En İyi Ateş Ölçer Cihazları

ateş ölçer tavsiye

Bebeği olan bireylerin en sık karşılaştığı problemlerden birisi de bebeğin ateşinin çıkmasıdır. Bağışıklık sistemlerinin güçlü olmaması nedeniyle bebekler doğar doğmaz ateşlenebilirler. İlk defa anne olanlar bu durumun pek farkında olmayabiliyorlar. Ancak zamanla tecrübe sahibi oldukça bebeğinin alnından öpünce kaç derece sıcaklık olduğunu bile bilebilir durumda  oluyor. Ancak bebeğinizin ateşi çıktığında çokta endişelenmenize gerek yok. Bebek ateş ölçerleri sayesinde kolaylıkla bebeğinizin ateşini ölçebilirsiniz. Yeni çıkan bebek ateş ölçerler bebeğinizi hiç rahatsız etmeden ona hiç dokunmadan temassız bir şekilde ölçüm yapabiliyorlar. Üstelik bebeğinizin ateşini her ölçtüğünüzde çıkan dereceyi hafızaya alıyor ve bebeğinizin  ateşinin düşüp düşmediğini kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz.

En İyi Ateş Ölçer Tavsiyeleri 

Sürekli hastane köşelerinde gezen annelerin hiç kuşkusuz en büyük sorunu hemşirelerin bebeğin ateşini ölçmek için yarım saatte bir gelip bebeğinizi rahatsız edip gitmeleridir. Yeni çıkan dijital ateş ölçerler sayesinde artık buna hiç gerek yok. Bebeğiniz uyuyorsa uyandırmadan hatta ona dokunmadan ateşini ölçebilmek mümkündür.

atesi-yuksek-bir-cocuk-resmi

Bebekler İçin Hangi Ateş Ölçerler Daha İyidir?

Civalı Ateş Ölçer

Oldukça klasik ve eski bir ateş ölçer cihazıdır. Ateş ölçer’in içerisinde cıva bulunur bu cıva sıcaklık arttığında genleşerek  yukarı doğru hareket eder. Cıvalı ateş ölçerler en doğru ateş ölçerler cihazlarıdır. En doğru ölçümü bu ateş ölçer ile yapabilirsiniz. Cıvalı ateş ölçerler de sıcaklık 37,5 üzerini gösteriyorsa bebeğinizin ateşi var demektir. Cıvalı ateş ölçerler oldukça eski ancak doğru dereceyi vermesine karşın, cam olduğundan dolayı kolayca kırılabilmektedir. İçerisinde cıva bulunduğundan dolayı cıva açığa çıktığında zehirlenme ihtimali oluşmaktadır. Hele ki söz konusu bağışıklık sistemleri çok yeni olan bebekleriniz ise bu ihtimal daha da yükselmektedir. Ayrıca bu ateş ölçerler ölçüm yapılırken ağız koltukaltı veya kasıkta 5 dakika boyunca  beklemesi gerekmektedir. Bu durum bebeği oldukça huzursuz ederken anneleri de oldukça bunaltmaktadır. Hızlı ölçüm yapamadığı için pek tercih edilmemektedir.

Elektronik Dijital Ateş Ölçerler

Elektronik dijital ateş ölçerler en ço kullanılan tercih edilen ateş ölçerler’den birisidir. Cıvalı termometrelere göre daha hızlı ölçüm yapmaktadır. Bu ateş ölçerler ağız koltuk altı veya kasıklarda 30 saniye gibi bir süre sabit tutulmasıyla ölçüm gerçekleştirir. Ateş ölçüm süresi pek kısa olmasa da yer düştüğünde kırılmaması ve 0.1 derece sıcaklık hassasiyeti ile en doğru veriyi vermektedir.

Kulaktan Ateş Ölçerler

Kulaktan ateş ölçerler bebeği biraz rahatsız etse de çok kısa sürede ölçüm yaptığı için oldukça tercih edilmektedir. Ateş ölçerin uçları sürekli kulağa girdiği için kulak içindeki pislikleri de yüzeyine toplamaktadır. Bu nedenle bu ateş ölçerlerin yüzeyinin sürekli temizlenmesi gerekmektedir. Ateş ölçümü için ateş ölçer kulağın içine yerleştirilir ve 1 saniye gibi çok kısa bir sürede ateşi ölçer. 37.5 üzeri sıcaklık ta ateş var demektir.

Temassız Ateş Ölçerler

En modern ve en kullanışlı ateş ölçer diyebiliriz. Çünkü bu termometrelerin pek çok avantajı vardır. En önemlisi bebeğinize hiç dokunmadan ateşi ölçebilmesi, diğeri ise sadece 1 saniye de ölçüm yapabilmesidir. Ateş ölçeri bebeğinize belli bir mesafeden alın bölgesine tuttuğunuzda temas etmeden 1 saniye de ölçüm yapabilirsiniz. Doğru ölçüm yapabilmek için ne kadar mesafeden tutmanız gerektiğini ürünün kullanım kılavuzuna bakarak öğrenebilirsiniz. Temassız ateş ölçerler kızıl ötesi ışınların yardımıyla bebeğinize hiç dokunmadan kolaylıkla ölçüm yapabilmektedir. Bebek ateş ölçerler arasında son dönemde en çok tercih edilen ateş ölçerlerden birisidir.

Emzik Ve Benzeri Ateş Ölçer Modelleri

Bu ateş ölçer emziğin içerisindeki ısıya duyarlı film sayesinde ölçüm yapmaktadır. Ancak bebekler farklı bir emzik kullanmak istemeyebilir, hatta bazı bebekler hiç emzik kullanmazlar. Ayrıca bebeklerin bu emzikleri belli bir süre emmesi gerekmektedir. Bu nedenle pek tercih edilmeyen ve zahmetli bir ateş ölçerdir. Bant şeklinde ki ateş ölçerler de alın ya da el bileğine yapıştırılan ısıya duyarlı bantlar yardımıyla ölçülmektedir. Ancak pek pratik değildir ve artık tercih edilmemektedir.
Ateş alından, ağızdan, kulaktan koltuk altından veya kasıklardan ölçülebilir. En doğrusu koltuk altından ölçüm yapılmasıdır. Koltuk altı ortam sıcaklığından etkilenmeyen bir bölge olduğu için en doğru ölçüm burada yapılabilmektedir. Ancak ölçüm yapılırken koltuk altının ıslak terli olmaması gerekir yoksa ölçüm yanlış olur.

Bebek Ateş Ölçer Tavsiyeleri

Arzum Ateş Ölçer

Arzum ateş ölçer kızılötesi ışınların yardımıyla kulaktan ateş ölçümü yapabilmektedir. 32-43 derece arası ölçüm değeri bulunmaktadır. Ayrıca alın bölgesinden ölçüm için alın başlığı da bulunmaktadır. 1 saniye gibi oldukça kısa bir sürede ölçüm yaparak en doğru sonucu verir. Türkçe Almanca ve İngilizce konuşabilen dil desteği bulunmaktadır. Sadece ateş için
değil ayrıca ortam sıcaklığı yemek sıcaklığı su sıcaklığını da ölçebilmektedir. Bebeğinize hazırladığınız mama ve sütün de sıcaklığın kolaylıkla ölçebilirsiniz. Isı değerlerini gösteren LCD ekran Led ışık göstergesi mevcuttur. 30 adete kadar  yapılan ölçümü hafızaya atar. Ayrıca ölçümlerin hangi günde ve saate yapıldığını da görebilirsiniz. Cihazda uyku modu özelliği de bulunmaktadır. Son dönemde en çok tercih edilen ateş ölçer cihazlarından biridir. Şuan ki fiyatları ortalama 85 TL civarındadır.

Braun Ateş Ölçer

Doktorların da kullandığı ve tavsiye ettiği en çok tercih edilen ateş ölçerlerden birisidir. Age precision özelliği ile yaşa göre ayarlanan ateş rehberi bulunmaktadır. Ayrıca ateş olup olmadığını daha kolay anlamak için renk bazlı göstergeler mevcuttur. Exac temp yönlendirme sistem ile en doğru sonucu verir. Yanında ek olarak birkaç adet başlık ucu da gönderilmektedir. Ateş ölçerin ölçüm konumunu daha doğru ayarlayabilmek için ışık ve bip sesi bulunmaktadır. Hızlı ve pratik kullanıma sahiptir. Yapılan son 9 ölçümü hafızasına atmakta ve bu sayede bebeğinizin ateşinin düştüğünü görebilmektesiniz.

Chicco Ateş Ölçer

Temassız ölçüm yapan bir ateş ölçer cihazıdır. Kolay ve pratik kullanımıyla kesin hızlı ve en doğru sonucu verir. Yüksek ateşe karışı uyarı ayarı bulunmaktadır. 32 adet ölçüm hafızasıyla önceden yapılmış 32 ölçümü kaydederek rakiplerine oranla ciddi oranda gelişmiş bir cihazdır. Bebek ihtiyaçlarına en teknolojik cihazları üreten chicco oldukça tavsiye ettiğimiz bir markadır. Otomatik kapanma özelliği celcius ve fahrenayt cinsinden ölçüm özelliği, vücut ve yüzey ısı değerini ölçebilme özelliği 3 renkli dijital Led ekran, süt mama yemek ve su sıcaklığı ölçebilme özelliği bulunmaktadır. Ateş ölçüm aralığı 32 ile 43 derece arasıdır. Sadece 1 saniye gibi kısa bir sürede ölçüm gerçekleşir. Ölçüm 5-10 cm mesafe uzaktan yapılır böylelikle bebeğinize hiç temas etmeden dokunmadan rahatsız etmeden kolay bir şekilde ölçüm yapar. Ölçüm bittikten 7 saniye sonra otomatik olarak kapanır.

Weewell Ateş Ölçer

En güvenilir ateş ölçer cihazlarından biridir. Pratik ve çok fonksiyonlu özellikleri sayesinde oldukça tercih edilen bir cihazdır. Maksimum 0.2 derecelik sıcaklık hata toleransıyla en doğru ölçümü yapar. Kullanımdan sonra otomatik kapanarak uzun ömürlü olmasını sağlar. 32 adet ölçüm hafızasıyla önceki ölçümleri kaydeder. Yaklaşık 15 cm mesafeden ölçüm yaparak bebeğinize rahatsız etmeden en doğru sonucu verir. Sadece 1 saniyede ölçüm yapar. LCD led ekrana sahiptir. Temassız ateş ölçerler arasında en çok tercih edilen markadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir