En İyi Kepek Şampuanı

Kepek önleyici şampuan tavsiyesi

En İyi Kepek Önleyici Şampuanlar Nelerdir?

Saçlarda, kepeklerin oldukça ciddi sorunlar olduğu herkes tarafından bilinir. Günümüzde hepimizin en sık karşılaştığı sorunlardan bir tanesi, saçlarda oluşan kepeklerdir. Bu nedenle daha sağlıklı saçlar için ekstra bakımlar yapılmaktadır. Yapılan bu bakımlar bazen işe yaramayabilir ama etkili bir şampuan kullanarak saçlarınızda oluşan kepek sorununu çözebilir ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Etrafınızda bir çok insan sizler için kepek önleyici şampuanlar önerebilir ama unutmamalısınız ki saçlarınız da ciltleriniz gibi farklı yapıdadır. Bunun için saçlarınıza uygun bir kepek önleyici şampuanı almadan iyi bir araştırma yapmalısınız. Şimdi sizler için rahatça kullanabileceğiniz ve doğal yapılarıyla öne çıkan 3 en iyi kepek şampuanı önereceğiz.

Sebamed Kepek Önleyici Şampuan

Sebamed, kozmetik sektöründe önemli markalardan biridir. Saçlarınızda meydana gelen kepeklerden kurtulmaları için etkili bir ürün piyasaya sürmüşlerdir. Saçları kepekten arındırmanın yanı sıra bakım yapan bir şampuan özelliği taşımaktadır. Cildinize zarar vermemekle birlikte cilt pH seviyesine uygun bir ürün olarak bilinir ve saçlardaki kepek rahatlıkta yok edilebilir. Bu kepek önleyici şampuan paraben içermez ve içeriğinde kimyasal deterjanlar olmamasına rağmen saçı ve saç derisini mükemmel şekilde temizler. Saçlarda yağ dengesini sağlamaya yarayan özel içeriği ile son derece etkili bir şampuandır. Kullanım sonrasında saçlar kolay taranabilir bir hal alır ve bunun yanında saçlara rahat şekil vermekte etkili bir şampuandır. Peki bu şampuan kepekleri nasıl engelliyor? Bu kepek önleyici şampuanın içerisinde bulunan pirectone olamine maddesi, kepeğin gelişmesine neden olan bakterilerin çoğalmasını engellemektedir. Sebamed kepek önleyici şampuan, saçları dış zararlara karşı korumaya alır ve saç bakımında kullanılması gereken şampuanlar arasında yer almaktadır.
Sebamed Kepek Önleyici Şampuan fiyatı ise: 32tl’dir.

Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan

İlk kullanımdan sonra kepekleri gözle görülür ölçüde azaltan bir üründür. Yves rocher, saçları arındırır, hafiflik katar ve saç derinizi yatıştırmaktadır. İçeriğindeki nar kabuğu, kepek önleyici, arındırıcı ve koruyucu etki sağlamaktadır. Saçlarınızda ferahlamayı sağlar ve hoş kokusu ile daha bakımlı saçlar sizlerin olacaktır. İçerisinde paraben, silikon ve renklendirici içermeyen bir üründür. Dermatolojik kontroller adı altında test edilmiştir. Normal şampuana karşı Yves rocher kepek önleyici şampuanın 20 vaka üzerinde uygulanması sonucunda, ilk uygulamadan itibaren saçlardaki kepeklerin % 77 oranında azaldığı gözlemlenmiştir. Formülünde Latin çiçeği bulunmaktadır ve bu çiçek pullanma ile kaşıntıyı azaltmaktadır. Tercih etmeniz için bir çok özelliği barındıran kepek önleyici şampuanlar arasındadır.
Yves Rocher Kepek Önleyici Şampuan fiyatı ise: 20.90tl’dir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 3 En İyi Organik Şampuan

 

Farmasi Kepek Önleyici Şampuan

Kepekli saçlara son vermek isteyenlerin kullanabileceği bir diğer şampuan ise Farmasi Vitalizing kepek önleyici şampuandır. İçeriğindeki keratin, climbazole, ısırgan otu ve provitamin B5 ile saçlardaki kepekleri önleyici nitelikte bir şampuandır. Bilinmektedir ki tıpta yoğun olarak kullanılan bitki ısırgan otudur ve bu şampuanda da ısırgan otu mucizesi kullanılmıştır. Bu şampuan ısırgan otu ve climbazole ile saç dökülmesini engeller ve ince telli saçlarınızı güçlendirir. Sürekli kırılmakta olan saçları onarır. Vitalizing anti dandruff şampuan paraben, silikon, triclosan ve tuz içermez. Bu şampuan kaşıntıyı ve dökülmeleri kontrol altına almaktadır. Bu nedenle düzenli bir kullanımda kepeği önlemenize yardımcı olur. Saçlarınızı kısa süre içerisinde güçlendirecek ve canlılık katacaktır. Sönük ve hacimsiz saçlarınız var ise saçlarınıza ayrı bir hacim katmanızı sağlayacaktır. Saç derisine bakım yapmakta olan bir üründür. Kepek oluşumunu engelleyici niteliktedir. Farmasiye üye olarak, Vitalizing şampuanınızı %30 indirimli olarak satın alabilirsiniz. Farmasi Vitalizing Kepek Önleyici Şampuan fiyatı ise: 21.80tl’dir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir