Kiracıya Uygun En İyi Su arıtma Cihazı Hangisi

Kiracıya uygun en iyi su arıtma cihazı hangisi;bu konuda pek çok kaynakta farklı bilgiler verilmektedir. Bu konuda sizlere yararlı bilgiler verebilmek için çeşitli kaynaklardan yararlanarak araştırma yapmış bulunmaktayız. Yaşamın kaynağı olan su hayatımızı devam ettirmemiz için en önemli sıvıların başında gelir. İnsan vücudunda su miktarı yüzde 50-65 arasında değişmektedir. Bu sebeple sağlıklı ve temiz sular tüketmek insan sağlığı için çok önemlidir.

Kiracıya uygun en iyi su arıtma cihazı hangisi

Modern dünyanın yeni üretilen insana fayda sağlayan ürünlerinden birisi olan su arıtma cihazları son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. İnsan sağlığı için temiz su tüketmek çok önemlidir. Damacana, pet şişe suları gibi sağlık standartlarına uygun olmayan suların tüketimi yerine birçok insan su arıtma cihazlarını tercih etmektedir. İnsan sağlığına zararlı koşullarda depolanan ve dağıtılan damacana suları, çeşitli hastalıklara davetiye vermektedir. İshal, enfeksiyon, diyabet gibi hastalıklara yol açan bu suların insan sağlığı için tüketilmemesi gerekmektedir. Bu sebeple ülkemizde son yıllarda birçok kişi evlerine su arıtma cihazı almıştır. Yaptığımız araştırmalara bakıldığında su arıtma cihazı kullanan her 10 kişiden 9’u bu cihazların kullanılmasını tavsiye etmektedir. Kullanan çoğu insan memnun kalmaktadır.

Su arıtma cihazlarının insan sağlığına faydası olduğu kadar ev ekonomisine de katkısı vardır. Kalabalık bir ailenin evinde çok fazla su tüketiliyor ise damacana ile su sürekli almak gerekmektedir. Bu durumda damacana sulara her hafta çok fazla miktarlarda ücretler ödenebilir. Su arıtma cihazı kullanmak bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Ev ekonomisine katkı sağlayan su arıtma cihazları aynı zamanda yaşam kalitenizi arttırmaktadır. Musluklardan akan suları içilebilir sağlıklı hale getiren bu cihazların farklı modelleri mevcuttur. Nano teknoloji ile üretilen bu cihazlar genellikle rezerve sistemi ile çalışır. Su arıtma cihazlarının içinde bulunan filtrelerden süzülen su, zararlı minerallerden ve mikroplardan arındırılarak saf su haline getirilir. En iyi su arıtma cihazı bu filtreleme sırasında insan vücuduna yararlı minerallerin geçişine izin verebilmektedir. Lezzetli ve taze bir su elde etmek için doğru su arıtma cihazı tercih etmek önemlidir.

Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gerekilen konular nelerdir?

Su arıtma cihazı alınırken bazı ölçütler göz önünde bulundurulmalıdır. Kaliteli bir su artıma cihazı, kaliteli su demektir. Taze, temiz, mineraller bakımından zengin bir su içmek istiyorsanız, arıtma cihazını dikkatli seçmeniz gerekir. Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gerekilen konular şunlardır;

Su arıtma cihazının akademik kurumlardan onay alıp almamasıdır. WHO, SGS, NSF gibi akademik kurumlardan alınan onaylar, kullanacağınız su arıtma cihazının güvenilir olduğunun ispatıdır. Piyasada çok fazla ucuz, kalitesiz ve en önemlisi sağlığa zararlı su arıtma cihazları mevcuttur. Bu sebeple kaliteli bir su arıtma cihazı almak istiyorsanız, alacağınız markanın büyük akademik kuruluşlardan onay almış olmasına dikkat etmelisiniz. Genelde düşük fiyatlarda üretilen cihazlar maliyeti düşük, kalitesiz malzemelerden üretilir. Bu sebeple bu cihazlarda çoğu zaman mikroplar üreyebilir. Bu durum sağlığınıza çok büyük zararlar verebilir. Bu cihazlarda pis koku oluşma olasılığı da yüksek olacaktır.

Satıcı firmanın bilinen bir marka olması çok önemlidir. Güvenilir ve bilinen markalardan ürün almak her zaman daha sağlıklıdır. Uzun yıllar kullanmak istediğiniz üründe sıkıntı çıktığında rahatça ulaşabileceğiniz bir teknik servis olması önemlidir. Güvenilir firmalarda teknik servis, ürün garantisi, yedek parça temini gibi durumlarda sıkıntı yaşamazsınız.

Ürünün arıtma yüzdesi kaç olduğuna dikkat edilmeli. Piyasada bulunan en iyi su artıma cihazı suları yüzde 99 ‘a kadar saflaştırabilmektedir.

Cihazlar alınırken mutlaka uzman kişilerden bilgi alınmalı, laboratuvarlara gönderilmiş olan tahlil raporları mutlaka istenmelidir.

Su arıtma cihazının filtresinin uzun ömürlü olup olmadığına dikkat edilmelidir. Su artıma cihazlarında filtre çok önemlidir. Her su arıtma cihazının filtresi belirli dönemlerde değiştirilir. Bu sebeple cihazınıza uygun filtrenin piyasada kolay bulunuyor olmasına da dikkat edilmelidir. Mineral dengeleyici filtrenin olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir diğer dikkat edilmesi gerekilen konu ise cihazın pompalı mı olacağı pompasız mı olacağıdır. Evinizin su basıncı düşük ise pompalı su arıtma cihazı kullanmanızda fayda olacaktır.

PH değeri standartlara uygun olmalıdır.

Su arıtma cihazının bakımı nasıl yapılır?

Satın alınan ürünün temizlenmesi için teknik bilgiler bilmemize gerek yoktur. Yapmamız gereken tek şey filtreleri bol su ile yıkamak ve iyice temizlemektir. Fakat kullanılan fitrelerin defalarca yıkanıp kullanılması mümkün değildir. Periyodik zamanlarına göre filtreler zamanında değiştirilmelidir. Değiştirilmeden sürekli yıkanarak kullanılan filtreler işlevini kaybedeceği için yeteri kadar arıtma yapmayabilir. Bu sebeple birkaç kere yıkanarak kullanılan filtreler daha sonra yenisi ile değiştirilmelidir. Filtrenin yıkanıp kullanılması için yıkanabilir tortu filtre olması gerekmektedir. Bu filtre dışında hiçbir filtre tekrar yıkanıp kullanılamaz. Filtrelerin 6- 8 ay arası sürelerde değiştirilmesi gerekmektedir. Filtrenin gözenekleri kapandıkça arıtma işlemi sağlıklı gerçekleştirilmez. Bu sebeple Arıtma cihazının bakımları sürekli olarak yapılmalıdır.

Su arıtma cihazının faydaları nelerdir?

Asıl önemli nokta ise su arıtma cihazının faydalarıdır. Su arıtma cihazlarının faydaları saymakla bitmez en nemli faydası temiz ve sağlıklı su içmenizdir. Musluklardan akan suların kirli su olduğu pek çok kişi tarafından bilinmektedir. Bazen alt yapı sorunları ile içtiğimiz musluk sularına kanalizasyon suları karışmakta, bu durumda insan sağlığını ciddi şekilde tehlikeye sokmaktadır. Bu gibi durumlarda salgın hastalıklara yakalanma olasılığımız fazla olacaktır.

En iyi su arıtma cihazı kullanan bireyler saf ve temiz su tüketerek sağlıklarını koruyabilmektedir. Su artıma cihazı sulardaki zararlı mineralleri filtreleme yöntemi ile ayrıştırarak sağlıklı su üretir. Damacana suları gibi suların hangi şartlar altında doldurulduğunu, hangi şartlar altında depolanıp bizlere dağıtıldığını bilmediğimiz için, evimizde gözümüzün önünde olan dekoratif görünümlü su arıtma cihazları güvenimizi kazanmıştır. Damacanaların güneş ışığına maruz kalıp kalmadığını bilmeyiz. Temiz olup olmadığını bilmediğimiz damacana sularını içmek zorunda kalırız. Oysa su arıtma cihazlarında bu söz konusu değildir. Sağlıklı ve temiz su içtiğimize emin oluruz. Su arıtma cihazları zararlı mineralleri ayırdığı gibi, sağlığımız için yararlı minerallerin de saflaştırılan su ile vücudumuza iletilmesine yardımcı olur. Bu cihazlar sayesinde tüketilen temiz ve sağlığa yararlı sular, bizi birçok hastalıktan korur, zinde olmamızı sağlar. Arıtma suların içinde sodyum ve potasyum oranı daha düşük olduğu için tansiyon hastaları için bu artıma cihazlar çok yararlıdır.

Arıtılmış sular böbrek ve bağırsak sistemlerinin çalışmalarını düzenler. Arıtılmış sular kanda diğer sulara göre daha hızlı hareket etmektedir. Bu sebeple arıtılmış su tüketen insanlar diğer insanlara göre daha enerjik ve zindedir. Su arıtma cihazlarından elde dilen suları tüketmek toksinlerin vücuttan daha kolay atılmasına yardımcı olur. Tüm organların dengeli çalışmasına yardımcı olur. Hastalıklara sebep olan mikro-organizmalardan arındırılmış sulardır. Kişilerin lezzetli su içmesini sağlar. Suyun tadını daha iyi hissetmemize yardımcı olur.

İyi bir su arıtma cihazı ile güvenilir ve ekonomik su tüketebiliriz. Damacana sulara harcanan masraftan kurtulabilirsiniz. Bu sayede ev ekonominize de uzun yıllar katkı sağlayabilirsiniz. Sürekli damacana su siparişi verme sıkıntısından kurtulacaksınız. Su firmasının kapanıp kapanmadığını sürekli kendinize sorun edip, strese girdiğiniz durumlar artık ortadan kalkacaktır. Su arıtma cihazları suyun kokusunu da korumaktadır. Kötü koku yapmaz. Metabolizmanızı hızlandıracağı için kilo vermenizi de hızlandırır. Yorgunluk, halsizlik gibi sıkıntılardan kurtulursunuz. Vücudunuz ve bağışıklık sisteminiz güçlenir.

Su arıtma cihazları size kaliteli bir yaşam olanağı sağlayacaktır. Toprakta kullanılan ve suya karışan tarım ilaçlarından suyu arındırır. Parazit, bakteri ve virüslerden suyu arındırır. Marketten alacağımız sularda düşündüğümüz gibi biter mi bitmez mi kaygısı söz konusu değildir. İçinde bulunan kalsiyum oranı yeterli seviyededir. Kum, kireç gibi zararlı maddeleri sudan ayırır. Arıtma suların ph değeri 7 veya 8 oranındadır. Bu ph oranı insan sağlığı içinde yeterlidir. Sanayileşme ve çevre kirliliği sebebi ile oluşan su kirlenmeleri nedeni ile musluk suları yerine arıtma suları kullanılmalıdır. Suya karışan kimyasallar su arıtma cihazları ile vücuda geçmez. Kimyasallardan temizlenen su temiz şekilde vücuda alınır. Eklemlerin daha sağlıklı gelişmesini sağlar. Cildin nem oranını doğru olarak dengelemektedir. Böbrek yetmezliğine karşı temiz su tüketmek daha yararlı olacaktır. Az enerji harcaması sağladığı için tasarruf edilmesine yardımcı olur. Cilde yararı vardır. Saç dökülmesine engel olur.

Arıtılmış suyun nitelikleri nelerdir?

 • Berraktır,
 • Yumuşaktır,
 • Sağlıklıdır,
 • Kokusuzdur,
 • Temizdir,
 • Ekonomiktir,
 • Kalitelidir,
 • Mineraller acısından zengindir,
 • Kalitelidir,
 • Ekonomiktir,
 • Su arıtma cihazı önerileri.

Birinci: Arçelik 3330 SFC Su Arıtma Cihazı 3 adet filtreye sahiptir. Soğuk su depolama kapasitesi 4 litre, sıcak su depolama kapasitesi ise 2,5 litredir. Filtrasyon tipi ters osmozdur. Ürün kaliteli ve uzun süreli kullanıldığı için çok fazla tercih edilir. Ücretsiz olarak montajı yapılmaktadır.

İkinci: Beko 3230 SFC Su Arıtma Cihazı su temizleme kapasitesi 186 litredir. Tezgâh üstünde kullanılan ürün pratiktir ve dekoratiftir. Fiyat olarak uygun olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Fiyatı 2.769 TL civarındadır.

Üçüncü: Arzum Aquavera Nano Teknolojik Su Arıtma Cihazı Tezgâh altına monte edilen bu arıtma cihazı ise uygun fiyatı ile çok tercih edilen ürünler arasında. Sık sık bozulmalar yaşansa da bu sorunlara teknik servis tarafından hemen müdahale edilmektedir. Taksitli ödeme seçeneği sayesinde orta gelirli ailelerin tercihleri arasında başta gelmektedir. Fiyatı 1,899 TL civarındadır.

Dördüncü: Hyundai HN 200 Su Arıtma Cihazı bu ürün çok fazla tercih edilmektedir. Çalışma sıcaklığı 45 derecedir. Su depolama kapasitesi 8 veya 12 litre arasındadır. Fiyat olarak oldukça uygundur. Küçük yapısı sayesinde her musluk altına yerleştirilebilir. Fiyatı 1,700 TL civarındadır.

Beşinci: Hyundai HW UP 100 Su Arıtma Cihazı Küçük mekânlar için tasarlanan ürün oldukça kullanışlıdır. Tezgâh altına monte edilmektedir. Pompalı olan su arıtma cihazı çok tercih edilen ürünlerdendir. Fiyatı 1,990 TL civarındadır.

Altıncı: Brita Marella Sürahi Su Arıtma Cihazı su depolama kapasitesi 3,5 litredir. Pratik olduğu için çok tercih edilir. Çevre dostu olan ürün çok tercih edilen ürünler arasındadır. Kolay açılan kapağı ile zahmetsizdir. Ekonomiktir ve bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir. Günlük kullanılır ve kullanımı kolaydır. Uygun fiyatı ile çok fazla tercih edilmektedir. Çok fazla yer kaplamaz ve dekoratif bir üründür. Kargo ile elinize kolayca ulaşan ürün, 2 yıla kadarda garantilidir. Mavi renkte olan ürünün fiyatı 190 TL civarındadır.

Tavsiye edebileceğimiz ürünler bunlardır. Alacağınız ürünü mutfağınıza uygun almanızda fayda olacaktır. Hayat kalitenizi arttıracak olan bu ürünleri hala her yerde bulabilirsiniz. İnternetten sipariş vererek de ürünleri alabilirsiniz. Temiz su içmek için arıtma su içmenizi öneririz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir