Ev İçin Hangi İnternet Daha İyi

İnternet, birden fazla bilgisayar sisteminin birbirine bağlı olduğu, milyonlarca bilgisayar ağını birbirine bağlayan büyük bir bilgisayar ağına denilmektedir. Telefon hatları ile birbirine bağlanan bu ağ sayesinde binlerce iletişim bağlantısı kurulmaktadır.

Hangi İnternet Daha İyi

İnsanların kolayca iletişim kurmasını sağlayan bu bağlantıların hizmetini aldığımız firmaları seçerken de dikkatli olmamız gerekmektedir. İnternet için önemli olan hızı ve kotasıdır. Adil kullanım kotası yüksek olan internet paketleri çok tercih edilmektedir. İnternet kullanımı arttıkça ülkemizde birçok internet firması ortaya çıkmıştır. İnternet tercihlerinden megabit (Mbps) önemlidir. İnternet kullanırken hızının düşük olması yapacağınız işlemlerin yavaşlamasına neden olur. Örneğin indirilmesi gerekilen önemli bir belgenin inmesini saatlerce beklemek zorunda kalabilirsiniz. Oysa internet hızı iyi olan bir internet kullanmış olsanız böyle bir sıkıntı yaşamadan istediğiniz belgeleri kolayca indirebilirsiniz. Aynı şekilde oyun oynayan kullanıcılar içinde internet hızı çok önemlidir. Şuan istediğiniz internet hızında, internet kullanmıyorsanız firmanız değiştirmenizin zamanı gelmiştir. Bulunduğunuz bölgenin alt yapısına göre bir firma seçebilirsiniz. Alt yapı problemleri sık yaşanan internet sağlayıcı firmalar tercih edilmemelidir.

İnternet hizmeti alırken, hizmet aldığınız firmanın müşteri destek sistemi de iyi çalışmalıdır. Örneğin internetinizde bir kesilme yaşarsanız, müşteri hizmetlerinden kolayca bu konuda destek almalısınız. Kimi firmanın bu destek servisi olsa da problemle ilgili çözüm geç üretmektedirler. İnternet seçerken AKN’ da dikkat etmelisiniz. Sınırsız denilen internetlerin çoğu AKN ile sınırlandırılmaktadır. Bu sebeple AKN’sı ile ilgili iyi hizmet veren firmalar tercih etmekte yarar olacaktır. Yüksek fiyatlar ödeyip kalitesiz hizmet aldığınız firmalardan derhal kurtulmanız gerekmektedir.

Hangi internet daha iyi sorusuna birden fazla cevap verilebilir. Bu konuda iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Bizler sizin için bu araştırmayı yapmış bulunmaktayız. Teknoloji geliştikçe internete olan bağlılığımız artmaktadır. Bu sebeple iyi bir internet firması tercih etmek çok önemli olmuştur. Kota sıkıntısı yaşamadan, sınırsız internet hizmeti almak çok önemlidir. Bu sebeple internet firmaları iyi araştırılıp iyi tercih edilmelidir. Yanlış bir firma tercih edilmesi uzun süre taahhüt yapan kullanıcılar için sıkıntı oluşturabilir. İnternet sayesinde her şeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz bu sebeple internet seçimlerinde hızın önemine dikkat etmelisiniz. Zaman içinde değişen teknoloji ile internetin önemi de artmıştır.

İyi İnternette Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnternet tercih edilirken iyi firma tercih etmek çok önemlidir. Tercih ettiğimiz firmanın kaliteli bir hizmet vermesi gerekmektedir. Bu sebeple kaliteli hizmet almak için bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Hangi internet daha iyi diye düşündüğümüzde bu noktalar göz önünde bulundurulmalıdır. İnternet hizmeti alırken dikkat edilmesi gerekilenler şunlardır;

 • İnternet fiyatının uygun olup olmaması
 • Alt yapı problemlerinin olup olmaması ve alt yapının internet hızını ne kadar desteklediği
 • İnternet kotasının ne kadar olduğuna ve Adil kullanım kotasının ne kadar olduğuna
 • Gece kullanımlarında ücret ödenmeyen tarifelerin olup olmadığına
 • Müşteri hizmetlerinin kaliteli hizmet verip vermemesi
 • Fatura ödeme kolaylıkları
 • Modem ücretlendirmeleri ve Modemin kaliteli olup olmaması
 • Kurulumda ücret alınıp alınmaması
 • Sorunlara çözüm üretme oranı
 • İptalinin süresi ve başvuru süreci

En İyi internet Sağlayıcı Firmalar Hangileridir?

En iyi internet sağlayıcı firmalar Türkiye’de belli başlı firmalardır. Kaliteli hizmet veren firmalar internet için tercih edilmelidir. İnternet sağlayıcı firmalar kaliteli hizmet verebilmek için birbiri ile yarışmaktadır. Pahalı ücretlere kalitesiz hizmetler almak istemezsiniz Bu sebeple internet seçimi iyi yapılmalıdır. Bazı firmalar pahalı ücretlere kalitesiz internet hizmeti vermektedir. Bu hizmetler kullanıldığında birçok sıkıntı yaşayabilirsiniz. Hızlı ve kaliteli bir internet sahibi olmak için firmalarla ilgili önerileri de dikkate almalıyız. İnternet hizmeti bakımından bazı firmalar diğerlerinden bir adım öndedir. Kaliteli hizmet veren bazı firmaları sizler için sıraladık;

 1. Türk Telekom (TTNET): TTNET 81 ilde kaliteli hizmet veren firmaların başında gelmektedir. Yüksek hız avantajı sağlayan firma, Kaliteli hizmet verme konusunda 1. sırada yer almaktadır. Türkiye’de milyonlarca insana hizmet veren Türk Telekom AKN interneti ile diğer firmalardan daha iyi bir hizmet sunmakta. Ayrıca alt yapı sıkıntısı çok fazla yaşanmayan bu firmada, sıkıntı yaşansa dahi hemen çözümler üretilmekte ve müşteriler mağdur edilmemektedir. Fiber optik kablo alt yapısı ile her eve, her binaya ve her sokağa internet erişimi sağlanmaktadır. Sürekli geliştirdikleri altyapısı ile köyler ve kasabalar gibi en ücra yerlere bile internet ulaştıran Türk Telekom’dan diğer firmalarda alt yapı desteği almaktadır. Alt yapısını doğrudan kullanan Türk Telekom daha iyi ve daha avantajlı internet hizmeti vermektedir. Türk Telekom kota derdi yaşamadan istediğiniz uygulama ve dosyayı kolaylıkla indirmenizi sağlar. Çok uygun fiyatlara hizmet veren Türk Telekom’da ayrıca kullandığınız kadar ödeme gibi bir kolaylık da söz konusudur. Türk Telekom sayesinde kablosuz internetin keyfini çıkarabilirsiniz. Türk Telekom internete geçmek istediğiniz gün itibari ile 3 gün içinde internetiniz bağlanacaktır. Türkiye’nin internet alt yapı lisansına sahip firma olduğu için ilk tercih edilen firmadır. En geniş abone kitlesine sahip olan TTNET oldukça kaliteli hizmet vermektedir. İster oyun oynayın ister dosya veya müzik indirin hiçbir kesintiye uğramadan internetinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Taahhüt istemeyen kampanyaları ile de çok kolaylık sağlayan firma, sayılı internet firmalarındandır. İyi bir hizmeti ucuz olarak almanızı sağlayan Türk Telekom geniş kitlelerden binlerce aboneyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu sebeple ilk önerimiz Türk Telekom olacaktır.

 

 1. Türksat Kablonet (UYDUNET): Kablonet Türksat’ın sunmuş olduğu internet hizmetidir. Uydunette telefon hattı dışında bir hat daha bağlanır, böylece internete kolaylıkla ulaşılır. İnternetin yanı sıra televizyon hizmeti de sunan Türksat oldukça fazla tercih edilmektedir. Uydu net herhangi bir alt yapıya ihtiyaç duymadan uydudan aldığı sinyallerle internet sağlar. Bu nedenle Türkiye’de eşi ve benzeri yoktur. Bu internet sinyalleri sayesinde herhangi bir olumsuz hava koşulunda yağmur, fırtına gibi durumlarda internet kesintisine neden olmaz. Uydunet ile kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Uydunet sayesinde internet hızınız hiç değişmeyecektir. Modem hizmeti de veren firma kaliteli modem göndermektedir. Ayrıca müşteri memnuniyeti konusunda çok duyarlı olan bir firmadır. Her daim müşteri destek sistemi çalışmakta ve hızı çözümler üretmektedir. Türksat ile hem TV hizmeti alabilir hem de iyi bir internet hizmeti alabilirsiniz. Ucuz fiyatlara internet veren firma iyilerin arasında yerini almıştır. Sizde şubelerinden veya müşteri hizmetlerinde kolaylıkla aboneliğine geçebilirsiniz.

 

 1. Vodafone Net: Vodafone oldukça fazla tercih edilen internet firmalarındandır. AKN’sı kolaylıkları ile oldukça iyi internet hizmeti vermektedir. Ayrıca hız konusunda da oldukça iyi olan firma dosya, müzik ve uygulama indirirken sıkıntı yaşamazsınız. 3 ay cayma bedeli ödemeden ayrılma olanağı sağlayan firma kendinden ve verdiği hizmetten emindir. Aldığınız hizmetle memnun olacaksınız. Kampanyaları sayesinde ucuz internetin keyfini çıkarabilirsiniz. Alınacak hız hizmeti kesinlikle garantiye alınmaktadır.  Gece 02.00 ile 08.00 arasında bulunan saat AKN’sına dâhil değildir. Kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız Vodafone Net tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey firmanın şubelerinden internet başvurusu yapmaktır. Kısa sürede internetiniz evinize bağlanacaktır. Ve kaliteli hizmet kolayca alabileceksiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir