Ankastre Set Tavsiye

en iyi ankastre set  

Modern ev mimari yapılarına bakıldığı zaman ankastre ürünleri ile çok daha sık karşılaşılmaktadır. Hem performans hem de görsellik açısından ilgi çeken ankastre setler her evde olması gereken mutfak gereçlerinden biridir. Özel alanlara çıkıntı yaratmayacak şekilde eklenen ankastreler, kullanılan alanda bir bütünlük yaratılmasını sağlıyor.

Modern Mutfakların Tamamlayıcısı Ankastre Setler

Lezzetli yemekler hazırlanması için mutfakta en çok ihtiyaç duyulan eşyaların başında ankastre ocak setleri geliyor. Teknolojinin gelişmesi ile beraber set üstü ocaklar ve normal ocaklı fırınlar yerine ankastre setlerine doğru bir yönelme söz konusudur. Yeni yapılan binalarda bile mutfaklar ankastre ocak setlerine göre dizayn edilmektedir.

Hem hijyen hem de görsel olarak mutfak ile bir bütünlük yaratan ankastre setler farklı marka ve modellerde üretilmektedir. Fırın, aspiratör, ocak ve davlumbazdan oluşan bu set sayesinde mutfakta daha çok zaman geçirmek isteyeceksiniz.

Ankastre Set Tavsiye

Mutfaklarda şık tasarımlar ortaya çıkarmak ve yüksek performans özelliği sayesinde daha keyifli yemekler yapmak için tercih edilen ankastre ürünler, ihtiyaçlara göre farklı özelliklerde tasarlanmaktadır.

En iyi ankastre seti almak istiyorsanız, öncelikle ürünün elektrik ve ısı yalıtımının yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Pürüzsüz ve emaye pişirme alanına sahip olan setlerde hijyenik temizlik son derece kolaydır.

Hayalinizdeki mutfak tasarımını yaratmak istiyorsanız, ankastre ocak setini mutfağınızın dekorasyonuna uygun olacak şekilde seçmenizi tavsiye ediyoruz. Ürünün stiline karar verdikten sonra içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, davlumbazın emiş gücü yüksek olmalıdır. Bu sayede yapılan yemeklerin kokusunu hissetmesiniz. Ayrıca filtrenin de yıkanabilir özelliğe sahip olması büyük avantaj sağlar.

Ocak gözlerinin birbirinden uzak olması son derece önemlidir. Bununla beraber, yağ tutmayan yüzeye sahip ankastre setlerin temizliği çok daha kolay olacaktır. Pişirme esnasında kapağı açmadan yemeğin kontrol edilmesini istiyorsanız, cam kapaklı ve ışıklı modelleri tercih etmelisiniz. Hangi modelin daha iyi olduğuna karar veremiyorsanız, ankastre seti tavsiye yazımız tam size göre. Piyasada en çok tercih edilen, fonksiyonları ile en çok dikkat çeken ve ekonomik ankastre ocak setlerini bir araya getirdik. Ankastre ocak seti almadan önce bu modellere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Beko Inox Ankastre Set

beko inox ankastre set

Piyasada en çok tercih edilen modellerin başında gelen Beko Inox ankastre seti, parmak izi bırakmayan bir özelliğe sahiptir. Bu özelliği ile çok kolay bir temizleme fırsatı sunan ürünü uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

     

Ürüne eklenen statik pişirme özelliği sayesinde üst ve alt kısımda bulunan ısıtıcılar ile geleneksel pişirme deneyimi yaşarsınız. Isıyı eşit bir şekilde dağıtan fanlı ısıtma sayesinde yemeğin tamamını aynı oranda pişirebileceksiniz.

A enerji sınıfına sahip Beko Inox ankastre setinin pişirme fonksiyon sayısı 6’dır. Alt ısıtıcısı da mevcut olan ürünün elektroturbo özelliği de unutulmamıştır. Fırın içerisine eklenen yuvarlak halojen lamba sayesinde fırın kapağını açmadan yemeklerinizi kontrol edebilirsiniz. Hızlı ön ısıtma özelliği de bulunan Beko Inox ankastre setinin iç kapak tipi çıkarabilir cam özelliği taşımaktadır.

Beko Inox ankastre setinin gözde parçalarından olan ocağın gaz emniyeti bulunmaktadır. 4 gözlü ve gazlı olarak çalışan ocağın ateşlemesi düğmelerinden yapılmaktadır. Beko Inox ankastre setinin davlumbazı ise duvar tipi piramit şeklindedir. Kademe sayısı 3 olan davlumbaz kaset tipi filtreye sahiptir. Davlumbazın paslanmaz çelik yüzeyindeki özel karbon kaplama sayesinde dokunuşlar yapılsa ile parmak izi kalmaz. Tüm set parçalarının yeni nesil teknolojiye göre tasarlandığı Beko Inox ankastre setinin piyasa değeri 2000 – 2200 TL arasındadır.

Kumtel White Still 3’lü Ankastre Set

Kumtel markasının özel ürünlerinden biri olan White still 3’lü ankastre seti beklentilerinizi karşılayacak özelliklere sahiptir. Ankastre seti tavsiye listemize eklediğimiz model A class enerji sınıfında yer almaktadır. Setin temel bölümlerinden biri olan fırının iç hacmi 58 cm ‘dir.

Emaye ve çift camlı kapağa sahip olan fırında 4 pişirme fonksiyonu mevcuttur. İç aydınlatması, tel ızgarası ve emaye pişirme tepsisi olan fırın ile lezzetli yemekler pişireceksiniz. Kumtel White still ankastre setinin beyaz ankastre cam ocağı yandan düğmelidir. Dört gözlü ve gazlı olarak kullanabileceğiniz ocak otomatik düğmeden ateşlenmektedir.

Emiş gücü 650 m3/h olan davlumbazın motor gücü 140 Wattır. Ses seviyesi de 56 DbA olan davlumbaz 3 hız kademelidir. Dokunmatik ekranı ve uzaktan kumandası ile beklentilerinizi karşılayacak olan Kumtel White still ankastre seti fiyatı 1300 TL civarındadır. Uygun fiyatlı ve gelişmiş fonksiyonlara sahip ankastre seti arayanlara bu modeli tavsiye edebiliriz.

Ferre Svart Eco 3’lü Ankastre Set

Şıklığı ile mutfaklarınızı daha gösterişli hale getirecek olan Ferre Svart Eco ankastre setinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünüyoruz. Setin A enerji sınıfı fırınının 300 C termostat özelliği bulunmaktadır. Pişirme sonu programlama özelliği ile yemeklerinizin yanmasını önleyecek olan fırında tek ızgara, tek tepsi ve tek raf dizimi mevcuttur.

Gaz emniyetli ankastre ocak ile olası kazaların önüne geçilmesi planlanmıştır. Dekoratif bir görünüme sahip olan ankastre ocağın tüm gözlerini aynı anda kullanabilirsiniz. Düğmeden otomatik olarak ateşlenebilen ocağın tasarruf sağlayan özel havuz bek sistemi bulunmaktadır.

Duvar tipi ve eğimli özelliği ile estetik bir hava katan davlumbazın 3 ayrı emiş gücü ayarı bulunmaktadır. Davlumbazın serbest hava emiş gücü ise 650 m3/h olarak beklentileri karşılayacak seviyededir. En iyi ankastre setler arasında değerlendirilen üründen memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Büyük ilgi gören ürünün fiyatı 1500 – 1600 TL civarındadır.

   

Seveceğini Düşündüğümüz Diğer Yazılarımız

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir