En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi

çamaşır kurutma makinesi tavsiye

Gelişen teknolojiyle evlerimizde kurutma makinesine de ihtiyaç duyduğumuz son dönemlerde yer sıkıntısına çözüm amacıyla combo diye tarif edilen kurutmalı çamaşır makineleri vitrinlerde yerini almıştır.

En iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisi

Kalabalık aile, bebek sayısının fazlalığı, evinizin küçük olması ya da evinizde balkonunun olmaması, çamaşırların kuruma esnasında kirlenmemesi ve zamandan tasarruf amacı gibi türden çok sayıda sebeplerle kurutmalı çamaşır makinelerine ihtiyaç duyarsınız. Çamaşırlarınızı yıkarken aynı zamanda da kurutacağınız bu makine sayesinde iş yükünden kurtularak kendinize ayıracağınız vakitleriniz olacaktır. Soğuk kış aylarında ıslak çamaşırları kurutmak daha da işkenceli bir durumdur. En iyi kurutmalı çamaşır makinesini seçerek bu türden tüm sıkıntılarınıza son verebilirsiniz.

en iyi kurutmalı çamaşır makinesi hangisi 2019
En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Çevrenizden, komşularınızdan kurutmalı çamaşır makineleri konusunda elektrik faturasının yüksek geldiği, kıyafetlerinizin küçüldüğü ya da giysilerin çabuk yıprandığı, verimli yıkama ve kurutma yapmadıkları yönünde çok sayıda olumsuz söylentiler duyarsınız. Ancak tüm bunları bir köşeye bırakın, gelişen teknolojiden en iyi kurutmalı çamaşır makinesini seçerek faydalanın.

Peki Combo Diye Tabir Edilen Kurutmalı Çamaşır Makineleri Nasıl Çalışıyor?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu makinelerle hayatınız oldukça kolaylaşacak ve evde en büyük yardımcınız halini alacaktır. Çamaşır bakım işleminiz yarıda kesmeyerek sizlere zamandan tasarruf sağlayarak makineniz kurutma işlemini de halleder. 8 kg yıkama kapasiteli bir çamaşır kurutma makinesi 5-6 kg kurutma yapmaktadır. Bu makinelerin tek dezavantajı bu olsa gerek. Islak çamaşırlarınızı ya iki postada kurutmanız gerekiyor ya da ikinci sefere kalan kıyafetleri doğal yollarla sizin kurutmanız gerekmektedir. Ancak ikinci posta çamaşırlarınızı tekrar makinede kurutmak için ayrıca enerji sarfiyatı yapmayı da göz ardı etmemeniz gerekir. En iyi kurutmalı çamaşır makinesi ile çamaşırlarınızın nemli kalma ya da kötü koku yapma gibi sorunlarını da ortadan kaldıracaksınız. Seçeceğiniz marka kıyafetlerinizde buruşukluk, açılması zor kırışıklık yapmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca yıkama kapasitesi ile kurutma kapasitesi eşit olan cihazlar henüz üretilmediği için bu sıkıntı hemen hemen her markada mevcuttur. Evinizde yer sıkıntı yoksa daha etkin, verimli sonuçlar için yıkama ve kurutma işlevini ayrı yapan makineleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

En iyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi Marka ve Modelleri

Miele WTF130 WPM Kurutmalı Çamaşır Makinesi 7 kg yıkama- 4 kg kurutma

miele çamaşır kurutma makinesi tavsiye

En küçük alanlara bile mükemmel çamaşır bakımı sunan cihaz diğer markalara göre fiyat olarak pahalı olsa da etkin, verimli, temiz ve sorunsuz çamaşır yıkama-kurutma ile pişman olmadan gönül rahatlığı ile kullanacağınız en iyi kurutmalı çamaşır makinelerindendir. 7 kg yıkama 4 kg kurutma kapasiteli modeldir. Eğimli paneli ve 24 saat öncesine kadar programlanabilme özelliği vardır. Ön yıkama, yünlü, pamuklu, spor giysiler, ipekli, bakımı kolay, hassas gibi seçeceğiniz biribirinden farklı programla çamaşır yıkama işlemini yapabilirsiniz. Kurutma içinde ayrıca kıyafetlerinize göre tercih edeceğiniz çeşitli programları mevcuttur.

kurutmalı çamaşır makinesi

Çamaşırlarınızı bir çamaşır makinesi kadar kusursuz yıkayan cihaz yoğuşmalı kurutucusu ile de kıyafetleri nemli bırakmadan iyi kurutur. Miele petek dokumalı kazanı ile çamaşırlarınızı yıpratmadan yıkama ve kurutma yapmasını sağlar. Su kontrol sistemi, termal sıkma, emaye ön yüzeyi, a enerji verimi, kaliteli motor gücü ve 20 yıl çalışma saati üzerinden test edilmiş kaliteli bir markadır. Kırışmayı önleyen ve  çamaşır renklerini soldurmadan kaliteli kurutma işlemeni yapan kullanıcıların favorileri arasında ilk sırada yer alan üründür. Tek dezavantajı servis ağının ülkemizde çok fazla yaygın olmamasıdır.  (Fiyatı: 8.200 TL civarında)

LG FH4U2TDHP1N / F14U2TDHP1N A+++ Yıkama Enerji Sınıfı 8 Kg Yıkama 5 Kg Kurutma Kapasiteli Kurutmalı Çamaşır Makinesi

lg çamaşır kurutma makinesi tavsiye

 

1400 Devir ile A+++ enerji verimi bulunan 8 kg yıkama 5 kg kurutma kapasiteli evinizde daha fazla yer açan kurutmalı çamaşır makinelerindendir. Enerji tüketimi yıllık 304 kWh ve derinliği 58 cmdir. Ecohybird teknoloji ile sudan tasarruf ederek kurutma süresini da azaltmış olursunuz. Eco dry özeliği ile susuz, hava ile kurutma sağlayarak kıyafetlerinizin kullanım ömrünü uzatır. Durdurma ve çamaşır ekleme özelliği bulunan makine 6 farklı kazan döndürme hareketleri ile ultra temizlik sağlayarak kıyafetlerinizi tertemiz yapar.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Tavsiye LG

Sarsıntı ve gürültüyü en aza indirgeyen firma 10 yıl motor garantisi sunmaktadır. Anti-alerjik özelliği, telefona yükleyeceğiniz 20 farklı program ile kurutmalı çamaşır makinenizi kullanma fırsatı vermektedir. Kullanıcıların memnun kaldığı, sessiz çalışması, kıyafetleri yumuşacık çıkarması, fiyatının uygunluğu, malzemelerinin kalitesi ile çok beğenilerek tercih ettiği en iyi kurutmalı çamaşır makinesi markalarındandır. (Fiyatı: 2.000 TL civarında)

Samsung Wd90j6410aw/Ah 9 Kg 1400 Devir Kurutmalı Çamaşır Makinesi

Samsung Marka En İyi Kurutmalı Çamaşır Makinesi

9 kg yıkama 6 kg kurutma kapasiteli, 1400 devir, A sınıfı enerji verimliliği olan en iyi kurutmalı çamaşır makinelerindendir. Yıllık 234 kWh enerji tüketimi bulunan ve 65 cm derinliği olan bir üründür. Eco bubble teknolojisi kullanılarak düşük sıcaklık ile çok kalabalık olab çamaşırlarınızı yıkayarak tasarruf etmenizi sağlar. 1 saatten kısa sürede yıkama yaparak güçlü temizlik fırsatı ve hava yıkama teknolojisi ile de kıyafetlerinizdeki kötü kokuyu gidererek temiz kokmasını sağlar.

Kurutmalı çamaşır makinesinde önerilen markalar

Leke çıkarıcı düğmesi ile tek tuşla giysilerinizdeki inatçı lekeleri çıkarır.  Dijital İnventör motoru ile sağlamlığını ve güçlülüğünü kanıtlamış motoru ile minumum gürültü ile uzun süre kullanım sağlar. Telefonunuza yükleyeceğiniz akıllı kontrol otomotik hata izleme sistemi ile makineniz arıza yaptığında sorunu algılayark sizlere yardımcı olur. Böylece servis çağırma maliyetinden sizleri kurtarmış olur. Hızlı yıkama programı ile az çamaşırlarda tasarruf sağlar. Diamond tamburu ile kıyafetlerinize gereken özeni göstererek hassas yıkama ve kurutma yapar. Diğer makinelerde yaşadığınız küçük eşyaların makineyi tıkama sorunu deliklerin oldukça küçük olmasından dolayı bu makine de yaşamazsınız. Müşteriler ilgi gören ve çok satılan ürünlerdendir. (Fiyatı: 2.300 TL civarında)

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir