En İyi Robot Süpürge

Hangi Robot Süpürgeyi Almalıyım?

Robot süpürgeler günümüzde sıklıkla tercih edilen ev aletleri arasında yer alır. Gelişmiş donanım ve yazılımları ile ev temizliğine yeni bir boyut kazandıran robot süpürgelerin çok sayıda farklı modeli bulunur. Bu ev aletleri her geçen gün avantajları ve faydalı özellikleri sayesinde popülerlik kazandığından, markalar farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek modeller üretir. Robot süpürge modelleri arasından hangisini seçmeniz gerektiği konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Kullanıcıların büyük bir bölümü hangi robot süpürgeyi almalıyım sorusuna cevap arar. Her bir modelin kendi özelliği, avantajları ve dezavantajları bulunur. Bu faktörlerin yanında günlük kullanımınızı ve ihtiyacınızı göz önüne alarak uygun bir robot süpürge modeli seçebilirsiniz.

 

En İyi Robot Süpürge Avantajları Neler?

Son dönemlerde kadınların ev temizliğinde en büyük yardımcısı olan robot süpürgelerin özelliklerine geçmeden önce en iyi robot süpürge avantajları neler konusuna değinmek istiyoruz. Bu sayede satın alacağınız ürünün ne gibi faydalar sağlayacağını önceden öğrenmiş olacaksınız. Evinizde istediğiniz zaman çalıştırabileceğiniz robot süpürgelerin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

l Evdeyken ya da dışarıdayken kullanılabilir.

l Bazı modeller süpürme yanında paspas işini de yapar.

l Zamandan kazandırır.

l Daha az yorulmanızı sağlar.

l Kendi kendine çalışabilir.

l Akıllı telefon ile kontrol edilebilir.

l Evde olmasanız bile dışarıdan müdahale edebilirsiniz.

l Duvar köşeleri temizliğini sağlar.

l Evin her köşesini aynı titizlikte temizler.

En İyi Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sektörde çok sayıda robot süpürge olduğu için en iyi robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli öğrenilmelidir. Her modelin kendine özgü özellikleri vardır. Sayının fazla olması kafanızı karıştıracaktır. Ancak robot süpürge alırken dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Bu ayrıntıları öğrendiğiniz zaman en iyi robot süpürge alırken zorlanmayacaksınız. Profesyonel elektrikli ev aletleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden olan en iyi robot süpürge hangisi öğrenmek için öncelikle robot süpürge alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir. Bu sayede hangi modelin daha iyi olacağına mantıklı bir şekilde karar vererek alışverişinizi yapabilirsiniz.

Robot süpürge alırken öncelikle ürünün kullanım alanına dikkat edilmelidir. Birçok kişi robot süpürge modelleri halıların üzerini süpürmez diye düşünebilir. Ancak düşünülenin aksine robot süpürgeler halıların üzerini de güzel bir şekilde süpürmektedir. Ancak evinizdeki eşyalar fazla ve koltukların altı yüksek değilse, robot süpürgeden beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Robot süpürgelerin ikinci kriteri şarj süresidir. Bazı robot süpürgelerin şarjı kısa süre içerisinde biterek temizliği yarım bırakmaktadır. Alacağınız süpürgenin kaç saat çalışacağını mutlaka öğrenmelisiniz.

Robot süpürge seçerken emiş gücü en yüksek robot süpürge tercih edilmelidir. Emiş gücü az olan robot süpürgeler beklenilen performansı sağlamazlar. Ancak emiş gücü yüksek olan robot süpürgeler her yeri derinlemesine temizlemektedir. Robot süpürgelerin bazı modelleri süpürme yanında silme işini de yapmaktadır. Her iki özelliğini taşıyan bir model arıyorsanız, ürünün özelliklerinde silme özelliği olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

En İyi Robot Süpürge Hangisi?

En iyi robot süpürge modelinin hangisi olduğu yaygın olarak merak edilir. Robot süpürge en iyisi hangisi konusunda soru işaretlerine sahip olabilirsiniz. Kendi kullanımınıza ve ihtiyacınıza uyan bir robot süpürge modeli sizin için en iyisi olabilir.

En iyi robot süpürge modelini bulabilmek için modellerin özelliklerini karşılaştırabilirsiniz. Emiş gücü, şarj süresi, batarya kapasitesi ve toz haznesinin büyüklüğü yüzlerce model arasından tutarlı bir seçim yapmanıza olanak tanıyabilir. Aynı zamanda evinizin zemini de robot süpürge modeli seçmenize yardımcı olabilir. Örneğin altı kapalı olan mobilyaların çok olduğu evlerde robot süpürgelerin avantajlarından tam olarak yararlanamayabilirsiniz. Zemininde çıkıntı olan, merdiven ve basamak benzeri yapıların çok ve yüksek  olduğu zeminler de robot süpürgelerin kullanımına engel olabilir. En iyi robot süpürge modellerinden bazıları şunlardır:

Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro

Xiaomi-Mi-Vacuum-Mop-Pro

Xiaomi markası son yıllarda ürettiği robot süpürge ve akıllı ev çözümleri ile kullanıcıların beğenisini toplar. Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro bütün robot süpürge özelliklerinin yanında aynı zamanda paspas özelliği de sunar. 3000 Pa değerindeki emiş gücü standart bir evde oluşan kirler için oldukça yeterlidir.

Mobil uygulaması ile kontrol edilen Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro 20 mm yüksekliğindeki engelleri kolaylıkla aşabilir. Kalın ve engebeli bir halınızın olması bu robot süpürge modeli için engel teşkil etmez. 65 db seviyesinde gürültü çıkarır ve yüksekten düşmez. Akılı navigasyon özelliği ile evinizin haritasını çıkarır, bu sayede mobil uygulamadan robot süpürgenin nerede olduğunu görebilir, evin ne kadarını temizlediğini öğrenebilirsiniz. 5200 mAh kapasitesindeki pili 110 dakika boyunca çalışmasını mümkün kılar. Akıllı robot süpürge önerileri arasında yer alan Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro 3.5 saatte tam şarj olur.

Roborock S6 MaxV

Roborock-s6-maxv

Paspas özelliği bulunan bir diğer robot süpürge modeli olan Roborock S6 MaxV verimli çalışma süresi ile dikkat çeker. 2500 Pa değerindeki emiş gücü cihazın akıllı algoritması ve teknolojik donanımları sayesinde otomatik olarak belirlenir. Bu sayede robot süpürge bulunduğu bölgenin kir seviyesine göre bir emiş gücü belirler ve enerjiden tasarruf eder. 6 saatlik şarj süresi cihazın 180 dakika boyunca evinizi temizlemesini mümkün kılar. 5200 mAh kapasitesindeki bataryası sayesinde 250 m²’lik bir alanı temizleyebilir. 67 dB seviyesinde gürültü oluşturan Roborock S6 MaxV 4 farklı temizleme modu sunar.

Viomi V5 Pro

viomi-robot-vakum-v5-pro-

Emiş gücü en yüksek robot süpürge modelleri arasında yer alan Viomi V5 Pro 4000 Pa seviyesindeki emiş gücü ile dikkat çeker. Hem süpürge hem de mop özelliği bulunan bu cihaz 70 dB seviyesinde gürültü ortaya çıkarır. 4 farklı LIDAR sensörü ile evinizi, ofisinizi kısa sürede detaylı şekilde haritalandıran Viomi V5 Pro 150 dakika boyunca çalışabilir. Sensörler robot süpürgenin etrafını tanıyabilmesini, engellere çarpmamasını ve etrafındaki objelere, mobilyalara göre bir rota çizmesini sağlar. Viomi V5 Pro birçok özelliğinin yanında aynı zamanda düşme engelleyici sensör ve  otomatik şarj da sunar.

KATYA Akıllı Robot Süpürge


ŞIMART marka Katya, temizler ve paspaslar. Katya Akıllı Robot Vakum’un gelişmiş su besleme sistemi, su sızmasını önler ve yerleri kirletmeden etkili bir şekilde temizler. 3 kademeli su akışı ile ihtiyaçlarınıza göre ayarları değiştirebilirsiniz. Katya’nın LiDAR navigasyon sistemi, daha fazla menzil ve doğrulukla düzenli rotalar oluşturmak için gelişmiş lazer sensörleri kullanır. Her temizlediğinde, hızlı temizlik ve daha az sızıntı noktası sağlamak için en verimli temizleme yolunu belirlemek üzere 360 derecelik bir analiz gerçekleştirir.

Katya’da Türkçe sesli dil desteği vardır. Bu sayede daha kolay iletişim sağlanabilir ve olası hata durumlarında anlaşıla bilirliği daha yüksektir.

Katya, yüksek kapasiteli 6400 mAh bataryası sayesinde kesintisiz 4 saate kadar (sınıfının en iyisi) sürekli temizlik yapabilir. Tek bir şarjla yaklaşık 220 fit kare temizleyebilir.

Temizlik sırasında elektrik kesilirse ne olur derdine son vermektedir. Katya Robot elektrik süpürgesi, pili yeniden şarj olabilmesi için şarj yerine geri gider, ancak şarjdan sonra temizlemeye otomatik olarak kaldığı alandan devam eder.

Wero M8 Max Robot Süpürge

Detaylara önem veren Wero M8 Max robot süpürge temizlik konusunda mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptir. Derinlemesine temizlik yapması ile bilinen ürün en iyi robot süpürge listesinde yer alır. 2700 Pa emiş gücü ile tüm alanı köşe bucak temizler. Anı anda hem süpürme hem de paspaslama yapar.

Süpürme sonrasında tozları otomatik olarak toz haznesine boşaltır ve böylece kullanıcıları bu zahmetten kurtarır. Toz toplama haznesi oldukça geniştir ve bu sayede uzun süre boyunca rahatça kullanılabilir.

 

Garantili olarak satışı yapılan Wero M8 Max robot süpürge kullanışlı ve anlaşılabilir şekilde tasarlanan Türkçe uygulamaya sahiptir. Kullanıcılar ev dışında olsa bile uzaktan kontrol ederek evlerinin tertemiz olmasını sağlayabilirler.

Temizlik bittiğinde ya da süpürge temizliği yaparken bir yere takıldığında kullanıcıya uygulama üzerinden bildirim gönderilir. Kolayca çalıştırılabilen süpürge takip edilebilir ve programlanabilir. Uyumlu olması sayesinde Google Home ve Amazon Alexa üzerinden kontrol altında tutulabilir. Kumanda görevi gören uygulama ile kullanıcı isterse süpürme işlemini durdurarak süpürgeyi geri çağırabilir. Tek tuşla kontrol edilebilen robot önceden belirlenmiş sanal sınırlar içerisinde hareket ettirilir.

 

En iyi robot süpürge çeşitlerinden biri olan Wero M8 Max robot süpürge 5200 Mah uzun ömürlü pil ile üretilmiştir.

Çalışma süresi 240 dakika olarak belirtilen süpürge şarjı bittiğinde otomatik olarak şarj ünitesine geri döner.

Dört farklı çalışma modu bulunan ürün 20 mm yükseklikleri aşabilir. Wi-fi, navigasyon, silme ve süpürme, otomatik boşaltım, uzaktan kumanda, lazer haritalama yöntemi, çoklu haritalama, şarj ve devam gibi özelliklere sahiptir.

Islak ve kuru temizlik yapan robot süpürge toz toplama özelliği ile konforlu temizlik sunar. Alt kısmında bulunan döner fırça hem sert zemin hem de halı için uygundur.

TCL Sweeva 6500/6000


TCL Sweeava 6500 ise 3 saat kesintisiz çalışma hizmeti sunmaktadır. Akıllı lazer navigasyona sahiptir. 4 litre kapasiteli toz haznesi bulunmaktadır. Kişiselleştirilmiş akıllı temizlik sağlar. 5000 mAh pil ile 2700PA güçlü temizlik sağlar. UV sterilizasyon fonksiyonu bulunmaktadır. Otomatik şarj ve sürekli temizleme özelliğine sahiptir. Alexa ve Google Asistan ile uygulama ve ses kontrolüne izin verir.

TCL Home uygulaması kullanılarak uzaktan kontrol edilebilir. Çalışma süresi 3 saattir. Çok katmanlı bir harita sistemine sahiptir. 65 desibel ses seviyesine sahiptir. TCL Sweeava 6000 de aynı özelliklere ve çalışma saatine sahiptir. 150 metre kareye kadar olan evleri temizleyebilir. 6500 ile 6000 arasında dış görünüş olarak da bir fark yoktur.

 

realme TechLife

realme-robot-supurge

Robot süpürge tavsiye listelerinde üst sıralarda yer alan realme TechLife piyasadaki modellere kıyasla daha yüksek olan çalışma süresi ile dikkat çeker. 5200 mAh kapasitesindeki pili 6 saatte tam şarj olur ve cihazın 300 dakika boyunca kesintisiz çalışabilmesini sağlar.

300 m² alanı temizleyebilen, haritalayabilen realme TechLife 55 dB gürültü üretir ve 38 farklı sensörle çalışır. 20 mm yüksekliğindeki engelleri aşabilen bu model sesli bilgilendirme yaparak temizlik sürecini kolaylaştırır.

Roidmi Eve Plus

roidmi-eve-plus

Akıllı çöp istasyonu ile dikkat çeken Roidmi Eve Plus robot süpürge hangisi iyi sorusuna verilebilecek cevaplar arasında yer alır. Bu robot süpürge modeli toz haznesi dolsa bile çalışmaya devam eder. Üstün yazılımı ve donanımları ile Roidmi Eve Plus toz haznesi dolduğunda otomatik olarak şarj istasyonuna gider, toz haznesini boşaltır ve temizliğe devam eder. Bulunduğu bölgenin kir oranına göre çekim gücünü ayarlayan bu cihaz 2700 Pa emiş gücüne sahiptir. 5200 mAh değerindeki pili 250 dakika boyunca temizlik yapabilmesini sağlar. 68 dB seviyesinde gürültü oluşturan Roidmi Eve Plus eviniz ve ofisiniz için oldukça uygun bir seçimdir.

Dreame Bot W10

Dreame_Bot_W10_Pro

4000 Pa seviyesindeki emiş gücü ile dikkat çeken bu robot süpürge modeli 180 dakika boyunca kesintisiz çalışabilir. 6400 mAh kapasitesindeki güçlü Li-ion pili 6 saatte tam şarj olur. 60 dB seviyesinde gürültü üreten Dreame Bot W10,  LIDAR ve SLAM sensörleri ile birçok farklı özellik sunar. 450 ml boyutundaki toz haznesi ve 4000 ml kapasitesinde kirli su haznesi bulunan bu model hem süpürge hem paspas özelliği sunar. HEPA filtresi ile hijyeni bir üst seviyeye çıkaran Dreame Bot W10 müşterilerin severek tercih ettiği modeller arasında yer alır.

Robot Süpürge Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Robot süpürge seçimi yapmak dikkat edilmesi gereken, birçok faktörün değerlendirilmesi gereken bir konudur. Robot süpürge seçmeden önce bazı noktalara dikkat etmeli ve bunlara göre bir model seçmelisiniz. Bu şekilde sizin için en uygun olan modeli bulabilir, robot süpürgede en iyi marka hangisi konusundaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Robot süpürge seçmeden önce dikkat etmeniz gereken noktalardan bazıları şu şekildedir:

  • Gelişmiş sensörleri bulunan modeller çarpma, düşme riskini ortadan kaldırır ve güvenli bir temizlik sunar.
  • Aynı zamanda paspas da yapan modeller temizlik sürecini kolaylaştırırken aynı zamanda üstün hijyen sağlar.
  • Kendi şarj istasyonu olan modeller kendiliğinden istasyona gidebilir, şarjını doldurabilir ve temizliğe devam edebilir.
  • Haritalama özelliği olan robot süpürgeler evinizin sınırlarının haritasını çıkarır. Bu sayede robot süpürgenin nerede olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda nerede olursanız olun cep telefonunuzdan robot süpürgenin evin ne kadarını temizlediğini öğrenebilirsiniz.
  • Hatırlatıcı özelliği olan modeller temizlik başladığında, bittiğinde, şarj dolduğunda ve bittiğinde cep telefonunuzdan size bildirim gönderebilir, aynı zamanda sesli uyarı yapabilir.
  • Robot süpürge kullanıcı yorumları model seçimi konusunda size yol gösterebilir. Cihazı daha önce satın almış ve kullanmış olan müşterilerin fikirleri ile tutarlı bir tercih yapabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir