En İyi Kurutmalı Çamaşır Makineleri

en iyi kurutmalı çamaşır makinesi

En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Çamaşırları yıkamak ve kurutmak bir hayli dertlidir. Kalabalık bir aile olmaktan balkonda çamaşır kuruturken çamaşırların tozlanmasından, evde bebek olmasından gibi çeşitli nedenlerle insanlar kurutma makinelerini ve özellikle kurutmalı çamaşır makinelerini tercih ediyor. Ancak hem kurutma makinesi almak hem de çamaşır makinesi almak hem daha  pahalıya mal olacaktır, hem de daha çok yer kaplayacaktır. Bu nedenle son zamanlarda oldukça popüler olan kurutmalı  çamaşır makineleri satılmaktadır. Peki en iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisi? Kurutmalı çamaşır makinesi model ve fiyatları nedir ? gibi çeşitli sorulara bu yazımızda detaylı cevap vereceğiz.

En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi Hangisi ?

Kurutma makinelerinin oldukça yüksek elektrik tüketip elektrik faturalarının kabarık geldiği, çamaşırları kuruttuktan sonra  çekerek küçüldüğü, çamaşırların kurutma makineleri yüzünden kolayca yıprandığı gibi çeşitli pek çok söylenti dolaşmaktadır. Ancak kesinlikle endişelenmeyin bu yazımızda tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Nedir Fiyatları Nelerdir?

Genellikle evinde yer sıkıntısı çekenlerin tercih ettiği kurutmalı çamaşır makineleri, çamaşırı yıkama ve kurutma işlevini aynı anda gerçekleştiren combo adındaki makinelerdir. Combo isimli bu makineler genellikle 7 kg yıkama kapasitesi ve 4 kg kurutma kapasitesi veya 9 kg yıkama 6 kg kurutma kapasitesine sahip oluyorlar. Bu da çamaşırlarınız yıkandıktan sonra kurutma aşamasına geçince bir bölümünü bekletecek çamaşırlar kuruduktan sonra 2. eklemeyi yapacaksınız anlamına geliyor. Bu da çamaşırların nemli kalmasına ve zaten evinde kurutacak yer olmayan kişilerin çamaşırlarının kötü koktuğu için tekrar yıkanmasına neden oluyor.

Üstelik çamaşırlar tekrar kuruyacağı için ekstradan fazla enerji harcayacağı anlamına geliyor. Kurutmalı çamaşır makinesi kullanan bazı kişiler makinelerden memnun kalmadığını çamaşırları nemli çıkardığını ve makineye zarar verdiğini belirtiyor. Ancak tüm bu olumsuz özelliklerinin yanı sıra fazla yer kaplamaması gibi önemli özellikleri de bulunuyor. Peki kurutmalı çamaşır makineleri model ve fiyatları nelerdir?  İşte karşınızda en çok tercih edilen ve satılan kurutmalı çamaşır makinesi modelleri ve fiyatları

LG FH4A8FDHK4N A Enerji Sınıfı Kurutmalı Çamaşır Makinesi

LG kurutmalı çamaşır makinesi yaklaşık 9 kg yıkama ve 6 kg kurutma kapasitesine sahip bulunuyor. Alanında bulabileceğiniz en iyi kurutmalı çamaşır makinelerinden biri olan LG, yıkama ve kurutma esnasındaki sessizliği, fiyatının çok üstünde performans kalitesiyle pek çok kişi tarafından tercih edilmiştir. Ayrıca 10 yıl motor garantisi çamaşırları tamamen kuru çıkarması, A+++ Enerji sınıf ile muhteşem enerji tasarrufu, anti alerjik programı ile bebek ve hassas ciltli kişiler için adete en iyi kurutmalı çamaşır makinesidir. Fiyatı ise yaklaşık olarak 2,500 TL ile 3,000 TL arasıdır.

Electrolux EWW1698MDW A Enerji Sınıfı Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Bir İsveç markası olan Electrolux Alman marka AEG ile birleşerek çok düşük enerji tüketimi ile harikalar yaratan bir makine oluşturmuşlardır. 9 KG yıkama kapasitesi 6 Kg kurutma kapasitesi 10 yıla varan motor garantisi, A+++ Enerji tasarrufu buhar programı ile çamaşır kokularını havalandırma gibi pek çok özelliği ile alınacak en iyi kurutmalı çamaşır makinelerinden biridir. Yıka Kurut programı sayesinde sadece 60 dakikada kıyafetleriniz yıkanır ve kurutulup kullanıma hazır hale getirilir. Electrolux Kurutmalı çamaşır makinesinin şuan ki fiyatı yaklaşık olarak 3.500 TL’dir.

Hoover WDXA 5106AH A Enerji Sınıfı Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Uygun fiyatı ile en çok satan kurutmalı çamaşır makinelerinden biridir. 10 KG yıkama ve 6 KG kurutma kapasitesine  sahiptir. 10 yıla varan motor garantisi sessiz çalışma özelliği A sınıfı enerji tasaruffu 60 dakikada yıkama ve kurutma performansı 3 farklı kurutma programıyla oldukça tercih edilen bir modeldir. Oldukça ciddi satış rakamları bulunan bu makine bazı kullanıcılar tarafından lastik kısmının kötü koktuğunu bu kokunun çamaşırlara sindiğini, teknik servis  personellerinin ilgisiz ve deneyimsiz olduğu hakkında şikayetçi olmaktalar. Oldukça güzel bir görüntüye sahip bu makine yüksek sesle çalışması ve kısa sürede arıza yapması nedeniyle pek çok olumsuz yoruma da sahip durumda. Fiyat olarak ise yaklaşık 1,800 TL’ye satılmaktadır.

Samsung WD70J5410AW AH Enerji Tasarruflu Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Pek çok teknolojik üründe oldukça başarılı olan Samsung beyaz eşyada da ne kadar iddialı olduğunu kanıtlar durumda, yoğun leke çıkarma özelliği sayesinde en inatçı lekeleri bile kolayca çıkarır. Havalandırma özelliği sayesinde çamaşırlarınız asla kötü kokmaz. Oldukça sessiz çalışan makine, arıza yaptığında akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile sorunu kolayca algılar ve telefonunuza iletir. Bu sayede sorunun ne olduğunu kolayca anlayabilir ve teknik servis  çağırmadan arızayı onarabilirsiniz. Böylece hem vakitten tasarruf edersiniz, hem de yüksek servis ücreti ödemekten  kurtulursunuz. Yaklaşık 7 kg çamaşır yıkama ve 5 Kg çamaşır kurutma kapasitesine sahip bulunuyor. Yıkamadan  sonra makinede kalan tüy ve tozları kendi kendine temizleyerek makinenin uzun ömürlü olması sağlanıyor. Fiyat olarak yaklaşık 2,300 TL’ye satılmaktadır.

Hotpoint Ariston FDG9620MB A Enerji Sınıfı Kurutmalı Çamaşır Makinesi

9 KG yıkama ve 6 KG kurutma kapasitesine sahip olması ve oldukça uygun fiyattan satılmasından dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Kullananların çoğu makineden oldukça memnun kalsalar da bazıları makinenin gürültülü çalıştığından şikayetçidir. A sınıfı enerji tüketimi, 45 dakikada yıka kurut özelliği, Hassas ciltler için anti alerjik özelliği üstün leke çıkarma ve 4 adet kurutma programıyla en çok tercih edilen kurutmalı çamaşır makinelerindendir. Fiyatı ise yaklaşık olarak 2,100 TL civarındadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir