En iyi 10 Netflix Dizisi

Ülkemizde son yıllarda bir trend haline gelmiş olan, yabancı dizi izleme tutkusu sonuncunda bir çok yapım tarafından, yabancı diziler piyasaya sürülmektedir. Bu yabancı yapımlarından en beğenileni ve en kaliteli şirketlerden biri olan NETLİX şirketi, son zamanlarda adeta moda olmuş durumda, bizde bugün sizlere izlerken bayılacağınız 10 NETFLİX dizilerini derledik.

En İyi Netflix Film Önerileri

1-LA CASA DE PAPEL

Bir İspanyol soygun dizisi olan La Casa De Papel, birbirlerinden farklı özellikli soyguncuların bir bankayı soymasını ve etrafında gelişen olayları sunuyor. Gerek ülkemizde gerek başka ülkelerde oldukça popüler olan, La Casa De Papel dizisi 3. Sezonu için start verilmiş durumda diyebiliriz.

2-BLACK MİRROR

Bu dizinin ilk iki sezonu,  İngiltere’nin bir kanalı olan Channel 4’te yayınlanırken birden bire Black Mirror, NETLİX’E transfer oldu. Genellikle her sezonu 3 er bölümden oluşan Black Mirror, bölümlerinin kısa olmasının sebebini her bölümün uzun olmasına bağlıyor. Bilim kurgu konulu Black Mirror’u mutlaka izleyiniz.

3-13 REASON WHY

NETFLİX’İN en bomba yapımlarından olan 13 REASON WHY dizisi, 2017 yılında Selena Gomez’in önerisiyle çekilmeye başladı. Selena Gomez’inde dizide oynaması beklenirken, Selena dizinin yapımcılığına geçti. Asıl Türkçesi ‘’Ölmek İçin 13 Neden’’ Olan dizinin asıl konusu kendini öldüren bir kızın bıraktığı notların gün yüzüne çıkması diyebiliriz. Gerilim türünde bir gençlik dizisi olan 13 REASON WHY’I mutlaka izleyin.

4-HOUSE OF CRADS

O yabancı dizilerde gördüğünüz repliklerin  çoğu, House Of Crads dizisine ait. Amerikalı hırslı bir politikacının verdiği mücadeleyi anlatan House Of Crads dizisini mutlaka göz atmalısınız.

5-OZARK

Klasik aile yaşantısının yanı sırasında inişli çıkışlı iş hayatının anlatıldığı, OZARK dizisinde Marty Byrde ve danışmanlık şirketinin inişli çıkışlı maceralarını izleyeceğiz.

6-ORANGE is the NEW BLACK

Alışılmışın biraz dışında bir yapım olan, ORANGE İS THE NEW BLACK dizisi, erkek hapishane yaşamının aksine, bayanların hapishane yaşantısını anlatan bir dizi. Hem komedi hem de dramı aynı anda yansıtabilen bir dizi olma özelliği sürdüren bir dizi olan Orange is the New Black’i mutlaka izleyin

7-MARVEL’S DAREDEVIL

Netlix ile Marvel şirketlerinin ortak bir yapımı olan, MARVEL’S DAREDEVIL filmi kaza sonucunda gözlerini kaydeden süper kahramanımız kör olmasına rağmen algı yeteneği çok güçlüdür. Gündüzleri avukatlık geceleri ise bir süper kahraman olan ana karakterimizin öyküsüne sizde şahitlik edin!

8-NARCOS

Dünyaca ünlü uyuşturucu satış taciri Pablo Escobar’ın hayatını konu alan, NARCOS dizisi gerek ülkemizde gerek dünyada oldukça popüler dizi örneklerinden.  Uyuşturucu satarak dünyanın en güçlü insanlarından olan Escobarı’n maceralı hayatı sizleri maceranın zirvesinde hissettirecek.

9-THE OA

7 yıldız hiçbir şekilde bulunamayan bir kadın kaza sonucunda yattığı hastanede akrabaları tarafından bulunur.  7 yıl önce kaybolan bu kadın 7   yılın aksine oldukça değişmiş ve gizemli sırlar biriktirmiştir. THE OA dizisinde bu gizemli sırları açığa çıkıyor!

10-MASTER OF NONE

New York’ta  hayatını sürdüren Hintli bir adamın yaşamını anlatan Master Of None dizisi,  her bir bölümünde farklı bir temaların üstünde durulan Master Of None dizisi komedi dizi alanında oldukça başarılı bir yapım.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir