Reeder Hangi Ülkenin Markası?

reeder telefon hangi ülkenin

[wps_toc style=”default” title=”İçerik Listesi” heading_levels=”1,2,3,4,5″ show_heirarchy=”yes” bullet_spacing=”yes” ordered_list=”yes”]

Reeder hangi ülkenin? Reeder cep telefonu markası ilk kez 2010 yılında Türkiye’de faaliyete geçmiştir. Yani Reeder Türk malı diyebiliriz. 2010 yılında ilk kez tablet modelini piyasaya süren marka, yıl geçtikçe piyasada uygun fiyatlı kaliteli bir telefon üreticisi olma yolunda hız geçmeden çalışmalara devam etmektedir.

 

Reeder Telefon Hangi Ülkenin

Reeder telefon, bir Türk markasıdır. İlk olarak üretime Samsun’da bulunan bir fabrikada başlamıştır. İlerleyen dönemlerde birçok akıllı saat ve yapay zekâ donanımlı cihazlar üretmeye de devam etmiştir. 2014 yılında Reeder marka tabletler, Intel işlemcili olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da en çok satılan tablet cihazlarından biri haline gelmiştir. Siz de Reeder hangi ülkenin markası diyorsanız buna cevap olarak Türkiye cevabını verebiliriz.

 

Ayrıca 2010 senesinde ilk yerel markalı Android işlemcisine sahip tablet modelini piyasaya sürmüştür. Piyasaya çıktığı ilk günden beri adından söz ettirmiş ve yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. Şu anda 12 yıldır piyasada olan cihaz, gün geçtikçe ününü daha da çok artırmakta ve satışlarını daha da artırmaya devam ettirmektedir. Şu anda Samsun ilinde bulunan fabrikası ile her gün seri bir şekilde üretimlerine devam ediyor. Siz de Reeder cep telefonu hangi ülkenin diye soruyorsanız, Türkiye olarak cevap verebiliriz.

 

Reeder Sahibi Kim?

Reeder markasının Yönetim Kurulu Başkanı Uygar Saral’dır. Firmanın Samsun ilinde ciddi yatırımları bulunmakla beraber, şu an hali hazırda Samsun’daki fabrikalarında seri bir şekilde üretimlerine devam etmektedirler.

 

Reeder Samsun Fabrikası Özellikleri

Reeder Fabrikası 3 ayda kuruldu. Bugüne kadar fabrikaya 8 milyon TL yatırım yapılmıştır. Fabrika’da istihdam %70 mavi yaka, %30 ise beyaz yaka şeklindedir. Fabrika’da Reeder markalı ürünlere servis hizmeti verilmekle beraber, yılda 600 bin adet cihaz üretebilme kapasitesine sahiptir. Kapasitenin 300 bin adedi cep telefonu, 200 bin adet tablet ve yaklaşık 100 bin adet de akıllı saat şeklindedir. Ürünlerin yerlilik oranı %55 civarındadır.

 

Reeder Markasının Aşamalı Gelişimi

 • Reeder ilk olarak 2009 yılında e- kitap okuyucuyu piyasaya sürmüştür.
 • 2010 yılında üretilen tablet ile Android işlemcili ilk yerli marka oldu
 • 2011 yılında e-kitap sitesi açıldı
 • 2012 yılında Turkcell iş birliği ile ilk 3g tablet piyasaya sürüldü.
 • 2013 yılında Intel iş ortaklığı ile birçok üründe Intel işlemcili ürünler kullanılmaya başlandı
 • 2014 yılında EMEA’da Intel işlemcisini kullanan markalar arasında en yüksek satışa ulaşıldı.
 • 2015 yılında ilk akıllı telefon ile en çok satılan 25 telefon arasına girdi.
 • 2016 yılında Antalya ve Samsun’da ReederGO mağazaları açıldı
 • 2017’de Türkiye’de tablet pazarında %25 pay sahibi oldu.
 • 2018’de Çin firması ortaklığı ile 600 bin adet telefon, akıllı saat ve tablet üretim kapasitesi olan fabrikayı açtık.
 • 2019 5 ülkeye ihracata başlandı
 • 2021’de üretim kapasitesi yeni fabrika ile üç katına çıktı.

Neden Reeder?

Reeder hangi ülkenin malı? Her şeyden önce Reeder bir Türk firmasıdır haliyle çok ucuza üretim yapabilmektedirler. Firmanın tüm ürünleri aşırı uygun fiyatlıdır ve piyasadaki en pahalı telefonların 20 kat ucuzuna telefon alabilme şansınız var.  Reeder marka telefon hangi ülkenin diye sık sık sorular gelmektedir, aşağıda birazdan bir modelini de paylaşacağımız markanın menşe ülkesi Türkiye’dir.

 

Reeder P13 Hangi Ülkenin?

Reeder P13, Reeder markası adı altında Türkiye’ye aittir. Fakat ürün şu anda satılmamaktadır. 

Reeder P13 Blue Max Hangi Ülkenin?

Reeder P13 Blue Max, Türkiye’de üretilen bir telefon modelidir. İşte temel donanım özellikleri,

 • 64 GB Dahili depolama
 • 4 GB Bellek Ram
 • 4680 mAh pil gücü
 • 13 MP Kamera çözünürlüğü

Sizlerde Reeder markası hangi ülkeye ait olduğunu merak ediyorsanız, bu içerikten sonra öğrendiğinizi tahmin ediyoruz. Reeder firması gelecekte daha yüksek kapasiteli fabrikalarıyla, daha büyük üretim tesisleriyle üretimlerine devam edecektir, şuan için reeder markası hangi ülkenin diye soran ziyaretçilerimize rehber niteliğinde olacak bir içerik hazırlamış olduk, umarız beğenirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir