En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiye

en iyi çamaşır makinesi

Beyaz eşyalar her evin olmazsa olmazıdır. Eve satın alınmış örneğin en çamaşır makinesi diye aldığınız makine sık sık arızalanacak ve servisle uğraştıracak; ya da sapasağlam çalışmaya devam edip memnuniyetle tabir-i caizse ömürlük kullanılacaktır. Titiz araştırmalar sonucu yazdığımız bu en iyi çamaşır makinesi tavsiye konulu yazımız ilk defa ev düzenlerin yanı sıra daha önce yanlış tercih yapmış olup artık en iyi çamaşır makinesi almak isteyenler için de faydalı olacaktır.

En İyi Çamaşır Makinesi Tavsiye

En iyi çamaşır makinesi tavsiye listemize geçmeden önce kaliteli bir çamaşır makinesinde olması gereken özelliklerden bahsedelim:

Çamaşır Makinesi Alınırken Nelere Dikkat Etmeli?

Enerji Tasarrufu:

Günümüz teknolojisi artık enerji tasarruflu beyaz eşya üretimine önem verse de eşyalardaki tasarruf seviyesi bütçeye göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak en başta yüksek tasarruf özellikli bir çamaşır makinesi için bütçe ayırabilirseniz sonrasında elektrik ve su faturalarından tasarruf etmek suretiyle açığı kapamakla kalmayıp kâr dahi etmiş olursunuz. Bu yüzden alacağınız çamaşır makinesinin A+++ tasarruf seviyesinde olmasına ve yıllık ortalama su ve elektrik harcama kapasitesine dikkat etmelisiniz.

Devir Gücü:

Devir gübü yüksek makineler çamaşırlarınız daha iyi yıkanmasını ve daha iyi sıkılmasını sağlayacaktır. Bu yüzden en iyi çamaşır makinesi tavsiye noktasında en az 1000 devirli olanları öneriyoruz.

Maksimum Kilogram Kapasitesi:

Kimi makineler bir defada en fazla 4 kg çamaşır yıkayabilirken bazıları 9; bazılarıysa 12 kg yıkama kapasitesine sahiptir. Çamaşır yıkama döngünüze ve evdeki birey sayısına göre uygun bir çamaşır makinesi seçmelisiniz. Örneğin çamaşırlarınızı biriktirip yıkıyorsanız ya da aileniz kalabalıksa yıkama kapasitesi yüksek bir çamaşır makinesi tercih etmenizi öneririz.

Program Çeşitliliği:

Hızlı yıkamadan, hassasa; elde yıkamadan kot yıkama programına, perde yıkamadan yorgan yıkamaya kadar çeşitli program özellikli makineler var. Yaşamınızı kolaylaştırmak için kendinize uygun çeşitte programları bünyesinde dahil etmiş makineler tercih konusunda bir adım öne çıkıyor.

Boyut ve Kurutma Özelliği:

Banyonuz ya da çamaşır makinenizi her nereye koyacaksınız oraya uygun boyutta bir makine seçmelisiniz. Bazı çamaşır makineleri kurutma özelliğine sahip ancak kurutmasız olanlara nazaran maliyetleri yüksek. Yeriniz genişse kurutma makinesini ayrı alabilir ya da kesenize uygunsa kurutma özelliği olan bir çamaşır makinesi tercih edebilirsiniz.

Markası ne olmalı:

Çamaşır makinesi önerileri konulu bu yazımızda her ne kadar sizin için en iyileri bir araya getirmiş olsak da bulunduğunuz bölgede en iyi servis hizmeti veren ve diğer beyaz eşyanızda memnun kaldığınız markayı tercih etmenizde fayda var.

İyi bir çamaşır makinesi almak için dikkat etmeniz gereken hususları sıraladıktan sonra gelelim fiyatları 5500 ile 7500 arasında değişen en iyi çamaşır makinesi tavsiye listemize:

ARÇELİK 12143 CMK

ARÇELİK 12143 CMK Çamaşır makinesi ön görseli

En iyi çamaşır makinesi tavsiye listemize Arçelik’in popüler modellerinden biriyle başlıyoruz. Dakikada 1200 devir sıkma kapasitesiyle çamaşırlarınızı en iyi şekilde yıkarken 12 kg kapasitesi ile bir defada oldukça fazla çamaşır yıkayıp işinizi kolaylaştırmaya olanak sağlayacak ARÇELİK 12143 CMK ayrıca A+++ enerji performansıyla ’a kadar enerji tasarrufu sağlıyor. Bunların yanı sıra makine, tamburdaki çamaşırların üzerine buhar göndererek kötü kokuların kolayca uçup gitmesini sağlayan havalandırma teknolojisine de sahip.

Aquafashion denilen; deterjanı çamaşırların üzerine daha hızlı püskürterek normal yıkamaya göre daha üstün ve etkin temizlik sağlayan özelliğe sahip olması yönüyle de ARÇELİK 12143 CMK en iyi çamaşır makinesi tavsiyelistemizde yer alıyor.

Makinede ayrıca 16 ayrı program, su taşma emniyet sistemi, zaman programlama özelliği, kir seviyesi sistemi ve çocuk kilidi de mevcut.

Makinenin yıllık enerji tüketimi ortalama 247 kWh iken, ortalama su tüketimi ise 13200 litre. 56/74 desibel ses seviyesi ise bir çamaşır makinesi için gayet sessiz bir çalışma seviyesine sahip olduğunu gösteriyor.

BOSCH WAW286HXTR Çamaşır Makinesi

En iyi çamaşır makinesi tavsiye listemizdeki ürünlerden bir diğeri de tam otomatik hassasiyete sahip likid deterjan dozaj sistemiyle BOSCH WAS296HXTR . Makinenin bilmeniz gereken klasik bilgilerine geçmeden önce Home Connect adındaki süper teknolojiye sahip olduğunu belirtelim. Bu demek oluyor ki evinizde değilken Home Connect özelliği sayesinde akıllı telefonunuz veya tabletiniz aracılığıyla tek tıkla makinenizi çalıştırabilirsiniz. Önceden içinize yerleştirmiş olduğunuz çamaşırlara uygun sıcaklık derecesi, program, sıkma devri ve kurutma özelliğini Home Connect sistemi sizin için önerir; size çamaşırların yıkanırken harcanacak olan elektrik ve su miktarı ile programın bitiş saatini bildirir. Arzuya göre program bittiğinde de size bildirim gönderebilir.

Patentli VariaDrum yapısıyla BOSCH WAS296HXTR pahalı ve narin kıyafetleriniz dahil her türlü çamaşırınızı narince yıkar; yüksek performansla kir giderir.

Makine, yan duvarlarındaki AntiVibration teknolojisi sayesinde titreşimi azaltır; etkileyici derecede sessiz çalışır.

Makinenin 15 dakikalık Süper Kısa 15’ adlı programı ise dünyadaki ilk en kısa yıkama programıdır. Bu program ana yıkama artı iki durulama ve sıkma işleminden ibaret olup 2 kg’lık çamaşır yıkamaları için idealdir.

Makine A+++ enerji sınıfına dahildir ancak diğer A+++’lardan 0 daha tasarrufludur. Dakikadaki devir sayısı 1400’dür. Yıkama kapasitesi 9 kilogramdır. Özel programlarının yanısıra içerisine attığınız çamaşırların cinsine göre özel sensörlerle uygun yıkama ve sıkma ayarı yapan otomatik program sistemine sahiptir.

Tüm bu özellikleri ve belirttiğimiz ekstralarıyla BOSCH WAS296HXTR için en iyi çamaşır makinesi tavsiye listelerinin olmazsa olmazı demekte sakınca olmayacaktır.

LG FH4A8FDNK2 Çamaşır Makinesi

LG FH4A8FDNK2 çamaşır makinesi ön görseli

LG’nin en popüler çamaşır makinelerinden biri olan FH4A8FDNK2 en iyi çamaşır makine tavsiye listemizdeki ürünlerden bir diğeri.

9 kg’lık yıkama kapasitesi, 1400 devir/dakika, A+++ enerji sınıfına dahil olmasının yanı sıra ekstra olarak akıllı telefonlardan yeni  program indirme özelliğine sahip.

TurboWash özelliğiyle elektrikte , suda ise @’a kadar enerji tasarrufu sağlar.

6 Motion Direct Drive teknolojisi, kazanı 6 farklı yönde hareket ettirmek suretiyle çamaşırlarınızda daha iyi temizlik sağlar.

10 yıl boyunca parça ve motor garantisi veren LG bu modelinde kullandığı Inverter Direct Drive teknolojisi ile daha az titreşim ve ses özelliği de sunuyor.

İçerisindeki 20 adet program ise her yıl güncellenebilmektedir.

Makinede ayrıca problemleri anında çözme olanağı sağlayan Akıllı Teşhis özelliği vardır.

HOOVER DXOA611AHF3/1-17 Çamaşır Makinesi

en iyi çamaşır makinesi

En iyi çamaşır makinesi tavsiye listemizdeki ürünlerden HOOVER DXOA611AHF3/1-17 dakikada 1600 devirle diğerlerinden sıkma anlamında bir tık daha üstün performans sağlıyor.

11 kg yıkama kapasitesine sahip ve A+++ enerji sınıfına dahil. Tambur malzemesi paslanmaz çelik ve 74 litre hacme sahip. 12 farklı programı var. Yıkama ses seviyesi  51, sıkma ses seviyesi ise 81 desibel.

24 saate kadar gecikmeli başlatma da ürün özelliklerinden biri diğeri.

NFC özelliği ise makineye yeni rogram indirebilme imkanı sağlıyor.

ELECTROLUX PERFECTCARE 900 EW9F1168MA Çamaşır Makinesi

ELECTROLUX PERFECTCARE 900 EW9F1168MA çamaşır makinesi ön görseli

Çamaşırların rengini ve dokusunu ekstra koruma özelliği olan ClourCare System’e sahip olması yönüyle ELECTROLUX PERFECTCARE 900 EW9F1168MA de en iyi çamaşır makinesi tavsiye listemizdeki ürünler arasına girmeyi başardı.

Makinenin yıkama kapasitesi 10 kg, maksimum devir sayısı dakikaka 1600.

UltraCre System ise makinede çamaşırları ekstra yumuşaklıkla yıkayabilmenizi sağlıyor.

SensiCare sistemi ise çamaşırların renklerini diğer makinelere nazaran 2 kat daha fazla uzun süre koruma imkanı veriyor.

İlave buhar fonksiyonu çamaşırların kırışıklıklarını üçte bir oranında giderir; ütü işinizi kolay hale getirir.

Makinenin yıllık enerji tüketimi  107,0 kWs; yıllık su tüketimi ise 11499 litre.

Makine ayrıca Aqua control hortum ve su taşma emniyeti ile Woolmark Green yün koruma sertifikasına da sahip.

SIEMENS Avantgarde WM14U940TR Çamaşır Makinesi

SIEMENS Avantgarde WM14U940TR çamaşır makinesi ön görseli

16 farklı tür leke çıkarma programına sahip model iOS ve Android uyumlu HomeConnect özelliğine sahip olması yönüyle en iyi çamaşır makinesi tavsiye listemizdeki yerini aldı.

Makinenin SensoFresh özelliği yıkanamayan hassas çamaşırlarınız için koku giderme hizmeti sağlıyor.

EasyStart  özelliğiyle ise birkaç dakika içinde çamaşırınız türüne ve özelliklerine göre program seçme kolaylığı sağlanıyor.

Hafif lekeli az miktardaki çamaşırlar için 15 dakikalık kısa programı özellikle sporcu kıyafetleri için ideal.

Makineyi çalıştırdıktan sonra bazı çamaşırları atmayı unuttuğunuzu fark ederseniz Reload özelliği sizin için. Bu özellikle makine durdurulup unutulan ya da eklenmek istenen çamaşırlar eklenebilir.

Fırçasız iQdrive özelliği makinenin daha sessiz çalışmasına olanak sağlıyor. Bu makinenin gürültüden hoşlanmayanlar ve bebek sahipleri için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

SIEMENS Avantgarde WM14U940TR 10 kg yıkama kapasitesine sahip. Dakikada 1400 devirle yıkıyor ve enerji sınıfı A+++ ile @’a kadar tasarruf yapmayı vaad ediyor.

Ürünü emsallerinden ayıran bir özelliği ise program başlamadan önce tüketilecek su ve enerji miktarını gösteriyor olması.

WaveDrum özelliği makinenin hassas ve etkili yıkamasını sağlıyor.

En iyi çamaşır makinesi tavsiye yazımızın sonuna geldik. İhtiyacınıza uygun özelliklere ve bütçenize uygun makineyi tavsiyelerimize göre alırsanız memnun kalacağınızı ve uzun süreli kullanacağınızı tahmin ediyoruz.

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: yelkovan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.