3 En İyi Araç İçi Kamera Tavsiyesi

Son dönemlerde araçların ön camlarına dikkat edildiği zaman araç içi kameralar olduğu görülmektedir. Yürürlüğe girmesi gereken kanun gereği, olası kazalarda sürücü hatalarının tespit edilmesi ve kazaya ilişkin olan biten her şeyin belirlenmesinde araç içi kameraların etkisi çok büyüktür. Sürücüler araç içinde olmasa bile araç içi kameralar kayıt almaya devam eder. Bu sayede aracınıza çarpan araçların plakalarını rahatlıkla görebilirsiniz.

Araç İçi Kamera Kullanımı Neden Önemlidir?

araç kamerası neden gereklidir

Araç içi kamera kullanımı şu an için kanunen zorunlu değildir. Ancak yapılan düzenlemeler kapsamında yakın zamanda her araçta kamera kullanımının zorunlu hale getirilmesi beklenmektedir. Ancak bilinçli sürücüler, kanun zorunluluğunu beklemeden araçlarında kamera kullanmaya başlamışlardır.

Trafikte seyir halinde iken yaşanacak kaza anını kaydeden araç içi kameralar, kazanın nasıl olduğunun ve kusurlu tarafların belirlenmesinde önemli rol oynar. Bununla beraber, aracınızı bir yere park edip bıraktığınızda yaşanacak sorunları da görmenize yardımcı olur. Başka bir aracın aracınıza çarpması ya da herhangi birinin araca zarar vermesi gibi ihtimallere karşı bu teknolojik cihazı kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü bu cihazlar sayesinde artık çarpıp kaçma tarihe karışacak.

Son derece profesyonel bir şekilde tasarlanan araç içi kameralar gece görüşlü olarak da üretiliyor. Bu sayede hava karanlık olsa bile kaza anı ve diğer araçların plakaları net bir şekilde görüntülenebiliyor. Bununla beraber, hafıza kartı desteği ile istediğiniz her an görüntü alma şansı elde edebilirsiniz.

Geniş bir ürün çeşidine sahip olan piyasada her ihtiyaca uygun araç içi kamera yerini almaktadır. Gece görüş sensörlüden çift yönlü modele, araç içi video sistemlerinden dâhili GPS’li modele kadar ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak birçok farklı araç içi kameraya sahip olabilirsiniz. Ancak en iyi araç kamerası almak istiyorsanız, aşağıdaki kriterlere dikkat etmenizi öneriyoruz:

Hafıza Kartı: Yolculuğun uzunluğuna göre uygun bir hafıza kartı tercih edilmelidir. Günümüzde 128 GB’a kadar saklama alanına sahip araç içi kameralar mevcuttur.

Döngüsel Kayıt: Araç içi kameralarda döngüsel kayıt olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü bu özellik ile hafıza kartı dolsa bile kayıt devam etmektedir. Bu özellik ile eski kayıtlar sırası ile silinerek kayda devam edilir.

Kayıt Açısı: Genelde 120 derece görüş açısına sahip araç içi kameralar tercih edilmektedir. Ancak bütçenize uygun olan 150, 170, 180 derecelik görüş açısına sahip araç içi kameraları da tercih edebilirsiniz.

Çözünürlük: Birçok araç içi kamera Full HD olarak kayıt yapabiliyor. Bu özellik plakaların ve trafik işaretlerinin görüntülenebilmesi için yeterlidir. Video boyutunu düşürmek isteyen sürücüler, kameralarını 720p çözünürlüğe ayarlayabilirler. Özellikle vur – kaç olaylarının önüne geçmek için bu çözünürlük ayarı idealdir.

Araç içi kamera almadan önce yukarıdaki kriterleri inleyerek daha iyi bir modeli alabilirsiniz. Tercihlerinizde sizlere yardımcı olabilmek için 3 en iyi araç içi kamera tavsiye listesi hazırladık. Piyasada en çok ilgi gören ve özellikleri ile ön planda olan en iyi 3 araç içi kamera modelini sizler için inceledik. Yazımızın devamında bu modellere ulaşabilir ve tereddütlerinizi sona erdirebilirsiniz.

3 En İyi Araç İçi Kamera Tavsiye

Xiaomi Yi Araç İçi Kamera

Araba tutkunlarına özel olarak hazırlanan Xiaomi Yi araç içi kamera global versiyon olması ile dikkat çekiyor. Yüksek standartları ve fonksiyonları ile ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayan ürünün performansı son derece yüksektir. Aracınızda hız, DVR, mesafe gibi tüm verileri analiz etmektedir. Ayrıca sürüş esnasında aracı çevreleyen tehlikeleri belirler ve sürücüyü bu konularda uyarır. Üründe bu uyarıyı yapan ek smart özellikli ADAS bulunmaktadır.

Üründe şerit takip sistemi de mevcuttur. Bu sayede araç şerit dışına çıktığı zaman sürücüye uyarı verilir. Ayrıca takip mesafesi koruma özelliği eklendiği için öndeki araçla mesafe azaldığı zaman sürücü uyarılır. Son derece hafif olan Xiaomi Yi araç içi kamera kullanışlı bir tasarıma sahiptir.

En iyi araç içi kamera seçenekleri arasında yer alan Xiaomi Yi, 165 derecelik geniş görüş açısına sahiptir. Global ve Türkçe dil seçeneğine sahip olan ürün darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Hafif ve kompakt yapısı sayesinde kolay bir şekilde taşınan ürünün güç tüketimi maksimum 3.0 W’dir. Fiyatı 370 – 450 TL arasında değişen ürünü mutlaka incelemelisiniz.

Mio Mivue 330 Full HD Araç İçi Kamera

Son dönemlerde büyük ilgi gören ve en iyi araç içi kamera öneri listemize girmeye değer görülen Mio Mivue 330 Full HD araç içi kamera otomatik açılma özelliğine sahiptir. Ürünün dâhili GPS ve 1080p Full HD kayıt özellikleri de tercih edilme oranlarını artırıyor.

Tüm seyahatlerinizi rahatlıkla kaydedebilecek olan Mio Mivue 330 Full HD araç içi kamera, aracınızı çalıştırdığınız andan itibaren kayda başlamaktadır. Üründe bulunan dâhili GPS özelliği ile tüm rotalarınızı kaydedebilirsiniz. Bu özellik sayesinde enleminiz, boylamınız, hızınız, yönünüz ve yüksekliğiniz kaydedilmektedir. Yüksek kaliteli kayıt işlemi yapan Mio Mivue 330 Full HD araç içi kamera fiyatı 400 – 500 TL arasında değişmektedir. Kapsamlı bir araç içi kamera almayı düşünüyorsanız, bu modeli düşünmenizi öneriyoruz.

Anker Roav Dashcam C1 Araç İçi Kamera

Kullanışlılığı ve dikkat çekici özellikleri ile en iyi araç kameraları arasında yer alan Anker Roav Dashcam, gelişmiş sensörü ve üstün mercekli tasarımı ile ön plandadır. Gece yolculuklarında bile 1080p kayıt fırsatı ile net görüş sağlayan ürün NightHawk Vsion teknolojisini en iyi şekilde sunan modellerden biridir.

Üründe bulunan gelişmiş Sony Exmor Cmos sensörü ile her detayı yakalayabileceksiniz. Üründe kayıtlarınızı kablosuz olarak da yakalayabileceğiniz dâhili Wifi özelliği mevcuttur. Bu sayede kabloya, kart değişimine ya da dizüstü bilgisayarlara ihtiyacınız kalmayacak. Otomatik aktivasyon özelliği de sunan ürün aracınız kapalı olduğu zamanlarda da kayıt yapmaya devam eder.

Geniş görünümlü olan r Roav Dashcam araç içi kamera ile görüntüleri 4 şeritli olarak kaydedebileceksiniz. Bu özellik sayesinde önünüzdeki araç dışında yolun tam olarak görüntülenmesi mümkün hale gelir. Ürünün fiyatı 600 – 800 TL arasında değişmektedir. Her türlü özelliği sunan bir araç içi kamerası düşünenler için ideal bir seçim olacaktır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir