Ütü Tavsiyesi 2023

ütü tavsiyesi 2020

Her evde mutlaka olması gereken küçük ev aletlerinin başında ütü geliyor. Kıyafetlerde ve çeşitli ev eşyalarında oluşan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılan ütüler, basit bir rezidans ile çalışmaktadır. Ütülerin taban kısımlarında gözenekli bir yapı bulunmaktadır. Isı ve buharın bu gözenekli yapıdan güçlü bir şekilde çıkması sayesinde kumaş yüzeyindeki kırışıklıklar düzeltilmektedir.

Farklı markaların değişik özelliklerine sahip modelleri şeklinde tasarlanan ütüler, temel olarak aynı çalışma prensibine sahiptir. Ancak en iyi ütü tercihini yaparken bazı özelliklere dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Bazı modeller hızlı ütüleme teknolojisi ile üretilirken, bazı modeller taban teknolojisi ya da kumaş hassasiyetli olarak üretilmektedir. Kullanım sıklığına ve ihtiyaca göre tercih edilmesi gereken ütüler konusunda artık tereddüt yaşamayacaksınız.

Ütü Tavsiyesi 2021

Ev işleri arasında en zor ve uğraştırıcı olan ütüleme işlerini daha kolay hale getirmeniz için kapsamlı bir araştırma yaptık. 2021 yılına damga vuracak modeller arasından ekonomik ve kaliteli olanları bir araya getirdik. Sizler için hazırladığımız ütü tavsiye listemiz sayesinde artık ütü yapmak çok daha kolay. Ütü satın almadan önce bazı ayrıntıları göz önünde bulundurmanız ve tercihinizi buna göre yapmanız çok daha doğru olacaktır.

Zorlu ütü işini daha keyifli hale getirecek ve zorluğunu en aza indirecek ütü tavsiyesi ile artık ütü derdiniz olmayacak. Bunun için öncelikle ütü işleminin hayatınızda önemine karar vermeniz gerekmektedir. Çok sık ütü yapıyorsanız ya da her gün ütülü kıyafetler giyeceğiniz bir işte çalışıyorsanız, ütünün muntazam özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Çok sık ütü yapan kişilere buhar kazanlı ütü tavsiye ediyoruz. Bu tür ütülerde buhar kazanı ürünün üzerinde olmadığı için herhangi bir ağırlık söz konusu değildir. Bununla beraber, çok güçlü bir ütüleme fonksiyonuna sahip olduğu için bu tür ütülerde ütüleme işine saatlerinizi harcamazsınız. Ayrıca buhar kazanlı ütülerde su haznesi yoktur. Bu sayede damlama sorunu da yaşamazsınız.

Eğer ütü yapacağınız kıyafetleriniz çok fazla değil ise, normal buharlı ütü tercih edebilirsiniz. Anti drop özelliğine sahip buharlı ütüler ile daha kolay ve keyifli ütüleme yapabilirsiniz. Ütü seçiminde ütünün tabanına dikkat etmelisiniz. Çok katmanlı seramik tabanlı ütüler büyük ilgi görmektedir. Bu tür ütüler, kıyafetler üzerinde çok daha kolay kayma hareketi yaparak kıyafette bulunan kırışıklığı kolayca giderir. Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda 2021 yılının en iyi buhar kazanlı ve normal buharlı ütü modellerine yer verdik. Bütçenize, ihtiyacınıza ve aradığınız özelliklere uygun olan modeli tercih ederek, ütü derdinden kurtulabilirsiniz.

Arnica UT64010 Buhar Kazanlı Ütü Rose

ütü tavsiyesi
Arnica UT64010 Buhar Kazanlı Ütü

Ütü tavsiyesi listemizde ilk sırada yer alan Arnica buhar kazanlı ütü, kendi segmentinde en çok tercih edilen modellerden biridir. Buhar kazanlı ütü modelleri normal ütülere göre biraz daha pahalıdır. Ancak gösterdiği işlevler ile ütü işlemlerinde son derece başarılıdır.

Seramik tabanlı olan Arnica buhar kazanlı ütü hem kullanışlı hem de yüksek performanslı olarak beklentilerinizi fazlası ile karşılayacaktır. Buharlı ütü teknolojisinde yaşanan gelişmeleri evinize kadar getiren ürünün 1,7 litrelik su haznesi mevcuttur. Bununla beraber 400 gram şok buhar kapasitesi de unutulmamıştır.

2200 Watt enerji gücü ile çalışan ürünün 7,4 bar basınçlı haznesi çıkarılabilmektedir. Kuru buhar püskürtme gücü de son derece ideal olan ürün her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Seramik tabanının yanında 120 gram sürekli buhar gücü sayesinde kumaş yüzeyleri daha hızlı ve pürüzsüz ütülenebilmektedir. Fiyatı 640 TL civarında olan üründen memnun kalacaksınız. Buhar kazanlı ütü almayı düşünüyorsanız, Arnica Buhar Kazanlı Ütü Rose modelini tavsiye ediyoruz.

Tefal FV9765 Ultimate Kireç Avcısı Buharlı Ütü

Tefal FV9765 ütü görseli

Buharlı ütü modelleri arasında ön plana çıkan Tefal Ultimate kireç avcısı, anti kireç sistemi ile gelişmiş modellerden biri olmuştur. Şok buhar özelliğine sahip olan ürünün sürekli buhar çıkışına hayran kalacaksınız.

Damlatmaz tabana sahip olan ürün ile kusursuz bir ütü deneyimi yaşayacaksınız. Uzun ömürlü ve güçlü bir performansa sahip olan ürün 2021 ütü tavsiye seçeneklerimiz arasında yer almayı başarmıştır. 3000 Watt gücü ile çok kısa sürede ısınan ürünün sürekli buhar çıkış özelliği sayesinde tüm kırışıklıkları kolay bir şekilde yok edeceksiniz.

Tefal Ultimate buharlı ütünün Durilium taban teknolojisi beklentilerinizi fazlası ile karşılayacak. Zahmetsiz bir şekilde ütü yapmanızı sağlayacak ürün kumaş üzerinde kolay bir şekilde kaymaktadır. Bu sayede çok kısa sürede verimli bir ütü işlemi yapabileceksiniz.

Üründe kireç parçalarını buhar çıkışlarından uzak tutmanızı sağlayacak kireç toplayıcısı mevcuttur. Bu özelliği sayesinde bir kere aldığınız ürünü çok uzun süre aynı kalitede kullanabiliyorsunuz. Güvenlik konusunda da üstün niteliklere sahip olan ürün yatay konumda 8 dakika içerisinde, dikey konumda ise 30 saniyede kapanmaktadır. Bu nedenle gözetimsiz kaldığı anlarda bile istenmeyen durumlara neden olmaz. Fiyatı 400 TL olan ürün ütü ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak.

Philips PowerLife GC2991/30 SteamGlide Tabanlı Buharlı Ütü

2021 ütü tavsiyesi olarak sunacağımız modeller arasında Philips markasına yer vermesek olmazdı. Her ürününde ön plana çıkan Philips, PowerLife buharlı ütü modelinde de farkını ortaya koymuştur. Her zaman mükemmel sonuçlar almanızı sağlayan ürün ile ütü işlemini çok daha kısa sürede yapabileceksiniz.

SteamGlide taban özelliği ile 4 kat daha uzun ömürlü olan ürünün tabanı çizilmeye karşı da dayanıklıdır. Sürekli yüksek buhar çıkışı sağlayan ürün ile tüm kırışıklıkları yok edeceksiniz. 2300 Watt gücü ile hızlı bir şekilde ısınan Philips PowerLife Steam Glide tabanlı buharlı ütünün 145 g’a kadar şok buharı sayesinde inatçı kırışıkları da giderebileceksiniz.

Üstün bir kayganlaşma özelliğine sahip olan ürün dâhili kireç temizleme sürgüsü ile uzun süreli kullanım şansı sunar. Damlama önleyici özelliği sayesinde ütü sırasında leke oluşumunu önleyen modelin kolay tutuşa sahip olan sapı ile konforlu bir ütü deneyimi yaşayacaksınız. Ürünün fiyatı 270 TL civarında olup, rakiplerine göre son derece uygun bir fiyata sahiptir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir