Drone Kullanarak Yapılabilecek İş Fikirleri

Drone’lar birkaç yıl önce sıcak bir trenddi. Şimdi, drone ile nasıl para kazanılacağına bakmak gerek.

Bazı insanlar insansız hava araçları (İHA) olarak da bilinen Drone’ların sadece oyuncak olduğunu düşünüyor. Bu ifade bir ölçüde doğrudur, çünkü onunla çok eğlenceli şeyler yapabilirsiniz. Örneğin, tatiliniz veya kaçamaklarınız sırasında aileniz ve arkadaşlarınızla güzel resimler oluşturabilirsiniz. Ayrıca çarpıcı videolar oluşturabilir ve benzersiz açılardan olayları yakalayabilirsiniz.

Drone ile nasıl para kazanırım

Ancak, kendiniz gibi iş arayanlar için bu tarz ürünler büyük bir fırsat halini alıyor ve dronlara bakarsanız, uzaktan kumanda ile uçtuğunuz bir oyundan daha fazlası olabilirler. Doğru bir şekilde kullanıldığında, ticari bir dronun çalıştırılmasından sürekli bir gelir akışı sağlayabilirsiniz.

 

Bu gönderide, bir drone ile para kazanmanın yollarını öğreneceksiniz, ilk önce dronunuzu kurmak için ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini görelim.

 

Dron Maliyeti Ne Kadar?

Şu anda, fotoğraf ve emlak için kullanılan uçangözler 600 $ ila 1.000 $ arasında. Film yapımcıları, ihtiyaçlarına uygun bir uçangöz için 1000 dolardan fazla para ayırmak zorunda kalacaklar. Tarımsal amaçlı kullanılan uçangözler, sektörde talep edilen talepler nedeniyle 10.000 $ veya daha fazla maliyete mal olur. Topolojik nedenlerle 25.000 $ ‘lık aralığındaki daha pahalı uçaklar kullanılıyor.

 

Bir uçangöz ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, fotoğrafçıların kullandığı bir yere yerleşmelisiniz. Geometrik özellikler üzerinde çalışmayacaksanız pahalı uçaklara ihtiyacınız yok.

 

Drone Uçurmak

Yerden uçmak ve hava şartlarını korumak için bir dronun kontrol edilmesi yeterince basit gözüküyor. Ancak, dronunuzu başka herhangi bir şeyden daha kolay kırmak daha kolaydır. Dronunuza harcadığınız yüzlerce doların düşmesini hayal edin çünkü onu doğru bir şekilde nasıl uçuracağınızı bilmiyorsunuz.

 

Düşen uçakların en önemli nedenlerinden biri pusula müdahalesidir. Pusula size hangi yöne baktığınızı bildirir, böylece GPS’inizi kullanarak doğru şekilde kontrol edebilirsiniz. Eğer dronunuz metalden yapılmış bir şeyle temas ederse, dronunuzun havada daireler çizmeye devam etmesi ihtimali yüksektir. “Klozet etkisi” olarak bilinir, eğer yeterince erken bir şey yapmazsanız dron düşecektir.

 

Başarısız bir özellik olarak, çoğu dronlar uzaktan kalibrasyon yoluyla onu yeniden kalibre etmek için sizi bilgilendirir. Bunu yapmak için, dronunuzu metal bulunmayan bir noktaya götürmeniz gerekir, böylece sorunu buradan giderebilirsiniz.

 

Ayrıca, kontrol aralığı özellikleri, dronların hala kontrolde iken ne kadar ileri gidebileceğini gösterir. Bununla birlikte, kutuda gösterilen mesafe sadece radyo paraziti olmayan yerlere uygulanabilir. Sinyal parazitinin yoğun olduğu çoğu kentsel alanda, özellikler yalnızca reklam alanının yarısı kadar olabilir. Bir radyo ağının yakınında drone kullanıyorsanız mesafe bile kısalır. Bu nedenle, verileri kullanmadan önce konumunuzun farkında olmanız gerekir.

Drone İle Yapılabilecek İş Fikirleri

Firma Fotoğrafçılığı

Drone fotoğrafçılığını düşünmeden önce, hizmetlerinizi planladığınız kişilere dikkat etmelisiniz. Hizmetlerinizi sadece şirketlere ve işletmelere pazarlayamazsınız. Hepsi hava çekimi ve fotoğraf çekmeye ihtiyaç duymaz.

Düğün Fotoğrafçılığı

Düğün fotoğrafçıları, birbirlerine olan sevgilerini kutlayan çiftlerin anlarını yakalamaktan sorumludur. Düğün öncesi, sırasında ve sonrasında fotoğraf çekmek işlerinin çoğunu içerecektir ve düğün fotoğrafçılığının rekabetçi dünyasında bu iş için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

 

Bu nedenle, bir dron kullanıcısıysanız, bir düğün fotoğrafçısı olmayı düşünmelisiniz. Profesyonel bir fotoğraf makinesi kullanarak fotoğraf çekmek için artık yeterli değil. Sahada yapabileceğiniz çok fazla çekim türü var. Hava çekimleri ile müşterilerinizin özel etkinliklerini daha da özel hale getirmelerine yardımcı oluyorsunuz!

Nakliyat

Malların bir yerden diğerine gönderilmesi zaman alabilir. Acil bir paket üzerinden gönderiyorsanız, günün sonunda bunu elde etmek için bekleyemezsiniz.

Potansiyel müşterilere hareket halindeyken mal almak için sorunsuz bir yol sağlamak için, dron teslimatları ile gidebilirsiniz.

Paketleri teslim etmek için dronların kullanımı yeni bir kavram değildir. Amazon ve AliExpress gibi şirketler, kullanıcı siparişlerini kapılarına göndermek için dronlardan yararlanıyor. Ayrıca, hayır kurumları ve kuruluşlar, karadan erişilemeyen yerlere tedarik sağlamaktadır. Bu iş yurt dışında yaygın olsa da ülkemizde de kullanılmaya başlanacağından emin olabilirsiniz.

Dron ile nakliyat, yeni başlayanlar için ideal olmayabilir, zira uçaklara yatırım yapmak için önemli bir sermaye gerektirebilir. Ayrıca, müşterilere ürün teslim eden mağaza sahipleriyle bağlantı kurmanız gerekir.

Güvenlik

Güvenlik, bir işletmenin hayati bir yönüdür. Ne kadar kâr sağladığının bir önemi yok – kazanılan paranın tamamı, uygun güvenlik önlemleri olmaksızın bir anda düşebilir.

Çevrimiçi verilerinizi korumak için güvenlik duvarları kurmanın yanı sıra, işletme sahiplerinin altyapılarını video gözetimi ile korumaları gerekir. Kameraların mülklerinin farklı bölümlerine kurulması, davetsiz misafirlerin ve hırsızların, neden olabilecekleri zararlardan ayırt etmelerine yardımcı olacaktır. Bu kameralar işinize göz kulak olmak için yeterince yetenekli olsa da, çatlaklardan geçebilecekler var. Güvenlik kameraları ile ilgili sorun onların pozisyonlarına sabitlenmiş olmasıdır. Mülklerinin farklı bölümlerini kontrol etmek için geceleri dolaşamazlar. Bu nedenle, davetsiz misafirlerin kameraları baypas etme ve içeri girme yollarını bulma şansı çok düşük.

Daha iyi video gözetim hizmetleri arayan işletmeler için mağaza açarsanız, kesinlikle bir servet kazanabilirsiniz. Dronlar, mülkün rahatı etrafında hareket edebilir ve arazinin izinsiz girişlerden korunmasını sağlayabilir.

Bu işi yapmak için 4k kameralı ve termal görüntülü bir dron ihtiyacınız var. Bu tür bir dron ucuz gelmez, ancak video gözetiminde ciddi iseniz, değerli bir yatırımdan daha fazlasıdır.

Drone Satış Mağazası

İster yerel bir mağaza olsun ister çevrimiçi olsun, dronları satabileceğiniz bir mağaza kurmayı düşünebilirsiniz. Dronlara adanmış bir çevrimiçi mağaza geliştirmelisiniz. Hedef kitlenizi dronlar hakkında bilmesi gereken tüm bilgilerle sağlamak, daha fazla satmanıza ve daha fazla kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 

Drone teknolojisi, farklı profesyonel alanlarda ve sektörlerde pratik kullanım durumları olan en yeni yeniliklerden biridir. Onları uçururken ve ailenizle ve arkadaşlarınızla fotoğraf çekerken eğlencelidir, bu yazı ile birlikte drone ile nasıl para kazanılacağına dair ipuçlarını uygulamak çok daha tatmin edici gelebilir. Unutmayın, bölgenizdeki dronların kullanımını yöneten kurallara ve kanunlara uymanız gerekir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir