3 En İyi 4K TV Tavsiyesi

‘4K TV’ diğer televizyonlara göre çözünürlük kalitesi açısından biraz farklı konumdadır. Gelişen teknoloji ile her geçen gün televizyonlara yeni fonksiyonlar eklenmektedir. Bu şekilde piyasaya sürülen birbirinden farklı özellikte 4K televizyon bulunmaktadır. Hepsi birbirinden marka, model, fiyat olarak farklılık göstermektedir. Piyasada birçok birbirine benzer yapıda ürün bulunması kişileri en iyi 4K TV tavsiyesi arayışına itmiştir. Herkes en iyi kaliteyi en uygun fiyatlara almak ister. Bu arayış da bunun içindir.

En İyi 4K TV Modelleri

4K TV model bakımından en çok üretilen ve en çok satın alınan televizyonlar arasına girmeyi başarmıştır. Bu nedenle bütün markalar 4K fonksiyonunda televizyon üretimine gitmişlerdir. Hemen hemen her televizyon markasının bu ürünü bulunmaktadır. Fakat en iyi 4K TV tavsiyesi modeli ile açıklanacak olursa şüphesiz akla ilk gelen isimler en çok satan firmalar olacaktır. Bunlar Samsung, Philips ve LG firmalarıdır. Bu firmalar 4K televizyonu birçok formatta yenileyerek farklı kategori ve fiyat aralıklarında müşteriye ulaştırır. Yani ilgili markanın 4K televizyonunu bütçenize göre model seçeneği ile bulmanız mümkündür. Bir tane ile sınırlandırılmamıştır. Ekran boyutuna göre, sınırsız özellik seçeneğiyle en iyi televizyon modelleri bu markalardan üretilmektedir. Ayrıca bakım servislerinin her yerde bulunması da müşterileri bu modeller ile çalışmaya itmektedir.

En İyi 4K TV Samsung Modelleri

samsung-4k-tv-tavsiye

Samsung firmasının çok fazla sayıda en iyi 4K TV tavsiyesi oluşturabileceği televizyon seçenekleri mevcuttur. Bu televizyon modelleri 108 ekran ile 207 ekran aralığında değişmektedir. Fiyatları ve özellikleri de ekran artışıyla doğru orantılı kapasitede artış göstermektedir. En düşük Samsung 108 ekran 4K Tv’ler 3.500 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. 189 ekran Samsung 4K televizyonları özelliklerine göre 6.000TL, 8.000 TL, 15.000 TL. ile satın almak mümkündür. 207 ekran 4K TV ise 15.000 TL ile 30.000 TL. fiyat aralığındadır.

En İyi 4K TV Philips Modelleri

en iyi 4K TV

Philips firması 4K TV modelleri bakımından kendini oldukça geliştirmiş ve firmadan beklenenin de üzerinde başarıları yakalamıştır. Fiyat olarak kıyaslandığında Samsung’ a göre daha uygun bütçeye en iyi 4K TV tavsiyesi bulmak mümkündür. Bunun sebebi Philips markasının kaliteyi ucuza üretmesi ve elektronik eşya olarak her alanda bulunmuş olmasından kaynaklanır. Philips 4K televizyonlar 3.000 TL ile 15.000 TL fiyatı arasından piyasaya satışı uygulanmaktadır. Bu fiyatları belirleyen ekran boyutunun cm ve inç olarak farklarından kaynaklanır. Philips’ de fiyatlar görüntü kalitesine göre belirlenmektedir. Fakat bu markada televizyonların görüntü kalitesi inçlerine oranla çok da hissedilmemektedir.

En İyi 4K TV LG Modelleri

lg-4k-tv-tavsiye

LG markası son 10 yılda kendini beyaz eşya ve televizyon konusunda çok farklı bir boyuta taşımıştır. Bu nedenle birçok evde bulunan ünlü televizyon markalarının başında gelmektedir. LG 4K TV fiyatları 4.000 TL ile 50.000 TL arasındadır. LG’nin diğer televizyon markalarından farkı fiyatlarını ekran boyutuna ve görüntü kalitesine göre belirlemiyor oluşudur. Yani 163 ekran 4K bir LG televizyonu 6.000 TL’ den satışta bulmak mümkündür. Fakat bir başka model 163 ekran 4K LG’ nin 50.000 TL fiyatı vardır. Bu markada televizyon fiyat kriteri kullanılan malzeme, dizayn, güvenilirlik ve dayanıklılık ile belirlenmektedir. Bu nedenle aynı özellikteki bir televizyonu daha uygun fiyata temin edebilme avantajına sahiptir.

3 En İyi 4K TV Tavsiyesi

3 en iyi 4K TV tavsiyesi oluşturduğumuzda ilkini samsung markasından vermek istersek, en iyi model ‘SAMSUNG 55NU8000 55’ modeli ile satılan 139 Ekran olan ‘uydu alıcı smart 4K Ultra HD LED TV’ ismi ile satışta olan üründür. Bu ürünü internet sitelerinde ya da mağazalarda 6.000 TL ile 8.000 TL aralığında bulmak mümkündür. Bu fiyat farkının sebebi bazı mağazaların kampanya yapmış olmasıdır. Ürün özellikleri bakımından incelendiğinde 139 ekranların içinde en iyisidir. 3D özelliği yok fakat 4K özelliği ile film izleme keyfini farklı bir açıdan yakalamak isteyenler için ideal ölçüde olacaktır. 55 inçlik tv nin 15.000 TL. değerinde olan 207 ekran Samsung 4K TV’den hem fiyat olarak daha iyi hem de görüntü kalitesi olarak aynı düzeyde olması ‘SAMSUNG 55NU8000 55’ modelini en iyi 4K TV tavsiyesi yapmaktadır. Ayrıca bu ürün Samsung marka telefon, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, ses sitemi ile bluetooth aracılığıyla uyumlu çalışır.

Philips markasının ayrıcalığıyla tanışmak isteyen müşterilere en iyi 4K TV tavsiyesi olarak ‘PHILIPS 55PUS7303’ model önerilmektedir. Bu model 139 ekrandır. Android smart özellikte bir LED TV’dir. Bu ürünü mağazalarda ya da mağazaların internet sitelerinde 5.500 TL ile 6.500 TL fiyatı değişkenliğinde bulabilirsiniz. En iyi üç modelin içine girebilecek düzey ve yapıdaki ürün ekran görüntüsünün kalitesi bakımından oldukça mükemmel düzeydedir. Ayrıca metal ayakları şık tasarımının bir parçasıdır. Koyduğunuz yerde kendini hemen belli edebilecek özel dizayna sahiptir. Bu modernlik her türlü televizyon ünitesinin üzerinde kalitesini fark ettirebilecek estetiktedir.

LG en iyi 4K TV tavsiyesi modeli ise, ‘49UK7550 49’dir. 123 ekran olan 4K televizyonun fiyatı ise, 5.000 TL ile 6.000 TL aralığında değişmektedir. Dayanıklılık ve uzun ömürlü oluşu, kullanım kolaylığı eklenince bu modeli en iyi 3 tane 4K TV arasına katmayı başarmıştır. İncelemelerden de görüldüğü üzere iyi bir 4K TV alabilmek için 5.500 TL ortalama bütçe ayırmak gereklidir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir