3 En İyi Lazer Epilasyon Aleti

Bütün kadınların en önemli sorunlarının başında istenmeyen tüyler geliyor ve en önemli yardımcısı en iyi epilasyon aleti . Eski dönemlerden bu yana süregelen bu sorun için ağda, tüy dökücü ya da jilet gibi yöntemler geliştirilmiştir. Ancak bu yöntemler cildi tahriş ederek kızarıklığa neden olmaktadır. Bununla beraber, bazı kişilerin cildi yabancı maddelere reaksiyon gösterdiği için zaman içerisinde cildin parlaklığı kaybolur. Bütün bunların önüne geçmek amacı ile evde lazer epilasyon sistemi geliştirilmiştir. Hem zamanı hem de parası kıymetli olan kişiler için geliştirilen yeni model cihazlar ile evinizde kolay bir şekilde epilasyon ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Evde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde herkesin aklında dolanan soruların başında ‘’ Evde lazer epilasyon yapmak mümkün müdür? ‘’ sorusu geliyor. Gelişen teknoloji sayesinde üretilen ev tipi lazer epilasyon aletleri sayesinde ev konforunda lazer epilasyon yapmak mümkün hale gelmiştir. İstenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışırken farklı cilt sorunları yaşamamak için doğru epilasyon aletini tercih etmeniz son derece önemlidir.

Siz değerli takipçilerimiz için hazırladığımız yazımız epilasyon aleti tavsiye içeren rehber niteliğinde bir yazıdır. Herhangi bir zararlı maddenin cildinize temas etmesine gerek kalmadan tüylerinizi kökünden alacak lazer epilasyon aletlerini seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler şunlardır:

l Ürünün sıfır olmasına dikkat edilmelidir.

l Ürünün garantili olması önemlidir.

l Lazer epilasyon aleti sarfsız olmalıdır.

l Kullanımı kolay ve ağrısız ürün tercih edilmelidir.

l Hassas bölgelere özel başlığı olmalıdır.

l Ürünün çok fonksiyonlu olmasına özen gösterilmelidir.

l Hareket edebilen başlığa sahip lazer epilasyon aletleri kolay kullanım fırsatı sunar.

l Ürünün atım sayısının yeterli olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Kullanım amacınıza ve boyutuna göre ev tipi lazer epilasyon aletleri hem fiyat hem de fonksiyonları açısından farklılıklar göstermektedir. Ten rengine veya tüy yapısına göre farklı etkiler gösteren ürünleri alarak evinizde lazer epilasyon yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Eski yöntemlerin geride bırakıldığı günümüzde kalıcı çözümler elde etmek için lazer epilasyon cihazları daha çok tercih edilmektedir. İstenmeyen tüy köklerinin lazer ışığı etkisi sayesinde yakılması sistemine dayalı olan bu işlem için güzellik merkezlerine yüksek ücretler ödemenize hiç gerek yok. Sizler için en iyi epilasyon aleti hangisi olduğunu detaylı bir şekilde araştırdık. Fiyatı, özelliği, kullanışlılığı, etkisi, çok fonksiyonlu olması gibi kriterlere göre seçmiş olduğumuz 3 en iyi lazer epilasyon aleti aşağıda yer almaktadır.

En iyi epilasyon aleti tavsiye

1 ) Philips Lumea Advanced SC 1999 / 00 Lazer Epilasyon Aleti

Evde lazer epilasyon işlemlerinin güvenli ve etkili bir şekilde yapılabilmesi için geliştirilen Philips Lumea Advanced lazer epilasyon aleti, 250.000’den fazla ışık atışına sahiptir. Bu sayede uzun süreli tüylerin azalmasını sağlar. Vücut, bikini bölgesi ve yüz kısımlarında kullanılabilen ürünün ekstra uzun kablosu mevcuttur.

15 dakikada alt bacak uygulamasının yapılmasını sağlayan özel sistemi ile en iyi epilasyon aleti sıralamamızda ilk sırada olmayı hak ediyor. Yoğunlaştırılan bir ışık teknolojisine sahip olan Philips Lumea, güzellik salonlarında uygulanan sistemi ev ortamında yapmanıza olanak tanır. Tüy köklerine yumuşak ışık atışları uygulandığı için acı hissetmeden işlem gerçekleştirilir. Düzenli kullanım sayesinde uzayan tüy miktarının zamanla azaldığı görülür.

Doğal rengi siyah, kahverengi ve kumral olan tüylerin kullanımı için uygun olan Philips Lumea, hassas ciltlerde ve bölgelerde bile güvenli bir kullanım sunar. Bu ürünü çene, dudak üstü, kol altı, bacak, karın, kol ve bikini bölgelerindeki tüyler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünün fiyatı farklı internet sayfalarında değişmekle beraber, 1200 – 1600 TL arasındadır.

2 ) Braun Silk – Expert Lazer Epilasyon Aleti

250.000 atımlı olan Braun Silk – Expert, en iyi epilasyon aleti tavsiye sıralamamızda yerini almıştır. Cilt temas sensörü ve cilt rengi analizi bulunan ürünü bacak, bikini, hassas bölge, yüz ve koltuk altı gibi birçok alanda kullanabilirsiniz.

Kalıcı sonuçlar ve gözle görülür azalma elde etmek isteyenler için son derece ideal olan Braun Silk – Expert lazer epilasyon aleti klinik testlerden geçirilmiştir. Cilt tonunu okuyan özelliği ile ışık yoğunluğunu cilt renginize göre ayarlar. Piyasadaki Senso Adapt teknolojisine sahip tek ürün olan Braun Silk – Expert kol ve bacaklarınızda 10 dakika içerisinde sonuç almanızı sağlar. Evde hızlı ve verimli bir lazer epilasyon yapmak için bu ürünü tercih edebilirsiniz. Ürünün fiyatı 850 – 1200 TL arasında değişmektedir.

3 ) Rowenta Instant Soft Epilasyon Aleti

225.000 atım gücüne sahip olan Rowenta Instant Soft epilasyon aleti ile evde lazer epilasyon yapmak son derece kolay. İstenmeyen tüylerin ışık hızında yok edilmesini sağlayan ürünün değiştirilebilir başlığı mevcuttur. Bu sayede maksimum hijyen sağlanır.

Ürünü yüz bölgesi, kollar, koltuk altı, üst bacak, al bacak ve bikini bölgelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Piyasadaki birçok ürüne fark atan özelliklere sahip olan ürünün cilt rengi sensörü bulunmaktadır. Bu güvenlik sistemi sayesinde tüm işlemlerden önce dilt pigmentasyonu kontrol edilir. Cildin rengi aşırı koyu olduğu zaman ürün güvenlik gereği atış yapmaz.

Göz koruması için geliştirilen ciltle temas sensörü sayesinde ürünün başlığı cilde temas etmediği anda atış yapma işlemi durur. Yani başlık cilde tamamen temas etmeden işlem başlamaz. Rowenta Instant Soft epilasyon aletinin en önemli özelliklerinden biri de Ultraviyole filtre teknolojisine sahip olmasıdır. Cilde zararı olan Ultraviyole riski bu sayede ortadan kalkar.

Rowenta kalitesi ile tasarlanan epilasyon aleti ile bacak bölgesine 20 dakika, koltuk altı bölgesine 3 dakika, bikini bölgesine ise 5 dakika gibi kısa sürede epilasyon işlemi yapılabilmektedir. Kapasitesi sayesinde ömür boyu kullanım imkânı sunan ürünün fiyatı 700 – 900 TL arasında değişmektedir. Ev ortamında ekonomik ve kaliteli lazer epilasyon yapmak istiyorsanız, Rowenta Instant Soft epilasyon aleti son derece uygun bir seçim olacaktır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir