Ankastre Set Tavsiye

Ankastre set tavsiye

Modern ev mimari yapılarına bakıldığı zaman en iyi ankastre set ürünleri ile çok daha sık karşılaşılmaktadır. Hem performans hem de görsellik açısından ilgi çeken ankastre setler her evde olması gereken mutfak gereçlerinden biridir. Özel alanlara çıkıntı yaratmayacak şekilde eklenen ankastreler, kullanılan alanda bir bütünlük yaratılmasını sağlıyor.

Modern Mutfakların Tamamlayıcısı Ankastre Setler

Lezzetli yemekler hazırlanması için mutfakta en çok ihtiyaç duyulan eşyaların başında ankastre ocak setleri geliyor. Teknolojinin gelişmesi ile beraber set üstü ocaklar ve normal ocaklı fırınlar yerine ankastre setlerine doğru bir yönelme söz konusudur. Yeni yapılan binalarda bile mutfaklar ankastre ocak setlerine göre dizayn edilmektedir.

Hem hijyen hem de görsel olarak mutfak ile bir bütünlük yaratan ankastre setler farklı marka ve modellerde üretilmektedir. Fırın, aspiratör, ocak ve davlumbazdan oluşan bu set sayesinde mutfakta daha çok zaman geçirmek isteyeceksiniz.

Ankastre Set Tavsiye

Mutfaklarda şık tasarımlar ortaya çıkarmak ve yüksek performans özelliği sayesinde daha keyifli yemekler yapmak için tercih edilen ankastre ürünler, ihtiyaçlara göre farklı özelliklerde tasarlanmaktadır.

En iyi ankastre set almak istiyorsanız, öncelikle ürünün elektrik ve ısı yalıtımının yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Pürüzsüz ve emaye pişirme alanına sahip olan setlerde hijyenik temizlik son derece kolaydır.

Hayalinizdeki mutfak tasarımını yaratmak istiyorsanız, ankastre ocak setini mutfağınızın dekorasyonuna uygun olacak şekilde seçmenizi tavsiye ediyoruz. Ürünün stiline karar verdikten sonra içeriğine dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, davlumbazın emiş gücü yüksek olmalıdır. Bu sayede yapılan yemeklerin kokusunu hissetmesiniz. Ayrıca filtrenin de yıkanabilir özelliğe sahip olması büyük avantaj sağlar.

Ocak gözlerinin birbirinden uzak olması son derece önemlidir. Bununla beraber, yağ tutmayan yüzeye sahip ankastre setlerin temizliği çok daha kolay olacaktır. Pişirme esnasında kapağı açmadan yemeğin kontrol edilmesini istiyorsanız, cam kapaklı ve ışıklı modelleri tercih etmelisiniz. Hangi modelin daha iyi olduğuna karar veremiyorsanız, En iyi ankastre set tavsiye yazımız tam size göre.

Piyasada en çok tercih edilen, fonksiyonları ile en çok dikkat çeken ve ekonomik ankastre ocak setlerini bir araya getirdik. Ankastre ocak seti almadan önce bu modellere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

1. Siemens Siyah Selection Ankastre Set (HB514FBR0T + LC65KA670T + EO6C6PB11O)

Yatık cam şeklindeki davlumbaz biçimi ile dikkat çeken Siemens siyah selection ankastre set, en iyi ankastre set denildiği an akla ilk gelenlerden biri olmayı başarıyor. Asil siyah rengiyle ilgi çeken bu ürün, gazlı bir ocak tipine sahiptir. 8 farklı program çeşidiyle son derece ergonomik bir yapıdadır. Fırın turbo özelliği vardır. Ocak yüzeyi cam malzemeden yapıldığı için kolay temizlenir. Son derece şık olan tasarımı ile de ilgi çeken Siemens siyah selection ankastre set, yüksek bir enerji verimliliği sunmayı da ihmal etmiyor. Enerji sınıfı olarak ise A+++ enerji sınıfında yer alıyor.

Aynı zamanda alt ve üst ısıtma, sıcak hava dolaşımına sahip ızgara, pizza konumu, sadece alt kısmı ısıtma, hassas sıcak hava ve Vario büyük alana sahip ızgara sistemini de beraberinde getiriyor. İç hacmi ise 66 litrelik bir seçenek sunuyor. Sonradan takılabilir teleskopik rafı da bulunuyor. Gri emaye fırın iç yüzeyi sayesinde şık bir kullanım sunuyor. İç kapağı ise tamamen cam yüzeye sahip olduğu için zahmetsizce temizlenebiliyor. Kırmızı LED bir dokunmatik ekranı var. Halojen aydınlatma özelliği de bulunuyor. Soğuk hava fanını da dilediğiniz zaman çalıştırabiliyorsunuz. Elbette, çocuk emniyet tuşu da bulunuyor.

2. Arçelik Ankastre Set (P12 YES-ARC 607-5 ES-ARC 9629CDS)

Yatık cam davlumbaz şekline sahip bir ürün olan Arçelik ankastre set, en iyi ankastre set konusunda ikinci sırada yer alıyor. Ürün, A enerji sınıfında yer almaktadır. 5 farklı program sayısı vardır. Fırın turbo özelliğine sahip olan bu ürünün 4 tane ocak gözü vardır ve ocak tipi gazlıdır. Ocak yakıt türü ise doğalgaz olmaktadır. Cam bir ocak yüzeyine sahiptir ve rengi siyahtır. Tasarımsal açıdan da oldukça göz alıcı görünür. Fırın tipi ise multifonksiyon fırın olmaktadır. Alt ısıtıcısı bulunmaktadır. Hızlı ön ısıtma özelliğine sahiptir. LED ekranı ve dokunmatik sistemi mevcuttur. Ekran kilidi ve statik fonksiyonu da içerisinde yer almaktadır.

5 kademeli tel raf kademe sayısıyla son derece kullanışlı bir imaj çizen Arçelik ankastre set, fan destekli pişirme seçeneği sunmayı da ihmal etmiyor. Lamba gücü 2,5 Watt olduğu için herkesin ihtiyacını karşılıyor. 60 cm’lik bir davlumbaz genişliği var, bu da oldukça kullanışlı bir ürün olduğunun en önemli kanıtları arasında yer alıyor. Duvar tipi eğimlidir, bu yüzden her yere uyum sağlayabilir. Yerleştirilmesi daha kolaydır. 1 adet standart tepsisi bulunuyor. Yine aynı şekilde 1 tane de pasta tepsisi vardır. Tüm bu bilgiler doğrultusunda en iyi ankastre markası hangisi sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan biri de Arçelik markası oluyor.

3. Ferre Femaş Beyaz İnci 3’lü Ankastre Set

ferre ankastre set önerisi

Ürünün 6 farklı pişirme ayarı var. Fırın türü olarak ise multifonksiyon fırın sınıfında yer alıyor. Beyaz rengi sayesinde her yere uyum sağlayacağını söylemek mümkün. 8 mm cam özelliği sayesinde rahat temizleniyor. Bulaşık makinesinde yıkayabileceğiniz bir filtreye sahiptir. Bu ürünün garantisi 24 ay olarak belirlenmiştir. Uygun fiyatı ve şık yapısıyla en iyi ankastre set listesinde yer almayı sonuna dek hak ediyor. Ankastre sete fazla bütçe ayırmadan kullanışlı bir ürün satın almak isteyen herkese önerilir. Femaş Grup, 45 seneden fazla bir süredir sektörde bulunuyor. Ürünleri son derece kaliteli ve güvenilir bir yapıdadır.

Bu ankastre setten en iyi verimi alabilmek için, yapmanız gereken birkaç şey vardır. Her zaman ocağın gözleriyle uyumlu olan bir boyutta tencere kullanırsanız, pişirdiğiniz yemekler daha kısa sürede hazır olarak homojen formda pişecektir. Böylece enerji kaybının da önüne geçmiş olursunuz. Davlumbazın çalıştığı esnada mutfak pencerelerinin hepsini kapalı tutun. Bu durum, davlumbazın emiş seviyesine katkı sağlamanıza zemin hazırlar. Davlumbazı her zaman pişirme yoğunluğuna uyum sağlayacak biçimde, fan kademesi ile beraber çalıştırmaya özen gösterin. Yemeği pişirme işlemine başlangıç yaptığınız zaman diliminden başlayarak, pişirme işleminin sonuna dek davlumbazı çalıştırmanız yüksek verimli bir havalandırma gerçekleştirmenizi sağlıyor. Ankastre setin bütün parçalarını güvenlik uyarılarını yerine getirerek kullanmalısınız. Bu da üründen hem yüksek verim almanızı hem de ürünü uzun ömürlü kullanmanızı sağlar.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir