En İyi Saç Kurutma Makinesi

saç kurutma makinesi tavsiye

Özellikle bayanlar için ıslak saçları kurutarak dolgun ve hacimli saçlar elde etmeye yarayan en büyük yardımcılardandır. Saç kurutma makinesi evimizin olmazsa olmaz elektrikli aletlerindendir. İstediğiniz saç şekillerini en iyi saç kurutma makinesi ile elde edebilir, hayalinizdeki saçlara sahip olabilirsiniz. Eskiden sadece kurutma görevi gören cihazlar şimdi kurutma, fön ve şekil verme işlemlerini bir arada yapmaktadır. En iyi saç kurutma makinesi ile saçınızda elektriklenme ve kabarma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

En iyi saç kurutma makinesi tavsiye

saç kurutma makinesi en kalitelisi

Duş sonrası ıslak saçlarınızı kurutarak sinüzit, baş ağrısı ve daha birçok hastalıkların önüne set çekebilirsiniz. Her ne kadar basit bir alet gibi görünse de işlevi ve kalitesi oldukça önemlidir. Piyasa da adını ilk defa duyduğumuz markalarla çok sayıda, sayısız saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Ucuz fiyatlarla alacağınız markası belli olmayan cihazın kalitesi ve işlevi yetersiz kalarak saçlarınızda kırılmalara, yıpranmalara sebebiyet verebilir. Saç kurutma makinesi seçerken tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak incelemekte fayda vardır.

Saçlarınız ince telli ise 1800 Watt eğer kalın telli ise en az 2000 Watt saç kurutma makineleri sizler için ideal olacaktır.

saç kurutma makinesi önerisi

Saç kurutma makinesi alırken saç tipinize dikkate alarak seçim yapmalısınız. Aksi takdirde makine saçlarınız için yetersiz olabilir. Ağırlığı 1 kg geçmeyen saç kurutma makineleri kollarınızda ağrıya sebebiyet vermemesi açısından önemlidir. Boyutu, sessiz çalışması, elinizi kolay kavrayacak tutuşu dikkat edilmesi gereken diğer hususlardandır. Eskiden yüksek seslerle verimli sonuçlar alamadığımız cihazlar şimdilerde çok sessiz çalışmakla birlikte çeşitli başlıkları, hacim vericileri ve difüzörleri ile saçlarımıza muhteşem şekiller vermektedir. Kusursuz görünen saçlar için bay bayan demeden gidilen kuaförler gelişen teknoloji sayesinde yerini evde gelişmiş cihazlara bırakmaktadır. Bu sayede alacağınız en iyi saç kurutma makinesi ile hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmiş olursunuz.

Saç kurutma makineleri günlük hayatta yaygın olarak kullanılan kişisel bakım araçları arasında yer alır. Farklı saç tiplerine hitap edebilmesi amacıyla üreticiler çeşitli özelliklere sahip modeller üretir ve satışa sunar. Gelişen teknoloji ile birlikte saç kurutma makinelerine birçok kullanışlı özellik eklenir.

Artan ihtiyacın bir sonucu olan bu geniş çeşitlilik içerisinde en iyi saç kurutma makinesi modelini bulmak meşakkatli olabilir. Makineni gücüne, özelliklerine ve başlıklarına dikkat ederek en iyi saç kurutma makinesi hangisi konusundaki soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

Müşterilerin yaygın olarak tercih ettiği, teknik servisi bulunan markaların ürettiği saç kurutma ve fön makinelerini tercih ederek uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Markaları

Saç kurutma makineleri üreten çok sayıda marka bulunur. Bu markaların her biri farklı bir saç kurutma ihtiyacına hitap ettiğinden modelleri de birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir. En iyi saç kurutma makinesi markası hangisi sorusunun cevabı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bütün bunlarla beraber güvenle tercih edebileceğiniz bazı saç kurutma makinesi markaları şunlardır:

 • Dyson
 • Valera
 • Braun
 • Philips
 • Remington
 • Parlux
 • Bosch
 • Grundig
 • Rowenta
 • Fakir
 • Arzum
 • Arçelik

Profesyonel Saç Kurutma Makineleri

Profesyonel uzmanlar tarafından kullanılan saç kurutma makinelerini tercih ederek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu saç kurutma makineleri standart modellerden daha güçlüdür ve yoğun kullanım için üretilmiştir. Ev tipi bir saç kurutma makinesinden farklı olarak  profesyonel standartlara sahip bazı modeller şunlardır:

Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi

Son yıllarda popülaritesini arttıran Dyson markası Supersonic saç kurutma makinesi ile de dikkat çekmeyi başarır. 1600 W gücünde çalışan bu makine 3 kademeli hız ayarına sahiptir. Aynı zamanda 4 kademeli ısı ayarı yapabilmenize imkan tanıyan Dyson Supersonic difüzör başlığıyla da en iyi saç kurutma makineleri arasına girmeyi başarır.

Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi Ürün Özellikleri

Özellik Açıklama
Marka Dyson
Model Supersonic
Motor Tipi Dijital V9
Ağırlık 659 g
Hava Akış Hızı 41 litre/saniye
Isı Ayarı 4 seviye (28°C – 100°C)
Hız Ayarı 3 seviye
Soğuk Hava Düğmesi Var
Manyetik Başlıklar Var
Kablo Uzunluğu 2.7 m

Braun HD 780 Saç Kurutma Makinesi

2000 W çalışma gücü ile dikkat çeken bu saç kurutma makinesi modeli 2 kademeli hız ayarına ve 5 kademeli ısı ayarına sahiptir. Difüzör  başlığı ile saç kurutma deneyimini iyileştiren Braun HD 780 profesyonel AC motoruyla kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde çalışır.

Kullanışlı Fön Makineleri

Fön ve saç kurutma makinelerinin aynı cihazlar olduğu yaygın bir kanıdır. Esasında fön makinesi ve saç kurutma makinesi birbirlerinden oldukça farklı cihazlardır.

Çalışma prensipleri benzese de her ikisinin de asıl mekanizmaları farklılık gösterir. Fön makinesi saçı şekillendirmeyi amaçlar. Saç şekillendirmek için fön makinesi kullanılmalıdır.

Saç kurutma makinesi de adından da anlaşılabileceği üzere sadece saç kurutmak için kullanılır. Güvenle tercih edebileceğiniz bazı en iyi fön makinesi modelleri şunlardır:

Dyson Airwrap Fön Makinesi

Bir fön makinesinden beklenen bütün özellikleri eşsiz bir tasarım ve kaliteli materyal ile sunan Dyson Airwrap en iyi fön makineleri arasına girmeyi başarır. Isı ayarı yapılabilen ve iyon özelliği ile kabarmayı önleyen bu fön makinesi ile birçok saç şekillendirme işlemi yapılabilir. Aynı zamanda saç kurutma işlevi de bulunan bu fön makinesini güvenle tercih edebilirsiniz.

 • Parlux 3800 Ecofriendly: Ülkemizdeki kuaförler tarafından da sıklıkla tercih edilen bir İtalyan markası olan Parlux’un 3800 Ecofriendly fön makinesi 2100 W gücünde çalışır. 2 kademeli hız ayarı ve 2 kademeli ısı ayarı bulunan bu model iyon teknolojisi ile en kaliteli fön makinesi seçeneklerinden biri olmayı başarır.

Vigolu Saç Kurutma Makinesi Modelleri

Vigolu saç kurutma makinesi difüzör başlığı bulunan saç kurutma makinesi anlamına gelir. Difüzör başlığı saçın ısıya direkt olarak maruz kalmamasını ve sağlıklı bir şekilde kurumasını sağlar. Saçın yıpranmaması açısından oldukça gerekli olan difüzör başlığı aynı zamanda saç şekillendirmek için de kullanılabilir. Tercih edebileceğiniz bazı en iyi vigolu saç kurutma makinesi modelleri şunlardır:

Goldmaster Revo GM-7194 Saç Kurutma Makinesi

2200 W gücü ile dikkat çeken bu saç kurutma makinesi 6 kademeli hız ayarına sahiptir. Aynı zamanda 8 kademeli ısı ayarı ile dikkat çeken bu model hava filtresi ile sağlıklı bir deneyim sunar. Led gösterge, difüzör başlık, dokunmatik panel ve aşırı ısınma emniyeti gibi özellikleri bulunan bu saç kurutma makinesi modelini güvenle tercih edebilirsiniz.

Grundig Ionica HD 9980 Saç Kurutma Makinesi

1800 W gücünde çalışan bu saç kurutma makinesi 3 kademeli hız, 5 kademeli ısı ayarına sahiptir. Soğuk hava da oluşturabilen Grundig Ionica çıkarılabilir filtre ve seramik ızgaraya sahiptir. Difüzör başlığı da bulunan bu saç kurutma makinesini güvenle tercih edebilirsiniz.

 

Turbobella Saç Kurutma ve Fön Makinesi

turbobella saç kurutma makinesi 2700watt

2700 Watt yüksek sıcaklık ve basınç ile etkili çözümler sunan, 3700 saate kadar ulaşan kullanım ömrü bulunmaktadır. En son teknoloji Turbo Charger A.C. sayesinde %80 e varan motor hızı ile hızlı ve pratik olarak saçlarınıza kolayca şekil verebilir, fön çekebilirsiniz. Infrared seramik rezistans ile çalışmaya başladığında çok kısa sürede kullanıma hazır hale gelerek ısıyı sağlamaktadır. Negatif iyon teknolojisi kullanılarak tasarlanan cihaz saçlarınızda elektriklenmeyi önleyerek parlak görünmesini sağlar. Titreşimi az olan cihaz diğer markalara oranla %30 daha sessiz çalışmaktadır.

saç kurutma makinesi en iyisi

Kolay temizlenebilir filtresi sayesinde cihazı tıkamış saç ve tozları temizleyebilir, cihazın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. 2 adet fön başlığı ve kıvırcık, bukleli, hacimli saçlar için kullanılan diffizör başlığı bulunmaktadır. Ön panel entegre düğmeleri ile ister sağ ister sol elinizde rahatça kullanabilir, gövdeye entegre askılığı ile istediğiniz yere dikey olarak asarak daha az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcılarından olumsuz yorum almayan en çok tercih edilen en iyi saç kurutma makinelerindendir. 2 yıl garantilidir. (Fiyatı: 750,00 TL , 31/03/2023 fiyatı)

Remington AC8002 Keratin Protect 2200 W İyonlu Saç Kurutma Makinesi

en iyi saç kurutma makinesi

En iyi saç kurutma makinelerinden olan cihaz 2200 Watt yüksek basınç ve yüksek ısı ile verimli sonuçlar sunmaktadır. AC motoru ile uzun ömürlü, 3 ısı- 2 hız ayarı, doğrudan soğuk üfleme özelliği bulunmaktadır. 7 mm ince fön başlığı, 11 mm kalın fön başlığı, saçlarınızı şımartacağınız difüzör başlığı mevcuttur. Gelişmiş keratin seramik ızgara ile iyonik bakım sağlayan cihaz sayesinde kabarmayan parlak, bakımlı ve güzel saçlara kavuşabilirsiniz.

remingtom fön makinesi

Kolay temizlenebilen arka ızgarası sayesinde rahatça temizliğini yaparak böylece kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Asma halkası ile yer kalabalığı yapmaz. Kullanıcıların birçoğu cihazdan oldukça memnun kalarak salon tarzında kurutma sunması ve saçı kurutmaması yönünde olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. 5 yıl garantili bir üründür. (Fiyatı: 1035 TL civarında, 31.03.2023)

Etap 3200 Saç Kurutma Makinesi

2400 Watt gücü, uzun ömürlü İtalyan A.C. motor kalitesi ile en iyi saç kurutma makinelerindendir.  Kullanım ömrü 2000 saat olarak belirlense de kolay temizliği ile uygun zamanlarda ara ara yapılacak bakım ile uzatılabilir. Termostat korumalı rezistans, hızlı soğuk üfleme düğmesi, 6 hız ve sıcaklık ayarı bulunmaktadır. Difüzörü, iyonu mevcut değildir.  Ergonomik tasarımı ile herkesin rahatça kullanabileceği, oldukça sessiz çalışan bir cihazdır. Hafif olması, yüksek ısıda hızlı sonuçlar vermesi, fiyatının üzerinde performansı ile kullanıcıların gözdesi Türk firmasına ait bir markadır. (Fiyatı: 450 TL civarında, 31.03.2023)

En iyi saç kurutma makinesi alarak ıslak saçlarınızı kısa sürede kurutarak istediğiniz şekli rahatça elde edebilirsiniz. Üstelik saçlarınızı kırmadan, yıpratmadan, nemini ve parlaklığı yitirmeden evinizin konforunda bu şekli elde edebilirsiniz. Sizler de tecrübelerinize dayanarak elde ettiğiniz deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir