Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

öğrenciye kredi kartı veren bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri

Bilindiği gibi paraya en çok ihtiyaç duyan öğrencilerdir. Hele ki şehir dışında, aileden uzak eğitim hayatına devam eden üniversiteli öğrenciler için kaçınılmaz bir durumdur. Her öğrencinin maddi imkanları bir değildir. Bu nedenle durumu iyi olmayan öğrenciler nakit paraya ihtiyaç duyarlar. Kimi öğrenciler iş bulup çalışmaya devam ederken kimi öğrencilerde genelde internet ortamından kendi parasını kazanmaya çalışırlar. En büyük ortak özellikleri bir şekilde para bulmaları gereksinimindendir. Söz konusu para olduğunda devreye direk bankalar girmektedir. Öğrenciler için en iyi kredi kartı veren bankalar yaptıkları kampanyalarla isimlerinden oldukça söz ettirmektedir. Sizlerde bu kampanyalardan yaralanmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden size en uygun bankayı seçip kredi kartınızı teslim alabilirsiniz. Sizler için araştırdığımız, öğrenciye kredi kartı veren bankalar ise şöyledir;

TEB – ÜniversiTEB

öğrenciye kredi kartı veren bankalar
TEB – ÜniversiTEB

TEB’in Bonus Card özellikli ÜniversiTEB kredi kartı, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Gecikme faizi %2.60 seviyelerindedir. Kart limiti 300-400tl arasında belirlenmektedir. Elbette ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde limitinizi arttırmak için başvurusu yapabilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu bu hizmet, tüm kredi kartı özelliklerini barındırmaktadır. Bonus Card özelliği sayesinde, reklamlarda gördüğünüz tüm Bonus kampanyalarından sizlerde rahatlıkla yararlanabiliyorsunuz. Örneğin, ÜniversiTEB Bonus Card’ınız ile hafta içi yapacağınız 50tl ve üzerine harcamalarınızda, hafta sonu gideceğiniz tiyatro ya da sinema bileti ücretinin yüzde 50’si TEB tarafından ödenmektedir.

Yıllık kart ücreti ise: 6.90tl‘dir.

AKBANK – Axess Exi26

AKBANK – Axess Exi26

Akbank’ın üniversite öğrencilerine hazırlamış olduğu Axess Exi26 kredi kartına başvurabilmek için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca, kart Axess özellikli olduğundan Axess üye işlerinde yapılan kampanyalardan ve taksit fırsatlarından yararlanabileceğiniz gibi alışverişlerinizde Chip para da kazanabilirsiniz. Axess için reklamlarda gördüğünüz tüm kampanyalar ve taksit imkanları Akbank Exi26 öğrenci kredi kartı için de geçerlidir. Akbank’ın aldığı bir karar gereği diğer bankalara nazaran iki yıl süreyle kredi kartından yıllık kart ücreti talep etmemektedir. İlk sene kredi kartı ücreti almayan banka ilk yılın ardından 20tl kart kullanım ücreti almaktadır. Borç gecikme faiz oranı ise %2.80’dir.

HSBC Advantage Campus

HSBC – Advantage Campus

HSBC bankasından Advantage Campus kredi kartı alan öğrenciler ilk etapta 500tl – 750tl civarında olan kredi kartı limitini, düzenli ödeme yapmaları halinde arttırabilirler. Advantage üye olan tüm iş yerlerinde yaptığınız alışverişlerden Advantage Nakit Puan alabilir ve bu iş yerlerinde yapılan kampanyalardan da özel olarak faydalanabilirsiniz.

Yıllık kart ücreti ise: 38tl‘dir.

Vakıfbank – Like Card

Vakıfbank – Like Card

Öğrencilere yönelik kredi kartlarında sosyalliğe fazlaca önem veren Like Card, her gün yeni kampanyalarla öğrencilerin yüzünü güldürmektedir. Sinema, tiyatro, kitap ve müzik ürünleri gibi birçok kategoride oluşturulan fırsatlardan tüm Like Card sahibi üniversite öğrencileri faydalanabilmektedir. Like Card Like Puan uygulaması ile her 1tl için 1 like puan kazanıyorsunuz, bu puanları daha sonra likecard.com.tr üzerinde yapılan çekilişlerde çekiliş hakkı elde etmek için kullanabiliyorsunuz. Tüm ürünlerinde World üye işyerlerinde kullanabileceğiniz World puanlar kazanarak, harcadıkça kazanmaya devam ediyorsunuz.

Yıllık kart ücreti ise: 10tl‘dir.

Denizbank DŞarj Kredi Kartı

Denizbank – DŞarj Kart

Denizbank’ın üniversiteli kredi kartı ürünü DŞarj, bonus özellikli bir kart olduğundan dolayı birçok avantaja ve para puan sistemine sahiptir. Yemek yerken anlaşmalı pos cihazına sahip işletmelerde %10 indirim kazanma şansınız var. Aylık olarak iki defa tekrarlanabilen bu indirim toplam 20tl ile sınırlı, diğer ayın ekstresinde hesabınıza iade ederek işlem görüyor. Haftasonu sinema ve tiyatro biletlerinde aylık 20tl indirim yine sizleri bekliyor, sinema biletinizin %10 tutarı size hediye ediliyor. Bunların yanında tüm Deniz Bonus özelliklerini Dşarj kredi kartınızda kullanabiliyorsunuz.

Yıllık kart ücreti ise: 33tl‘dir.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Ziraat – Genç Bankkart

KYK bursu ve öğrenim kredisi alan öğrencilere, paralarını çekebilmeleri için verilen banka kartına ek olarak Genç Bankkart kredi kartı başvurusunda bulanarak kullanabilirsiniz. Lisans öğrenimi göre öğrencilere 500tl, yüksek lisans öğrencilerine 800tl başlangıç kredi kartı kullanım limitiniz belirlenmektedir. Herhangi bir hesap işletim ücreti ödemeden, kullanabileceğiniz Genç Bankkart Maximum kart özelliklerini taşımaktadır. Tüm üye işyerlerinden indirimli ve avantajlı imkanlardan faydalanabilirsiniz. Öğrenim krediniz devam ettiği süre boyunca harçlık adıyla 375tl ekstra nakit kullanımını sizlere sunmaktadır.

Yapı Kredi Öğrenci Kartı – Play Card

Yapı Kredi – Play Card

Yapı Kredi’nin genç üniversite öğrencilerine yönelik olarak sunmuş olduğu Kredi Play, kredi kartı özellikleri taşımaktadır. Bu kredi kartının en büyük avantajlarından biri de World kart özelliği sağlıyor olmasıdır. Yani, reklamlarda gördüğünüz tüm World kart kampanyalarından yararlanabiliyor ve alışverişlerinizde World puan kazanabiliyorsunuz. Öğrenci belgeniz ile başvuruda bulunacağınız Playcard’ta hiçbir kart ücreti bulunmuyor. World üye işyerlerinden yapacağınız tüm alışverişlerde ekstra puanlar kazanarak, dilediğinizce harcayabilirsiniz.

-1 aylık fizy premium üyelik
-İnternet alışverişlerinde 10tl para puan
-Restorant harcamalarında 20tl para puan
-Nezih kitapevi alışverişinde 20tl para puan gibi kampanyalar sunmaktadır. Bu kampanyalar güncel olarak değişmektedir.

Garanti Üniversite Kredi Kartı – Genç Kart

Garanti – Genç Kart

Garanti Bankası Genç Kart, Bonus özellikleri taşıyan ve bedavası en bol öğrenci kredi kartları arasında yer almaktadır. Yıllık – aylık herhangi bir kart aidatı bulunmamaktadır. Tüm öğrencilik döneminiz boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi tüm bonus üyesi iş yerlerinde ek taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Açılış olarak 600tl limitli olarak bir kredi kartı sizlere verilir, düzenli limit artış talebinde bulunur ve ödemelerinizi düzenli yaparsanız birkaç aya kart limitiniz 1000tl ve üzeri rakamlara çıkartabilirsiniz. Türkiye’nin en yaygın iş yeri ağına sahip bonus kartınızla yapacağınız alışverişlerden bol bol puan kazanıp, dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz ekstra ödemesi olmayan bir kredi kartıdır.

Finansbank – CardFinans GO Öğrenci

Finansbank – CardFinans GO

QNB Finansbank’a ait Cardfinans go öğrenci kredi kartının tercihleriniz arasında mutlaka yer alması gereken bir karttır. Taksit kolay seçeneği sayesinde peşin aldığınız ve 50tl üzerindeki tüm harcamalar için, size özel taksitlendirme avantajı sunmaktadır. Böylece taksit yapılmayan bir mağazadan yada işletmeden aldığınız ürünlere taksit yaptırabilirsiniz. Paranız bittiğinde veya ay sonu geldiğinde 150tl’lik bir nakit avansı faizsiz şekilde kullanabiliyorsunuz. Buna banka size geri ödemeli ve faizsiz borç veriyor diyebiliriz. Cardfinans Go, mobil işlemler üzerinden kendine bir harcama limiti belirleyebilirsiniz, böylece kendinizi kaptırıp fazla alışveriş yapma hatasına düşmenizi engellemiş olursunuz.

Yıllık kart ücreti ise: 25tl‘dir.

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Günümüzde birçok banka kişisel başvurularda gelir belgesi ve maaş bordrosu talep etmektedir. Ancak halen internet bankacılığından, SMS üzerinden, mobil uygulamalardan yapılan başvurularda gelir belgesi talep edilmez. Eğer öğrencinin kredi risk raporu düzgün ise, sicili bozuk değil ise gelir belgesi olmadan da bu kartlara sahip olabilirler. Öğrenci, üniversiteli, eğitim destekli öğrenciler bu özel kartlardan alabilmek için nüfus cüzdanı fotokopisi ve eğitim durumunu gösteren belge ile herhangi bir bankaya başvuruda bulunabilirler.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir