3 En İyi Elektronik Sigara Markası Hangisidir?

3 En İyi Elektronik Sigara Markası

Sigara, dünyada en yaygın olarak kullanılan, bağımlılık yapıcı maddedir.Sigara içenlerin en sık söylediği yalanlar ” Ben bağımlı değilim, istediğim an bırakırım, sevdiğim için içiyorum” gibi cümlelerdir. Keşke söylendiği gibi kolay olsa ancak, maalesef durum hiçte öyle değil. Sigarayı bırakmak için bir çok tedavi yöntemi denenmektedir. Bu tedavilerin olumlu sonuca ulaşması için gerekli olan tek şey kendine olan inanç ve kuvvetli bir iradedir. Tamamen bırakmakta zorlanan insanlar için, en güzel buluşlardan biri olan elektronik sigara seçeneğini denemelerini tavsiye ediyoruz.

Elektronik Sigara Nedir? Güvenli mi, Zararları Var mı?

Elektronik sigara (e- sigara), içinde belirli konsantrasyonda nikotin içeren solüsyonu, pil gücü ile, yanma olmadan, ısı vererek nikotin içeren buhar haline getiren cihazdır. Likit olarak propilen glikol ya da gliserol kullanılır.

Peki elektronik sigara güvenli midir? Ne tür zararları bulunmaktadır? Elektronik sigara kullanımına geçme konusunda insanların tereddüt etmesinin sebepleri bu soruların cevaplarından emin olamamalarıdır. Cihazda kullanılan piller cep telefonlarında kullanılan bataryalarla benzeşmektedir. Bu sebeple bazı telefon bataryalarında yaşanan aşırı ısınma ve kullanılan cihazın patlaması gibi olayların yaşandığı gözlemlenmiştir. Likit içerisinde bulunan nikotin, bağımlılık yapıcı etkisi sebebi ile tiryakilerin başına bela olmasıyla birlikte, adrenalin salınımına yol açıp insülin direncini arttırarak, kalp sorunlarına yol açabilmektedir Ancak normal bir sigara içinde bulunan nikotin miktarının verdiği zararlara kıyasla, elektronik sigaranın verdiği zarar çok daha azdır. Uzun vadede kullanımının verebileceği zararlar hakkında çok net bilgi sahibi olamayışımız elektronik sigara konusunda çekimser kalmamıza neden olmaktadır.

Elektronik sigara üreticileri, genelde sigarada yer alan çeşitli zararlı maddelerin kullanılan likitlerde olmadığını iddia etmektedirler. Yapılan bazı araştırmalara göre elektronik sigara kullanımının sigara bırakma oranlarını arttırdığını göstermektedir.

Elektronik Sigarada Kullanılan Terimler

Elektronik sigaralardan bahsedilirken değişik terimler kullanılır. Bunlardan en çok kullanılan ve esas bilinmesi gerekenleri açıklayalım:

  • Tank: Atomizer denilen kısım. Yani likitin konulduğu bölüm anlamına gelmektedir.
  • Mod: Elektronik sigaranın  cihaz kısımı, pili taşıyan ve ısı ayarının yapıldığı bölüme verilen isimdir.
  • Coil: Atomizer bölümün (tank) içine yerleştirilen, tel ve pamuk ile donatılan ufak parçadır. Haftada ya da on beş günde bir değiştirilmesi gereken parçadır.

Elektronik Sigarada Bulunması Gereken Özellikler

Elektronik sigara kullanımı popülerleştikçe, birçok çeşitte piyasaya girmiştir. Doğru ve kaliteli bir elektronik sigara seçebilmek için bazı özelliklere dikkat etmeliyiz.

  • Kaliteli bir elektronik sigaranın şarjı en az bir gün yetmelidir.
  • Yanında kullanım kılavuzu mutlaka bulunmalıdır. Kalitesiz ve ucuz üretim olan elektronik sigaraların kullanım kılavuzu bulunmamaktadır.
  • Bataryasının ve şarj aletinin garanti belgeli olması gerekir.
  • Atomizer bölümünde ki dumanın beş altı kez çekildiğinde azalmaması gerekir. Şayet azalıyorsa bu kullanılan elektronik sigaranın kalitesiz bir ürün olduğunu gösterir.
  • Kullanılan likitlerin üretim sertifikasına sahip olması gereklidir. Bu konuda çok dikkatli olunmalıdır.

Bu özelliklere dikkat ederek daha kaliteli ve kullanışlı bir elektronik sigaraya sahip olabilirsiniz. Kaliteli bir elektronik sigara kitine sahip olabilmek için başta biraz fazla para harcayabilirsiniz. Yine de sigara tüketiminin uzun vadede ekonomik açıdan da verdiği zararı düşündüğünüzde elektronik sigara daha ekonomik bir tercih olmaktadır.

En İyi Üç Elektronik Sigara Tavsiyesi

Sigara tiryakiliğinden kurtulabilmek için elektronik sigara kullanımına geçiş yapmak isteyenler piyasada bulunan çeşitlilikten dolayı kafa karışıklığı yaşayabilirler. Piyasada çok fazla bulunan elektronik sigaralar arasından seçim yapmanızı kolaylaştırmak için bir araştırma yazısı hazırladık. Yapılan birçok anket, araştırma ve kullanıcıların tavsiyeleri ile belirlenen en iyi üç elektronik sigarayı sizler için detaylı bir inceleme altına aldık.

 

1- Templario Mod

2018′ in yüzde olarak en çok oy alarak birinci sırada yer almaktadır. Tam anlamıyla yüksek kaliteli mod tanımın karşılığı olan bu cihaz şık tasarımı ile de göze çarpıyor. Pirinç materyaller kullanılarak tasarlanan cihazın bir yüzünde kılıç diğer yüzünde ise kalkan figürü kazılıdır. Ahşap bir kutu içerisinde gelen bu mükemmel cihazın her bir parçası eşsiz bir seri numarası ile birlikte kazılmıştır.

Templario Mod’ da hibrit bağlantı ve tuş için neodim magnet kullanılmıştır. 18350, 18500, 18650 tüp boyutu seçenekleri bulunmaktadır. Ultra düşük bir voltaj düşüşüne sahip olan bu cihaz çok sayıda kullanıcının beğenisini toplamayı başarmıştır. Fiyat olarak çok pahalı bir ürün olmasına rağmen aldığı parayı sonuna kadar hak edebilecek bir performansa sahip.

 

2- Aspire Zelos

Voltajı ve watt seviyesi kullanıcılar tarafından değiştirilebilen Aspire Zelos kullanıcılarına harika bir elektronik sigara deneyimi yaşatmayı iddia ediyor.

Kullanıcılarının gerçek bir sigara tadında içimi olduğunu ve beğenilerini olumlu yorumlar ile dile getirdiği Aspire Zelos, oldukça uzun bir batarya ömrüne sahiptir. Cihaz 2500 Mah’ lık bir batarya kapasitesine sahiptir. Aspire Zelos, kullanımı kolaylaştıran yedek tank camı ve atomizerler ile beraber satılmaktadır.

 

3- Smok Alien

En iyi elektronik sigara markalarından olan Smok Alien güçlü performansı ile en çok kullanılan ve en çok satan sigara modelleri içerisinde yer alıyor.

Smok Alien başlangıç kiti; 220 Watt’ a kadar ayarlanabilmenin yanı sıra tam sıcaklık kontrolü ile elektronik sigara sevenlerin beğenilerine sunulmaktadır. Ayrıca kullanan herkes tarafından sevilen bu ürün Baby Beast ve yonga setinden oluşmaktadır.

Ergonomik tasarımı, yoğun buhar verebilen teknik yapısı ve diğer özellikleri ile standartların üzerinde bir ürün arıyorsanız mutlaka Smoke Alien Kit’ i tercih etmelisiniz.

 

 

Önerilen Diğer Yazılarımız

1 Comments

  1. Sizin yeriniz nerde smok aliyen 220 valt varmı uzun çubuk şeklinde elektronik sigara templario mod modelleri varmı fiyatları nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir