Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Gönderme

faturalı hattan banka hesabına para gönderme

Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Gönderme herkesin zaman zaman ihtiyaç duyduğu bir işlemdir. Borçlarımızı, ödemelerimizi, bağışlarımızı ve bir çok  işlemi gerçekleştirmek için para transferine ihtiyaç duyuyoruz.

Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Gönderme İşlemi

Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Gönderme

Akıllı cep telefonlarının gelişmesiyle birlikte, para transferi işlemleri için uygulamalar geliştirilmiş, ve cep telefonu üzerinden kolaylıkla işlem yapabilmemiz sağlanmıştır. Önceleri hesaplar arası para transferi için bankaya gitmemiz gerekirken şimdi ise akıllı telefonlar sayesinde tek bir tıkla hesaplar arası para transferi gerçekleştirebiliyoruz. Faturalı cep telefonu hattına sahip olan bireyler faturalı hattan  para aktarmak konusunu oldukça merak ediyorlar.

Faturalı Hattan Para Nasıl Aktarılır ?

Faturalı hattan banka hesabına para gönderebilmek için, birkaç yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden biri, akıllı cep telefonlarında bulunan mobil uygulamalar üzerinden para göndermektir. Bu işlem için iki tarafında uygulamayı indirmesi ve banka hesaplarını aktif etmesi gerekiyor. İşlemlerin ardından para transferi başarılı bir şekilde gerçekleşiyor. Bir diğer yöntem ise faturalı hat sahibi kişinin faturasız bir hatta para transferi göndermesi ile gerçekleşiyor. Öncelikle para transferi sağlanan kişinin cep telefonu faturasız hat olmalı Faturalı hat sahibi kişi mobil operatörü sayesinde faturasız hat kullanıcısına para gönderebiliyor, gönderilen tutar kişinin faturasına yansıyor.

Turkcell Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Transferi

faturalı hattan banka hesabına para gönderme
turkcelle hattı ile para gönderme

Bir mobil operatör olan Turkcell, müşterilerine faturasız hattan banka hesabına para gönderme imkanı tanıyor. Bunun için akıllı cep telefonunuza yükleyeceğiniz Turkcell Cüzdan uygulaması sayesinde para transferi gerçekleştireceğiniz kişinin cep telefonu bilgilerini ve göndermek istediğiniz para miktarını girerek para transferi gerçekleşmektedir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle Turkcell Cüzdan uygulamasına bakiye yüklemeniz veya hattınıza kredi veya banka kartı tanımlanmış olması gerekmektedir. Ayrıca Turkcell uygulamasından banka hesabına para transferi dışında faturasız hatlara bakiye yüklemek amacıyla da kullanılabilmektedir. Bu işlem için bakiye göndereceğiniz kişinin cep telefonu numarasını yazarak belirli tutar limitleri dahilinde faturasız hatta bakiye gönderebilmektesiniz. Göndereceğiniz tutar faturalı hattın ay sonu faturasına yansımaktadır.

Vodafone Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Transferi

Vodafone faturalı hattan banka hesabına para gönderme

Turkcell’in yanı sıra Vodafone da müşterilerine ani nakit ihtiyaçların giderilmesi için para transferi işlemine olanak sağlamaktadır. Vodafone tarafından Cep Lira olarak adlandırılan işlem sayesinde de banka hesaplarına para gönderebilmektedir. Bu işlem için Online Self Servis üyeleri Cep Lira sistemine giriş yapıp, Cep Lira Transfer linkine tıklayarak banka hesaplarına bakiye aktarabilmektedir. Para transferi işleminin gerçekleşebilmesi için para gönderilecek hesap bilgilerinin ve telefon  numarasının girilmesiyle işlem tamamlanmaktadır. Ayrıca Online Self Servis dışında 7038’i arayarak para transferi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Faturalı hattan faturasız hatta para gönderme işlemi için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak ya da Vodafone Cep Merkezine başvurarak para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak faturalı hattan faturasız hatta para transfer işleminin gerçekleşmesi için 2 hattında Vodafone’a kayıtlı olması gerekmektedir.

Türk Telekom Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Gönderme

Türk telekom (eski avea) faturalı hattan para gönderme

Türk Telekom da faturalı hattan banka hesabına transfer işlemine olanak sağlamaktadır. Lira paylaş adı verilen sistem sayesinde faturalı hat sahipleri faturasız hatlara para transferi yapabilmektedir. Türk Telekom ile yapılacak para transferi işlemleri, online olarak yapılabileceği gibi kısa mesajla da gerçekleşebilmektedir. Faturalı hattan faturasız hatta transfer işlemleri için Türk Telekom web sitesindeki online işlemler bölümüne giriş yaptıktan sonra TL paylaş sekmesine girilmesi para transferi gerçekleşecek hesap bilgilerinin veya telefon numarasının girilmesi ardından işlemin gerçekleşeceği bakiye tutarının girilmesi ile para transferi işlemi gerçekleşmektedir. Diğer operatörlerde olduğu gibi faturalı hattan sadece faturasız hatlara bakiye gönderilebilmektedir.

Tüm bunlara rağmen 9325‘i arayarak veya 9233‘e para transferi gerçekleştireceğiniz telefon numarasını ve bakiye miktarını arasında bir boşluk olmak suretiyle gönderebilir ve para transferi işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir