Enerji Tasarruflu En İyi Fanlı Isıtıcı

Elektriği az yakan fanlı ısıtıcı

Soğuk havalardan korunma amacı ile genellikle kombi, kalorifer ve soba gibi ısıtma sistemleri tercih edilmektedir. Ancak bu ısıtıcıların yetersiz kaldığı durumlarda pratik çözümler geliştiren kişiler elektrikli ısıtıcı kullanmaktadırlar. Eskiden beri kullanılan elektrikli ısıtıcılar kendi arasında farklı gruplara ayrılmaktadır. Elektrikli ısıtıcı grupları arasında özellikle fanlı ısıtıcılar büyük rağbet görmektedir. Isıtılmaya çalışılan ortama ısı yayılmasını hızlandırmak için fanların kullanıldığı elektrikli ısıtıcılara fanlı ısıtıcı denilmektedir.

Fanlı ısıtıcıları tercih ederken dikkat edilmesi ekonomik açıdan önemlidir. Sizlere tavsiye niteliğinde hazırladığımız bu yazımızı rehber olarak kullanarak fanlı ısıtıcı tercihinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Fanlı Isıtıcılar ve Özellikleri

Soğuk havaların artması ile beraber ev elektroniğinde ısıtıcıların önemi artmaya başlamıştır. Bu önemin farkına varan teknoloji markaları, vatandaşların ihtiyacını karşılamak amacı ile vitrinlerine fanlı ısıtıcı çeşitleri koymaya başlamıştır. Kalorifer, soba ya da kobi yakmaya gerek kalmadan yaşam alanlarınızın ısınmasını istemez misiniz? O halde hem evinizi hem de cebinizi ısıtacak seçenekleri tercih etmelisiniz.

Yaşam alanlarınızda sıcaklığın konforunu en iyi şekilde yaşamak için enerji tasarruflu en iyi fanlı ısıtıcı modelini kullanmanızı öneriyoruz. Havaların soğuması ve ısınma ihtiyaçlarının artması ile beraber fatura maliyetleri de artmaktadır. Ekonomisini düşünen tüketiciler tasarruflu ısıtıcı modellerine yönelmektedir. Bu noktada fanlı ısıtıcılar işlevleri ile ön plana çıkıyor.

En eski teknolojilerden biri olan fanlı ısıtıcılar, özellikle çocuklu ailelerde kullanılmaktadır. Havayı ısıtmanın aksine ortama sıcak hava veren bu cihazlar, UFO ısıtıcılarının çalışma prensibine yakın bir sistem ile çalışırlar. Ancak UFO ısıtıcıları gibi ısıyı belirli bir noktaya vermezler. Havaya doğru ısı veren fanlı ısıtıcıların kapsadıkları alan çok daha fazladır.

Boyutları çok daha uygun olan bu ısıtıcı modelleri taşınabilir özelliğe sahiptir. Son derece kullanışlı olan fanlı ısıtıcıların elektrik tüketimleri ürünün Watt değerine bağlı olmaktadır. Geçici ısınma çözümleri olarak kullanılan fanlı ısıtıcı tavsiye seçeneklerimizi sizler için hazırladık. Piyasa en çok tercih edilen ve az elektrik harcaması ile enerji tasarruflu olarak nitelendirilen 3 önemli fanlı ısıtıcı modeli ve özellikleri aşağıda verilmiştir.

Kumtel LX – 6331 Fanlı Isıtıcı Modeli

Pembe Kumtel LX 6331 Fanlı Isıtıcı Öngörselidir.

Enerji tasarruflu en iyi fanlı ısıtıcı listemizin ilk sırasında Kumtel markasının en iyi ürünü yer alıyor. Emniyetli özelliği ile dikkat çeken bu modelin2000 Watt enerji gücü dikkat çekiyor. 3 ayrı hız seçeneğine sahip olan ürünün termostatlı olması da ürünün tercih edilme nedenlerini artırıyor.

2 yıl garantili olan Kumtel LX fanlı ısıtıcıları sıcak – soğuk fan özelliği ile ısınmak ya da serinlemek için kullanabilirsiniz.  Emniyet kilidi özelliği de unutulmayan ürünü duvara monte ederek de kullanabiliyorsunuz. Bej rengi ile her ortama uyum sağlayan ürünün en önemli özelliği ise enerji tasarruflu olmasıdır.

Bilindiği üzere, elektrikli ısıtıcılar yüksek oranda enerji harcarlar. Bu nedenle özellikle elektrik faturaları kış aylarında artar. Bunun önüne geçmek amacı ile tasarlanan Kumtel markalı LX 6331 fanlı ısıtıcı modelleri daha fazla ısıtma özelliğine karşın daha az elektrik harcar. Bu nedenle enerji tasarruflu fanlı ısıtıcı tavsiyeleri arasında ilk sırada yer alıyor. Sizlerde yaşam alanlarınızı ekonomik bir şekilde ısıtmak istiyorsanız, Kumtel’in bu modelini tercih edebilirsiniz. Ürünün fiyatı 210 – 250 TL arasında değişiyor.

Fakir Warmy 2000 Watt Fanlı Isıtıcı Modeli

Fakir Warmy 2000watt Fanlı ısıtıcı ön görselidir.

Çok fonksiyonlu özelliği ile listemizde yer almayı hakkeden ürünlerden biri de Fakir Warmy fanlı ısıtıcı modelidir. Bu ürünün en önemli özelliği gücünün 1000 W – 2000 W arasında seçmeli olarak kullanılabilmesidir. Kırmızı ve açık gri renklere sahip olan ürünü yaşam alanlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Açma – kapama özelliği de bulunan Fakir Warmy fanlı ısıtıcının güç gösterme ışığı da bulunmaktadır. Ürün yanmaz plastik kaplaması ile güven içerisinde kullanılabiliyor. Devrilmeye karşı otomatik kapanma özelliği ve aşırı ısınmaya karşı koruma avantajı olan ürünü gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliyoruz.

Fakir Warmy fanlı ısıtıcılar 2 yıl garantilidir. Ürünün 3 hız ayar kademesi ve 2 ısı ayar kademesi mevcuttur. 2 farklı sıcaklık derecesi de bulunan ürünün en önemli özelliklerinden biri de enerji tasarruflu olmasıdır. İstediğiniz ortamı kısa sürede daha sıcak ve konforlu hale getiren Fakir Warmy fanlı ısıtıcı modeli ekonomik tüketim özelliğine sahiptir. Ürünün fiyatı ise 675 – 750 TL arasındadır.

GoldMaster GM – 7920 Mars Fanlı Isıtıcı Modeli

Enerji tasarruflu fanlı ısıtıcı öneri listemizde GoldMaster 7920 Mars fanlı ısıtıcı modeli yer alıyor. 2000 Watt gücüne sahip olan ürünün özel plastik gövdesi yüksek ısıya son derece dayanıklıdır. Ergonomik tutma kolu sayesinde farklı alanlara taşınabilen ısıtıcının aşırı ısınmaya karşı koruması mevcuttur.

Kış aylarında ısıtan ürünü yaz aylarında serinleme amacı ile kullanabilirsiniz. Sıcak – soğuk – ılık fan seçim özelliği olan ürün devrilmeye karşı emniyetlidir. Ürünün gövdesi 120 derece dönmekte olup, 2 kademeli ısı ayarı bulunmaktadır. Enerji tasarrufu açısından son derece ideal olan ürünün fiyatı 350 – 550 TL arasında değişmektedir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir