En iyi Powerbank Hangisi

en iyi powerbank

Akıllı telefon ve tabletlerin hızla yayıldığı günümüzde en büyük sorun hiç şüphesiz şarj sürelerinin kısalığıdır. Gelişen teknoloji herşeye çözüm bulduğu gibi bu sorunu da en iyi powerbank ‘lar sayesinde çözmektedir. Her işimizi akıllı cihazlar ile internetten hallettiğimiz için şarj çok fazla dayanmamaktadır. Hal böyle olunca da şarj cihazını sürekli yanımızda taşımaktansa da powerbank denilen cihazlar tercih edilmekte ve acil durumlarda hayat kurtarıcımız rolünü üstlenmektedir. Şarj eden bataryalara verilen taşınabilir şarj cihazlarına powerbank denilmektedir. En iyi Powerbank sayesinde telefonunuzu ya da tabletinizi elektrik prizine takmadan şarj edebilir, boyutunun küçük olması ile de her yerde rahatça taşıyabilirsiniz.

En iyi Powerbank markaları

Powerbank (Taşınabilir Şarj cihazı) Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Piyasada kapasite ve kalitesine göre farklı markalarda birçok powerbank bulunmaktadır. Dağda, otelde, seyahatte, yolda kısaca ihtiyaç duyduğumuz her yerde her mobil cihaza uyum sağlayacak türde olmalıdır. Batarya gücü yani mAh diye tabir edilen değer seviyesi arttıkça mobil cihazınızı daha fazla şarj etmenin de önü açılmış olur. Birbiri ile doğru orantılı şekilde artış ya da azalma göstermektedir. Bu bakımda alacağınız en iyi powerbankı seçerken batarya gücüne(mAh değerine) mutlaka dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız powerbankta ısınma, kablodan kaynaklı bağlantı kopması, direnç gibi problemlerin yaşanmamasına özen gösterin. Batarya verimliliği açısından önemli olan hususlardandır. Ayrıca en iyi powerbank boyutu her cebe uygun ve elverişli ölçülerde olanlardır. Hafif, küçük ve kullanışlı olması da göz önünde bulundurulması gereken noktalardandır.

Aldığınız powerbankınızı Mıcro USB 2.0 şarj cihazı ile ya da bilgisayarınıza bağlayarak şarj edebilirsiniz.

İLGİLİ: Powerbank nasıl şarj edilir ?

Powerbankınızda bulunan Led ışık ile şarj durumunu daha kolay öğrenebilirsiniz. Bataryası dolan powerbankınızı acil durumlar için mutlaka yanınızda bulundurmayı unutmayın.

En iyi Powerbank Markaları Nelerdir?

Düzensiz akım gönderen ve patlama riski taşıyan ne olduğu belirsiz markalarda powerbankları kullanmamaya dikkat edin. Gnelde telefon kılıfı alırken ya da telefon aksesuarları seçerken Çin malı olarak hediye edilen bu cihazlar tehlike saçmaktadır. Fiyatları biraz pahalı da olsa devamlı ve uzun süre kullanacak olduğumuz bu cihazları alırken bilindik marka olmasına özen göstermelisiniz. Tüm bu hususları göz önünde bulundurarak araştırdığımız en iyi powerbank tavsiyelerimiz şunlardır;

Ttech Powerup Jumbo 13.000mAh Powerbank (Taşınabilir Şarj cihazı)

Taşınabilir bataryanın en güzel ve en dikkat çekici özelliği 2 usb girişinin olmasıdır. Bu sayede iki farklı cihazınızı aynı anda sorunsuz ve hızlı şarj edebilirsiniz. 13000 mAh gibi oldukça yüksek kapasiteye sahip powerbankınızı şarj etmeden birkaç defa kullanabilirsiniz. Telefon ya da akıllı başka bir cihazınızı şarj etmeden önce powerbankınızla beraber aynı anda şarj edebilirsiniz. Led gösterge paneli ile taşınabilir şarjınızın batarya seviyesini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Tüm mobil cihazlara uyumlu olan ürün, 3.1A çıkışı ile hızlı şarj eder, 296 gr ağırlığı ile kolayca taşınılabilir. Kaç defa şarj eder sorusu aklınıza takılmışsa eğer bu durumu kullanacağınız akıllı cihazın mAh gücüne göre hesaplayabilirsiniz. Genellikle 4-5 kez rahatça full şarj etmektedir. (Fiyatı: 100 TL civarında)

 

Xiaomi 20000 mAh Powerbank (Taşınabilir Şarj cihazı)

Uygun fiyatı ile üst düzey performansı bir arada bulundurun 20.000mAh gücünde olan kaliteli en iyi powerbank tavsiyelerindendir. 2 USB çıkışı, Led göstergesi, alüminyum kasası ile suya ve darbelere dayanaklı dış yüzeyi bulunmaktadır. Bağlı olduğu cihazı algılayarak çıkış gücünü kendi belirleyen taşınabilir şarj cihazlarındandır. Yüksek ısı ve kısa devre koruması, şarj doldu uyarısı, otomatik şarj koruma, düzenli şarj akımı, enerji kaybı ve yüksek akım koruma özelliklerini barındıran sade, ideal, pratik cihazlardandır. (Fiyatı: 120 TL civarında)

Spigen 10000 mAh Powerbank (Taşınabilir Şarj Cihazı)

En iyi 3 powerbank tavsiye’lerimizden olan cihaz ince alüminyum kasası ile güç ve verimliliği bir arada sunmaktadır. Işıklı led ekranı ile pil kullanımını, şarj durumunu kontrol edebilirsiniz. Tek seferde iki cihazı da şarj eden çift usb çıkışı vardır. 1A ve 2.1A usb çıkışları mevcuttur. Kenarları kavisli tasarımı ile herkesin rahatlıkla taşıyabileceği bir üründür. Hafif, küçük ve ultra slim boyutları ile kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Tüm markalı akıllı cihazlara uygun olarak üretilmiştir. (Spigen Powerbank Fiyatlar: 90 TL civarında)

En iyi 3 powerbank tavsiyemizi en ince detayına kadar araştırarak listeledik. Sizlerde memnun kaldığınız ya da sorunlar yaşayarak şikayetçi olduğunuz powerbank markalarını bizlerle paylaşarak kafası karışmış olanlara fikir verebilirsiniz.

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: Şeyma

4 Comments

  1. Aliexpresste güneş enerjili taşınabilir şarj cihazları gayet kullanışlı

  2. Eğer bir powerbank yani taşınabilir şarj cihazı alırsanız mutlaka 10000mah ve üzeri alın ki faydası olsun. En az 2 kere şarj yapamadıktan sonra bir telefonu işe yarıyor diyemeyiz. Tabi 3000mah olanı bile bazen çok işe yarıyor. Demek istediğim tam olarak yararlanmak istiyorsan büyüğünü almalısın.

  3. Xiaomi 20bin mah powerbank yanlış hatırlamıyorsam birkaç hafta Bim’e gelmişti ama bu tür ürünler çok çabuk tükeniyor. aynı yeni iphone telefon çıktığında sabah millet erkenden kuyruğa giriyorsa bu tür durumlardada a101 ve bim marketlerde bu kapışma var oluyor. powerbank en iyi marka bence Xiaomi (şu anki piyasada).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.