En İyi Mini Uydu Alıcı

En iyi mini uydu alıcısı tavsiye

Televizyonların USB, AV veya SCART girişlerine takılabilen küçük uydu alıcılara mini uydu alıcı denilmektedir. Büyük kasalı uydu alıcıların görevini üstlenen mini uydu alıcılarının en büyük avantajları ufak olmalıdır. Bu özelliği sayesinde plazma ya da LCD gibi televizyonlar ile uyum içerisinde çalışır. Ayrıca televizyonlar üzerinde bulunan giriş kısımları doğrudan bağlandığı için yer kaybı gibi bir sorun ortaya çıkarmazlar. Peki, mini uydu alıcıların dikkat çekmesini sağlayan ayrıcalıkları nelerdir?

En İyi Mini Uydu Alıcı

Mini Uydu Alıcıların Özellikleri Nelerdir?

    Yeni nesil uydu alıcılar da denilen mini uydu alıcılar yüksek rekabet koşullarına sahiptir. Piyasada her kesime ve ihtiyaca hitap edecek mini uydu alıcıların yer aldığı görülmektedir. Peki, mini uydu alıcılar neden bu kadar ilgi görüyor?  Mini uydu alıcıların dikkat çeken özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Doğrudan bağlantısı olduğu için kablo kullanılmasına gerek kalmaz.
 • Kötü görüntüye neden olmaz.
 • Küçük bir görünüme sahiptirler.
 • Yer kaybına neden olmadan LCD ve plazmalara uyumlu olarak çalışırlar.

Son yıllardaki en iyi buluşlardan olan televizyonlar kadar uydu alıcılar da son derece önemlidir. Daha fazla kanalı daha kaliteli izlemeyi sağlayan bu cihazlar günümüzde hemen herkes tarafından tercih edilmektedir. Sistematik bir çalışma disiplinine sahip olan uydu alıcılar farklı özelliklerde üretilmektedir.

Günümüzde özellikle mini uydu alıcı kullanımı artmıştır. Mini uydu alıcıların yer kaplamaması, kötü görüntü oluşturmaması ve diğer önemli özellikleri tercih edilme oranını artırmaktadır. Piyasada farklı özelliklere sahip mini uydu alıcıların sayısı arttığı için satın alırken bazı hususlara dikkat edilmesinin önemi de artmıştır.  Mini uydu alıcı tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Cihazın fonksiyonelliğine ve kolay kullanımına dikkat edilmelidir.
 • Teknik destek ve sürekli yazılım desteği olan modeller tercih edilmelidir.
 • Garantili olup olmadığına bakılmalıdır.
 • Yaşanan sorunlarda yetkili servis hizmeti olup olmadığına dikkat edilmelidir.
 • Cihazı güvenilen yerlerden almaya özen gösterilmelidir.
 • Televizyon girişleri ile cihazın uyumlu olması gerekir.
 • Kanal geçiş hızının yavaş olmaması gerekir.
 • Çocuk kilidi ya da kanal kilitlerinin olmasına önem verilmelidir.

Fonksiyonelliği ile diğer uydu alıcıları geride bırakan mini uydu alıcılar farklı modeller şeklinde tasarlanmaktadır.  Her modelin kendine özgü özellikleri ve ayrıcalıkları bulunmaktadır. Bu durumda beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi mini uydu alıcı modeli tercih edilmelidir. Son dönemlerde sağladığı avantajları ile dikkat çeken ve daha çok tercih edilen 3 önemli modeli sizler için araştırdık. Piyasada önemli bir yere sahip olan mini uydu alıcı modelleri ve özelliklerine aşağıda değinilmiştir.

4K Mini Uydu Alıcısı

 Son zamanların en popüler ekran çözünürlüğüne sahip olan 4K mini uydu alıcısı, televizyonlar ile tam uyumlu yayın kalitesi sunmaktadır. Gelişmiş bir donanım ve yazılım üstünlüğü ile diğer uydu alıcıları geride bırakmıştır. Özellikle hızı ve görüntü kalitesi ile piyasada fark yaratmaktadır. Peki, hangi marka ve modeller tercih edilebilir? Sizler için yaptığımız araştırma sonucuna göre en popüler ve fonksiyonu en fazla olan 4K uydu alıcıları şu şekilde sıralanabilir;

Goldmaster Ultra 4K Uydu Alıcı:  Bu tür uydu alıcıların USB, Smart kart ve Micro SD kart girişleri bulunmaktadır. Bu sayede çoklu alternatif sunarak kullanıcılarının işini kolaylaştırmaktadır. Cihazın video çözünürlüğü ve grafik işleme özelliği ön plandadır. Cihazın fonksiyonelliği sayesinde Android telefon görüntüsü televizyona aktarılabilmektedir. Goldmaster 4K uydu alıcıların garantisi bulunduğu için herhangi bir sorun yaşadığınızda kısa sürede cihazınızı tamir ettirebilirsiniz.

Next & NextStar:  Next & NextStar mini uydu alıcıların yazılım güncellemesi son derece idealdir. Ayrıca çok dilli altyazı ve dil destek özellikleri de mevcuttur. Bu model uydu alıcılarda kanallar hazır ve sıralıdır. Ayrıca Turksat kanal güncelleme sistemine de uyumludur.  Bununla beraber kanal hafıza kapasitesi de oldukça yüksektir. Mini uydu alıcı tercihinizi bu modelden yana kullandığınız için pişman olmazsınız.

Android Mini Uydu Alıcılar

 Telefonlardan sonra tüm elektronik alana giren Android işletim sistemi, mini uydu alıcılara da eklenerek devrim niteliğinde bir adım atılmıştır. Android mini uydu alıcılar sektörde en çok ilgi gören uydu alıcı modellerinden biridir. Bu modellerde Google Play uygulaması bulunduğu için indirilebilir birçok uygulama da mevcuttur. Son dönemlerde üstün özellikleri sayesinde tercih edilen ve önerilen android mini uydu alıcı markaları şu şekilde sıralanabilir;

Yumatu Android Mini Uydu Alıcısı: Media uygulamalarına tam uyumluluk gösteren android mini uydu alıcısı, diğer uydu alıcılara göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Ayrıca tablet, telefon gibi akıllı cihazlara uyumludur. Cihazın çözünürlüğü yüksek olup donanımı iyi düzeydedir. 8000 kanal hafızası olan ürünün Multimedia özelliği de mevcuttur. Mini uydu alıcı tercih etmeden önce Yumatu Android mini uydu alıcıların özelliklerini detaylı olarak inceleyebilir ve kararınızı netleştirebilirsiniz.

Novacom Spybox Android Mini Uydu Alıcısı: Bu ürün ile 4K yayınları da rahatlıkla izleyebilirsiniz. Yüksek teknik özellikleri sayesinde TV keyfiniz artarken, modül yuvası aracılığı ile modüllü abonelikleri de kullanabilirsiniz. Cihazın CPU kalitesi olduğu için yüksek kalitede görüntü performansı alırsınız. Mini uydu alıcısı almadan önce mutlaka Novacom Spybox markasını incelemenizi öneriyoruz.

VGA Çıkışlı Uydu Alıcılar

Video Graphics Array yani Video Grafik Dizini anlamına gelen VGA kablosu artık uydu alıcılarda da kullanılmaya başlanmıştır. Yüksek frekansları sayesinde yüksek oranda çözünürlük sağlayan VGA çıkışlı uydu alıcılar ile seyir keyfine doyamayacaksınız. VGA kablosu üzerinde bulunan 15 pin farklı fonksiyonlara sahiptir. Sağlıklı görüntüler elde edilmek için her bir pinin sorunsuz olması gerekmektedir. Tercih edebileceğiniz ekonomik ve kaliteli VGA çıkışlı uydu alıcıları şu şekilde sıralayabiliriz;

HDMİ VGA Çıkışlı Mini Uydu Alıcısı: HDMİ VGA kablosunun bir ucu kasanın arka kısmındaki porta, diğeri ise monitöre takılmaktadır. Bu kablo ve portlar sayesinde beklentilerinizi karşılayacak kalitede bir görüntüye sahip olacaksınız. Analog sinyaller ile çalışan HDMİ VGA sistemleri yüksek çözünürlükte ekran kalitesi sağlamaktadır. Televizyonları ya da bilgisayarları herhangi bir çeviriciye gerek kalmadan kullanmak istiyorsanız, HDMİ VGA çıkışlı mini uydu alıcısını tercih etmeniz önerilmektedir.

S-Link VGA Çıkışlı Mini Uydu Alıcısı: Son dönemlerde en çok tercih edilen min olan VGA  uydu alıcısı olan S-Link, özel vidaları sayesinde sabitlenme sağlar ve kablonun oynaması ile beraber pinlerin arızalanmasını engellenmiş olur. Böylece herhangi bir kesinti olmadan görüntüleri izlemeye devam edebilirsiniz. Ayrıca kontrol panelinden çözünürlük ile renk tonu ayarları da yapabilirsiniz. VGA çıkışlı bir mini uydu alıcısı düşünüyorsanız, S-Link markasına güvenebilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir