En İyi Robot Süpürge Hangisi

Xiaomi Mi Robot Süpürge

En iyi robot süpürge, teknolojinin gelişmesi ile beraber hayatımızı kolaylaştıran yeni icatlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerin en çok merak edilen ürünlerinden biri olan robot süpürgeler, kullananların öve öve bitiremediği özelliklere sahiptir. Ev temizliğinde yeni bir boyuta geçmeye yardımcı olan robot süpürgeler, zamandan tasarruf etmeyi sağladığı gibi diğer işlerinize daha çok zaman ayırmanıza da yardımcı olmaktadır. Sizler için piyasada satışa sunulan tüm robot süpürge modellerini fiyat, performans ve ekstra özellikler açısından inceledik. Bu incelemeye göre, kullanıcıların en çok memnun kaldığı ve hem fiyatı hem de kalitesi ile öne çıkan 3 robot süpürge modellerine yazımızın devamında yer verdik. Yeni bir robot süpürge almadan önce yazımızı okumanızı ve kararınızı daha rahat vermenize yardımcı olacak özel bilgileri edinmenizi istiyoruz.

En İyi Robot Süpürge Avantajları Neler?

Son dönemlerde kadınların ev temizliğinde en büyük yardımcısı olan robot süpürgelerin özelliklerine geçmeden önce en iyi robot süpürge avantajları neler konusuna değinmek istiyoruz. Bu sayede satın alacağınız ürünün ne gibi faydalar sağlayacağını önceden öğrenmiş olacaksınız. Evinizde istediğiniz zaman çalıştırabileceğiniz robot süpürgelerin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

l Evdeyken ya da dışarıdayken kullanılabilir.

l Bazı modeller süpürme yanında paspas işini de yapar.

l Zamandan kazandırır.

l Daha az yorulmanızı sağlar.

l Kendi kendine çalışabilir.

l Akıllı telefon ile kontrol edilebilir.

l Evde olmasanız bile dışarıdan müdahale edebilirsiniz.

l Duvar köşeleri temizliğini sağlar.

l Evin her köşesini aynı titizlikte temizler.

En İyi Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sektörde çok sayıda robot süpürge olduğu için en iyi robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli öğrenilmelidir. Her modelin kendine özgü özellikleri vardır. Sayının fazla olması kafanızı karıştıracaktır. Ancak robot süpürge alırken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu ayrıntıları öğrendiğiniz zaman en iyi robot süpürge alırken zorlanmayacaksınız. Profesyonel elektrikli ev aletleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden olan en iyi robot süpürge hangisi öğrenmek için öncelikle robot süpürge alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Bu sayede hangi modelin daha iyi olacağına mantıklı bir şekilde karar vererek alışverişinizi yapabilirsiniz.

Robot süpürge alırken öncelikle ürünün kullanım alanına dikkat edilmelidir. Birçok kişi robot süpürge modelleri halıların üzerini süpürmez diye düşünebilir. Ancak düşünülenin aksine robot süpürgeler halıların üzerini de güzel bir şekilde süpürmektedir. Ancak evinizdeki eşyalar fazla ve koltukların altı yüksek değilse, robot süpürgeden beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Robot süpürgelerin ikinci kriteri şarj süresidir. Bazı robot süpürgelerin şarjı kısa süre içerisinde biterek temizliği yarım bırakmaktadır. Alacağınız süpürgenin kaç saat çalışacağını mutlaka öğrenmelisiniz.

Robot süpürge seçerken emiş gücü en yüksek robot süpürge tercih edilmelidir. Emiş gücü az olan robot süpürgeler beklenilen performansı sağlamazlar. Ancak emiş gücü yüksek olan robot süpürgeler her yeri derinlemesine temizlemektedir. Robot süpürgelerin bazı modelleri süpürme yanında silme işini de yapmaktadır. Her iki özelliğini taşıyan bir model arıyorsanız, ürünün özelliklerinde silme özelliği olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

En İyi Robot Süpürge Tavsiye

Sizlere en iyi robot süpürge tavsiye yazımızla seçim konusunda yardımcı olacağız. En iyi robot süpürgeyi belirlemek için tüm modellerin özelliklerini incelemeli ve karşılaştırma yapmalısınız. Ancak buna zamanınız olmayabilir. Sizler için bu araştırmayı derinlemesine yaparak sektörde en çok tercih edilen, kullanıcıların en çok memnun kaldığı, özellikleri en iyi ve fiyatı en uygun robot süpürge modellerini aşağıda sıraladık. Kararınızı vermenize çok yardımcı olacak bu araştırmamızı detaylı olarak okumanızı tavsiye ediyoruz.

1) Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Cleaner-Robot Süpürge ve Paspas

Xiaomi Mi Robot Süpürge

Sektörde bulunan robot süpürge modelleri arasında robot süpürge önerisi sıralamamızda ilk sırada yer alacak ürün, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Cleaner modelidir. Bu modelin altında yapılan kullanıcı yorumlarının tamamı olumludur. Xiaomi markasının bu modelinin 3 ayrı paspas modu bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde süpürmenin yanında silme işini de 3 ayrı moda yapmaktadır. Bu da kullanıcının işini daha da kolaylaştırmaktadır.

Ürünün engelleri önceden tanıma ve aşma özelliği vardır. Birçok farklı marka robot süpürge engele takıldığı zaman kullanıcı tarafından düzeltilmek zorunda kalmaktadır. Ancak Xiaomi Mi robot tüm engelleri aşmaktadır. Özel programları sayesinde süpürgeye evin şeklini kaydedebiliyorsunuz. Bu sayede süpürgeyi sizin yönlendirmenize gerek kalmıyor. Önceden sisteme evin şekli yüklendiği için makine kendi kendine her yeri süpürebiliyor.

Xiaomi Mi robot süpürgeniz ile evin her zaman her yerini süpürmek zorunda kalmıyorsunuz. Yine robotun sistemine süpürmek istediğiniz alanı kaydederek sadece belirli bölgelerin temizlenmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu modelin en önemli özelliklerinden biri de şarj süresidir. En iyi robot süpürge şarjı en uzun giden model olmalıdır. Xiaomi Mi robot süpürgeyi 2 saat aralıksız şekilde kullanabiliyorsunuz. Düşük ses özelliği ile herhangi bir rahatsızlık vermeyen bu modeli 2750 TL’ye alabilirsiniz. Bu kadar üstün özellikler sunan modelin fiyatı rakiplerine göre son derece uygundur.

2) Roborock S5 Max Robot Süpürge

Roborock S5 Max Robot Süpürge

En iyi robot süpürge sıralamanızda ikinci sırada Roborock S5 Max robot süpürge yer almaktadır. Özel kir algılama sensörüne sahip olan bu modelin kullanımı oldukça kolaydır. Bu sensör özelliği sayesinde farklı alanlarda farklı kirlere en uygun modu kullanmaktadır. Bu da hem zamandan hem de elektrikten tasarruf sağlamaktadır. Roborock modeli ile 3 saat kesintisiz temizlik yapılabileceği vaat edilmektedir.

Ürün yüksek kapasite sıvı tankına sahiptir. Uygulama üzerinden kontrol edilebilen ürünü evde olmadığınız zamanlarda da çalıştırabiliyorsunuz. Bu sayede evde olmadığınız zaman evinize aniden bir misafir geleceğinde misafirlerinizi tertemiz bir evle karşılayabiliyorsunuz. Online satış sitelerinde robot süpürge yorumları incelendiğinde Roborock S5 Max modelinin olumlu yorumlar aldığı görülmektedir. Kullanıcıların son derece memnun olduğu bu modeli 3750 TL’ye alabilirsiniz. Fiyat olarak bir önceki modele göre fazla olmasına karşın özellikleri açısından son derece idealdir.

3) Viomi V3 Robot Süpürge+Mop

Viomi V3 Robot Süpürge

En iyi robot süpürge tavsiye yazımızda son sırada bahsedeceğimiz ürün Viomi V3 Robot süpürge modelidir. Bu modelin süpürme özelliğinin yanında silme özelliği de vardır. İkisi bir arada olarak bahsedilen ürün sayesinde hem temizleme hem de silme işlemi aynı anda bitmiş olacak. 3-5 saat şarj süresi olan Viomi V3 robot süpürge ile büyük ve geniş odalarınızın tamamını bir kerede temizleyebileceksiniz.

2600Pa süper emiş gücüne sahip olan ürünün 3 farklı çalışma modu bulunmaktadır. Akıllı navigasyon özelliği olan ürünün hepa filtre özelliği sayesinde evin havası da temizlenmektedir. 2 cm aşılabilir engel özeliğine sahip olan bu ürünü 3650 TL’ye satın alabilirsiniz. Sizlere bahsettiğimiz en iyi 3 robot süpürge tavsiye yazımızda sektörün en iyi ve en kaliteli modellerine yer verdik. Robot süpürge satın alma rehber niteliği taşıyan yazımız sayesinde hem ekonomik hem de kaliteli bir alışveriş sizleri bekliyor.

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: yelkovan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.