En İyi Türk Kahvesi Markası

En iyi türk kahvesi

Ülkemizde hemen herkesin en sevdiği geleneksel içeceklerin başında Türk kahvesi geliyor. Özellikle bayramların vazgeçilmez ikramlarından olan Türk kahvesinin ‘’ 40 yıl hatırı ‘’ olduğu söylenmektedir. En mutlu günlerde, kız isteme törenlerinde, misafirliklerde hoş sohbetlerin eşlikçisi olan Türk kahvesinin kokusu metrelerce uzaktan hissedilmektedir.

En İyi Türk Kahvesi Markası

Türk kültürünün ayrılmaz parçalarından olan Türk kahvesinin özel bir kokusu, tadı ve pişirme tekniği bulunmaktadır. Adeta Türklerin kimliği olan bu içecek, Osmanlılar döneminde Avrupa’ya yapılan seferler sonucunda keşfedilmiştir. Doğu Afrika’ya ait bir bitki olan kahve, eski zamanlarda yiyecek olarak tüketiliyordu. Günümüzde ise hoş ve vazgeçilmez bir içecek olarak kullanılıyor.

Kahve Türkler tarafından bulunmuş olmasa da, geliştirilen özel pişirme tekniği ile Türk kahvesi popüler olmayı başarmıştır. Dünya genelinde telvesi ile beraber sunulan tek kahve çeşidi Türk kahvesidir. Birçok kişinin hayranlıkla tükettiği Türk kahvesinin birçok faydası bulunmaktadır.

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Birçok kişinin günlük rutin işlerinden biri Türk kahvesi içmektir. Sabahları uyanamayanlar, stresini atmak isteyenler, molalarında yorgunluğunu kahve ile almak isteyenler için Türk kahvesi bulunmaz bir nimettir. Bu kadar çok tüketilen Türk kahvesi faydaları ile de dikkat çekiyor. İşte bu değerli içeceğin sağladığı faydalar:

l Kandaki kolesterol seviyesini dengeler.

l Kullanılmakta olan ağrı kesicilerin etkisini büyük oranda artırır.

l Kalp hastalıklarını önleyici etkiye sahiptir.

l Sindirim sistemini düzenler. Bağırsak hareketlerini kolaylaştırır.

l Selülit problemine etki eder.

l Kanser gibi hastalıkları önleyici etkiye sahiptir.

l Zihni açmada etkilidir.

l Kemik ağrıları ve baş ağrılarında ektilidir.

Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmez. Ancak her Türk kahvesi aynı etkiyi sağlamaz. Piyasada birçok farklı Türk kahvesi markası bulunmaktadır. Ancak her markanın başarılı kahve ürettiği söylenemez. Peki, kaliteli bir kahve nasıl anlaşılır?

İyi Bir Türk Kahvesi Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde hemen herkesin tükettiği Türk kahvesinden beklenen tadın alınabilmesi için kahvenin kalitesinin anlaşılır olması önemlidir. Türk kahvesinin kalitesi öncelikle çekirdeğine bağlıdır. Kahve çekirdekleri kavruldukça kahve aroması yoğunlaşır. Geleneksel Türk kahvesi G tipi Arabica çekirdekten üretilmektedir. Bu ayrıntı kahve paketlerinin üzerinde belirtilmiş olmalıdır.

Kahvenin iyi olup olmadığını test etmenin kolay bir yolu vardır. Aldığınız kahveden bir tatlı kaşığı alarak soğuk su dolu bir bardağa ekleyin. Kahvenin tozu su üzerinde kalıyor ve çok az bir renk veriyor ise o kahveyi gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. Kahve içerisinde yabancı maddeler var ise kahve dibe çökerek suyun renk değiştirmesine neden olur.

Kahve gurmelerinin söylediğine göre, iyi bit Türk kahvesini içerken şeker ya da süt ihtiyacı duyulmamalıdır. Türk kahvesi tüketirken yanında herhangi bir şeye ihtiyaç duyulmadan kahvenin yoğun tadı alınabiliyor ise o Türk kahvesi kalitelidir. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda 3 en iyi Türk kahvesi markası araştırılmıştır. Türk kahvesine düşkünseniz ve iyi bir markanın kahvesini içmek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte Türkiye’nin en iyi 3 Türk kahvesi markası:

Kurukahveci Mehmet Efendi

kuru-kahveci-mehmet-efendi

En iyi Türk kahvesi markası denildiği zaman akıllara ilk olarak Kurukahveci Mehmet Efendi gelmektedir. 1871 yılında İstanbul’un Fatih semtinde Mehmet Efendi tarafından kurulan Kurukahveci Mehmet Efendi, Türkiye’nin en köklü ve en bilinen markalarının başında geliyor.

Kurukahveci Mehmet Efendi kahveleri, Arabica türü kaliteli kahve çekirdeklerinden üretilmektedir. İstediğiniz miktarda aldığınız bu markanın kahveleri ilk günkü tazeliğini son tüketim tarihine kadar korumaktadır. Kahvesinin kokusu, köpüğü ve tadı ile mutlaka tüketilmesi gereken markalardan biridir. İçtiğiniz Türk kahvesinin tadını en iyi şekilde almak istiyorsanız, Kurukahveci Mehmet Efendi markasını denemenizi öneriyoruz.

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Özellikle son dönemlerde büyük ilgi görmeye başlayan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, en iyi Türk kahvesi markası tavsiye listemizde yerini almıştır. Özenle seçilen Arabica çekirdeklerinden üretilen Osmanlı kahvesinin tadına doyum olmuyor.

Özellikle Efe Kahvesi adı ile ün yapan markanın gelişimi her geçen gün daha da ilerliyor. Geleneksel Türk kahvesi kültürünün en önemli temsilcisi olan Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi, ulusal kahve zinciri olarak tüketici sayısını artırmaktadır. Sizlerde hem kendinize hem de misafirlerinize benzersiz bir kahve deneyimi yaşatmak istiyorsanız, bu markanın kahvesini denemelisiniz.

Kahve Dünyası Türk Kahvesi

İstanbul Eminönü’nde 2004 yılı itibari ile hizmetlerine başlayan Kahve Dünyası, hızla büyüyerek hem ülke içinde hem de yurt dışında popüler olmayı başarmıştır. Özellikle uygun fiyatları ile dikkat çeken markanın Türk kahvesine hayran kalacaksınız.

Kaliteli ve lezzetli kahve çekirdekleri ile hazırlanan Türk kahvesi denemeye değerdir. Kusursuz bir Türk kahvesi içmek isteyenler için en iyi Türk kahvesi markaları arasında yer alan Kahve Dünyası Türk Kahvesi ideal bir seçim olacaktır. Kahvenin tadından, kokusundan ve köpüğünden memnun kalacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir