En iyi 3 Diş Macunu Markası

en iyi diş macunu hangisi

Vücudumuzda en çok önem verdiğimiz ve dikkat ettiğimiz şeylerden birisi hiç şüphesiz dişlerimizdir. Beyazlığına, parlaklığına ayrıca önem vermekle beraber çürük olmaması içinde yoğun çaba sarf ederiz. Diş hekimlerine giderek dolgu ve kanal tedavi hepimizin korkulu rüyasıdır.

En iyi diş macunu hangisi

En iyi diş macunlarını günlük, düzenli olarak kullanarak diş çürümelerine engel olmak sizin elinizdedir. Ağız ve diş bölgesi insan vücudunda sürekli bakım isteyen, devamlı aktif olarak kullandığımız için de temizlenmesi gereken yerlerdendir. Çünkü yemek yerken, sıvı gıdalar içerken ve en önemlisi de sigara içerken ağızımız ve dişlerimizde tartar oluşarak kirlenmektedir. Diş çürümeleri, diş renklerimizin sararması ve solması, apse gibi problemlerin önüne geçmek için günde en az iki defa dişlerimizin bakımı yapmamız gerekmektedir.Bu bakımın diş fırçası yoluyla olması ilk tercihtir. Doğru ve güvenilir diş macunu markaları ile ağız yapımıza uygun diş fırçası kullanarak ağız içi yemek artıklarını temizleyebilirsiniz. Böylece diş sararmalarını ve kararmalarını engellemiş olursunuz. Diş bakım için bire  bir yöntemdir. Güvenilir macun ve fırça ile doğru şekilde dişlerinizi fırçalayarak diş temizliğinizi yapmış olursunuz.

diş macunu tavsiye

Ağız ve diş yapısı kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Firmalar bu hususları göz önünde bulundurarak herkese uygun diş macunu ve diş fırçaları üretmiştir. Her bütçeye hitap eden çok çeşitli marka ve modelleri ile piyasada diş macunları bulunmaktadır. Diş macunu içeriğinde bulunan florür sayesinde diş yüzeyinde tartar oluşumunu önleyerek diş minesini sertleştirir, diş etinde ve dişte temizliği sağlar. Diş macunları köpüren yapısı ile de ağızın her yerine dağılarak anti-bakteriyel özelliği ile tüm zararlı bakterileri öldürerek kötü ağız kokusunu ortadan kaldırmaktadır. Böylece ferah bir nefes elde edersiniz.

Diş Macunu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

en iyi dis macunu markasi hangisi

Her insanın diş özelliği ve yapısı birbirinden farklı olduğu gibi diş macunları o oranda ihtiyaç ve isteklere göre farklılık göstermektedir. Çoğumuz genelde pahalı olmasına, kutusuna, markasına bakarak diş macunu alıyoruz. Bu yanlış bir tercihtir. Önceliğimiz doğal diş macunu olmasıdır. İhtiyacımıza göre önceliğimizde o yönde olmalıdır. Dişlerimizi beyazlatmak için beyazlatıcı, diş lekelerini ortadan kaldırmak için leke çıkarıcı, ağız kokusunu gidermek için naneli veya ferah nefes, eğer oldukça hassas diş yapısına sahipseniz hassas dişler için olanları diş macunu alırken önceliklerimiz arasında yer almalıdır. Pahalı olan diş macunları kaliteli olmayabilir, bu husus sizleri yanıltmasın. Önemli olan diş macununun işlevi ve özellikleridir. Size uygun olmasıdır.

Daha detaylı olarak incelediğimiz İyi Bir Diş Macunu Neler İçermemeli  başlıklı konumuzu diş macunu almadan önce mutlaka inceleyiniz,  İyi bir diş macunu neler içermemeli sorusunun cevabı bu konuda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Dünya’nın En İyi 3 Diş Macunu Markası Nedir?

Diş taşı temizliğinde, diş eti bakımında isim yapmış ve oldukça beğenilerek çok satılan en kaliteli diş macunlarını araştırarak listeledik. Alacağınız diş macunu ile en doğal ve beyaz dişlere kavuşarak diş problemlerinizi ortadan kaldıracaksınız.

Forever Diş Macunu Bright Toothgel

forever living doğal diş macunu markası
forever living doğal diş macunu markası

İçeriğinde bulunan aloe vera ve propolis başta olmak üzere 26 bitki özü sayesinde diş eti ve dişlerinizi koruyarak güçlendirir. Florür ve cam partikülü içermemektedir. Diş minelerinizi kesinlikle yıpratmaz. Diş minenize zarar vermeyen beyazlatma formülü ile gönül rahatlığı içinde kullanabilirsiniz. Ağız kokunuzu ferahlatarak kötü koku oluşunu engeller. Ayrıca ağız içi aft oluşumunu da engellemektedir.

Diş kanamalarını kesmektedir. Diş ağrılarında önemli ölçüde etkilidir. Diş ve çene iltihaplarında etkili sonuçlar alınmış ve yapılan araştırmalarla bu sonuç kanıtlanmıştır.

lr_aloe_vera_dis_macunu
lr_aloe_vera_dis_macunu

Kalitesi ve çok yönlü olmasından dolayı yıllardır herkesin kullandığı en iyi diş macunlarındandır. İçeriğinde hayvansal maddeler bulunmamaktadır. Yeşil nane tadı ile ağzınıza tazelik ve temizlik hissi vermektedir. Dişlerinizi çizmeden parlatan formülü ile Dünya’nın en iyi diş macunu ödülünü almıştır. Dünya Sağlık Örgütü FDA onaylıdır. (Fiyatı: 13 TL civarında)

Opelescence Whitening Diş Macunu

en iyi diş macunu markası
En iyi Diş Macunu Markası

Diş hekimleri aracılığı ile önerilen en iyi diş macunlarındandır. Beyazlatma jeli olan bu macunu gece ve gündüz rahatça kullanabilirsiniz. Sodyum Florid içeriği ile diş minesindeki çatlakları onarır. Diş hassasiyeti olanlar için tavsiye niteliğinde olan en iyi diş macunu olarak önerilmektedir. Diş yüzeyindeki lekelerde oldukça etkilidir. Diş sararmalarınıza son vererek 1 ayda eskisi gibi beyazlatma ve parlaklık sağlar. Özellikle sigara, çay ve kahveyi çok tüketenler için etkili kullanımda iyi sonuçlar vermektedir. Diş çürüklerine karşı ekstra bir koruma sağlamaktadır. Diğer diş macunlarına göre 4 kat daha etkili sonuçlar vermektedir. İçeriğinde kimyasal ürün bulunmamakta ve diş minesine de zarar vermemektedir. Kullananların hepsi olumlu ve etkili sonuçlar alarak güzel tavsiyelerde bulunmuşlardır. Naneli olan diş macunu ekstra ferah bir nefes sağlamaktadır. (Fiyatı: 30 TL civarında)

Sensodyne Diş Macunu

sensodyne diş macunu markası
sensodyne diş macunu

“Diş hekimlerinin tercihi” sloganıyla reklamlarda sıkça duyulan ve adından oldukça söz ettiren diş macunları arasındadır. Tüm marketlerde ve piyasada her yerde rahatlıkla bulunan kaliteli diş macunudur. Hassas dişler için önerilen ve etkili sonuçlar alarak diş eti rahatsızlıklarında tercih edilen üründür. Kişiye ve ihtiyacınıza göre istediğiniz karışımı kolayca alabilirsiniz. True White olanı diş beyazlatmada oldukça etkilidir.  Florürlüdür. Dişlerinizde dentin bölgelerini bularak ani sızıya sebep olan bu kısımları onarır. Çürüğe karşı koruma sağlar. Plak oluşumunu engelleyen formülü sayesinde sağlıklı dişlere ve diş eti kavuşmaya yardımcı olur. Onarım ve korumanın bir arada bulunduğu, ferah nefes ile ağız kokusunu gideren birden çok çeşitleri ile her kesime uygun formülü bulunmaktadır. Son zamanlarda en çok satan ve kullanıcılardan olumlu çok sayıda yorumlar alan en iyi diş macunlarındandır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir