En İyi Mama Sandalyesi

En İyi Mama Sandalyesi

Bebeğiniz doğduktan yaklaşık olarak 6 ay sonra ek gıda tüketebilmeye başlar. Bu dönemde kullanmak üzere bir mama sandalyesi edinmeniz sürecin hem sizin hem de bebeğiniz için verimli bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Mama sandalyeleri bebeğinizin mama tüketimini kolaylaştırırken aynı zamanda ebeveynler için beslenme sürecinin daha kolay ve zahmetsiz olmasını mümkün kılar.

Günümüzde üretilen modern mama sandalyesi modelleri birçok özellikleri sayesinde ebeveynlere her alanda kolaylık sağlar. Ebeveynlerin bu çeşitlilik içerisinden en iyi mama sandalyesi modelini bulması meşakkatli olabilir.

Bazı temel noktalara dikkat ederek bebeğiniz için en iyi mama sandalyesi modelini kolayca seçebilirsiniz.
Mama Sandalyesi Nasıl Seçilir?

Bebek mama sandalyesi modelleri arasından bir seçim yaparken bazı temel noktalara dikkat ederek bebeğiniz için en iyi mama sandalyesi modelini seçebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

● Emniyet kemeri: Mama sandalyelerinde mutlaka emniyet kemeri olmalıdır. Zira mama sandalyelerinden bebeğiniz düşebilir ve yaralanabilir.

● Yükseklik: Mama sandalyesinin yüksekliği bebeğinizin ve sizin konforunuz için oldukça önemlidir. Bazı bebek sandalyesi modellerinde yükseklik ayarlanabilir.

● Taşınabilirlik: Ebeveynler bebekleri ile seyahat ettiklerinde mama sandalyelerini de yanlarında götürmek isteyebilir. Seçtiğimiz mama sandalyesi modelinin taşınabilir olması önem taşır. Bazı modeller katlanarak yer kaplamaz ve kolayca taşınabilir.

● Temizlenebilir materyal: Mama sandalyeleri kullanım gereği sık sık mama lekelerine ve kalıntılarına maruz kalır. Sandalye materyalinin kolay temizlenebilir olması ebeveynin zorlanmaması açısından önem taşır. Bazı mama sandalyesi modellerinde kumaş bölümler çıkarılabilir ve yıkanarak tekrar takılabilir.

● Fiyatlar: Çok sayıda mama sandalyesi modeli bulunur ve modellerin özelliklerine göre mama sandalyesi fiyatları değişiklik gösterir. Seçtiğiniz mama sandalyesi modelinin bütçenize uygun olması, aynı zamanda fiyat performans açısından uygun olması önem taşır.

Mama Sandalyesi Tavsiyeleri

Bebek mama sandalyesi modelleri arasından uygun bir seçim yapabilmek için mama sandalyesi tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Mama sandalyesi tavsiye listelerinde üst sıralarda yer alan bazı modeller şunlardır:

● Skip Hop 4 in 1
● Maxi-Cosi Minla
● Prego Baby Trio
● Chicco Polly Magic Relax
● Lorelli Party
● Joie Multiply
En İyi Mama Sandalyesi Modelleri

Bebek ve çocuk mama sandalyesi modelleri arasından ebeveynlerin beğenisini toplayan, modern özellikleri ile öne çıkan bazı seçenekler şunlardır:

● Maxi-Cosi Minla: 5 noktalı emniyet kemeri bulunan bu modelin yüksekliği ayarlanabilir. Aynı zamanda katlanabilen Maxi-Cosi Minla modelinin tepsisi de sökülebilir. Sırt kısmı ayarlanabilen ve tekerlekleri bulunan bu mama sandalyesi modeli 6-36 ay dönemlerinde kullanılabilir.

● Lorelli Appetito: Yüksekliği ve sırt kısmı ayarlanabilen, katlanabilen bu bebek sandalyesi modeli 5 noktalı emniyet kemerine sahiptir. Oturma yüzeyi suni deriden üretilen Lorelli Appetito 15 kilogram taşıma kapasitesine sahiptir. 6-36 ay dönemlerinde kullanabileceğiniz bu mama sandalyesi 9.2 kilogram ağırlığındadır.

● Joie Multiply: Sökülebilir tepsisi ve tekerlekleri ile öne çıkan Joie Multiply 5 noktalı güvenli emniyet kemerine sahiptir. Yüksekliği ve sırtı ayarlanabilen bu mama sandalyesi 6-72 ay dönemlerinde kullanıma uygundur. Katlanabilen ve kapalı pozisyondayken dik durabilen Joie Multiply 12.2 kilogram ağırlığındadır.

● Kanz Bistro: Kumaş oturma düzeyi, iç pedi, ayarlanabilir yüksekliği, sırtı ve ayak desteği ile bebeğiniz için konforlu bir çözüm olan Kanz Bistro 5 noktalı emniyet kemeri ile güvenliği üst düzeye taşır. 6-36 ay dönemlerinde kullanabileceğiniz bu mama sandalyesi seçeneğinin tepsisi sökülebilir. Çift tepsisi bulunan Kanz Bistro kolay temizlik olanağı da sunar.

● Skip Hop Sit-To-Step: Kayın ağacından üretilmiş olan bu mama sandalyesi 5 noktalı emniyet kemerine sahiptir. 12.7 kg ağırlığındadır ve 15 kg taşıma kapasitesi bulunur. Kumaş oturma yüzeyi makinada yıkanabilen bu mama sandalyesi katlanabilir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir