En İyi Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı

En İyi Su arıtma cihazı tavsiye

Doğal kaynaklarından çıkan sular,evlerimize ulaşana kadar ki saflığını ve temizliğini koruyamamaktadır. Hatta zaman zaman şebeke suları çokça bakteri taşıyan bir hal alabilir. Bu sebeple şebeke suları küçük çocuk, hasta, yaşlı ve hamilelerde çok daha hassas bir hal almaktadır. Bu yüzden her gün tüketmek zorunda olduğumuz suyu minerali bozulmadan en temiz şekilde su arıtma cihazları sayesinde elde ederiz. Birçok evde bulunan günümüzün en temel ve modern cihazı olan su arıtma cihazları piyasa da oldukça farklı model ve fiyata satılmaktadır. Özellikle su temizliği oranını gösteren terimsel göstergeler kafamızı gittikçe karıştıran bir hal almaktadır. Bu nedenle, yazımızda en iyi su arıtma cihazı tavsiye en ucuz su arıtma cihazı su artıma cihazı marka ve fiyatları gibi pek çok bilgiye yer vereceğiz.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Vücudumuzun %90 ‘ından fazlasının su olduğu dikkate alınırsa suyun hayatımızda ne gibi bir öneme sahip olduğu açıkça anlaşılır. Bu nedenle su bu kadar önemliyken elbette su arıtma cihazı da bir o kadar önemlidir. Su arıtma cihazı alırken pek çok şeye dikkat etmelisiniz, bunların başında alacağınız su arıtma cihazının bölgenizdeki su basıncına uygun olmasıdır. Örneğin musluk suyunu açarken tazyikli gelmiyorsa pompalı su arıtma cihazlarını tercih etmeniz oldukça önemlidir.

Su arıtma cihazını seçerken,cihazın hangi ülkenin ürünü olduğuna ve sağlık bakanlığından onayı olup olmadığına lütfen dikkat ediniz. Su arıtma cihazı alırken pahalı ürün alayım kaliteli olur veya ucuz alayım ne olacak gibi düşünmeyin. Aksi takdirde suyun kalitesiyle oynarsınız,ve çok ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilirsiniz. Özellikle internette oldukça makul fiyatlarda Çin malı ürünler dolaşıyor, bu ürünlerin bazıları suyun ph değeri ve mineral değerini düşürebilmekte ve suyu zehirli denecek kadar kalitesiz hale getirebilmektedir. Bu da çok ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Sağlıklı bir içme suyunun ph değerinin en az 7 olması gerekmektedir.

Su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gereken çok şey olduğunu belirtmiştik, sağlık problemleriyle karşılaşmamak için alacağınız su arıtma cihazının en az 7 aşamadan oluşmasına ve suyun mineral dengesini ve yapısını bozmadan su arıtma işlemini gerçekleştirmesine çok dikkat etmek gerekir. Piyasa da 5 filtreli ters ozmoz adı verilen bir yöntem ile su arıtıcı cihazların suyun mineral değerini oldukça düşürebilmekte ve kesinlikle içilemeyen su olan saf su değerlerine yaklaştırmaktadır. Saf su oldukça tehlikelidir ve içilmesi durumunda ölüme varacak sorunlar doğurabilir. Ayrıca bu tarz cihazlar yaşlı ve çocuklarda daha hassas bir hal almaktadır. Bu sebeple su arıtma cihazı alırken mineral alkali veya tatlandırıcılı filtrelerinin bulunmasına özen gösterin.

Alacağınız su arıtma cihazlarının teknik servis şube ağının geniş olması da dikkat etmeniz gereken bir diğer husus. Montaj veya arıza gibi durumlarda yetkili servis şubesinin bulunduğunuz konuma yakın olması yaşanacak sorunun hızlı ve etkili bir biçimde çözülmesi için oldukça gereklidir.Alacağınız su arıtma cihazının piyasa fiyatından pahalı olmamasına piyasa göre uygun fiyatta olması gereklidir. Aşırı pahalı veya aşırı ucuz cihazları almaktan kaçınınız.

Su Arıtma Cihazlarına Alternatif Su Arıtma Filtreleri

Su arıtma cihazlarına bir alternatif olan su arıtma filtreleri sayesinde musluk başına takılarak su arıtma işlemi sağlanabilmektedir. Şebeke sularını bir miktar temizleyebilen ve basit bir süngerden pek de farkı olmayan su arıtma filtreleri, zamanla sünger kısmı kirlenerek kahverengiye dönüşür. Bu nedenle sık sık değiştirmek ve yenisini takmak gerekir. Ancak fiyatı oldukça uygun olduğundan pek çok kişi tarafından alınıp kullanılmaktadır.

En Çok Satılan Ve En Kaliteli Su Arıtma Cihazları

Ülkemizde en çok tercih edilen ve en çok satılan su arıtma cihazı marka ve modellerini sizler için belirledik. İşte en çok tercih edilen su arıtma cihazları,

En iyi su arıtma cihazı hangisi

Royal Green Elit Dijital Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı

Oldukça kaliteli bir ürün olup 8 filtreli olarak tasarlanmıştır. Özellikle filtre sayısının yüksek olması
su temizliği açısından önemlidir. Firma tarafından bir yıl boyunca filtre hediyesi de bulunmaktadır.Organik
mineral filtresi sayesinde suya mineral ilave ederek aileniz için en sağlıklı suyu üretir. Hücrelere zarar veren
tüm radikalleri engelleyerek en ideal sağlıklı suyu elde etmenizi sağlar. Alkali filtresi sayesinde suyun ph değerini 8.5 değerine kadar yükselterek suyu en temiz haline getirir. Dijital göstergesi 8 aşamalı sistemi,filtre uyarı sistemi, 12 litre su tankı ve 81 ilde yetkili servis imkanları sayesinde oldukça tercih edilen bir cihazdır. Royal Green su arıtma cihazı alanların oldukça memnun kaldığı ve gerçek suyun tadını bu su ile aldıklarını dile getirmektedirler. Bütün gelişmiş sistemleri ve müşteri memnuniyetiyle kesinlikle almanızı tavsiye ettiğimiz bir cihazdır. Ürünün piyasa fiyatı yaklaşık 5500-6500 TL arasıdır.

Türk-Su Arıtma Cihazı

türk-su su arıtma cihazı tavsiye

Türk su arıtma cihazı 8 aşamalı filtresi sayesinde zengin ve mineral değeri yüksek su elde etmenizi sağlar. Türk-Su arıtma cihazları Türk teknolojisiyle elde edilmiş yüksek kalitede bir Türk malı su arıtma cihazıdır. Suyun ph değerini 8.5 değerine kadar yükselterek en zengin ve sağlıklı içme suyu elde etmenizi sağlar. Ürün Türk Su firması tarafından 2 yıl garanti kapsamındadır. Dilerseniz ek ücret ödeyerek garanti süresini 3 yıl daha uzatarak 5 yıl garantili hale getirebilirsiniz. En son teknoloji kullanılarak üretilmiş TürkSu arıtma cihazları son dönemin en kaliteli su arıtma cihazlarından biridir. Ayrıca Türk malı olması sebebiyle Türkiye’nin pek çok yerinde servis imkanı bulunmaktadır dolayısıyla herhangi bir servis sıkıntısı çekmiyorsunuz. Türk su arıtma cihazını kullanan pek çok kişi memnun almış pek çok sayıda olumlu yorumlar almış ve tercih edilmiş
bir cihazdır. Piyasa fiyatından oldukça uygun fiyatlarda olan Türk Su arıtma cihazları yaklaşık olarak 1200-1500 TL arası bir fiyattan satılmaktadır.

İhlas Su Arıtma Cihazı


Temiz içme suyu bulmak son dönemde bazı bölgelerde oldukça sıkıntılı hale gelmiştir. Bu nedenle pek çok kişi su arıtma cihazı kullanmak zorunda kalmaktadır. Size tavsiye edeceğimiz en iyi su arıtma cihazlarından biri olan İhlas su arıtma cihazı, tüm dünyaya satış gerçekleştiren bir firmadır. Özellikle hemen her ilde bulunan yetkili servis imkanları sayesinde montaj ve arıza durumlarda sorunun hızla giderilmesini sağlayabilmektedir.

Ters ozmoz filtre sayesinde şebeke suyunu lezzetli hale getirir. Granül aktif karbon filtre ile klor ve diğer gazları tutarak suyu daha sağlıklı ve içilebilir hale getirir. İhlas su arıtma cihazının şuan ki piyasa fiyatı yaklaşık olarak 1400 – 2000 TL civarındadır.

Su arıtma cihazları alırken başta bebek, çocuk, hasta,  hamile ve böbrek hastaları gibi kişilerde oldukça titiz davranılmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir