En İyi Saç Kurutma Makinesi

saç kurutma makinesi tavsiye

Özellikle bayanlar için ıslak saçları kurutarak dolgun ve hacimli saçlar elde etmeye yarayan en büyük yardımcılardandır. Saç kurutma makinesi evimizin olmazsa olmaz elektrikli aletlerindendir. İstediğiniz saç şekillerini en iyi saç kurutma makinesi ile elde edebilir, hayalinizdeki saçlara sahip olabilirsiniz. Eskiden sadece kurutma görevi gören cihazlar şimdi kurutma, fön ve şekil verme işlemlerini bir arada yapmaktadır. En iyi saç kurutma makinesi ile saçınızda elektriklenme ve kabarma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

En iyi saç kurutma makinesi tavsiye

saç kurutma makinesi en kalitelisi

Duş sonrası ıslak saçlarınızı kurutarak sinüzit, baş ağrısı ve daha birçok hastalıkların önüne set çekebilirsiniz. Her ne kadar basit bir alet gibi görünse de işlevi ve kalitesi oldukça önemlidir. Piyasa da adını ilk defa duyduğumuz markalarla çok sayıda, sayısız saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Ucuz fiyatlarla alacağınız markası belli olmayan cihazın kalitesi ve işlevi yetersiz kalarak saçlarınızda kırılmalara, yıpranmalara sebebiyet verebilir. Saç kurutma makinesi seçerken tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak incelemekte fayda vardır.

Saçlarınız ince telli ise 1800 Watt eğer kalın telli ise en az 2000 Watt saç kurutma makineleri sizler için ideal olacaktır.

saç kurutma makinesi önerisi

Saç kurutma makinesi alırken saç tipinize dikkate alarak seçim yapmalısınız. Aksi takdirde makine saçlarınız için yetersiz olabilir. Ağırlığı 1 kg geçmeyen saç kurutma makineleri kollarınızda ağrıya sebebiyet vermemesi açısından önemlidir. Boyutu, sessiz çalışması, elinizi kolay kavrayacak tutuşu dikkat edilmesi gereken diğer hususlardandır. Eskiden yüksek seslerle verimli sonuçlar alamadığımız cihazlar şimdilerde çok sessiz çalışmakla birlikte çeşitli başlıkları, hacim vericileri ve difüzörleri ile saçlarımıza muhteşem şekiller vermektedir. Kusursuz görünen saçlar için bay bayan demeden gidilen kuaförler gelişen teknoloji sayesinde yerini evde gelişmiş cihazlara bırakmaktadır. Bu sayede alacağınız en iyi saç kurutma makinesi ile hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmiş olursunuz.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Markaları ve Modelleri Nelerdir?  

Yapacağınız doğru tercih ile vereceğiniz paraya değer, pişman olmadan gönül rahatlığı ile sıkıntısız kullanacağınız en iyi saç kurutma makineleri şunlardır;

Turbobella Saç Kurutma ve Fön Makinesi

turbobella saç kurutma makinesi 2700watt

2700 Watt yüksek sıcaklık ve basınç ile etkili çözümler sunan, 3700 saate kadar ulaşan kullanım ömrü bulunmaktadır. En son teknoloji Turbo Charger A.C. sayesinde %80 e varan motor hızı ile hızlı ve pratik olarak saçlarınıza kolayca şekil verebilir, fön çekebilirsiniz. Infrared seramik rezistans ile çalışmaya başladığında çok kısa sürede kullanıma hazır hale gelerek ısıyı sağlamaktadır. Negatif iyon teknolojisi kullanılarak tasarlanan cihaz saçlarınızda elektriklenmeyi önleyerek parlak görünmesini sağlar. Titreşimi az olan cihaz diğer markalara oranla %30 daha sessiz çalışmaktadır.

saç kurutma makinesi en iyisi

Kolay temizlenebilir filtresi sayesinde cihazı tıkamış saç ve tozları temizleyebilir, cihazın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. 2 adet fön başlığı ve kıvırcık, bukleli, hacimli saçlar için kullanılan diffizör başlığı bulunmaktadır. Ön panel entegre düğmeleri ile ister sağ ister sol elinizde rahatça kullanabilir, gövdeye entegre askılığı ile istediğiniz yere dikey olarak asarak daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcılarından olumsuz yorum almayan en çok tercih edilen en iyi saç kurutma makinelerindendir. 2 yıl garantilidir. (Fiyatı: 499,00 TL , 30/08/2022 fiyatı)

Remington AC8002 Keratin Protect 2200 W İyonlu Saç Kurutma Makinesi

en iyi saç kurutma makinesi

En iyi saç kurutma makinelerinden olan cihaz 2200 Watt yüksek basınç ve yüksek ısı ile verimli sonuçlar sunmaktadır. AC motoru ile uzun ömürlü, 3 ısı- 2 hız ayarı, doğrudan soğuk üfleme özelliği bulunmaktadır. 7 mm ince fön başlığı, 11 mm kalın fön başlığı, saçlarınızı şımartacağınız difüzör başlığı mevcuttur. Gelişmiş keratin seramik ızgara ile iyonik bakım sağlayan cihaz sayesinde kabarmayan parlak, bakımlı ve güzel saçlara kavuşabilirsiniz.

remingtom fön makinesi

Kolay temizlenebilen arka ızgarası sayesinde rahatça temizliğini yaparak böylece kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Asma halkası ile yer kalabalığı yapmaz. Kullanıcıların birçoğu cihazdan oldukça memnun kalarak salon tarzında kurutma sunması ve saçı kurutmaması yönünde olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. 5 yıl garantili bir üründür. (Fiyatı: 749 TL civarında, 30.08.2022)

Etap 3200 Saç Kurutma Makinesi

2400 Watt gücü, uzun ömürlü İtalyan A.C. motor kalitesi ile en iyi saç kurutma makinelerindendir.  Kullanım ömrü 2000 saat olarak belirlense de kolay temizliği ile uygun zamanlarda ara ara yapılacak bakım ile uzatılabilir. Termostat korumalı rezistans, hızlı soğuk üfleme düğmesi, 6 hız ve sıcaklık ayarı bulunmaktadır. Difüzörü, iyonu mevcut değildir.  Ergonomik tasarımı ile herkesin rahatça kullanabileceği, oldukça sessiz çalışan bir cihazdır. Hafif olması, yüksek ısıda hızlı sonuçlar vermesi, fiyatının üzerinde performansı ile kullanıcıların gözdesi Türk firmasına ait bir markadır. (Fiyatı: 375 TL civarında, 30.08.2022)

En iyi saç kurutma makinesi alarak ıslak saçlarınızı kısa sürede kurutarak istediğiniz şekli rahatça elde edebilirsiniz. Üstelik saçlarınızı kırmadan, yıpratmadan, nemini ve parlaklığı yitirmeden evinizin konforunda bu şekli elde edebilirsiniz. Sizler de tecrübelerinize dayanarak elde ettiğiniz deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Diğer Yazılar

4 Comments

  1. Bayan kuaförlerinde gittiğimde genelde saç kurutma makinesi olarak Remington markasını görüyorum, en iyi marka Turbobella mı yoksa Remington mu tartışılır. Sizce en iyi saç kurutma makinesi hangisi derseniz ben remington derim.

  2. Remington diğer makinelere nazaran daha kaliteli ve kullanışlı bir makine, fiyatı da diğerlerine göre daha uygun eğer bir makine alıcaksanız başkasını tavsiye etmem paranıza gerçekten yazık olur. Aldıktan sonra yıllarca kullanabilirsiniz ki ben kullanmaya başlayalı 3 yılı geçti. Tavsiye ederim.

  3. Turbobella kullandığım ancak tavsiye etmediğim bir saç kurutma makinesi, hem fiyatı daha pahalı hemde Remington ile arasında pek bir fark yok ve gördüğüm kadarıyla Remington daha çok tercih ediliyor eğer bir saç kurutma makinesi alıcaksanız bence Remington.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir