En İyi Klima Markası

En İyi Klima Markası

Klimalar yaşama ve çalışma alanlarında sıklıkla kullanılan iklimlendirme çözümleridir. Her mevsim ihtiyaç duyulan, konforu ve verimliliği artıran klimaların birçok farklı modeli bulunur. Klima satın almak isteyen müşterilerin uygun bir model seçmesi meşakkatli olabilir. Çok sayıda seçenek arasından en iyi klima markası ve modelini seçmek için birkaç farklı noktayı göz önüne almalısınız.

Her markanın farklı klima serileri bulunur ve klimaların özellikleri markalara göre değişiklik gösterir. Hangi marka klima almalıyım konusundaki soru işaretlerini giderebilmek için ilk etapta nasıl bir klimaya ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz.

BTU değeri, soğutma ve ısıtma verimliliği gibi parametreler bu konuda yol gösterici olabilir. Bütün bunlarla beraber Vestel, Demirbaş, Beko, Midea, E.C.A, LG  ve Daikin günümüzde en çok tercih edilen klima markalarındandır.

Sessiz Klima Modelleri

Klima modellerinde oluşturulan ses oldukça önem taşır. Yaşama ve çalışma alanlarında kullanılacak olan klimaların gürültü oluşturmaması konfor açısından büyük rol oynar.

En iyi klimalar arasında yer alan Carrier XPower Fresh 24 üstün performansı ve düşük dB oranı ile öne çıkar. Sessiz klima tavsiye listelerinde üst sıralarda yer alan bu model 24.020  BTU düzeyinde soğutma ve 25.010 BTU düzeyinde ısıtma sağlar.

Soğutma verimliliğ A++, ısıtma verimliliği A+ olan Carrier XPower Fresh 24 inverter klima teknolojisi ile çalışır ve iç ünitede 60, dış ünitede 69 dB seviyesine kadar ses oluşturabilir.

Sezonsal verimliliği soğutma modunda 6.1, ısıtma modunda 4  olan bu model  nem giderici, turbo modu, uyku zamanlayıcısı gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.

En İyi Klima Markaları Nelerdir?

Klima satın almak isteyen müşteriler en iyi klima markası hangisi konusunda araştırmalar yapar. Çok sayıda klima markası arasından en iyisini bulmak ve kullanmak oldukça zahmetli olabilir.

Demirbaş, Carrier, LG, Daikin ve Beko markaları klimada en iyi marka seçeneklerinden bazılarıdır. Klima satın alındıktan sonra yıllarca kullanılacak bir araç olduğu için marka ve model seçiminin özenle yapılması gerekir. Dünyanın en iyi klima markaları sıralaması ise şu şekildedir:

 • Mitsubishi
 • Daikin
 • Midea
 • Panasonic
 • LG (Lucky Goldstar)
 • Toshiba
 • Samsung
 • Hitachi
 • Bluestar

Klima Tavsiyeleri

Belirli klima modelleri diğerlerinden daha verimli ve kullanışlıdır. Hangi klima alınmalı konusundaki soru işaretlerinizi gidermek için klima tavsiyeleri listelerine göz atabilirsiniz. Bu modeller arasından kendi bütçeniz için uygun olanını satın alarak seçme zahmetinden kurtulabilirsiniz. BTU değerleri, enerji verimliliği ve kullanım tipi olarak öne çıkan, güvenle tercih edebileceğiniz bazı klima önerileri şunlardır:

 • Fujitsu ABHG36LRTA: Yüksek soğutma ve ısıtma kapasitesi ile öne çıkan bu model soğutmada A++, ısıtmada ise A+ verimliliğe sahiptir. 34.121 BTU değerinde soğutma ve 38.215 BTU değerinde ısıtma sunan Fujitsu ABHG36LRTA uyku modu ve zamanlayıcı gibi özelliklere sahiptir.

 • C.A. Ecotech 23.236 BTU değerinde soğutma ve 23.611 BTU değerinde ısıtma sunan bu model A++ verimliliğinde soğuturken A+ verimliliğinde ısıtır. Inverter teknolojisi taşıyan E.C.A. Ecotech 24 nem giderici, uyku modu, zamanlayıcı ve turbo mod gibi işlevsel özelliklere sahiptir.

 • Vestel Nova 242 GI Pro: En iyi klima hangisi sorularına cevap niteliğinde olan bu klima modeli 23.000 BTU soğutma ve 24.000 BTU ısıtma sunar. A++ verimliliğinde soğutma, A+ verimliliğinde ısıtma sunan Vestel Nova 242 GI Pro Inverter teknolojisi taşır ve soğutmada 6.1, ısıtmada 4 sezonsal verimliliğe sahiptir.

 • LG DualCool S24ETK: 22.250 BTU soğutma ve 25.591 BTU ısıtma sunan bu klima seçeneği kendi kendini temizleyebilir. Yapay zeka desteği ile çalışan LG DualCool S24ETK buz çözme, eko soğutma modu, nem giderici, turbo mod gibi modern özelliklere sahiptir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir