En iyi Derin Dondurucu Hangisi

Günden güne kullanımın giderek yaygınlaştığı derin dondurucular kimi zaman kalabalık bir aile olduğunuz için kimi zamanda hormonsuz organik gıdaları her mevsim yemek için stoklama yapmak için tercih ederiz. Tabi her şey mevsiminde taze ve güzel olmakla birlikte bazen en zamansız anlarda canımız olmaz gıdaları istemektedir. Bu yüzden kültürümüzde de olan yazdan depolama yaparak kışa güzel bir hazırlık yapma aşaması çok işimize yaramaktadır.

Yaşamı kolaylaştıran elektronik cihazlar arasında derin dondurucular son derece işlevsel ürünlerdir. Günümüzde artık enerji tasarrufu açısından A+++ özelliklerinde üretilen derin dondurucular gıdaların uzun süre saklanabilmesine imkân yaratıyor. Derin dondurucu tavsiye arayışında olanlar için birçok markanın farklı modelleri bulunuyor. Her modelin de kendine göre artıları bulunmaktadır. Tavsiyelere kulak vererek en iyi derin dondurucu modelini seçme şansı bulabilirsiniz. Derin dondurucu seçimi yaparken iç haznesinin geniş olması, raf ve çekmecelerin özellikleri dikkate alınmalıdır. Aynı zamanda ısı derecelerine dikkat etmek gereklidir. Seçim yaparken dikey ya da yatay derin dondurucu modellerinden biri tercih edebilirsiniz. Bu faktörler göz önünde bulundurularak derin dondurucu tavsiyesi olarak şunları sıralamak mümkündür:

En iyi Derin Dondurucu Hangisi (3 En İyi )

Meyve, sebze, et ve balık gibi gıdaları uzun süre saklayan derin dondurucular mevsimi dışında da gıdaların tüketilmesini sağlamaktadır. Hal böyle olunca da evdeki buzdolabının dondurucu için ayrılan ufak kısmı yetersiz olmaktadır. İhtiyaç ve isteklerinize cevap verecek türden mutfağınıza uygun her boyutta çeşitli marka ve modellerde cihazlar bulunmaktadır. En iyi 3 derin dondurucu hangisi diye soracak olursanız bu konuda en iyilerini sizler için özellikleri, fiyatları, performansı ve kullanıcı memnuniyetlerine göre listeledik.

En iyi 3 Derin Dondurucu

Derin Dondurucuların Kullanımı Nasıldır?

Öncelikle derin dondurucular restoranlarda, kafelerde, marketlerde, kasaplarda, büfelerde kısacası her kesimde ve her alanda kullanılmaktadır. Geniş ailelerin yanı sıra çalışan bayanlar da önceden mantı, içli köfte, börek gibi gıdaları stoklama yaparak yemek derdine son vermek amacıyla tercih etmektedir. Derin dondurucuların kullanımına gelirsek sıcaklığının -18 derece olması son derece önemli bir husustur. Bunun yanında saklama yapacağımız gıdaların saklanması için kullanılan malzemenin cam olmaması gerekir. Gıdalar donduğunda genişleme yapacağından saklama için özel buzdolabı poşetleri ve derin dondurucu kapları tercih edilmelidir. Alüminyum folyolar ve plastik şişeler kullanımı sağlığa zararlı olmasından dolayı tavsiye etmemekteyiz. Ayrıca poşetlenecek gıdaların tek kullanımlık şeklinde muhafaza edilmesine dikkat edin. Zira donmuş et ve kıymanın parçalanması zor olacaktır. Derin dondurucudan çıkan gıda da tekrar dondurucuya konmayacağı için bu hususa önem verilmesinde fayda vardır. Derin dondurucudan çıkan gıdaların sağlığınız açısından en iyi çözülme yöntemi buzdolabınızın normal buzdolabı kısmında ya da mikrodalga ile çözülme yöntemidir.

En iyi 3 Derin Dondurucu

Derin Dondurucular Ne İşe Yaramaktadır?

Mevsiminde poşetlenen gıdaları, etleri bozulmadan muhafaza etmeye yarayan mevsimi dışında da tüketilmesini sağlayarak hayatımızı kolaylaştıran teknoloji harikası cihazlardır. Özellikle kurban bayramı dönemlerinde kırmızı etin korunması açısından derin donduruculara çok ihtiyaç duyarız. Durum böyle olunca da kurban bayramı öncesi derin dondurucu satışlarındaki artış gözden kaçmamaktadır. Ayrıca yazdan kalma vişne,elma, şeftali, kayısı, erik gibi meyveleri poşetleyerek kışın kompostosunu içebilirsiniz. Yeşil fasulye, bamya gibi sebzeleri sıcak suda 5 dakika hafif haşlayarak  poşetleyebilir, derin dondurucu sayesinde bu sebzeleri kışın da yemenin tadına varabilirsiniz. Sivri biber, domates, kırmızı biber, ıspanak, semizotu, beyaz lahana, brüksel lahanası, pırasa, karnabahar, maydanoz, bezelye, kuru fasulye, nohut, barbunya, ekmek, patates gibi daha sayamadığımız birçok gıdaları derin dondurucu sayesinde saklayabilir ve evde yemek pişirmenin de kolaylığını, pratikliğini öğrenmiş olursunuz.

En İyi 3 Derin Dondurucu Markası ve Modelleri

Sandık tipi ve çekmeceli olarak iki modelde üretilmiştir. Ancak çekmeceli dolap tipi derin dondurucular kullanımı çok daha kolay ve pratik olanlardır.

Profilo- DF 1124W3VV A++ Derin Dondurucu 6 Çekmeceli

Profilo A++ Dikey Derin Dondurucu

Kullanıcı gereksinimlerine göre tasarlanmış olan bu derin dondurucu modeli 192 litre iç hacme sahiptir. Enerji tasarrufu sağlaması açısından A++ özelliğine sahiptir. A sınıfı enerji düzeyinde olması nedeniyle diğer derin donduruculara göre +0’a varan bir enerji tasarrufuna sahiptir. VitaPlus özelliği ile iç ısının sabit kalmasına yardımcı olur. 57 kilogramağırlığında olan bu derin dondurucu beyaz kapılara sahiptir ve dikey derin dondurucu modellerindendir. Derin dondurucu modelinin özellikleri arasında şunlar yer alır:

 • Dondurucu bölgesi net hacmi 173 L.
 • Dondurma kapasitesi 22 kg
 • Manuel defrost özelliği vardır. Toplam 5 tane şeffaf dondurucu çekmecesi vardır.
 • Dondurucu takvimi bulunur.
 • Otomatik olarak devreden çıkabilen süper dondurma fonksiyonu vardır.
 • Hava kanalı sistemi sayesinde kolay kapı açılışına sahiptir.
 • Akustik kapı alarmı bulunur.

Yılda 183 kwh elektrik tüketimi vardır. İklim sınıfı ise SN-T şeklindedir. Sıcaklık değeri yükseldiğinde ise hem optik hem de akustik alarm özelliği vardır. Yüksekliği ayarlanabilir bir dondurucudur. Aynı zamanda 90 derecelik kapı açılma özelliğine sahiptir. Derin dondurucu önerileri arasında oldukça ilgi çeken modellerden biridir.

 

Vestel CDE-M1102 W A+ Dikey Derin Dondurucu

Vestel dikey derin dondurucu

Vestel markası son derece yüksek standartlarda derin dondurucu modelleri sunar. 220 litre bürüt hacmi ile son derece ilgi çeken bu derin dondurucu tasarımı 4 adet çekmeceye sahiptir. Aynı zamanda 2 tane de dondurucu bölmesi mevcuttur. Bu derin dondurucunun boyutları 145,5x 54x 59,5 cm şeklindedir. A4 enerji sınıfında yer alan modeli elektrik kesintisi olduğunda 13 saat boyunca besinlerin çözülmeden beklemesinde son derece etkilidir. Teknik özellikleri arasında ise şunları saymak mümkündür:

 

 • Statik soğutma sistemine sahiptir.
 • Dikey derin dondurucu modellerindendir.
 • Yıllık enerji tüketimi 238 kWh
 • Ses seviyesi 41 dB
 • Bir kapılı ve 6 tane çekmecesi vardır.

 

Oldukça rağbet gören bu derin dondurucu modeli son derece işlevsel bir tasarımdır. Çekmeceli derin dondurucu tavsiye olarak değerlendirilebilecek yeni nesil cihazlar arasında yer almaktadır. Elektrik kesintilerinde uzun süre hala gıdaları taze ve donmuş vaziyette tutması bu modelin çok kişi tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

 

Vestfrost VF 1210 A+ 6 Çekmeceli Derin Dondurucu

Vestel VF 1210 Dikey Derin Dondurucu (Çekmeceli)

Dikey bir görünüme sahip olan model kullanımı açısından çok fazla yer kaplamaz. Hem kullanışlıdır hem de estetik duruşu ile mutfaklarda şık bir dekor yaratmanıza yardımcı olur. Kolayca bir yere yerleştirildiğinde uzun yıllar kullanılabilir bir tasarımdır. Bol miktarda ki yiyeceği bu derin dondurucu içerisinde rahatlıkla uzun süre saklama şansı vardır.

 

210 litre brüt hacmi olan derin dondurucu 6 tane çekmecesi ile dikkati çekmektedir. Böylece birçok ürünü farklı çekmecelerde rahatlıkla istifleyebilirsiniz. Yiyeceklerinizi kategorize ederek saklayabileceğiniz bu derin dondurucu içerisinde sağlıklı bir şekilde uzun süre saklama şansı vardır. A+ enerji sınıfında yer alan bu cihazlar yıllık olarak düşün miktarda enerji harcamaktadır. Çeşitli mekânlara kolaylıkla adapte olabilen Vestfroft derin dondurucu modeli son derece şık bir işlevselliğe sahiptir. Kapı açılış yönü seçilebilen bu cihazları bulunduğu ortama göre rahatlıkla kullanabilme şansı bulunuyor.

 

Derin dondurucunun yükseklik değeri 144 cm’dir. Derinliği ise 65 cm’dir. Aynı zamanda genişlik değeri ise 54 cm’dir. Boyutlarının işlevselliği sayesinde uygun olan her yere kolaylıkla yerleştirilebilmektedir. Çıkardığı ses 39 dB değerinde olduğundan bulunduğunuz yerde herhangi bir şekilde gürültü meydana getirmez. Ev ve işletme mutfaklarında kullanıma son derece uygun olan cihazlar arasında yer alırlar.

Derin Dondurucu Modelleri

No frost derin dondurucu tavsiye arayışında olanlar için birçok markanın özel üretimi olan cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlar yaşamı kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda mevsim sebze ve meyvelerini farklı mevsimlerde de tadabilme şansı sunar. Yazdan kışa hazırlık sürecinin en işlevsel cihazları arasında yer alan bu derin dondurucular son derece kullanışlı cihazlar arasında yer almaktadır. Derin dondurucu modelleri de yatay ve dikey olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki modelin de farklı avantajları bulunmaktadır.

 

Yatay Derin Dondurucu Modelleri

Sandık tipi olarak da bilinen yatay derin dondurucular son derece işlevsel tasarımlardır. Bu tarz derin dondurucu modelleri genel olarak geniş mutfaklarda ya da endüstriyel iş yeri mutfaklarında kullanılmaktadır. Bu derin dondurucuların en büyük avantajı ise elektrik kesintisi olmasına rağmen dahi kapaklarının yukarıda olması sayesinde yiyeceklerin korunmasını sağlamasıdır.

 

Hacimleri genel olarak 100 ile 700 litre arasında değişmektedir. Bu cihazlar enerji tasarrufunda son derece başarılıdır. İç kısmında bölme yoktur. Bu nedenle de büyük boyutlu yiyecekleri kolaylıkla saklamaya yardımcı olur. İşletmeler için derin dondurucu tavsiye arayışında olanların tercih edebilecekleri modeller arasında yer almaktadır.

 

Dikey Derin Dondurucu Modelleri

Dolap tarzında olan ve dik duran derin dondurucu modelleri genelde ev tipi olarak tasarlanırlar. Dikey olduklarından çok fazla yer gereksinimleri yoktur. Aynı zamanda iç kısmı tamamen bölmeler şeklindedir. Farklı çekmece sayılarına sahip olan derin dondurucu modelleri buzlanma sorununu çok az yaşarlar. Yalıtım sistemi diğerlerine göre çok yüksek olmasa da fiyat bakımından son derece idealdir.

 

Büro Tipi Derin Dondurucu Modelleri

Büro tipi derin dondurucularında 3 tane çekmece vardır ve hacim olarak da diğerlerinden daha küçük boyutlardadır. Bu tarz dondurucular genelde küçük mutfaklara uygundur. 70 litre ile 110 litre arasında değişen ölçülere sahiptir. Küçük ailelere özel tasarlanırlar. Derin dondurucu tavsiye açısından son derece kullanışlı birçok modelden bahsetmek mümkündür.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir