En Çok Satılan El Yapımı Ürünler

En çok satılan el yapımı ürünler

En Çok Satılan El Yapımı Ürünler

Son yıllarda el emeği ürünler oldukça popüler hale gelmişti. El yapımı ürünlerin doğal olması satın alınmasını çok daha kolay hale getirmektedir. El işi ürünler çeşitli yollar aracılığı ile alıcılara ulaşmaktadır. En Çok satılan el yapımı ürünler arasında takı, mum, sabun, örgü, bebek ürünleri bulunmaktadır.

 

Kişiler elde yaptığı ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Her insanın yeteneği farklı şekilde gelişmiştir. Kimi örgü konusunda beceri gösterirken kimi de dikiş konusunda kendini geliştirmiştir. El emeği ürünler özellikle ev hanımları için gelir oluşturmaktadır.

 

İnternette En Çok Satılan El Yapımı Ürünler

El emeği ürünler hem kişinin kendini daha iyi hissetmesine hem de ekonomik olarak kalkınmasına da katkı sağlamaktadır. El emeği ürünler çok geniş bir yelpazede incelenmektedir. Birçok kategoride el yapımı ürünler satışa sunulmaktadır. El yapımı ürünler her zaman için daha sağlıklı kullanım sağlamaktadır. İnternette en çok satılan el yapımı ürünler alıcıların ilgisini çekmektedir.

 

 • Örgü
 • Bez bebek
 • Takı
 • Mum
 • Hediyelik eşya
 • Kırkyama
 • Çanta
 • Rölyef
 • Keçe ürünler
 • Ahşap boyama
 • Seramik
 • Kanaviçe

 

El Yapımı Ürünler

Çok satılan el yapımı ürünler son yıllarda örgü ve bebek yapımı olarak dikkat çekmektedir. Özellikle çocukların kullandığı kıyafetler, oyuncakların el yapımı olması oldukça önem taşımaktadır. Orijinal ürünler her zaman için alıcı bulmaktadır. El yapımı ürünler arasında mum ve sabun oldukça beğenilmektedir. Katkı maddesi olmayan tamamen el ürünü olan bu objeler birçok kişi tarafından satın alınabilmektedir.

 

El yapımı Ahşap Ürünler

El yapımı ahşap ürünler çok çeşitli olabilmektedir. Ham ahşabın dekore edilmesi ile ortaya çıkan ürünler beğeni toplamaktadır. Ahşap ürünler irili ufaklı objelerin boyanması ile yaratıcılık kazanmaktadır. En çok satılan ahşap ürünler arasında bardak altlıkları, tepsiler, sunum objeleri bulunmaktadır. Elbette ki ahşap el yapımı ürünlerde küçük masa, sandalye ve dolap çeşitleri de görmek mümkündür. Ahşap ürünlerde çeşitli teknikler kullanılarak dekore edilmekte ve satışa sunulmaktadır.

 

El yapımı Dekoratif Ürünler

El işleri becerilere göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle hobi ile başlayıp ticarete dökülen ürünler oldukça başarı sağlamaktadır. Çok satılan el yapımı ürünler içerisinde dekorasyon ürünlerine rastlamak mümkündür. Dekorasyon odaklı el işleri arasında makrome, mum, resim tabloları, ahşap ve kâğıt rölyef, quilling gibi ürünleri görmek mümkündür. Bu ürünlerle evinizin çeşitli yerlerini süsleyebilirsiniz. Dekorasyon amacı ile kullanılan el yapımı ürünleri çok daha masraflı olabilmektedir.

 

El Yapımı Yöresel Ürünler

Yöresel el yapımı ürünler gıda odaklı olabileceği üzere o yörenin belirli el işi ürünlerinden de olabilmektedir. Tarhana, mantı, salamura ürünler, peynir, şekerleme çeşitli yöresel gıda ürünleri olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte yöresel olarak çok satılan el yapımı ürünler arasında yazma, baskı örtüler, bez elbiseler, şapkalar, nakış ürünleri, yöreye ait bez bebekler, telkâri bulunmaktadır. Özellikle turistlik bölgelerde yöresel ürünler mutlaka satış ürünü olarak alıcı ile buluşmaktadır.

 

El Yapımı Tasarım Ürünler

El işi ürünleri genellikle tasarım ürünleri olarak alıcı beğenisine sunulmaktadır. Farklı, alışılmışın dışında ürünler her zaman diğer ürünler arasından ayrıştırılmaktadır. Tasarım ürünleri arasında seramik ve takı ürünleri dikkat çekicidir. Bununla birlikte keçe aksesuarlarda tasarım odaklı ürünlerdendir. Tasarlanarak yapılan el yapımı ürünler hem zaman almakta hem de maliyetli olmaktadır. Eşi benzeri olmayan bu el yapımı ürünler biraz daha maliyetli satışa sunulmaktadır.

 

El Yapımı Çeyiz Ürünleri

Çok satılan el yapımı ürünler arasında çeyizlik ürünler oldukça önemli yer tutmaktadır. Birçok üretici el yapımı çeyizliklerle gerek ev tekstiline gerekse mutfak ve banyo ürünlerine ağırlık vermektedir. El yapımı ürünlerde ana malzeme kumaş, yün olarak ön plandadır. Çeyizlik ürünler oldukça maliyetli olmasına rağmen göz kamaştırıcıdır. Birçok insan el yapımı çeyizlik ürünlerle kazanç sağlayabilmektedir. Çeyiz ürünleri göz nuru ve el emeği ile harmanlanmıştır. Bu Çeyizlik el yapımı ürünler mefruşat ve kırkyama içerikli olabilmektedir.

 

 • Yatak örtüleri
 • Kırlentler
 • Pike takımları
 • Battaniye
 • Havlular
 • Masa örtüleri
 • Amerikan servis
 • Seccade

El Yapımı Ürünlerimi Nerede Satabilirim?

Kendi sattığınız el yapımı ürünlerinizi elden satış yapabilirsiniz. Ürünleriniz beğenildiği takdirde ağızdan ağıza satış sağlanabilmektedir. Bununla birlikte belediyenin ürün satış yerlerinde ve kermes aracılığı ile de ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi satabilmeniz açısından vergi muafiyet belgesi çok önemli olacaktır. Çok satılan el yapımı ürünler internet üzerinden de satışa sunulmaktadır. Elbette ki ürünlerinizi başarılı bir şekilde satabilmek için sosyal medya kullanabilmek çok önemli olacaktır.

 

El Yapımı Hediyelik Ürünler

Hediyelik el yapımı ürünler oldukça sık tercih edilmektedir. El yapımı hediyelik ürünler uygun fiyatlı olması ile de dikkat çekmektedir. Anahtarlık, ayraç, bardak altlığı ve magnet çok satılan el yapımı ürünler olarak gözlemlenmektedir. Hediyelik eşyalarda taş ve ahşap boyama, seramik boncuk gibi detaylar sıklıkla kullanılmaktadır.

El Yapımı Bebek Ürünleri

Bebeklerde orijinal ve doğal ürünler son derece önemlidir. Örgü ve bez oyuncaklar son dönemlerde vazgeçilmez ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte yün örgüden üretilen bebek patiği, battaniye, hırka, yelek anne adayları için oldukça değerlidir. Bebeğin kullandığı battaniye, alt açma ürünleri de çok satılan el yapımı ürünler arasındadır.

 

El yapımı Dekorasyon Ürünleri

Dekorasyon amaçlı üretilen el yapımı ürünler birçok kişi için önem taşımaktadır. El yapımı dekorasyon ürünlerinde tablolar, mumlar ve çeşitli makrome ürünler dikkat çekmektedir. Bununla birlikte çuval ve ahşap dekoratif ürünlerde ortama hoş bir hava katacaktır. El yapımı ürünlerin kullanışlı olması ve göze hitap etmesi çok önemlidir.

 

El Yapımı Doğal Ürünler

Çok satılan el yapımı ürünler içerisinde doğal ürünlere yer verilmektedir. Doğal ürünler arasında bal, nar ekşisi, salça, pekmez, tarhana, peynir, tereyağı, yoğurt gibi ürünler ön plana çıkmaktadır. Doğal ürünler sağlığa uygunluk açısından da güvenilir olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu ürünler ekonomik açıdandan bütçe dostu olarak tercih edilmektedir. El yapımı doğal ürünleri internetten veya halka açık pazarlarda bulmak mümkündür.

 

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir