Türkiye’de Satılan En İyi Lastik Markası Hangisi?

Lastikler araçlarımız için vazgeçilmezdir. Günlük hayatta sürekli olarak kullandığımız otomobillerimizin lastikleri eskidiğinde veya hasar gördüğünde bilinen lastik markalarını tercih etmemiz aracımızın yol tutuşu, yakıt tüketimi ve fren mesafesi gibi bir çok faktörde etkili olacaktır. Oto lastiklerde dünyada popülerlik kazanmış bir çok lastik üretim firması bulunmaktadır. Elbette bu firmaların lastik üretirken alanları farklıdır.

Türkiye’de Satılan En İyi Lastik Markaları

Türkiye yerli Türk malı lastik markaları arasında en bilinenleri Lassa ve Petlas markalarıdır. Pirelli, Goodyear, Bridgestone ülkemizde üretim tesisi bulunan yabancı lastik markalarıdır. Tüm lastik ebatlarını olmasa da piyasada popüler olarak talep edilen lastik ebatlarını tesislerinde üretimleri bulunmaktadır ve yerli lastik üreticileri arasındalardır. Türkiye’de satılan en iyi lastik markalarından 3 tanesini sizler için araştırdık. Buyurun hep beraber inceleyelim.

LASSA

LASSA

Tüm Lassa lastikleri Lassa Oto Lastik, Lassa 4×4 Lastikleri, Lassa Kış Lastikleri, Lassa Minibüs Kamyonet Lastikleri, Lassa yaz lastiği, Lassa Snoways, Lassa Greenways, Lassa Competus, Lassa Transway, Lassa Phenoma, Lassa, Iceways, Lassa Wintus, Lassa Competus Winter, Lassa Competus At, Lassa Arazi Lastiği gibi birçok lastik üretimi yapmaktadırlar. Lassa üstün lastik teknolojisini sadece yollarda değil, yarış parkurlarında da sergilemektedir ve Lassa Yarış Lastikleri, Türk mühendislerinin çalışmaları sonucunda İzmit’te özel olarak üretilmektedir. 2005’den beri Türkiye’nin tüm parkurlarındaki yarışlarda kullanılmaktadır.2009 yılından beri ülkemizi Avrupa parkurlarında da temsil etmektedir. Lassa Yarış Lastikleri Geliştirme Projesinden elde edilen bilgi birikimi, binek lastiklerin geliştirilmesine de yardımcı olmaktadır.

Ürün Bilgisi;

Mevsim: Yazlık

Lastik Boyutu: 175/65R14

Yük Değeri: 82 (Lastik Başı 485 Kg.)

Hız Endeksi: T (190 Km / H)

Araç Tipi: Binek Araç

Fiyat : 180tl civarındadır.

GOODYEAR

GOODYEAR

Goodyear Lastikleri, 100 yılı aşkın süredir dünyadaki en büyük lastik üreticilerinden olan Goodyear Tire and Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak, 1 Eylül 1961de kuruldu. İzmit Köseköy mevkiindeki fabrikasının temeli 27 Mart 1962de atıldı ve rekor bir sürede tamamlanan inşaattan sonra ilk Türk Malı Goodyear lastiği 2 Ocak 1963de üretildi. Goodyearın İzmit Fabrikasının resmi açılışı ise 15 Haziran 1963de yapıldı. İlk Türk Malı Goodyear lastiğinin Avrupa’ya ihracatı, 8 Şubat 1967de gerçekleştirildi. Goodyear, Türkiye’deki kuruluşundan bu yana hızla gelişmiş, her geçen yıl başarılarına bir yenisini ekleyerek üstünlüğünü kanıtlamış ve tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de lastik teknolojisinde dünya lideri olduğunu göstermiştir.

Ürün Bilgisi;

Mevsim: Yazlık

Kesit Oranı: 65

Jant Çapı: 15

Taban Genişliği (mm): 195mm

Araç Tipi: Binek Araç

Fiyat: 184tl civarındadır.

PETLAS

PETLAS

PETLAS, 1976 yılında Türkiye’de kurulmuştur. Ülkemizi dünya kara yollarında başarıyla temsil eden “Güvenli Lastik” kavramına büyük önem veren kuruluş, lastik-deney test merkezinde ürünlerini uluslar arası standartlardaki testlerden geçmektedir. Ayrıca daima daha iyiyi yakalamak adına Araştırma-Geliştirme birimindeki uzmanların bilgisayar kontrollü laboratuvarlarında çalışmaları devam ettirmektedir.  PETLAS, belirlediği vizyonu gereğince dünya pazarlarında, uluslararası markalaşma sürecinin gereği olan araştırma-geliştirme, teknoloji, üretim, yönetim ve pazarlama anlayışı ile yer almakta ve her geçen gün pazar payını artırmaktadır. PETLAS, dünyanın doğusundan batısına; geniş ihracat yelpazesi ile uluslararası pazarlarda elde ettiği bu bilgi birikimini, yeni yöntemler ile birleştirerek pazar payını sürekli artırıp ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Ürün Bilgisi;

Mevsim: Yazlık

Kesit oranı: 55

Jant Çapı: 16

Taban Genişliği (mm): 205mm

Araç Tipi: Binek Araç

Fiyat: 190tl civarındadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir