olurlar. Alacağınız kaliteli bir mama sandalyesi sayesinde bebeğinizi masanın başına oturtabilecek ve bebeğinizin tek başına yemek yeme becerisini geliştirebileceksiniz.

Piyasada birbirinden farklı özelliklere sahip olan mama sandalyesi modelleri bulunmaktadır. Hem bebeğiniz hem de kendi rahatlığınız için uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi satın almanız gerekmektedir. Bu konuda kafanız karışıyor ve hangi modeli seçeceğiniz konusunda tereddüt ediyorsanız, alışverişe çıkmadan önce şu kriterleri de gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz:

Rahatlık: Bebeklerin oturma pozisyonları açısından mama sandalyesinin rahatlığı çok önemlidir. Rahat bir oturma pozisyonunda olan bebeğin yemek yerken huzurlu olması sağlanır. Bu nedenle özellikle mama sandalyesinin koltuğunun bebekler için ideal olması gerekmektedir. Yastıklı koltuğa sahip olan ve ayak destekli mama sandalyeleri bu konuda tavsiye edilen modellerdendir.

Sağlam ve Geniş Tabanlı: Taban kısmı geniş olan mama sandalyesi bebeğinizin güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu aşamada mama sandalyelerinin bacakları da sağlam olmalıdır. Çok hareketli olan bebekler ani bir hareket yapsalar bile sandalyenin devrilmeyecek nitelikte olması gerekmektedir.

Emniyet Kemeri: Özellikle 6 – 18 aylık dönemde olan bebekler için mama sandalyelerinde emniyet kemeri olması çok önemlidir. Bu aşamada emniyet kemerine sahip olan ve bebeklerin düşmesini engelleyecek mama sandalyelerinin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Çocukların güvenliği için 3 ya da 5 noktalı emniyet kemeri bulunan sandalye tercih ederseniz, çocuğunuz büyüdükçe kemeri onun boyutuna göre ayarlayabilirsiniz.

Tekerlek: Kullanım açısından çok büyük avantaj sağlayan tekerlekli mama sandalyeleri, yemek sırasında bebeklerinizin eğlenmesine olanak tanır. Sürekli huzursuzlanan bebeklere rahat bir yemek yedirmek için tekerlekli modellerin tercih edilmesi önerilmektedir. Ayrıca tekerleklerin isteğe göre kilitlenebilir olması da gerekmektedir. Ayrıca tekerlekli mama sandalyelerini evin istediğiniz bölümlerine rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Malzeme Kalitesi: Uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi satın almak için ürünün yapıldığı maddenin cinsi çok önemlidir. Özellikle kanserojen madde içermeyen mama sandalyelerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu anlamda ahşap malzemeden tasarlanan ürün tavsiye edilmektedir.

Temizlik: Hareketli olan bebekleriniz yemeklerini yerken her yere dökebilirler. Bu sayede kendi başlarına yemek yemeyi öğreneceklerdir. Bu nedenle büyük tepsiye sahip olan mama sandalyeleri tercih etmeniz önerilmektedir. Kolay çıkma özelliği olan tepsi kısımlarının temizlikleri de son derece kolay olmaktadır.

Yükseklik Ayarı: Yüksekliği ayarlanabilen mama sandalyeleri büyük avantaj sağlamaktadır. Yüksekliği ayarlanabilen mama sandalyelerini dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer bu özelliği olmayan bir mama sandalyesi alacaksanız, evinizdeki masanın boyuna uygun olan modeli almanız tavsiye edilmektedir.

Güvenlik: Satın alınacak mama sandalyelerinin üzerinde JPMA yani Çocuk Ürünleri Sanayicileri Derneği’nce test edilen ve onaylanan ürün bilgisinin olduğuna dikkat edilmelidir.

Yapılan araştırmalar neticesinde uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi seçimi konusunda hangi kriterlere dikkat edilmesi gerektiği anlatılmıştır. Bu bilgiler ışığında sektörde yer alan mama sandalyesi modelleri ve özelliklerine yazımızın devamında ulaşabileceksiniz. Mama sandalyesi alışverişine çıkmadan önce siz değerli aileler için önerdiğimiz modelleri incelemenizi öneriyoruz. Piyasada yer alan kaliteli ve ekonomik mama sandalyeleri şu şekilde sıralanabilir:

Baybee Mama Sandalyesi

Uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi sıralamamızın ilk sırasında Baybee mama sandalyesi yer almaktadır. 6 – 36 ay arası bebeklerinizin kullanımı için uygun olan ürünün 3 noktalı emniyet kemeri dikkat çekmektedir. Kaliteli malzemelerden üretilen ürünün kaydırmaz ayakları her ortamda rahatlıkla kullanıma olanak sağlar.

Ürünün ön tepsisi kolaylıkla çıkarılmaktadır. Bu sayede normal yemek masasına yanaştırılarak bebeğiniz ile aynı masada yemek yiyebileceksiniz. Ayrıca tek bir tuşla bu ön tepsiyi çıkararak kolay bir şekilde temizleyebileceksiniz.

Ön tepsiyi temizlik ya da başka bir amaçla çıkardığınız zaman bebeğinizi koruyacak kaymayı önleyen bir bar bulunmaktadır. Ürünün orta kısmında ise 4 ayaktaki esnemeyi önleyecek basamak mevcuttur. Üründe kullanılan tüm malzemeler çocuk sağlığına uygundur.

Ürünü dilediğiniz zaman sökerek demonte şeklinde saklayabilirsiniz. Ayrıca hafif bir yapıya sahip olduğu için dilediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi arayışınıza son verecek ürünün fiyatı 80 TL civarındadır. Ekonomik olmasının yanında son derece kullanışlı olan bu modeli değerlendirmenizi öneriyoruz.

Kiwi Safe & Comfort Multi Mama Sandalyesi

Mama sandalyesi olarak 6 – 36 ay arasında rahatlıkla kullanılan Kiwi Safe & Comfort Multi, çift katlı ve dolgulu oturma pedine sahiptir. Bu bölümü çamaşır makinelerinizde rahatlıkla yıkayarak bebeklerinize hijyenik bir ortam sağlayabilirsiniz.

Çok amaçlı bir özelliğe sahip olan ürünü daha alçak oturmak için sandalye haline getirebilirsiniz. Ayrıca oyun ya da yemek zamanı için küçük bir masa haline getirebilirsiniz. Üründe yer alan pofuduk kılıf leke tutmayan bir kumaştan tasarlanmıştır. Bu kılıfı nemli bir bezle silebileceğiniz gibi makinelerinizde de rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Kanserojen madde içeren herhangi bir boya ya da malzeme bulunmayan Kiwi Safe, uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi seçimlerinizde ilk sıralarda yer alması gereken modellerden biridir. CE sertifikasına sahip olan ürün AB standartlarına göre üretilmiştir. Ayrıca güvenlik testlerinden de başarı ile geçmiştir.

Yemek masalarınız ile aynı boyutlara getirilebilecek mama sandalyesi sayesinde bebekleriniz ile aynı masada yemek yeme keyfini yaşayabileceksiniz. 36 aya kadar mama sandalyesi olarak kullanabileceğiniz ürünü 6 yaşına kadar da çalışma masası olarak kullanabilirsiniz.

Kiwi Safe & Comfort Multi mama sandalyesinde 5 nokta emniyet kemeri bulunmaktadır. Bu kemeri tek tuş ile çözebilir ve rahat bir kullanım fırsatı yakalayabilirsiniz. Birçok özelliği aynı anda sunan ürünün fiyatı 180 TL civarındadır.

Ikea Antilop Tepsili Mama Sandalyesi

0 – 2 yaş arasındaki çocuklar için en çok tercih edilen uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi arasında yer alan Ikea Antilop tepsi özellikli mama sandalyesi, kalitesi ve kullanışlı özellikleri ile işinize yarayacak en ideal modellerden biridir. Bebeklerinizin yeme becerisini geliştirmeyi sağlayan mama sandalyeleri sayesinde çocuklarınızda aynı masada yemek yiyebileceksiniz.

Kolay bir demonte özelliğine sahip olan ürünü istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Genişliği 58 cm olan ürünün derinliği 62 cm’dir. Hareketli bebeklerinizin döktüğü yemeklerin etrafı kirletmesini engellemesi için yükseltilmiş kenarlar da eklenmiştir. Ürüne emniyet kemeri de dâhil edilmiştir.

Yemeklerinizi hazırlarken ya da yemeğinizi yerken bebeklerinizin oyalanmasını istiyorsanız, Ikea antilop mama sandalyesi en ideal seçimlerden biri olacaktır. Emniyet kemeri özelliği sayesinde çocuklarınız güvende olacak ve içiniz daima rahat edecek.

Üründe kullanılan malzemelerin her biri kaliteli olup, sağlığa zararlı maddeler içermemektedir. Dış etkenlerden ve korozyondan zarar görmeyen özel tasarımı ile uzun süre kullanabileceğiniz uygun fiyatlı en iyi mama sandalyesi olarak bu modeli inceleyebilirsiniz. Bebeklerinizin güvenliği düşünülerek tasarlanan üründe kırılmayı ve kaymayı önleyecek bağlantı sistemi de mevcuttur.

İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ürünün fiyatı 100 – 110 TL arasında değişmektedir. Hem ekonomik hem kullanışlı hem de sağlam bir mama sandalyesi satın almak istiyorsanız, tavsiye ettiğimiz ürünleri incelemenizi öneriyoruz.

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: yelkovan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.