En Ucuz Kargo Hangisi?

Kargo taşımacılığı oldukça ciddi bir iştir. Kargo kabulde alınan ücretler birçok kişi için adeta zülüm haline gelmiştir. Bu yüzden insanlar en ucuz kargo hangisi arayış içerisinde bulunmaktadırlar. Özellikle internet alışverişlerinde ödenen kargo miktarları ürünleri daha pahalı hale getirmektedir. Bu yüzden en ucuz kargo ücretleri alan firmalarla çalışmak her zaman çok daha hesaplı olmaktadır. Elbette ki kargo şirketlerin kendi aralarındaki rekabeti de fiyatlara yansımaktadır. Bu yüzden kargo yolu ile bir şey satın almak, bir yerden bir yere kargo yollamak oldukça masraflı olmaktadır. Kargo şirketlerinin hem fiyat aralıkları bakımından uygun olması hem de yaptıkları işte profesyonelce taşıma sağlaması çok önemli iki özelliktir.

 

En Ucuz Kargo Şirketleri Hangi Firmalar

Bir başkası adına kargo talebi oluştururken ya da satın aldığınız ürünün tarafına teslimatını sağlayabilmek adına kargo ödemek kaçınılmazdır. Kargo gönderisi yaparken kazançlı çıkmak adına en hesaplı kargo hangisi araştırma yapıp, değerlendirmek bütçenizi rahatlatacaktır. Birçok kargo şirketi bulunmaktadır. Kimisi çok pahalı gönderi talebi alırken, kimisi daha makul fiyattan tercih sebebi olmaktadır. Günümüzde kargo fiyatlarında müthiş bir artış bulunmaktadır. İnternet alışverişinde kargo parası zorunlu hale gelmesi ile birlikte ürünler ucuz olsa bile kargo eklendiğinde kar sağlamak neredeyse imkânsız hale gelmektedir. İnternet alışverişlerinde satıcıların anlaşmalı olduğu kargolar ön planda olduğu için seçim yapabilme hakkınız çok azdır. Bunun yanı sıra a noktasından b noktasına kargo yolladığınızda kendi dileğiniz kargoyu seçme özgürlüğünüz bulunmaktadır. Bu yüzden iyi bir değerlendirme ile en uygun kargo ile gönderim yapmak mümkündür.

 

Kargoda Uygun Gönderim

En uygun fiyatlı kargo hangisi diye sorulduğunda PTT kargo fiyat konusunda bir adım daha öndedir. Minimum fiyat birimi 16,25 lira olarak belirlenmiştir. Uygun fiyatlı ve zamanında teslimat ile en tercih edilen kargo firmaları arasında yer almaktadır. En ucuz kargo şirketi hangisi sorumuza cevaben birçok alternatif bulunur. PTT kargo dışında uygun fiyatla kargo hizmeti veren bir diğer şirket ise Yurtiçi Kargo olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak Yurtiçi kargoda ulaşım yeri fiyatı etkilemektedir. Buna göre yapacağınız gönderiler de en düşük limit yirmi liradır. En ucuz gönderim yapan kargolar arasında Sürat kargo oldukça uygundur. Sürat kargodan yapacağınız kargo gönderimler kilo başına 10,63 olarak belirlenmiştir. Aras kargo ve MNG kargo birim ücreti olarak 15 lira almaktadır. Elbette ki kargo ücretleri gidecekleri yere, gönderinin ağırlığına göre değişkenlik göstermektedir. Bazı kargolarda ise evden gönderi alımı mevcuttur. Evden kargo alımı, şirketlere bağlı olarak ücretli veya ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

 

Bunun yanı sıra yurtdışına gönderim yapacak kişiler için en uygun kargo şirketi hangisi diye düşünüldüğünde PTT kargo çok daha avantajlı bir seçenek olmaktadır. Acil bir kargo gönderiminiz yoksa mektup veznesinde kargonuzu 60 lira karşılığında yurtdışına yollamak mümkündür. Diğer kargolarda ise yurtdışına teslimat biraz daha pahalı olmaktadır.

 

Uygun fiyatlı kargo arayışlarında dikkat edilmesi gereken şey zamanında ve zararsız teslimattır. Bazı kargo firmaları teslimatta sorun yaratabilmektedir. Bu yüzden kargo şirketlerini değerlendirirken bu konuda biraz hassas olmak gerekir. Özellikle gönderinizin içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hem gönderi ücretiniz hem de kargonuz ziyan olabilmektedir.

 

Kargo Şirketi ile Anlaşmak

Eğer internet üzerinden satış yapıyorsanız ve Türkiye’nin her yerine mecburi kargo gönderisi yapacaksanız en hesaplı kargo hangisi mutlaka araştırmanız gerekir. Bazı kargo şirketleri ticari gönderilerde anlaşma sağlayarak gönderi ücretini 10 lira gibi cüzi bir fiyattan almaktadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

1 Comments

  1. DOĞRU KARGO en ucuz kargo firmasıdır dostum. Hem ucuz hem çok kolay bir sistem. Sözleşmeli fiyatlardan gönderebiliyorsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir