Dünyanın En İyi Diş Macunu Markaları

Diş bakımı ve ağız bakımı günlük yapılması gereken en önemli işlerden biridir. Gün boyunca tüketilen yiyecekler ve içeceklerin bıraktığı kalıntılar sebebiyle dişlerin oral hijyenini sağlamak gerekir. Bu hijyeni sağlayacak birinci malzeme diş macunlarıdır. Diş macunları içeriğinde yer alan birçok temizleyici ve koruyucu maddeler sayesinde dişleri temizler, her türlü aşınmaya ve diş hastalıklarına karşı dişleri korur. İyi bir diş bakımı için diş macunu seçimi hayati bir önem taşıyor. İçerisinde insan sağlığını tehdit eden zararlı kimyasalların bulunduğu diş macunları dişe faydadan çok zarar verebiliyor. Bu nedenle diş macunu seçiminde kişinin diş yapısına özel ve dişlere en iyi bakımı yapan diş macunlarını tercih ediyor. Peki, en iyi ve en güzel bakımı yapan diş macunları hangisidir? İyi bir diş macununun özellikleri nelerdir?

    Dişler ve Diş Etleri İçin Diş Macununun Önemi

Bu sorulara ayrıntılarıyla yanıt verebilecek dünyanın en iyi diş macunu sıralaması ve bu diş macunlarının özelliklerini ince detaylarıyla listeledik. Eğer hangi diş macununu kullanacağınıza hala karar vermediyseniz listemize bakarak farklı marka ve özellikteki diş macunlarını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ve karşılaştırma yapabilirsiniz. İşte dünyanın en iyi diş macunu markaları:

  Dünyanın En Çok Tercih Edilen Diş Macunu Markaları

   1)Paradontax

Paradontax 75 miligramlık paketler halinde satılan dünyanın en çok satılan ve en çok tercih edilen diş macunu markaları arasında yer alır. Özellikle çürük diş problemlerine karşı oldukça etkilidir. İçeriğinde bulunan adaçayı, papatya, ekine ya ve ratanya gibi doğal ve bitkisel maddeler sayesinde ekstra koruma sağlayarak ağızda hoş bir koku bırakır. Diş eti çekilmesi ve farklı diş eti rahatsızlıklarında en çok başvurulan diş macunu olarak doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Dişleri bir ton daha fazla beyazlatan diş macunu olarak sıkça adından söz ettiren Paradontax, diş taşı ve diş minesi sorunlarıyla savaşmaktadır. Ülkemizde raf fiyatı 17 TL olan diş macunu dünyanın en iyi diş macunu markaları arasında yer almaktadır.

  2)Signal İntegral 8

Signal İntegral 8 diş macunun en önemli sloganı ve koruması 18 saate varan diş plağına karşı koruma sağlamasıdır. Her insanın dişleri, diş etleri ve hatta dili için günlük temizlik yapması gerekmektedir. Bu temizliği en iyi ve en sağlıklı şekilde yapan diş macununu bulmak oldukça önemlidir. İşte burada devreye diş macunu markaları listesinde çok fazla popüler olan Signal İntegral 8 girer. Bu harikulade diş macununun 8 farklı özelliği vardır. Bunlar diş beyazlatma, çürükleri önleme, ağız kokusunu giderme, plak, tartar ve bakteri oluşumuyla savaşma, diş eti ve diş minesini güçlendirmedir. Signal İntegral 8 diş macununu günde 2 sefer sabah ve akşam olmak üzere kullanılması durumunda dişlerde oluşan fark hemen hissedilir. Bu diş macunu da 75 miligramlık pakette Türkiye’de 5,50 TL gibi cüzi bir fiyatla satılmaktadır.

  3)Forever Bright Toothgel

Forever Bright Toothgel içeriğinde bulunan alovera ve propolis özleri ile İsviçre’de dünyanın en iyi diş macunu ödülü kazanmış otoritelerce kabul görmüş bir diş macunudur. Arılardan elde edilen propolis ve 26 farklı doğal bileşen diş macununun en doğal diş macunlardan biri olduğunu göstermektedir. Ayrıca yüzde 35 oranında alovera içeriği ile her türlü derde deva olan bu bitkinin gücünden de yararlanmaktadır. Dişlerinde ekstra beyazlık isteyen birçok kişinin evinde bu diş macunu bulunmaktadır. Bu kadar güvenli olmasının sebebi dişleri hiç yıpratmaması ve aşındırmamasıdır. Her türlü diş probleminde etkin koruma gücü sağlar. Aynı zamanda ağız yaralarında da kullanılmaktadır. Ağız hijyenini destekler ve dişe zarar veren flüorür, cam ve mermer partikülleri kesinlikle içermez. Forever Bright Toothgel tartışmasız yüzde 100 doğal içeriğe sahip en etkili diş macunları arasında yer almaktadır.

  4)Sensodyne Pronamel

Dünyanın en iyi diş macunu markaları içinde her zaman yerini koruyan Sensodyne Pronamel dişlerde gün boyunca etkili bir koruma kalkanı oluşturur. Onarıcı ve koruyucu etkileri sayesinde hassasiyet şikâyeti çeken kişilerin yardımcısıdır. Bazı insanların dişleri sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı aşırı hassastır. Ancak Sensodyne Pronamel kullanan kişiler kullanmayanlara oranla daha az hassasiyet hissine sahiptir. Bu ürün sadece hassasiyete karşı değil diğer diş problemlerine karşı da oldukça etkilidir. Diş taşı, plak ve tartar, çürük oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Düzenli kullanılırsa diş taşını önler ve dişleri her daim bembeyaz yapar.

 5)Splat Blackwood Siyah Diş Macunu

Nefesi tazeleyen bu diş macunu rengini huş ağacı kömüründe bulunan aktif maddelerden elde etmiştir. Dişleri doğal olarak beyazlatmanın yolunu arayan herkes mutlaka bu diş macununu tercih etmektedir. İçeriğinde bulunan mineraller ve doğal bileşenler diş etlerini korur, diş eti rahatsızlıklarını minimuma indirir. Sadece natürel malzemelerle güçlendirilmiştir ve flüorür, paraben, sert kimyasallar içermez. Splat Blackwood diş macununu eczanelerde ve kozmetik mağazalarında bulmak mümkündür. Türkiye’de bu diş macununun perakende satış fiyatı 25 TL olarak ücretlendirilmiştir.

6)Listerine Essential Care Fluoride Anticavity Diş macunu

Dünyanın en popüler markalarında biri olan Listerine ağız hijyeni ve oral diş bakımı için birçok ürün geliştirmiş ve piyasaya sürmüştür. Listerine firması tarafından geliştirilen Essential Care Fluoride Anticavity diş macunu dünyanın en iyi diş macunu markaları deyince akla gelen markalardan biridir. Bu ürün düzenli kullanıldığı vakit benzersiz bir beyazlık sağlar. Sadece jel bir yapısı bulunan diş macunu anticavity özelliği ile diş çürüklerini önlemektedir. Listerine diş macunu diğer yardımcı ürünlerle beraber kullanılırsa dişlerde tam ve etkili bir koruma sağlar.

7)LR Micro Silver Plus Diş Macunu

Bu diş macununun üretiminde kullanılan teknikler diğer diş macunlarından farklılık göstermektedir. Tamamen nanoteknolojik malzemelerle üretilen bu diş macunu çürüğe neden olan elementleri belirleyerek ağız içinde anti bakteriyel bir yapı oluşturuyor. Ayrıca ağız içinde diş aralarında bulunan artık kalıntıların hepsini yok ediyor. Ağız kokusu, diş taşı, diş minesi aşınması gibi problemleri kökten yok ediyor. LR Micro Silver Plus diş macunu doktorlar tarafından tavsiye edilen diş macunları arasında yer alıyor. Günde 2 defa kullanılırsa yüzde 100 ağız hijyeni sağlıyor. Ancak bu diş macunu oldukça pahalı bir fiyatla Türkiye’de en düşük 150 TL olarak satılıyor.

 8)Curaprox Black Is White Beyazlatıcı Diş Macunu

Curaprox Black Is White diş macunu içeriğinde bulunan yoğun ve aktif karbon yapısı ile zamanla dişlerde oluşan renk değişimlerini önleyerek dişleri parlak bir beyazlığa kavuşturuyor. Ağızda bulunan bakterilerle savaşarak ağız içinde bulunan tüm rahatsızlıkları önlüyor. Ağız yapısına uygun bir diş fırçası ile düzenli olarak fırçalanması tavsiye ediliyor. Türkiye’de 75 TL olarak satılıyor. Çeşitli reklamlarla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Curaprox diş macunu dünyanın en iyi diş macunu markaları sıralamasında ön sıralarda yer alıyor.

9)White Glo Pure Saf ve Beyaz Diş Macunu

Hiçbir kimyasal içermeyen natural yapısıyla diş lekeleri ile uğraşan White Glo Pure diş macunu herkes tarafından çokça tercih ediliyor. Sürekli kullanımda etkisini gösteren diş macunu doğal yapısıyla oldukça etkili bir beyazlatma vaat ediyor. Dişlerde oluşan çürükleri de önleyerek etkin bir koruma sağlıyor. Kutusunda ücretsiz olarak bambu kıllardan yapılmış diş fırçası ile beraber satılıyor. Kendi önerdiği bambu diş fırçası ile günlük 2 kez kullanılması öneriliyor.

10)Opalescence Whitening Diş Macunu

Opalescence Whitening diş macunu özellikle hassas dişlere sahip olan kişilerce tercih edilen diş macunları arasında yer alıyor. Ürünü kullanan kişiler arasında yapılan bir araştırmaya göre 1 haftalık düzenli kullanımda diş sararmalarının ve diş lekelerinin tamamen yok olduğu gözlenmiştir. İçeriğinde bulunan serinletici nane aromasıyla ağızda ferahlatıcı bir his bırakıyor. Dünyanın en iyi diş macunu markaları içerisinde yer almayı hak eden bu diş macunu Türkiye’de 85 TL gibi bir rakamla satışa sunuluyor.

11)Aquafresh Extra Fresh Whitening Diş Macunu

Dişlerde yiyecek ve içeceklerin oluşturduğu asitle en iyi savaşan diş macunu markası olarak birinci sırada yer almaktadır. Ayrıca yoğun nane aromasının ağız içinde yarattığı etkiyle gün boyu tazelik ve ferahlık hissedilmesini sağlar. Aquafresh Extra Whitening diş macunu aşınan diş minelerini güçlendirir. Herkesin sıklıkla karşılaştığı diş eti çekilmesi sorununu önlemeye yardımcı olur. Dişlerinde farklı bir bakım ve hijyen arayan kişilerin sürekli yanında bulundurduğu bu diş macunu ağır kimyasal içermeyen yapısıyla dikkat çekmektedir. Piyasada pahalı ücretlerle satılmasına rağmen etkisiyle sıklıkla satın alınmaktadır. Türkiye’de perakende satış fiyatı 95-150 TL arasında değişmektedir.

12)Colgate Total 12 Diş Macunu

Dünyanın en iyi diş macunu markaları içinde tüketicilerin vazgeçilmeyen diş macunu Colgate Total 12’dir.ON12 Complex bileşenler içeren yapısıyla 12 saate kadar etkin bir koruma ve beyazlık sağlar. Sağlıklı bir ağızın önüne geçen diş eti rahatsızlıkları, diş çürükleri, tartar ve plaklarla savaşarak yoğun bir koruma sağlar. Profesyonel diş bakımı konusunda iddialı olan diş macunu Türkiye’de 35 TL olarak satışı yapılmaktadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir