En İyi Diş Beyazlatma Yöntemi

Hemen herkes dişlerinin inci gibi bembeyaz olup parlamasını ister. Peki en iyi diş beyazlatma yöntemi nedir ? En iyi diş beyazlatma ürünü hangisidir? Aslına bakarsanız dişlerin çok uzun bir süre bembeyaz olma şansı yok çünkü dişlerimizin esas rengi beyaz değildir.

En İyi Diş Beyazlatma Yöntemi

Diş beyazlatmak için pek çok yöntem kullanılır. Evde kullanılabilen bu yöntemler her ne kadar dişleri temizlese de diş minesine zarar da verebilir.

Bu nedenle evde kullanılan diş beyazlatma yöntemlerine uzunca bir süre ve sıkça kullanmamanızı öneriyoruz. Diş beyazlatmak için bireyler pek çok şeyi merak ediyorlar bunların arasında,

en iyi diş beyazlatma ürünü hangisi,  en iyi diş beyazlatma tekniği, en iyi diş beyazlatma yöntemi, en iyi diş beyazlatıcı diş macunu, en iyi ev tipi diş beyazlatma gibi şeyler oluyor. Bu yazımızda kafanızdaki tüm karışıklıklara cevap bulacağız iyi okumalar.

Diş Macunu

Şüphesiz hemen herkesin kullandığı diş macunu diş temizliği konusunda birebir diyebiliriz. Sabah kalkınca ve yatmadan önce mutlaka dişlerinizi fırçalamanızı öneriyoruz.

Bu konuda en iyi diş beyazlatıcı diş macunu olarak size Signal markasını önerebiliriz. En iyi diş beyazlatıcı hangisi diye soracak olursanız hiç şüphesiz diş macunudur.

Limon Ve Karbonat Yöntemi

En iyi diş beyazlatma tekniği olarak kullanabileceğiniz limon ve karbonat karışımı sayesinde dişleriniz hiç ummadığınız kadar bembeyaz olacak. Bir çay kaşığı karbonat içine limon suyu sıkın ve köpürene kadar iyice karıştırın. Daha sonra temiz bir diş fırçasıyla dişlerinizi fırçalayın. Bu en iyi diş beyazlatma tekniği asit özelliği taşıdığından en fazla haftada bir kere kullanılmalıdır.

Karbonat Yöntemi

Karbonat doğal renk açıcı beyazlatma etkisine sahiptir. Haftada bir kaç defa uygulayacağınız karbonat en iyi diş beyazlatma tekniği olarak işe yarayacaktır. Dişlerinizin rengi kısa sürede beyazlaşacaktır. Diş fırçanızı ıslatıp üzerine bir miktar karbonat döküp dişlerinizi fırçalayın.

Sofra Tuzu İle Diş Beyazlatma

Karbonat kadar beyazlatıcı etkiye sahip olmasa da sofra tuzu ile dişlerinizi fırçalamak da oldukça işe yarayan bir diş beyazlatma tekniğidir. Ayrıca tuz içerdiği yoğun antibakteriyel özelliği sayesinde dişinizde ki ve ağzınızdaki bakterileri yok edecektir.

Karbonat Tuz Adaçayı Ve Sirke Karışımı

Karbonat ve tuzun en iyi diş beyazlatma yöntemi olarak kullanıldığını biliyoruz. Buna ek olarak elma sirkesi de en iyi  diş beyazlatma yöntemi hangisi diye soranlara cevap verecek nitelikte bir diş temizleme aracı. Diş üzerindeki sarı lekeleri çıkarmakta oldukça iddialı durumda.

Öncelikle 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı adaçayı ve 1 çay kaşığı da sirkeyi birbirine küçük bir kapta karıştırın. Ardından temiz bir diş fırçasıyla dişlerinizi fırçalayın.

Karbonat Tarçın Ve Adaçayı Karışımı

En iyi diş beyazlatma yöntemi nedir diye soracak olursanız hiç kuşkusuz karbonat deriz. Karbonatın diş üzerinde ne kadar etkili olduğunu yukarı da anlatmıştık. Karbonat dişleri beyazlatırken tarçın ve adaçayı da bakterilerin öldürülmesi görevini üstleniyor.

1 çay bardağı adaçayı 1 çay bardağı karbonat 1 çay bardağı da tarçın ile yapacağınız karışımı dişinize fırçalama yöntemi ile uygulayın.

Çilek İle Diş Beyazlatma Yöntemi

Çilek diş yüzeyinde ki zorlanmaları yok eden ve plak oluşumunu engelleyen malik asit içermektedir. Bunun yanında lif bakımından oldukça zengin olan çilek dişleriniz temizler ve zararlı bakterileri yok eder. Çileği ezerek püre haline getirin ve diş fırçasına uygulayın.

Bu yöntem asit içerdiğinden en fazla haftada 1 defa uygulanmalıdır. En iyi diş beyazlatma tekniği hangisi diye soracak olursanız çilek pek de tercih sebebi değil.

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma

Potasyum magnezyum ve manganez bakımından oldukça zengin olan muz kabuğunu dişlerinize uygulayarak dişlerinizi  beyazlatabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğu ile dişlerinizi ovun, daha sonra macunsuz fırça ile dişlerinizi temizleyin.

Gliserin İle Diş Beyazlatma

Antibakteriyel içeriğe sahip olan gliserin diş temizlemekte birebir. Gliserin sayesinde hem dişleriniz beyazlayacak hem de dişlerinizde ki bakteriler yok olacak böylelikle dişleriniz çürüğe karşı korunmuş olacaktır. Diş fırçalamadan sonra birkaç damla gliserini dişlerinize uygulamanız yeterlidir.

Antibakteriyel Etkiye Sahip Portakal Ve Defne Yaprağı

C vitamini içeren meyveler yoğun asit içerdiğinden dolayı mikrop öldürücü etkiye sahiptir. Portakal da en iyi  C vitamini deposu olduğundan portakal tam bir antibakteriyel özelliğe sahip diyebiliriz. Defne yaprağı da antibakteriyel özelliği konusunda portakaldan hiç de geri kalmış değil.

Kuru defne yapraklarını un haline getirdikten sonra portakal kabuğu ile karıştırın gerçekten çok etkili bir sonuç alacaksınız. En iyi diş beyazlatma tekniği hangisi diye soracak olursanız portakal kabuğu ve  defne yaprağı şiddetle tavsiye ettiğimiz yöntemlerden sadece biri.

Antibakteriyel Neem Yaprağı

Neem yaprağı doğal antibakteriyel özelliğe sahip bu sebeple diş beyazlatma ve diş temizleme konusunda oldukça iddialı diyebiliriz. Neem yapraklarını çiğnemek istemiyorsanız macun haline getirebilirsiniz. Eğer macun haline getirmek istemiyorsanız diş macununuza birkaç damla neem yaprağı damlatabilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz.

Beyazlatıcı Bantlar Kullanın

Eczanelerde ve bazı kozmetik mağazalarda satılan diş rengini beyazlattığı iddia edilen diş bantlarını kullanabilirsiniz. Ancak yinede doktorunuza danışmadan kesinlikle diş macunu kullanmayın.

Dişinize Zarar Veren Şeyleri Artık Tüketmeyin

Kahve,çay,sigara gibi ürünler dişlere ciddi zararlar verip diş lekelenmelerine yol açıyorlar. Sürekli kahve çay sigara  tüketen bireylerin diş macunu kullanması pek de etkili olmayacaktır. Kahve sigara çay gibi alışkanlıkları bırakmanız durumunda dişleriniz daha çok beyazlayacaktır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir