En İyi Organik Şampuan Hangisi?

Organik En İyi Şampuan Hangisi

Petrol bazlı kozmetikler ya da sentetik içerikli ürünler yolu ile vücutta zararlı maddeler birikmektedir. Bu zararlı katkı maddeleri toksit oranını artırarak uzun vadede sağlığı olumsuz etkiler. Bu ürünlerin aksine organik sertifikalı kozmetikler, insan vücuduna uyumlu bileşenler içerdiği için herhangi bir olumsuz etki yaratmaz. Bu nedenle günümüzde kimyasal içeriğe sahip şampuanlar yerine organik şampuanlar tercih edilmektedir. İçeriğinde bitkisel özler, mineraller, vitaminler ve meyve özleri bulunan organik şampuanlar saç derisini besleyerek sağlıklı saçların oluşumunu hızlandırır.

Neden Organik Şampuanlar Tercih Edilmelidir?

Son yıllarda kimyasal içerikli ürünler yerine organik ürünlere doğru bir ilerleme görülmektedir. Bakım ve temizlik ürünlerinin başında gelen şampuanlar, günlük hayatta sıkça kullanıldığı için uzun vadede önemli etkilere sahiptir. Bu nedenle özellikle şampuan tercih ederken organik olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Sağlığına büyük önem veren kişiler için ‘’ Neden organik şampuanlar tercih edilmelidir? ‘’ sorusu büyük önem taşır. Siz değerli takipçilerimiz için hazırlamış olduğumuz yazımızda, organik şampuan kullanımının önemine ve en iyi 3 organik şampuana değindik. Bu bilgiler sayesinde şampuanınızı tercih ederken hiç zorlanmayacaksınız.

Hemen her gün kullanılan şampuanları içerisine kıvamlı görünmeleri, güzel kokmaları ve daha çok köpürmeleri için bazı zararlı maddeler eklenmektedir. Bu zararlı maddeler hem saçlarınıza hem de cildinize zarar verir. Bu zararlardan kendinizi korumak için organik şampuan kullanmanız önerilmektedir. Organik şampuanların tercih edilmesinin önemi şu şekilde sıralanabilir:

 • Saçları derinlemesine temizler ve sağlıklı saçların oluşumunu hızlandırır.
 • Saçların parlak ve canlı görünmesini sağlar.
 • Gücünü kimyasallar yerine doğal bitkilerden alır.
 • Saçların yıpranmasını önler.
 • Paraben ve sentetik bileşenler içermez.
 • Glüten içermez.
 • Hayvansal yağlar içermez ve saç derisini besleyerek saç köklerini güçlendirir.
 • Saçların doğal nem dengesini korur.
 • Kökten uca temizlenme ve beslenme sağlar.
 • Saçların yumuşamasını sağlar.
 • Kepek oluşumuna engel olur.
 • Saç dökülmesini azaltır.

Ailecek gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz organik şampuan faydaları saymakla bitmez. Saç köklerini ve saç derisini besleyen organik şampuanlar sayesinde vücudunuzu da kimyasal içeriklerin olumsuz etkilerinden korumuş olursunuz. Peki, hangi organik şampuan tercih edilmelidir?

Piyasaya sunulan sayısız organik şampuan markası bulunmaktadır. Ancak organik olduğu söylenen her ürünün gerçekten organik olup olmadığından emin olmanız gerekir. Bunun için ürünlerin içeriğinde bulunan maddelere bakmanız faydalı olacaktır. Sizler için piyasadaki organik 3 en iyi şampuan hakkında araştırma yaptık. Aşağıda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz organik şampuanlar anlatılmıştır.

1 ) Farmasi Organik Şampuanlar

Son dönemlerde büyük ilgi gören Farmasi organik şampuan çeşitlerinin içeriğinde paraben, sülfat, jeletin, silikon, petrokimyasal ve buna benzer kimyasal maddeler bulunmaz. Doğa dostu olan bu şampuanlarda saç için hayati bir öneme sahip olan doğal yağlar bulunmaktadır. Bu sayede saç derinize özel bakım yaparak saç köklerinizi derinlemesine besler.

Saç hücrelerinin beslenmesini sağlayan Farmasi şampuanlar, içeriğindeki özel formülleri sayesinde saçların hacim kazanmasını ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Farmasi şampuanlar da içeriğine göre farklı özellikler içermektedir.

Farmasi Naturelle Lavender Lavanta Özlü Şampuan: Isıl işleme maruz kaldığı için zayıflayan saç tellerinin onarılmasında etkilidir. Lavanta özleri ile zenginleştirilen şampuan silikon içermez. Bu sayede saçları ağırlaştırmadan rahatlatıcı bir bakım yapar.

Farmasi Çörek Otu Yağı Özlü Şampuan: Çörek otu yağının besleyici özelliğini içeren formülü sayesinde kuruyan saç uçlarına parlaklık verir. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller ile saçları yumuşatarak besler.

Farmasi Zeytinyağlı Şampuan: Doğal zeytinyağı ile zenginleştirilen bu şampuan ile hem saçlara hem de cilde bakım yapılır. İçeriğinde bulunan papatya özü sayesinde cildin doğal nem dengesini korur.

Farmasi Adaçayı Özlü Şampuan: Adaçayı özleri ile zenginleştirilen formülü sayesinde açlar nazik bir şekilde temizlenir. Ayrıca saçları nemlendirerek etkili bir bakım yapar.

2 ) TTO Organik Şampuanlar

TTO Organik şampuan

Organik şampuanlar arasında önemli bir yere sahip olan TTO organik şampuanlar, besleyici özelliği ile sağlıksız saç görünümüne son veriyor. İçeriğindeki doğal özleri sayesinde hem saçları hem de cildi besleyen TTO şampuanlar ile saçlarınız daha yumuşak, daha canlı ve daha parlak olacak. TTO organik şampuanlar da içeriğine göre farklı etkiler içerir.

TTO Saç ve Vücut Şampuanı: Paraben, parfüm, boya ve alkol içermez. Doğal bir tabaka oluşturarak saçları ve saç köklerini güçlendirir.

TTO Saç ve Saç Derisine Özel Şampuan: Saç derisi üzerinde bakteri kontrolünü sağlar ve kepek oluşumuna engel olur. Boyalı ve permalı saçlarda oluşan yıpranmayı onarır. Saçı derinlemesine temizleyerek bit, sirke ve kene gibi parazitleri saçtan uzaklaştırır.

TTO Tea Tree Oil Şampuan: Saçların yumuşak ve parlak görünmesini sağlar. Aşırı yağlanmış, akneye meyilli ve pullanmış saç derisinin bakımını yapar.

3 ) Forever Living Organik Şampuanlar

forever living organik şampuan

1978 yılından bu yana organik ürünler üzerine hizmetler veren Forever Living, dünya genelindeki en büyük Aloe Vera üreticisi olarak bilinmektedir. Güzellikle ve özellikle de sağlık için en doğal ürünleri bir araya getirerek ürettiği organik şampuanları ile saçların daha gür ve parlak görünmesine yardımcı olur. İçeriğinde farklı bitkilerin özleri bulunan en popüler Forever Living organik şampuanlar şu şekilde sıralanabilir;

Forever Living Aloe Jojoba Şampuan: Aloe Vera ile Jojoba bileşimi sayesinde saçınızı yumuşatarak nemlendirir. pH dengeli ve koruma özelliğine sahiptir.

Forever Living Jojoba Conditioning Rinse Şampuan: Saç tellerini kaplayarak saç uçlarının kırılmasını engeller. Saçların güçlenmesini sağlar. Saçlarda meydana gelen elektrostatik yükün atılmasını sağlar.

Forever Living Sonya Volume Şampuan: İçeriğinde Aloe Vera ve Royal Jelly bulunan şampuan saçlara dolgunluk kazandırır. Boyalı saçlarda bile güvenli kullanım sağlar. Saçları temizler ve saçlara parlaklık verir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir