Çin Alışveriş Siteleri (En Güvenilir Olanlar)

çin alışveriş siteleri

Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak artık oldukça tercih edilir oldu.İnternet alışverişinin yaygınlaşmasıyla insanlar alışverişe gitmeden tek bir tıkla dilediği ürünü anında alabiliyorlar. İnternet alışverişinin bu kadar yaygınlaşması haliyle güvenlik doğru ürünler zamanında teslimat yapan alışveriş sitelerinin önemi ciddi oranda artmış oldu.İnsanlar en güvenilir internet sitelerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor.Bu sebeple biz de sizlere bu yazımızda Çin’den Alışveriş Yapılacak En Güvenilir Siteler‘i araştırdık.Keyifli okumalar dileriz.

Çin Alışveriş Siteleri (En Güvenilir Güncel Liste)

Çin’de işçilik maliyetlerinin düşük olması ve ihraç edilen ürünlerden vergi alınmaması sebebiyle Çin’den alışveriş yapmak oldukça uygun, üstelik aynı ürünü Çin üzerinden getirttiğinizde çok daha uygun fiyatlara alabiliyorsunuz.

Örneğin Avrupa veya Abd alışveriş sitelerinde 50 dolara satılan bir ürünü Çin web sitelerinden 10 dolara temin edebiliyorsunuz üstelik ikisi de aynı ürün. Ancak Çin websitelerinden alışveriş yaparken güvenilir olan siteleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ürün farklı yollanabilir,eksik veya hatalı çıkabilir. Bu durumda mağdur olmamanız için güvenilir siteleri tercih etmelisiniz.

Çin alışveriş sitelerinden alışveriş yaparken bazı siteler kargo ücretini karşılayabiliyor. Üstelik ürünün birkaç kilometre uzaktan değil binlerce kilometre uzaktan geldiği düşünülürse bu mükemmel bir avantaj. Bazı yurt dışı alışveriş siteleri 250 dolara varan kargo ücretleriyle insanların alışveriş yapmalarını imkansız hale getiriyor. Ancak bazı Çin alışveriş sitelerinde kargo ücreti sizden alınmıyor, tabi bunun da bir karşılığı var örneğin siparişiniz oldukça geç geliyor. Bu süre alacağınız ürüne göre 2 haftayla 2 ay arasında değişim gösterebiliyor.  Ancak telaşa kapılmayın bu yazımızda pek çok sorunuzun cevabını kolaylıkla bulabilirsiniz. İşte En güvenilir Çin alışveriş siteleri ve en çok tercih edilen Çin alışveriş siteleri,

1- Aliexpress

Listenin ilk sırasında aliexpress’e yer vermezsek olmazdı. Dünyanın en büyük ve en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden biridir. Aliexpress Alibaba.com sitesinin perakende satış yaptığı bir sitedir. Oldukça güvenilir olan Aliexpress içerisinde binlerce mağazayı barındırıyor. Dev bir alışveriş sitesi aliexpress’ten sipariş ettiğiniz ürünün elinize ulaşması ortalama 2 hafta ile 4 hafta arası değişebiliyor. Tabi eğer kargo ücreti öderseniz 3 gün de de size ulaşabiliyor.  Ancak kargo ücretleri devasa rakamları bulabiliyor. Ayrıca bilmeniz gereken bir şey daha var eğer 80-100 dolar üstünde bir sipariş verirseniz ürününüz gümrüğe takılabilir, ve gümrük vergisi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle ürünü aldığınız satıcıdan kargo paketi üzerine değerli bir hediye tarzı şeyler yazmasını isteyin bu durumda vergi ihtimaline yakalanma riskiniz düşer.

2- Dealextreme

Dealextreme çok büyük ürün çeşitliliğine sahip bir Çin alışveriş sitesidir. Üstelik pek çok
alışveriş sitesinden daha uygun fiyatlar sunması, kargonuzu kısa sürede elinize ulaştırması,
Ve en çok tercih edileni, sitenin kargo ücretini karşılamasıdır. Freeshipping denilen yöntem ile
kargonuz kısa sürede ücretsiz olarak teslim edilir. Siparişiniz adresinize ulaşması yaklaşık
2 hafta sürer. Kargo dağıtım bölgesine uzak veya yakın olmanız bu süreyi 1 gün değiştirebilir.

3- Banggood

Çin alışveriş siteleri

Ülkemizde faaliyet gösteren bir alışveriş sitesi olan hepsiburada konseptine oldukça benzeyen bir alışveriş sitesi olan
banggood Asya’nın en güvenilir ve en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden biridir. Dünyanın bir çok yerinden sipariş gönderebilen banggood, aynı zamanda dünyanın bir çok yerine kargo da ulaştırabilmektedir. Özellikle elektronik ürünlerde rakiplerine kıyasla oldukça uygun fiyatlara sahip olan banggood, yasal bir site olması ile Çin alışveriş sitelerinin arasında en çok tercih edilen ve güvenilen bir alışveriş sitesidir.

4- Trade Tang

Güzel ve güvenilir bir Çin alışveriş sitesi olan Trade Tang, rakiplerine kıyasla ürünleri hem toptan hem de perakende olarak tedarik edebilmeniz sebebiyle en güvenilir alışveriş sitelerinden biri olmuştur. Trade Tang üzerinden alışveriş yaptığınızda kargo ücretini siz ödersiniz. Kargo ücretleri ürünlerinizin elinize ulaşma süresine ve kargı firmalarına göre değişim gösterebilmektedir. Ortalama olarak siparişiniz 10-15 gün içerisinde teslim edilmektedir.Bu süre Türkiye’deki kargo dağıtım bölgelerine yakın veya uzak olmanıza bağlı olarak 1 gün oynayabilir.

5- Gearbest

Çin alışveriş sitesi - Gearbest

Çin kökenli bir alışveriş sitesi olan gearbest, pek çok ürün yelpazesiyle dünyanın pek çok bölgesine hizmet veriyor. Elektronik ve hobi tarzı ürünlerde oldukça makul fiyatlara sahip olan gearbest, ücretsiz kargo özelliği sayesinde oldukça tercih edilmektedir.

6-Focal Price

Elektronik ürünlerde oldukça makul fiyatlara ve geniş yelpazelere sahip olan focalprice sitesi, Türkiye dahil dünyanın dört bir yanına gönderim imkanı sunuyor. Ayrıca ürün inceleme seçeneği sayesinde rakiplerine göre oldukça büyük bir avantaj sağlayan focalprice oldukça tercih edilen ve güvenilen Çin alışveriş sitesi olmaktadır. Merkezi Hong Kong olan Focalprice alışveriş sitesi,ayrıca ücretsiz kargo imkanı sunmasıyla da oldukça popüler bir alışveriş sitesidir.

7-Bestofferbuy

Kargo ücreti ödenmeyen Çin alışveriş sitelerinden biri olan Bestofferbuy, çok geniş ürün çeşitliliğine sahip olmasıyla oldukça popüler, ortalama 3 hafta içerisinde kargonuz kapınıza gelmektedir.

8-Everybuying

Çin üzerinden faaliyet gösteren bir alışveriş sitesi olan everybuying, 3 hafta içerisinde teslimat yapabilmektedir. Oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan site, bayan takılarından, bayan aksesuarlarına cinsel ürünlerden, kozmetik ürünlere kadar pek çok ürünü bir arada ulunudurmasıyla oldukça tercih edilen bir Çin alışveriş sitesidir. Ayrıca müşterilerine ücretsiz kargo imkanı da sunmaktadır.

9- Hobbyking

Oyuncak ürünlerine ilginiz varsa hobbyking sitesine göz atmalısınız. Ayrıca size bir oyuncaktan daha fazlasını vaad eden hobbyking, uzaktan kumandalı araba, helikopter, gemi, drone gibi pek çok ürünü bulundurmaktadır. Ayrıca bu tarz oyuncakların sıfırını alabildiğiniz gibi yedek parçalarını da temin edebiliyorsunuz.

10- DHGate

Dünyanın pek çok bölgesine gönderim yapabilen DHGate,ücretsiz kargo özelliği ile oldukça tercih edilen bir Çin alışveriş sitesi olmuştur. Ayrıca pek çok Türk ziyaretçisi olması sebebiyle site üzerinde Türk dil seçeneği de mevcuttur. Rakiplerinden geri kalmayıp oldukça tercih edilen bir site olan DHGate sitesi üzerinden alışveriş yapmak veya siteye göz atmak için sitesini ziyaret edebilirsiniz.

11-Geekbuying

Listemizin son sırasında, sadece elektronik ürünlerin uygun fiyatlara satıldığı geekbuying Çin alışveriş sitesi var. Satılan tüm ürünler Türkiye dahil pek çok ülkeye ücretsiz olarak ulaştırılabiliyor. Telefon kılıfından, drone ve bataryaya kadar pek çok ürünü temin edebilmeniz mümkün.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir