Taahhütsüz En İyi İnternet Hizmeti Veren Firmalar

İnsan ihtiyaçlarının teknolojiyle birlikte değişim ve gelişim göstermesi ile birlikte herkesin evinde internet bağlantısı olması zorunlu hal almıştır. Her hanenin internet hizmeti satın almasının altında yatan farklı faktörler olsa da herkesin şikayetçi olduğu ortak bir konu vardır: Taahhüt. Farklı internet sağlayıcı firmalar farklı tarifeler sunsa da günümüzün en avantajlı ve müşteriyi en çok memnun eden abonelikleri taahhütsüz hizmetler arasından çıkmaktadır.

Taahhüt Nedir?

Taahhüt, alınan bir hizmet ile ilgili o hizmetin belirli bir süre boyunca alınacağına dair verilen sözdür. Taahhüt bazı hizmetlerde 3 ay bazı hizmetlerde 6 ay bazılarında ise 12 ay ile sınırlandırılmaktadır. Telekom ve internet sağlayıcılarında ise taahhüt süresi 12 ya da 24 ay olarak belirlenmektedir. Bu noktada, alınan hizmetten memnun olunmaması durumunda, hizmetten caymak için yani hizmeti almayı bırakmak için belirli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Buna da cayma bedeli denilmektedir. Cayma bedeli, taahhütlü internet hizmetleri alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Çünkü her hizmet her kullanıcı için memnun edici olmayabilir. Bir evde 3 kişinin bağlandığı internet ile bir ofiste 10 kişinin aynı anda kullandığı aynı internet hizmeti aynı memnuniyeti sağlamayabilir. Bu noktada internet sağlayıcısı ile anlaşılırken hem taahhüt süresine hem de hızına dikkat etmek gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere taahhütsüz en iyi internet hizmeti veren firmalar hakkında yaptığımız araştırmaları toparladık. İşte, taahhütsüz en iyi internet hizmeti veren firmalar ve detayları!

1 – Turknet

Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcısı olarak derece alan Turknet, taahhütsüz en iyi internet hizmeti veren firmalar listesinin ilk sırasında yer almaktadır. İlk 1 ay içerisinde müşteri memnuniyeti olmaması durumunda para iadesinde bulunan Turknet, 100 MBPS’e kadar hızlı internet bağlantısı sunması ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Hem hızlı hem de taahhütsüz internet hizmeti alma imkanı sunan Turknet abonesi olmak aylık yalnızca 75,99 TL’dir. Üstelik Turknet ile kota sorunu yaşamak tarih oluyor. Kota sınırı olmaksızın sınırsız internet erişimi sunan internet sağlayıcısı ile 1000 dakika her yöne dakika hediye edilmektedir. Turknet firması aynı zamanda başka bir sağlayıcı operatör firmadan geçiş yapılması halinde operatör cayma bedelinin 120 TL’lik kısmını karşılamaktadır. Turknet Özgür Paket sahibi olmak için yapmak gereken tek şey 0850 288 80 81 numaralı telefondan ya da Turknet web adresinden başvuru yapmaktır.

2 –  Kablonet

Kablonet, Türksat tarafından hizmete sunulan bir internet sağlayıcı firmasıdır. Taahhütsüz en iyi internet hizmeti veren firmalar listesinin ikinci sırasında yer alan Kablonet taahhütlü ve taahhütsüz çok sayıda kampanya uygulamaktadır. Biz, taahhütsüz internet erişimi sağlayan kampanyasını inceleyeceğiz. “Kablo Müşterisine Özel İnternet Kampanyası 2019” isminin verildiği internet kampanyası hem taahhütsüz olması hem de uygun olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayda sadece 25,99 TL ücret karşılığında 16 Mbps’ye kadar hizmet sunan internet kampanyasında kota sınırı tutulmuştur. Kampanyanın üst kotası ise 50 GB’dır. Fakat bu kampanyadan faydalanmak için KabloTV yani televizyon paketini hali hazırda kullanmak gerekmektedir.

3 – Antwifi

Antwifi firması, sınırsız ve taahhütsüz internet imkanı sağlayan üçüncü sağlayıcı firmadır. Firmadan satın alınan tarifelerde sınırsız internet kullanmanın yanında telefon hattından ve gizli ücretler ile boğuşmaktan kurtulma şansı yakalanır. Telefon hattı bağlanmayarak yalnızca internet ücreti ödenerek kotasız ve hızlı internet sahibi olmak için tek yapmak gereken sitedeki kullanım amacına en uygun tarifeyi seçmektir.

4 – Millenicom

Millenicom, kota sınırı olmadan taahhütsüz en iyi internet hizmeti veren firmalar arasında dördüncü sırada yer almaktadır. Firmanın en beğenilen özelliği 7 / 24 canlı destek alınabilmesi ve müşteri memnuniyetine büyük önem verilmesidir. Firmanın yeni müşterilerine özel hazırlanan kampanya ilk 1 ay bedava, diğer 4 ay, ayda yalnızca 30 TL ödeme fırsatı sunmaktadır. Millenicom, sonraki aylar ise ayda 79,90 TL ücret ödeyerek aynı kalitede hem hızlı hem de sınırsız internet imkanı sunmaktadır.

5 – Fixnet

24 Mbps hıza kadar internet erişimi sağlayan Fixnet hem taahhütlü hem de taahhütsüz internet erişimi sağlayan tarifelere sahiptir. Taahhütsüz en iyi internet hizmeti veren firmalar arasında beşinci sırada yer alan Fixnet, 79,99 TL’ye hız düşümüne uğramadan sınırsız internet hizmeti vermektedir. Fixnet 24 Mbps Limitsiz ismini verdiği tarifesinde VDSL 2 bağlantı tipini kullanmaktadır.

6 – NetSpeed

Taahhütsüz en iyi internet hizmeti veren firmalar listesinin son sırasında Netspeed bulunmaktadır. Netspeed, taahhütsüz internet hizmeti noktasında en zengin ürün yelpazesine sahip firmadır. Netspeed ADS, VDSL ve Fiber olmak üzere 3 ana kategoride onlarca çeşitte internet tarifesi sunmaktadır. Üstelik, hepsi taahhütsüz. Netspeed firması tarafından sunulan en popüler tarifeler ise şu şekildedir:

I – Speedmax Avantaj Smart (VDSL)

Taahhütsüz tarifelerden en çok beğenilenler arasında yer alan Speedmax Avantaj Smart paketi, 200 GB kotaya kadar internet hizmetini 76 TL’ye sunmaktadır. Speedmax Avantaj Smart tarifesi internet hızı 35 Mbps’dir.

II – Net Avantaj Smart (ADSL)

Net avantaj smart paketi hem taahhütsüz hem de uygun fiyatlı paketler arasındadır. Ayda 40 TL’ye sağlanan bu paket ile her 1 GB aşım 50 Kuruş ile ücretlendirilmektedir. Paketin hızı ise 16 Mbps’dir.

III – Speedmax Avantaj (VDSL)

VDSL paketler arasında yer alan internet tarifesi sınırsız yani kotasız hizmet sağlamaktadır. Üstelik sadece 76 TL. Speedmax Avantaj internet hizmet hızı ise 35 Mbps’dir.

IV – Speed Mini (ADSL/ VDSL / FİBER)

Her üç bağlantı türünde de tarifesi bulunan paketin hız limiti 4 Mbps olup, 60 GB kota ile internet erişimine izin vermektedir. Aylık ücreti 24,99 TL olan internet hizmeti taahhütsüz tarifeler arasında en uygun fiyatlı olanıdır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir