Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

[wps_toc style=”default” title=”İçerik Listesi” heading_levels=”1,2,3,4,5,6″ show_heirarchy=”yes” bullet_spacing=”yes” ordered_list=”yes”]

Son zamanlarda hayatımıza giren robotik elektrikli süpürgeler evlerinizi rahatlıkla süpürebilmektedir. Böylece kadınlar, süpürürken sürekli eğilerek ve bellerini esneterek temizlik yapmazlar. Robot elektrikli süpürge şimdi yerleri süpürüyor, bu da gelecekte birçok kadının sağlığını ve zamanını kaybetmeyeceği anlamına geliyor. Robotik elektrikli süpürgeler, her yerden kolay giriş çıkışa imkân veren ve yer kaplamayan ergonomik yapıları sayesinde son yıllarda evlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaya başlamıştır.

 

Ağır iş yükleri ve sürekli yoğun yaşam sebebiyle günlük ev temizliğinin sorun haline geldiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu nedenle oturma odasını temizlemek bile aileler için büyük bir yük haline geldi. Fakat son senelerde hayatımıza giren robot süpürgeler bu iş yükünün üstesinden gelerek hayatımıza büyük kolaylıklar getirmiştir. Ayrıca robotik elektrikli süpürgeler sadece evlerde değil ofislerde de yerini almaya başlıyor.

 

Robot Süpürge Alacaklara Önemli Tavsiyeler

Kullandığınız robot süpürgenin evinizin zemini ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Robotik elektrikli süpürgeler genellikle mermer zeminler, parke zeminler ve laminant gibi sert zeminler için uygun olduğundan halı üzerinde kullanıma uygun değildir. Engelleri aşmak için robot süpürgenin ne kadar yüksekliğe çıktığını hesapladıktan sonra karar vermek daha doğru olur.

 

Robot süpürgelerin kullanımı kolay eşyaların içine girebilmesi ve her alanı ve her detayı temizleyebilmesi için eşyaların ayaklarının yüksekliği robot süpürgeninkinden daha yüksek olmalıdır. Bu nedenle satın alacağınız robotlu süpürgenin yüksekliği, evinizdeki mobilya ayaklarının yüksekliğinden daha düşük olmalıdır. Eğer eşyalarınız yere temas eden yani yerle bir eşya ise roboy süpürge koltuk altları, yatak altı vs yerlere giremeyecektir.

Robot Süpürge Haritalama

Daha fazla sensöre sahip robotik elektrikli süpürgeleri tercih etmeniz gerekir. Çünkü çoklu sensörlü robotik elektrikli süpürgeler mobilyanıza daha az vurur ve daha iyi temizler. Ayrıca mobilyalarınızı ve robot süpürgenizi darbelere karşı korur. Akıllı robotlu elektrikli süpürgeler için navigasyon çok önemlidir. Düzgün çalışan sensörleri olmayan ve navigasyonu olmayan bir robot kendi etrafında anlamsızca döner. Elektrik süpürgesi ilk çalıştırıldığında etrafta dolaşmalı, bölgeyi tanımalı ve haritasını çıkarmalıdır. Haritalamanın farklı yolları vardır, örneğin lazer ve kamera, kameralı olanlar elbette en güvenli olanlardır, ancak fiyatı önemli ölçüde etkilerler. Bu yüzden size uygun olan robot süpürge haritalama işlemini araştırıp seçmelisiniz.

Robot Süpürge Kuru Mu Yoksa Mop Özellikli Olanı Mı Alınmalı ?

Bazı robot süpürgeler süpürür ve siler, bazı modeller ise sadece süpürür. Bu nedenle robot süpürge satın alırken hangi model ile kullanmak istediğinize karar verin. Her iki işlevi de gerçekleştirebilecek bir model seçtiyseniz, ıslak paspas işlevine sahip bir robot elektrikli süpürge satın almak daha ucuz olacaktır. Robotlu süpürgenizi evden uzakta kullanmak ve dışarıdan kontrol etmek istiyorsanız Wi-Fi özellikli akıllı olan bir robot süpürge modelini tercih etmelisiniz.

 

Toz haznesi takmak ve boşaltmak zor bir işlemdir. Bunun için başka bir seçenek de toz giderme istasyonudur. Bu, bir toz giderme istasyonu olduğu sürece küçük bir toz odasının zarar vermeyeceği anlamına gelir. Çünkü toz haznesi dolduğunda makine gider ve kendini boşaltır. Toz giderme işlevi genellikle son modellerde bulunur, bu nedenle fiyatı biraz etkiler. Biraz daha iyi bir fiyat seviyesi elde etmek için büyük toz haznesi kapasiteli bir modele yönelebilirsiniz.

 

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Eviniz çok büyük yalı değilse süpürgenizin pil ömrü sizin için sorun olmamalı ya da seçerken dikkat edilecek bir şey olmamalıdır. Bu sebeple uzun pil ömrü sunan modeller yerine orta boy modelleri tercih edebilirsiniz. Bu size finansal bir avantaj sağlar. Ayrıca makinadan çıkan yüksek ses evdekileri rahatsız ediyorsa, düşük hacimli robot modellerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

 

Yüksek süpürüş hızına sahip modelleri seçerken dikkatli olun. HEPA filtreli modelleri seçerken ise daha da dikkatli olun. Yüksek Verimli Partikül Yakalayıcı anlamına gelen HEPA filtreleri, havadaki partikülleri emer. Havadaki partiküllerin çevreye zarar vermesini önlemek veya ortaya çıkan hasarı en aza indirmek için HEPA filtrelerinin kullanılması tavsiye edilir. Kullanım kolaylığı sunan bu modelleri tercih ederseniz eğer sizin yararınıza olacaktır.

[wps_alert type=”announce”]Seçim yapmakta kararsız mı kaldınız? En İyi Robot Süpürge konulu yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.[/wps_alert]

Robot Süpürge Yedek Parça

robot-supurge-yedek-parça

Genelde robot süpürge yedek parça problemi yaşandığı söylenir ama pahalı olsa da bu parçaları artık tüm teknoloji marketler de bulmak oldukça kolaydır. Tüm markaların çıkardığı robot süpürgeler mağazalar da yerlerini almıştır. Her markanın süpürgesi ve bu süpürgelerin de yedek parçaları vardır. Bulunması da sanılanın aksine gayet kolaydır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir