En İyi Akıllı Çocuk Saati Hangisi

akıllı çoçuk saatleri tavsiye

En İyi Çocuk Akıllı Saatleri

Değişen dönüşen dünya düzeni içinde gün geçmiyor ki yeni bir kavram insanların karşısına çıkmasın. Kimi ürünler miladını doldurup, yerini yeni bir ürüne bırakırken bazı objeler daha fonksiyonel olarak gündelik yaşamda kullanılmaya devam ediyor. Bunlar içinde akıllı saatler de vardır. Bu ürünler de kendi içinde yetişkinler için akıllı saat ve akıllı çocuk saati temelde ikiye ayrılır. Bu yazıda da sizlere temel olarak en iyi çocuk akıllı saati konusunda bilgiler verilecek ve bu alanda öne çıkan ürünler açıklanacaktır.

Akıllı Çocuk Saati Nedir?  Ne İşe Yarar?

En iyi çocuk akıllı saati nedir sorusunun yanıtını vermeden önce akıllı saat nedir ya da daha tematik olarak çocuklar için akıllı saat nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Temelde akıllı saat bir çocuk takip saati olarak en basit içimde ifade edilebilir. Bu tür ürünler aynı zamanda çocuğun gün boyunca  neler ile uğraştığını öğrenme, aktivitelerini yönetme ve iletişim içinde olduğu kişileri bilme noktasında ailelerin yaşamını çocukla yüz göz olmadan kolaylaştırır. Aileler bu tür saatler ile çocuklarını istedikleri yere daha güvenle gönderebilirler. Çocuklara özel tasarlanan akıllı saatlerdir.

Akıllı Çocuk Saatlerinin Modelleri ve Temel Özellikleri

Neye göre en iyi çocuk akıllı saati sorusunun yanıtı biraz da ürünün özelliklerinde saklıdır. Markasına ve modeline göre en iyi akıllı çocuk saati olarak tanımlanan ürünlerin farklılıkları olabilmektedir.

Çocuklara göre akıllı saatler kendi içinde temelde ikiye ayrılır. Bunlardan bir tanesi tahmin edilebileceği gibi kız çocukları için akıllı saatler olup bunlarda renkler, büyüklükler ve tasarımlar daha çok kız çocuklarına göre ayarlanır. Benzer durum erkek çocuk akıllı saati modellerinde de geçerlidir. Hepsi dijital bir yapıdadır.

Akıllı saat denilince öne çıkan unsurların başında görüntülü konuşma gelir. Nitekim bu tür saatlere görüntülü konuşmalı akıllı saat de denilmektedir. Yine bu saatlerde genelde sim kart bulunur. Bundan ötürü de sim kartlı akıllı saat olarak da bilinirler. Lakin her akıllı saat sim kartlı olacak diye bir kural yoktur. İçlerinde hatlı çocuk saatleri de vardır. Yani son derece kompakt cihazlardır. Çocukları GPS ile takip, 4G bağlantısı ile arama ve mesajlaşma, acil durumlar için SOS ve pedometre ile sağlıklı alışkanlıklar edinme, saatte bazı unsurları engelleme ( oyun oynama, uygun olmayan mesajları engelleme vb.) gibi özellikler de yer almaktadır.

Öne Çıkan Akıllı Çocuk Saatleri

Şimdi artık en iyi çocuk akıllı saati deyince akla gelen markalar ve bu markaların akıllı olarak adlandırılan ürünlerine bakalım.

TCL MT42x Movetime Family Watch 2 Akıllı Çocuk Saati

TCL MT42x Movetime Family Watch 2 Akıllı çocuk saati bu yazıda size önereceğimiz ilk ürün. Nitekim uzmanlar tarafından da en iyi çocuk akıllı saati olarak tavsiye edilenlerin başında yer alıyor. Unisex bir ürün. Temelde en tcl cocuk akilli saat olarak tanımlanıyor. Özgün bir tasarımı var. Bu ürün tcl sim kartlı akıllı saat kategorisindedir. Suya dayanır, kameralı olup, GSM özelliği de bulunur. 48 saat kullanım süresi bulunur. Fiyatı 4300 TL civarındadır.

TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı Çocuk Saati

TCL MT40X Movetime Family Watch 4G Akıllı çocuk Saati de markanın bir diğer ürünüdür. Aynı şekilde en iyi çocuk akıllı saati olarak tanımlanan ürünlerdendir. Mavi renktedir. Fiyatı 3000 TL civarındadır. Adım sayar. GSP özelliği bulunur. Sesli görüşme yapılabilir. Şık bir görüntüsü vardır.

Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati

Elari akıllı saat denilince akla gelen markalardan bir diğeridir. Markanın en bilinen en iyi çocuk akıllı saati modeli ise elari 4gr akıllı çocuk saati olup, birçok ailenin favorisidir. Elari 4GR Akıllı Çocuk Saati 4 G destekli, silikon kayışlıdır. Üründe farklı renk seçenekleri bulunur. Sesli görüşme yapılabilir. Su geçirmez bir formdadır. Kamerası da saat üzerinde yer alır. Fiyatı ise 3.000 TL civarındadır.

Mibro Z3 Akıllı Çocuk Saati

Mibro Z3 Akıllı çocuk Saati ağırlıklı olarak tasarımı ile öne çıkar. Mavi, kırmızı gibi değişik renk seçenekleri bulunur. Su geçirmez, adımsayar, küresel konumlandırma sistemi, sesli görüşme, kamera gibi birçok özelliği olan ve tüm bunlara bağlı olarak fiyatı da göz önüne alındığı zaman haklı olarak en iyi çocuk akıllı saati modelleri içindedir. Fiyatı şu an için satış yerine göre değişmekle beraber maksimum 4.000 TLdir.

Dijikid Akıllı Çocuk Saati

Dijikid akıllı saat denilince ailelerin güvenle kullanabileceği hem kız çocuklarına, hem erkek çocuklarına kollarından çıkaramayacakları, ailelerin güvenle kullanabileceği ürünler sunar. Bu bağlamda çok sayıda en iyi çocuk akıllı saati modeli mevcuttur. Saatler birinci sınıf malzemeden yapılır. Aileler çocukları ile yüz yüze Dijikid Akıllı çocuk saati  üzerinden her zaman için görüşebilirler. Fiyatlar modeline göre değişmekle birlikte rakamlar 3500 TL ile 4000 TL arasındadır. Okul modu, saat ekran kilidi, anlık takip gibi tüm saatlerinde temel özellikler vardır.

Akıllı Çocuk Saati Fiyatları

Akıllı çoçuk saati fiyatları için hiçbir zaman net bir rakam verilemez. Yukarıda verilen bilgilerden de anlaşılır olduğu göre, ürün özelliklerine, markasına, modeline, satış yerine, kullanılan malzemesine göre nihai rakam değişir. Doğal olarak sim kartlı çocuk saati fiyatı normal saat rakamlarından biraz daha yüksektir. Yerli ya da yabancı markanın saati olmasına göre de fiyatlar değişir. Yine bazen erkek çocuklar için akıllı saatler ile kız çocuklar için olanların fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Lakin sonuç olarak şunu da unutmamak gerekir. En pahalı akıllı çocuk saati en iyi çocuk akıllı saati olacak diye bir kaide yoktur.

Akıllı Çocuk Saati Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklara hangi yaşta olursa olsun akıllı çocuk saati alırken benzer diğer objelerde olduğu gibi aşağıda yer alan hususlara mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

 • Bilinen markaların ürünleri alınmalıdır
 • Garantili olanlar tercih edilmelidir
 • Sahte olmadığından emin olunmalıdır.
 • Çocuğun yaşına uygun olmalıdır
 • Su geçirmezlik özelliği mutlaka bulunmalıdır
 • Pil ömrü uzun olmalıdır
 • Çocuğun cep telefonu varsa o zaman sim kartı olmayan bir akıllı saat alınabilir.
 • Darbelere yüksek direnç göstermesi gerekir
 • Mekanik dayanımı yüksek olmalıdır
 • Üretim standardına uygun üretilmiş olunduğundan emin olunmalıdır
 • Güvenilir adreslerden alım yapılmalıdır
 • Kaliteli malzemeden yapılmış olmalı ve çocuk hangi yaşta olursa tenine zarar vermemeli, alerji tahriş vb. sorunlara yol açmamalıdır.
 • Gerçekten beklentilerinize yanıt veren en iyi çocuk akıllı saati olduğundan emin olunmalıdır
 • İşin fiyat kısmı tüm bunlardan sonra düşünülmelidir.

Kısaca akıllı çocuk saati alırken bilinmesi gereken unsurlar bunlardır. 

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir