En İyi Powerbank Hangisi?

en iyi powerbank hangisi

En İyi Powerbank Hangisi?

Powerbank günümüzde yaygın olarak kullanılan taşınabilir bir şarj cihazıdır. Yedek bir batarya görevi gören powerbank modelleri bir elektrik çıkışından bağımsız olarak elektriğe ulaşabilmenizi mümkün kılar. Teknolojinin gelişmesi ve powerbank cihazlarına olan ihtiyacın artması ile birlikte çok sayıda farklı powerbank modeli üretilir. Müşterilerin geniş çeşitlilik arasından  en iyi powerbank modelini seçmesi zahmetli olabilir. Yüzlerce marka ve binlerce seçenek arasından kendi kullanımınıza ve ihtiyacınıza uygun en iyi power bank modelini seçmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Powerbank seçiminde mAh kapasitesi en önemli faktördür. Kendi ihtiyacınıza uygun mAh değerlerine sahip bir powerbank modelini satın alarak rahatlıkla kullanabilir ve cihazlarınızı dilediğiniz yerde istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz.

En İyi Powerbank Markaları

Günümüzde powerbank markaları her geçen gün daha gelişmiş ve farklı özelliklere sahip powerbank modelleri üreterek satışa çıkarır. 2022 yılında tercih edebileceğiniz bazı  en iyi powerbank markaları şunlardır:

 • Baseus
 • Samsung
 • TP-Link
 • Anker
 • Philips
 • Huawei
 • ttec
 • Xiaomi
 • LinkTech
 • S-Link

Powerbank Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok sayıda model arasından en kaliteli powerbank cihazını bulabilmek için bazı noktalara dikkat ederek ilerleyebilirsiniz. Bu noktalar şunlardır:

 • Powerbank cihazlarındaki en önemli faktör mAh kapasitesidir. mAh kapasitesi powerbank cihazının ne kadar enerhji barındırabildiğini belirtir. Powerbank satın alırken mAh kapasitesinin ihtiyaçlarınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

 

 • Powerbank satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta giriş ve çıkışlardır. Bu kısımlar cihaza enerji giriş ve çıkışın gerçekleştiği alanlardır. İhtiyacınıza uygun sayıda enerji çıkışı bulunan powerbank cihazlarını tercih etmelisiniz. Çıkış sayısı fazla olan bir powerbank cihazını kullanarak birden fazla cihazı aynı anda şarj edebilirsiniz.

 

 • Powerbank cihazları satın alırken ekstra özelliklere de dikkat ederek en kaliteli power bank modelini seçebilirsiniz. Ekstra özelliklere hızlı şarj örnek olarak verilebilir. Hızlı şarj özelliği sayesinde cihazlarınızı normalden daha kısa sürede şarj edebilirsiniz. Göstergeler de powerbank cihazlarında olması gereken özellikler arasında yer alır. Çeşitli formlarda olabilen göstergeler powerbank cihazında ne kadar enerji kaldığını belirtir.

Solar Powerbank Modelleri

Solar powerbank modelleri Güneş enerjisini kullanarak şarj olur. Bu cihazları şarj edebilmek için prize takmanız gerekmez. Sürdürülebilir ve kullanışlı bir seçenek olması sebebiyle günümüzde solar powerbank modelleri yaygın olarak tercih edilir. Güvenle kullanabileceğiniz en iyi solar powerbank modellerinden bazıları şunlardır:

 

 • Avec AV-PB001: 7200 mAh kapasitesi ile öne çıkan bu powerbank modeli 1 adet çıkışa sahiptir. Type-A çıkışı ile enerji aktaran Avec AV-PB001 4 seviyeli led ile enerji miktarını gösterir. Güneş enerjisi ile şarj olabilen bu powerbank modeli 228 gram ağırlığındadır.

 • ACL PW-09 Solar: 10000 mAh seviyesindeki kapasitesi ile dikkat çeken bu powerbank modeli 2 çıkışa sahiptir. El feneri özelliği de bulunan bu cihaz hızlı şarj özelliği sayesinde vakitten tasarruf yapabilmenizi sağlar. 2 çıkışı da Type-A olan ACL PW-09 Solar modeli darbelere dirençlidir. Aynı zamanda suya da dirençli olan bu model Güneş enerjisi ile şarj olur ve 10.5 W gücünde şarj eder. Birçok özelliği ile en iyi solar powerbank hangisi sorusuna cevap niteliğinde olan ACL PW-09 Solar 263 gram ağırlığındadır.

Yüksek Kapasiteli Powerbank Seçenekleri

Yüksek kapasiteli powerbank modelleri birden fazla cihazı şarj etmenize imkan tanır. Yüksek kapasiteli powerbank cihazları sayesinde prize ihtiyaç duymadan uzun süre boyunca cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı powerbank en yüksek mah modelleri şunlardır:

 • Powerway TX80: 80000 mAh kapasitesi ile öne çıkan bu powerbank modeli 4 çıkışa sahiptir. El feneri özelliği bulunan Powerway TX80 hızlı şarj giriş ve çıkışları ile kısa sürede şarj işlemlerini tamamlar. 4 adet Type-A girişi bulunan bu powerbank modelinin LCD ekranı doluluk göstergesi işlevi görür. Apple Lightning girişi olan Powerway TX80 lityum polimer bataryaya sahiptir.

 • LinkTech LPP-ST50: 50000 mAh kapasiteli bu powerbank çeşidi 3 adet çıkışa sahiptir. Hızlı şarj giriş ve çıkışlarına sahip olan LinkTech LPP-ST50 el feneri olarak da kullanılabilir. Kısa devre koruması ve sıcaklık koruması özellikleri ile güvenliği bir üst düzeye çıkaran LinkTech LPP-ST50 18 W gücünde şarj eder.

Kablosuz Powerbank Çeşitleri

Son yıllarda popülerliği her geçen gün artan kablosuz powerbank modelleri kablo bağlantısı gerektirmeden şarj eder. Üstelik kablosuz enerji aktarımı günümüzün modern teknolojileri  sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu powerbank çeşitlerini satın alarak kablosuz şarj özelliği bulunan cihazlarınızı kablo ve bağlantı  derdi olmadan kolay bir şekilde şarj edebilirsiniz. Güvenle tercih edebileceğiniz bazı en iyi kablosuz powerbank modelleri şunlardır:

 

 • Paleon PLO-30WO: 30000 mAh kapasitesini kablosuz şarj ile sunan bu powerbank modeli 2 çıkışa sahiptir. Hızlı şarj giriş ve çıkışları bulunan Paleon PLO-30WO 10 W gücünde şarj eder. Lityum polimer pilini fazla deşarj koruma, fazla güç koruma, fazla şarj koruma, fazla voltaj koruma, kısa devre koruma, sıcaklık koruma ve yeniden kurma koruması gibi özellikleri ile destekleyen Paleon PLO-30WO en iyi powerbank hangisi sorularına cevap niteliğindedir.

 • Philips DLP1011Q: 10000 mAh kapasiteli kablosuz powerbank modellerinden biri olan Philips DLP1011Q 3 çıkışa sahiptir. USP PD hızlı şarj teknolojisi ile dikkat çeken bu model LCD ekranı ile detayları gösterir. Philips DLP1011Q modeline enerji girişi bir USB Type-C portundan gerçekleşir. Enerji çıkışını sağlayan birinci çıkış USB Type-C, geriye kalan 2 çıkış da Type-A’dır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir