Katalogla İle Ürün Satarak Para Kazanma

Evden Katalogla Ürün Satışı Yapmak

2000’li yılların ortalarına doğru hayatımıza giren ve 2020 yılının sonlarına yaklaşırken katalog üzerinden satış yaparak para kazanma kadınlar tarafından oldukça rağbet görüyor. Katalog üzerinden ürünlerini sattıran firmaların amacı, bir kaç mağaza açıp belirli sayıda müşteriye ulaşmak yerine on binlerce kadını sistemlerine dahil ederek ürünlerinin daha çok kişiye ulaşmasını amaçlamaktadırlar. Ülkemizde; Avon, Amway, Farmasi ve Orfilame gibi çok sayıda katalog firması bulunmakta.

Temizlik ürünleri, kozmetik ürünler, vitaminler, iç çamaşırı, kıyafet, aksesuar çok farklı kategoride ürünlerin satışı kadınlar aracılığı ile satılmaktadır. Katalog firmaları bu yöntemle büyük gelir elde ederken ev hanımları için iş imkanı sunmuşlardır. İşin en güzel kısmı, evini, çocuklarını ve diğer sorumluluklarını ihmal etmeden evinin rahatlığında çalışma kolaylığı sağlamasıdır. Gerçekten katalog ile satış yaparak kazanç sağlanabilir mi?

Evinizin geçimini sadece bu işi yaparak sağlamayı düşünüyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız. Bu işi yaparak sadece aile bütçesine katkı sağlamış olursunuz. Katalog firmalarının temsilcileri kadınları sisteme dahil etmek için işin ne kadar kazançlı olduğunu anlatmaktadırlar. İş gerçekten kazanç sağlıyor fakat anlatıldığı gibi binlerce liralar kazanmıyorsunuz. Hangi işi yaparsanız yapın güzel paralar kazanmak için çok çalışmanız gerekir.Katalog işi yapan kadınların çoğunun ev hanımı olduğunu düşünürsek,ve bu kadınların ev işleri çocuk bakımı gibi ağır sorumlulukları vardır.Bu işi yaparken tüm bu sorumluluklarını aksatmadan yapacakları için elde edecekleri kazançta ona göre olacaktır.

KİMLER KATALOG İŞİ YAPABİLİR

Herkes katalog işine girebilir fakat herkes istediği başarıyı elde edemez. Öncelikle iyi bir konuşma ve ikna etme kabiliyeti gerekir. Satacak olduğunuz ürünü çok iyi tanımanız hatta kullanmanız çok önemlidir. Bu ürünleri satmak için olmazsa olmaz kural, çok iyi bir çevrenizin olmasıdır. Hiç sosyal çevresi olmayan kişinin satış yapması biraz zor. Yada bir pazarlamacı gibi kapı kapı gezerek satış yapması gerekir.  Bir de şu konuya değinmeden geçmeyelim, katalog firmasının temsilcileri ne kadar çok üye yaparsanız o kadar çok kazanacağınızı söylerler. Mantıklı olan ise,ya sadece satışa odaklanacaksınız yada sadece sisteme yeni üyeler yapmaya odaklanacaksınız. Siz çevrenizde ki herkesi üye yaparsanız ürünleri kime satacaksınız ? Ürün satışından daha fazla kazanç sağlanıyor. Firmaların temsilcileri ikna edebilmek için, kimseye satış yapamasanız bile kendi ihtiyaçlarınızı indirimli olarak alabileceğinizi söylerler. Bu da mantıklı değildir. Satış yapmayacaksanız sırf kendi ihtiyaçlarınız için üye olmaktansa bir başka üyeden almak daha akıllıca olur. Bu iş, ek gelir elde etmek isteyenler için oldukça mantıklıdır. Yeter ki satış yapacak yeteneğiniz ve sosyal çevreniz olsun.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir